[ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

İKV dünyasına yönelik ilgili anketlerimiz

Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Anket 28 Şub 2018 18:00 tarihinde bitecek

Nadide eşyalar düşmeye devam etmeli.
262
53%
Ben sadece nadide reçetesi ve materyallerinin düşmesini istiyorum.
232
47%

Toplam oy: 494

Kullanıcı avatarı
AnaToLia
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen AnaToLia »

NaudiR yazdı: 28 Şub 2018 11:00
Gorgar yazdı: 28 Şub 2018 10:44 Nadide eşyaların düştüğü durumda nadide materyal ve reçetelerinin de düştüğünü kafa karışıklığı olmaması adına belirteyim.
Gorgar anket sonucunun yanı sıra buradaki yorumlar da önemli. Herkes aynı düşünüyor. Eşya atma ihtimali varken gerçekten kimse gidip de o reçetelerdeki eşyaları üretmekle uğraşmaz. Piyasa da canlı kalmaz, reçetelerin de bir anlamı olmaz. Madenler, materyaller değersizleşir. Kısa sürede bir çok kişi eşyasını düşürür, karakterini dizer. Ondan sonra yine kısır döngüye girer oyun kısa sürede.

Fakat reçeteler düşerse sadece, sürekli üretim olur hem maden piyasası canlı kalır, hem oyunda bir uğraş devamlı hem de patronlar reçete atmasına rağmen materyal için kesilmeye devam ederler. Lütfen buradaki yorumları iyi değerlendirin. Oyunun canlı kalması için eşyaların düşmesi kesinlikle kaldırılmalı.
Aynen beklediğim yorum bu herkeste ç.t gibi aynı item olmasın lütfen artık... Oyun yine kısır döngüye giricek sıkıldık diceksiniz

Ben sadece nadide reçetesi ve materyallerinin düşmesini istiyorum. anket oyumu bu seçenekle onayladım
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Rulers Of World

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen resp0nse »

Herşeyi EÖ olarak düşünmeyin
Sancak daki az kadro ile bu kesimler çok zor olacak
O yüzden çemberlitaş usulü hem atmalı hem reçetesi düşmeli

Benim tercihim 1. Seçenek
Kullanıcı avatarı
ezel
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ezel »

Nadidelerin bi kısmı düşsün bi kısmı üretilsin
Ben kendi kendimle aklım karışık..
Kullanıcı avatarı
tprkmrtclk
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Muckthesystem

Mesaj gönderen tprkmrtclk »

Bunun yüzde orantısını oyun tasarımını yapanlar belirlese daha sağlıklı olur, sonuçta oyuna yabancı developer tasarım grubun da yok. Anket cevapları şu şekil de olur. Reçete olsun diyenler maden stokçuları, şeflerden düşsün diyenler tekrar dönüş yapanlar olacaktır. Yeni bölge demek, menüsün de değişiklik yapan restaurant gibi olacaktır bu sebepten şefin spesiyalitesini görmek daha keyifli olur :relaxed:
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Nadideler düşmemeli. Ben bu insanları anlamıyorum. Siz çemberlitaşı bu yüzden beğenmiyordunuz. 100 kere kesip bir itemi düşüremeyip başka bir oyuncunun tek kesişte düşürmesi zorunuza gidiyordu. Çemberlitaş'ta düştüğü için üretmek de istemiyordunuz. Şimdi ise aynı grup bölgeleri mantığında ama daha beter bir şeyi istiyorsunuz. Sadece materyal ve reçete düşmeli ki emek veren insanın bir farkı olsun. 2. seçenek olmalı. Gorgar eğer bu insanların sıkılmamasını ve oyunun daha uzun süre oynanmasını istiyorsanız 2. seçeneği devreye sokmalısınız. Grup bölgelerinde yaptığınız hatanın aynısını hatta daha beterini yapmayın.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Ya o reçete diyen arkadaşlar siz kafayı mı yediniz ya. Bir de eşya üretmekle mi uğraşalım Allah aşkına 😓
Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Anatolian Soldiers

Mesaj gönderen diltemiz »

Reçete düşmeli ki pazar canlı dursun , madenleri belli bir fiyatı , pazarda alım satım oranı fazla olur ,yoksa adam ben düşürürüm diyip ne reçeteyle uğraşır nede madenle ondan ötürü , oyunun hem geniş zamana yayılması hemde bölgenin sıkmadan aktifliğini sağlamak için REÇETE düşmeli...

Resim

⋱ ▒ ♖ ώ ε ♖ ค я ε ♖ ร σ Ł đ ί ε я ร ♖ ▒ ⋰
☪ guardians of anatolia ☪
▒ ⋰ ▒ ⊽ ⊽ тαηıтıм кσηυмυzα gιтмєк ιcιη ⊽ ⊽ ▒ ⋱ ▒
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

diltemiz yazdı: 28 Şub 2018 11:46 Reçete düşmeli ki pazar canlı dursun , madenleri belli bir fiyatı , pazarda alım satım oranı fazla olur ,yoksa adam ben düşürürüm diyip ne reçeteyle uğraşır nede madenle ondan ötürü , oyunun hem geniş zamana yayılması hemde bölgenin sıkmadan aktifliğini sağlamak için REÇETE düşmeli...
Kardeşim tamam sen reçete düşsün diyorsun da şimdi reçete düştüğünde millet bir reçeteyi üretmek için 1 milyar para harcayarak oyun içinde. Tamamen gereksiz ve zaman kaybından başka bir şey değil.esk sisteme göre en azından üstüne materyalde eklenebilir
Kullanıcı avatarı
LaRaCRoFT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen LaRaCRoFT »

Oyun er yada geç kısır döngüye dönecek zaten. Grubu olanlar rahat konuşuyor tabi. Grupça hareket ederek nasılsa üstümüzü dizeriz mantığı. Yeni başlayanlar yada grubu olmayanlara üst dizmek hayal olacak yine her zaman olduğu gibi. Herkes kendini düşünüyor. "Hazır eşya atmasında, biz reçete ve materyal elde edip üstümüzü dizdikten sonra fazlasını iyi fiyattan okutalım. Ondan sonra İKV kapitalizme döner ve bu döngü yıllarca devam eder.
Resim
Kullanıcı avatarı
sultanahmet660
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Meran
Lonca: Nizam-ı Zen

Mesaj gönderen sultanahmet660 »

sadece recete dusmeli. lutfen yalvariyorum gorgar hacum nerull abim umstad afrasiyab. sadece recete lutfen.