1t para?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
psyDUCK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Re: 1t para?

Mesaj gönderen psyDUCK »

mobilsorun yazdı:Abi moğlursun beş yüz ver moğlursunnn sosyal deney yapıyorum moğlurrrrr

Adamlar sosyal deneyi ilkokuldaki fen bilgisi dersindeki deney sanıyorlar :D Sosyal deney yaptığını adamlara söyledin mi diyen adamlar bunlar :D Düşünsenize yapılan sosyal bi deneyde oyuncu olan çift asansörde. Toplumun şiddete tepkisini ölçmek için numaradan erkek , kıza şiddet uyguluyor. Asansöre binen insanların tepkilerine bakıyorlar şiddeti engelleyecek bir tavırda bulunacak mı diye. Bu adamlar " Asansöre binen adamlara içerideki çiftin numara yaptığını , sizin şiddete karşı olan tepkinize bakacaklarını söylediniz mi? Yapılan çok yanlış adamların sosyal deneyden haberleri yoktu. " diyecek adamlar. Çokta muhattp olmamak gerek :D
Yeni forum hesabım : XXX
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen mobilsorun »

psyDUCK yazdı:
mobilsorun yazdı:Abi moğlursun beş yüz ver moğlursunnn sosyal deney yapıyorum moğlurrrrr

Adamlar sosyal deneyi ilkokuldaki fen bilgisi dersindeki deney sanıyorlar :D Sosyal deney yaptığını adamlara söyledin mi diyen adamlar bunlar :D Düşünsenize yapılan sosyal bi deneyde oyuncu olan çift asansörde. Toplumun şiddete tepkisini ölçmek için numaradan erkek , kıza şiddet uyguluyor. Asansöre binen insanların tepkilerine bakıyorlar şiddeti engelleyecek bir tavırda bulunacak mı diye. Bu adamlar " Asansöre binen adamlara içerideki çiftin numara yaptığını , sizin şiddete karşı olan tepkinize bakacaklarını söylediniz mi? Yapılan çok yanlış adamların sosyal deneyden haberleri yoktu. " diyecek adamlar. Çokta muhattp olmamak gerek :D
Resim
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
sniper94
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen sniper94 »

1 bine 1k demişler
1 milyona 1m demişler
1 Milyara da ne diyelim demişler 1t demişler. Sonra akılının biri gelmiş demişki bu 1t neyin nesi olsa olsa 1 trilyondur sonrada dilden dilee gönlüden gönülee böyle süregelmiş. :mrgreen:

atalarımız yazdı:delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

1 milyonu 1m diye kisaltmislar.
Şimdi 1milyarı da 1m diye kısaltırlarsa sıkıntı çıkar.
1t diyelim demişler heralde.
Gerçek 1 trilyona ne diyelim diyen çıkmamış. Çünkü o kadar parayı daha gören olmamış.
Kullanıcı avatarı
wonka
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Kara Deniz Yıldızları

Mesaj gönderen wonka »

Yabancı mmorpglerden gelen bir özellik diyeceğim ama 1k ifadesi kullanılmıyor mesela heralde arkadaşın da dediği gibi kısaltmada sorun cıkmaması için 1m yerine 1t deniliyor.
WONKA
WANCHOPE
GINSENG
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi

Mesaj gönderen ARZLODOS »

psyDUCK yazdı:999.999.999 + 1 e neden 1 trilyon diyorlar 5 yıldır anlamıyorum. Birkaç kişiden duydum bunu. " Çoluk çocuktur ; milyondan sonra trilyon geldiğini sanıyordur. " diyordum ama şimdi onlarca kişiden duymaya başladım. Nereden geliyor bu trilyon muhabbeti? Bu kadar insan cahil olamaz ya 999 milyon a 1 milyon eklendiğinde 1 milyar olduğunu bilir. İşin espirisini açıklayabilecek birisi var mı? Neden 1 milyar değilde 1 trilyon?
Cevap veriyom.

1 m var deyince 1 milyonmu milyarmı sorusuna yanıttır neden İKV oynuyormusun diyeceğine neden İstanbul Kıyamet vakti oynuyorum demiyorsun gibi bişi 1 t dedinmi haaaa 1 milyar okey olur 999 m yazmamak için 1 t nin kısatması olarak kulanıyor 1 m 1 t arasındaki fark neden 12 000 yerine 12 k deniliyorda 12 bin denilmiyor karmaşa önlemek için 1 milyar 1 milyon aradaki fark m ile başladığından eğer sana biri kaç paran var dedinmi 999 milyonum var dersin biride 1 t desene suna der anlaşılır zati senin anlayacagın bir konuoldugunu zannetmiyom 500 versene demek ile 500 ver sen hele demek arasındaki fark gibi.

Sen yazmadan ben yazam düzeltme yapmıyorum okuyup tekrar okumak ve düzeltmek entellere mahsustur.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi

Mesaj gönderen ARZLODOS »

psyDUCK yazdı:

Sosyal deney iyiside kötüsüde iyi değildir. Sordunmu derken 500 istedim sen vermedin ben sosyal deney yapıyorum bunu yayınlama hakkın varmı diye sorman gerekir bir kemara sakası yapıyorsan bunu kamera sakasından sonra o kişiye soylemen gerekir aksi taktirde onu yayınlaymazsın kamu alanlarında sosyal deney yapanlar insan haklarını linç ediyor farkında degilsiniz ama sen sosyal deney adı altında adamları yuhalıyorsun bunun neresi sosyal deney bir dilencinin yanından geçerken acaba bu sosyal deney yapıyor diye ona bozuk para verirmisin yada ya salla yada hiç görmemzliktenmi geliyon ya o seni cekti birde yayınladı bu bana para vermedi p.. diye yayınladı sonuç. senin isteiğin para miktarı ve isim karşıdakini rencide etmek için bilerek kasten yapılmış bana gelip sosyal deneyini savunma adam akıllı sosyal deneylere açığım.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
MuRaTPoLaT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Nefes

Mesaj gönderen MuRaTPoLaT »

oyunlarda para birimlerinin Latince kısaltmalarını kullanıyoruz.

1k (Kilo - 3 ) - 1.000
1m(Mega - 6 ) - 1.000.000
1g (Giga - 9 ) - 1.000.000.000
1t (Tera - 12 ) - 1.000.000.000.000

Göster
- MuRaTPoLaT -
- MuRaTPoLaTşifacı -
- MuRaTPoLaTbüyücü -
- MuRaTPoLaTII -
- llııYokOluŞııll -
- Yazgüneşi -
- Kızılejder -
- YokOluş -
- Sipayri -
- VivaForever -
Murat Polat ÖZKAN
Kullanıcı avatarı
Sakirpasali
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: Fast Lane

Mesaj gönderen Sakirpasali »

deneyci kardeş nasil bi insan olduğumu merak ediyordun bekliyorum hala skype vermeni, sirf verecek diye cikmiyorum forumdan, hem belki deney yaparim bi video çekerim sonra altinada yazarim 30 ayri dilde sovdum sadece 2 dilde anladi :-) kesiyonmu
Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi

Mesaj gönderen Sora »

MuRaTPoLaT yazdı:oyunlarda para birimlerinin Latince kısaltmalarını kullanıyoruz.

1k (Kilo - 3 ) - 1.000
1m(Mega - 6 ) - 1.000.000
1g (Giga - 9 ) - 1.000.000.000
1t (Tera - 12 ) - 1.000.000.000.000
+1 sonunda bilen birisi
Konularım

İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.