Gaffar Bey 'e karşı ilk zafer!

Eski duyuruların arşivlendiği alan
Nerull
Legendary Developer
İletişim:

Gaffar Bey 'e karşı ilk zafer!

Mesaj gönderen Nerull »

Resim

Nice zorluklara göğüs gerdik kaosun hüküm sürdüğü İstanbul sokaklarında. Verilen her görevi bıkmadan usanmadan yerine getirdik. Ancak bu defa karşımızda öyle zor bir görev vardı ki; kimsenin yanından geçmeye bile cesaret edemediği gizem dolu, sır dolu Çemberlitaş bizi bekliyordu. Kafamızdaki soru işaretlerini gidermeye, hainleri bulmaya and içmiştik. Nice yiğitler yola çıktı, bir daha haber alınamadı. Niceleri eli boş döndüler bu lanetli seferden.

Fakat dün gece bir grup yiğit yaşamları pahasına Çemberlitaş'a girdiler. Yaşam Merkezine gizlice sızan bu cengaverler sonunda Gaffar Bey'e ulaştılar. Gaffar Bey ile girdikleri bu zorlu mücadeleden zaferle ayrılarak, evlerine sağ salim geri dönmeyi başaran ilk neferler oldular!

İşte İstanbul sokaklarında isimleri yankılanan altı nefer:
  • [*]xAFRODİZYAKx - Tank Savaşçı
    [*]XbyTaTaNGaX - Ofansif Savaşçı
    [*]BeŞMiLaNNoOnLiNe - Büyücü
    [*]ByOnuR - Büyücü
    [*]DeVRiMTaNRıSı - Şifacı
    [*]Şifacıgeorge - Şifacı
(EMİNÖNÜ SUNUCUSU)
Resim

Neferlerimizi bu başarılarından dolayı teşkilat adına tekrar tekrar tebrik ediyoruz.

Bu güzel haberin ardından neferlerimizle yaptığımız mini röportajı da sizler için yayınlıyoruz:

Resim

[/color]Çemberlitaş'a ilk defa giriş yaptığınızda içerideki atmosfer size neler hissettirdi?

xAFRODİZYAKx: Ekibimiz olarak her zaman Çemberlitaş'ın gelecek en önemli bossu Gaffar Bey'i ilk öldürmeyi amaçladık.İlk girdiğimizde bu sürecin Migrat Sığınak grup bölgeleri gibi olmadığının farkına vardık.Ancak Çemberlitaş geldiği ilk günden beri,daha Ruh Taşı görevi kolaylığı yayınlanmadan bile 7 saatlik süreçler içerisinde defalarca Gaffar Bey'e ulaşmayı denedik.Ancak bunu başarmak o zamanın şartlarına göre çok daha zordu.Çemberlitaş devriyeleri,bağlantı sorunları bundan vazgeçmemiz durumunu doğurdu.Gelen kolaylıkla hırsımız daha da arttı.Gaffar Bey'e olan ziyaretlerimiz artmaya başladı.

XbyTaTaNGaX: İlk girdiğimde yaratıklar zorlayıcı gelmişti belkide ilk girdiğimizdendir.Gercekten cok zaman harcanacağı belliydi.

BeŞMiLaNoOnLİnE: İlk girdiğimde yeni yerler ve yaratıkları görmek heyecan vericiydi.Yaratıklar güçlüydü ve alışık olmadığımız yetenekleri vardı.Bu kadar zor olmasını beklemiyordum.

ByONuR: Sığınaklar ve Migrat bölgesine göre daha canlıydı ve ne kadar büyük olduğunu ilk girişte hissettiriyordu.

Şifacıgeorge: Hayatımda hiç bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. İnanılmaz bir duyguydu.

DeVRiMTaNRıSı: Çemberlitaş’a ilk defa giriş yaptığımda beklemediğim bir ortamla karşı karşıya kaldım.Ben genel olarak Migrat ve Sığınaklar’a benzeyen ufak çaplı bir harita bekliyordum.İçeri ilk giriş yaptığımda dar bir alanla karşılaşınca zevk alamayacağım sadece şaheser düşürmek için gireceğim bir bölge olacağını düşündüm ama ileride beni bu kadar hoş bir bölgenin bekleyeceğini yavaş yavaş öğrendim.Fakar ne yalan söyleyeyim adını tenekeler diye nitelendirdiğim canavarları pek de beğenmemiştim.

Çemberlitaş bölgesinin en sevdiğiniz yanı nedir?

xAFRODİZYAKx: Çemberlitaş eldiven,ayakkabı,zırh,silah,ceket,pantolon gibi eşya çeşitliliğin fazla olduğu bir grup bölgesi.Bu özelliği de Çemberlitaş'ı diğer grup bölgelerinden kat kat üstün kılmakta.Daha fazla boss daha fazla heyecan.Ayrıca eşyaların reçeteleri olması çok sevindirici bir özelliği...

XbyTaTaNGaX: Çok boss'un olması.

BeŞMiLaNoOnLİnE: Zor ve büyük bir bölge olması heyecanın devamlılığını sağlıyor.Ayrıca Bossların ve item çeşitlilğinin fazla olması da sevdiğim diğer bir özelliği.

ByONuR: Bölge biraz uzun sürdüğü için (GBM X ve Gaffar için özellikle) gruptaki arkadaşlarımızda daha fazla zaman geçirme imkanımız oluyor. Yollarda her geçen gün yeni şeyler düşünüp tartışıyoruz. Yeni yöntemler vs..

Şifacıgeorge: Arkadaşlarımla daha çok vakit geçirebilmemdir.

DeVRiMTaNRıSı: Tabi ki Çemberlitaş’ın bir grup bölgesi olması en sevdiğim yanıdır.Arkadaşlarıma da fayda sağlayabileceğim bir bölge.Arkadaşlarıma yardım etmeyi onlarla yardımlaşmayı kısacası ortakçılığı sevmem dolayısıyla buranın bir grup bölgesi olması en sevdiğim yanıdır.Bölgenin içerisi sorulacak olursa en sevdiğim yanı tabiki kalfa keserken kutup kaçırılınca sınırsız gülmek diyebilirim.Ayrıca mikrofon sohbetleri de çok güzeldir bunu da Çemberlitaş’a borçluyuz.

Çemberlitaş'ın en sevmediğiniz tarafı nedir?

xAFRODİZYAKx: Çemberlitaş zorlu bir grup bölgesi.Bu zorluğun üstüne bir eşya kazanabilme garantisi olmaması tabi ki tüm İKV oyuncularının muzdarip olduğu bir durum.Kimisine bir iki denemede en iyi şaheserler düşebilir.Anlayacağınız emeğinin karşılığını alamama durumu söz konusu olabilir.

XbyTaTaNGaX: Cok boss olmasına rağmen item düşme olasılığının az olması ve buda insanları bıktırıyor.Tabiki de birde fazla zaman harcanması.

BeŞMiLaNoOnLİnE: Saatlerce uğraşıp 6 madalya ile dönmek.

ByONuR: Sanırım biraz uzun sürmesi :) Zaman dışında bize uygun olmayan bir şey söz konusu değil.

Şifacıgeorge: Fazla vakit kaybetmem.

DeVRiMTaNRıSı: Bu sorunun cevabı Çemberlitaş’ın 1.ve 2. bölgelerine göre değişir. 1.bölgede mezarlık kısmında karakterin sürekli takılması bazen oyundan soğutacak kadar sinirlendiriyor. 2.bölgede ise tabiki Gaffar Bey kesiminde ufak hataların büyük sonuçlar doğurması.30 dakika sıfır hata ile oynayıp hata yapılmasa bile şans faktörü yüzünden defalarca Gaffar Bey’i defalarca kesememiş olmamız.Ayrıca düşürülecek şaheserlerin emek ile doğru orantılı olmaması şansa dayalı bir sisteme bağlı olması da çok can sıkıcı bir durum.

Size göre Çemberlitaş ve Gaffar Efendi'nin İKV Hikaye örgüsündeki yeri nedir?

xAFRODİZYAKx: İstanbul Kıyamet Vakti tarihçesinde önemi büyük olan Beyaz Köşk'ün eski liderlerinden olan Gaffar Bey tarihçede de bahsedildiği gibi Beyaz Büyücüleriye Çemberlitaş istikametine doğru yol almıştı.Ardından Gaffar Bey'in teşkilatı çökertme planları,hikaye zincirinin en heyecanlı bölümlerinden birisi olmuş.Gaffar Bey'i öldürerek Eminönü'ne güzel bir hizmet yapmış olduk.

XbyTaTaNGaX: Oyunun en güclü bossu ve beyaz büyücülerden biri.Bu kadar güclü olması cemberlitaşa yakışmış acıkcası.

BeŞMiLaNoOnLİnE: Gaffar Bey İnsanlar ve Meranlar arasındaki kilit nokta. Bu yüzden Hikaye örgüsündeki yeri önemli.

ByONuR: Çemberlitaş çok zorlu ve büyük bir bölge. Böyle bir bölge için sonunda teşkilatın en büyük Şef düşmanının olması hikaye örgüsüne tam uymuş diye düşünüyorum.

Şifacıgeorge: Oyundaki her karakterin birbiri ile bağıntısı var. Hiç ummadığımız karakterler teşkilatta önemli bir yer kaplıyor. Belki de Gaffar Efendi eski yıllarda yaşanan kötülüklerin Eminönü'ne tekrar çıkmasını sağlamak istiyor.

DeVRiMTaNRıSı: İlk Çemberlitaş’a girdiğimde buranın sadece Gaffar Bey’in kendi ülkesi olduğunu Gaffar Bey de olsa olsa buranın diktatörü olabileceğini düşünmüştüm.İlerde şunu gördük ki Gaffar Bey bizim için ne kadar önemliyse Semiha da Gaffar Bey için o kadar önemli.Yani Gaffar Bey bu hikayenin sonu değil.Gaffar Bey’in arkasındaki gizli ve bizim asıl görmemizin istendiği güç ileride karşımıza çıktı.Gaffar Bey gözümde bir taşerondur.Çemberlitaş ise Gaffar Bey’in işlerini yürütebilmesi için ona tahsis edilmiş bir evdir.Örgüdeki yeri ise asla son değildir.Gaffar Bey’in arkasındaki istihbaratlar gibi Çemberlitaş’ın arkasında da daha devasa bir mekan olabilir.

Çemberlitaş'ta sizi şimdiye kadar en çok zorlayan OOK hangisi oldu?

xAFRODİZYAKx: Şimdiye kadar en çok zorlandığımız boss Gaffar Bey'di tabi ki.Aylarca günlerce yaptığımız fedakarlıklar ve azmimiz sonucunda ekibimizle beraber birbirimize verdiğimiz sözü tuttuk.Gaffar Bey'i İKV Dünyasında ilk kez öldürerek zafere ulaştık.Her gidişimizde edindiğimiz en ufak tecrübeler en ufak bilgiler toplanarak bizi zafere götüren yapboz parçaları gibi oldu.Grubumuzda olmayan ve bize yardımı dokunan tüm arkadaşlarımada sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

XbyTaTaNGaX: GAFFAR zorladı acıkcası.Ama semihanın canı daha zor iniyor:) .

BeŞMiLaNoOnLİnE: Gaffar ve Semiha ikilisi

ByONuR: Yaratıkların kesimi tamamen grubun performansına bağlı olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar Bosslar da pek sıkıntı çekmedim belki grubumdaki arkadaşlarımın performansı öyle yansıtmama sebep oldu.

Şifacıgeorge: Semiha oldu. Çünkü Semiha, Gaffar Efendi'den sonra kesildi malesef. :) Zorlayıcı yaratık yoktur bence. Her şey tecrübe ve sabır işi. Denemeden hiçbir şey bilinmiyor. Denemekten de zarar gelmiyor.

DeVRiMTaNRıSı: Kuşkusuz Gaffar Bey oldu.Bir mevsim boyunca Gaffar Bey’in sürprizlerini anlamak.Gruptaki düzeni oturtmak ve sürekli o grupla içeri girmek zorladı daha doğrusu.Şunu da belirtmek lazım Çemberlitaş ilk geldiğinde Yol Savaşçısı’nı ilk kesmek hayal denebilirdi.O gücü ya kendimizde bulamadık ya da bizden daha güçlü kişilerin daha çabuk bu işi bitireceğine inandık.Yol Savaşçısı’nı başkalarından öğrendik fakat kendimizin de bu tip işlerin üstesinden gelebileceğimizi düşündük.Kendimizde bu gücü bulduktan ve özgüvenimizi son safhaya çıkardıktan sonra başaramayacağımız iş yoktu.Gaffar Bey sadece bu işlerden birisidir.İleride tekrar böyle bir başarıya ilk imza atanların biz olacağımıza inanıyorum.Ne demişler “Zor olan başarılır,imkansız zaman alır.”
Kullanıcı avatarı
DawLish
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Gaffar Bey 'e karşı ilk zafer!

Mesaj gönderen DawLish »

Tekrar Tebrikler :)
CaptainATX
Kadim 999

Mesaj gönderen CaptainATX »

Teşkilatın korkusuz neferlerini kutluyorum..!
İstanbul Kıyamet Vakti Facebook'ta[fblike]http://www.facebook.com/istanbulkiyametvakti[/fblike]
@CaptainATX twiter
www.facebook.com/CaptainATX
https://www.instagram.com/captainatx/
Kullanıcı avatarı
IIxYAVUZxII
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen IIxYAVUZxII »

CaptainATX yazdı:Teşkilatın korkusuz neferlerini kutluyorum..!
Gerçekten tebrikler bu arkdşlar sayesinde oyuna yeni bir heycan ve hırs geldi başarıların devamını dilerim
Kullanıcı avatarı
eRaGorn
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Army Of Heavens

Mesaj gönderen eRaGorn »

Helal :)
CoBaiN wazzup
Kullanıcı avatarı
Bayxaslan
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Bayxaslan »

Helal Olsun... Tebrik Ederim :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Hayal
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

Mesaj gönderen Hayal »

Tebrikler Beyler... ;)
Resim

''Ne Mutlu TÜRKÜMDiyene!''

Resim

' Hayati '
Kullanıcı avatarı
Afrodisyak
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen Afrodisyak »

Tüm İKV camiasına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Daha iyilerini başarmanız temennilerimle...
xAFRODİZYAKx - IIAfrodizYaKII - IxAfrodizYaKxI
SOVE
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Loncusız

Mesaj gönderen SOVE »

Oyun içerisinde "1 saattir oyundasınız, sağlığınız için ara vermenizi öneririz" yazısı ile, en az 3-4 saatte "şans" faktörü ile kesilen bir patronun olması tezat değil mi?
Resim
ATİLLAKAAN - Sove - Soveratör
- T E Ş K İ L A T -
Kullanıcı avatarı
halilumit
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
İletişim:

Mesaj gönderen halilumit »

tebrikler...