[ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

İKV dünyasına yönelik ilgili anketlerimiz

Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Anket 28 Şub 2018 18:00 tarihinde bitecek

Nadide eşyalar düşmeye devam etmeli.
262
53%
Ben sadece nadide reçetesi ve materyallerinin düşmesini istiyorum.
232
47%

Toplam oy: 494

Kullanıcı avatarı
AnaToLia
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen AnaToLia »

Gorgar yazdı: 28 Şub 2018 19:35 Arkadaşlar bu konuda o kadar çok talep aldık ki, böyle bir anket yapma lüzumunu hissettik.
Anket sonuçları birbirine oldukça yakın.
Bazı geçersiz oy kullanan oyuncuları (yeni açılmış hesaplarla birden fazla oy kullanma gibi) elediğimizde oy kullanan oyuncuların %55'i birinci seçeneği işaretlediler.

Ancak oy kullananların %45'i ise, eşyaların şeflerden düşmemeleri yerine üretimin canlanmasını istiyor, bu da görmezden gelinemeyecek bir rakam.

Açıkçası eşyalar şeflerden düşse dahi 1 ayda seti tamamlama gibi düşünceler biraz fantezi ürünü. Matematiksel hesaplara göre oyunun bu kadar çabuk tüketilebilmesi mümkün değil. Ama oyuncuların bütün bu "şeflerden eşya düşürme kargaşası"na girmeden gene de rekabetçi bir ürün ortaya koyabilme isteklerini de kabul edilebilir buluyorum.

Bu noktada siz oyuncuların görüşlerini de dikkate alarak verdiğimiz karara göre nadide silah ve nadide zırh'ların sadece üretim ile elde edilmesine, diğer nadide eşyaların ise oyuncularımızın %55'inin istediği şekilde şeflerden düşmesine karar verdik (Tabii ki bu eşyalar için de üretim seçenekleri olacak) Böylece iki tarafın isteklerini gerçekleştirmeye çalıştık.

Ankete katıldığınız için teşekkürler, herkese iyi oyunlar....
nadide silah ve nadide zırh'ların sadece üretim ile elde edilmesine

Olması gereken buydu teşekkürler Gorgar!
Kullanıcı avatarı
NaudiR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen NaudiR »

Gorgar yazdı: 28 Şub 2018 19:35 Arkadaşlar bu konuda o kadar çok talep aldık ki, böyle bir anket yapma lüzumunu hissettik.
Bazı geçersiz oy kullanan oyuncuları (yeni açılmış hesaplarla birden fazla oy kullanma gibi) elediğimizde oy kullanan oyuncuların %55'i birinci seçeneği işaretlediler.

Ancak oy kullananların %45'i ise, eşyaların şeflerden düşmemeleri yerine üretimin canlanmasını istiyor, bu da görmezden gelinemeyecek bir rakam.

Açıkçası eşyalar şeflerden düşse dahi 1 ayda seti tamamlama gibi düşünceler biraz fantezi ürünü. Matematiksel hesaplara göre oyunun bu kadar çabuk tüketilebilmesi mümkün değil. Ama oyuncuların bütün bu "şeflerden eşya düşürme kargaşası"na girmeden gene de rekabetçi bir ürün ortaya koyabilme isteklerini de kabul edilebilir buluyorum.

Bu noktada siz oyuncuların görüşlerini de dikkate alarak verdiğimiz karara göre nadide silah ve nadide zırh'ların sadece üretim ile elde edilmesine, diğer nadide eşyaların ise oyuncularımızın %55'inin istediği şekilde şeflerden düşmesine karar verdik (Tabii ki bu eşyalar için de üretim seçenekleri olacak) Böylece iki tarafın isteklerini gerçekleştirmeye çalıştık.

Teşekkürler Gorgar sunucuları eskisi gibi Tenha görebilirsiniz artık. Çemberlitaştan daha beter yapıyorsunuz bu şekilde. Oyuna geri dönüş yapacak ve bireysel oynayacak bir çok oyuncu da bu kararla birlikte bir süre takılıp bırakırlar oyunu. Gerçekten merak ediyorum o ceket, pantol, eldiven, ayakkabı gibi eşyaları üretenler olacak mı ya da o sarı eşyalar ne işe yarayacak gerçekten merak içerisindeyim. Ne güzel oyunu eski 39 zamanına döndürmek varken şu anki halinden daha beter yaptınız.

Bir arkadaş üstlerde bahsetmiş, karakterlerini 54 levelde bırakarak hasarlarının düşmemesini sağlayacaklar ve setlerini dizdikten sonra level kasacaklar. Böylece 59 level altı ve nadide olmayan eşyaların hiçbir değeri olmayacak. Buna çözümünüz ne acaba Gorgar?
İKV

2008 - 2018

Çemberlitaş'ı mumla arayacağınız günler yakındır!
Kullanıcı avatarı
JudgmentDay
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: İnstructive

Mesaj gönderen JudgmentDay »

Eleştirilerin dikkate alınması beni sevindirdi.Karara gelecek olursak evet eski tadı artık almamız imkansız(niye imkansız çünkü açık bölgelerde daha önce böyle şansa şaheser "gene dilim sürçtü nadide demeye dilim varmıyor ne yaparsın" düşmezdi, en fazla görev tesliminde iyi bir eşya verilirdi.) fakat yine de olumlu bir karar benim açımdan.Artık gerisini oyunun gidişatı gösterir.

Oyuncular sürüm sunuculara geçtiğinde bence (bencesi de yok aslında kesin) daha 55 olmadan hatta belki bir görev bile yapmadan gidip büyük büyücü kesmeye başlayacaklar çemberlitaş eşyalarının etkisi bitmeden.Sizce bu olursa ki bence hiç zor değil büyük büyücüye 3 4 grup çok rahat ulaşıp kesecektir o zaman oyunun yapısı ne olacak merak içindeyim.Açıkçası ben şu andan itibaren ilk iş olarak klandan çıkacağım ve arkadaşlarımla yeni lonca kurup direk büyük büyücünün orada alacağız soluğu :) Ben herkesin de bu amaçta olacağını düşünüyorum. Daha 1 görev dahi başlamadan bence büyük büyücü kesme kavgaları başlayacaktır.Tabi bu konuda bir çalışmanız yoksa eğer.
Resim
Kullanıcı avatarı
Rudboy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: ATT

Mesaj gönderen Rudboy »

İyi halt ettiniz
Attci
Sevketasci
İlhambüyücüsü
Takinpekmez
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

56 olmadan bosslardan herhangi bir şey düşmesi engellenirse 54 tek bırakıp oyun dengesinin bozulması engellenebilir. 56 olmasının sebebi de ilk nadide eşyanın 56 lvl ayakkabı olması.
fregus45
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen fregus45 »

Dedigim fikir oldugu için çok mutlu oldum teşekkürler hayırlısı olsun
Kullanıcı avatarı
Rudboy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: ATT

Mesaj gönderen Rudboy »

Asa ne alaka arkadaş mantığınız bu mu ? Zaten lvl aldıkça ÇT itemlerinin etkisi sıfırlanıyor. Bi karaktere en yüksek etkiyi asa veriyor. Bari asa düşseydi zırh ceket falan üretilseydi. Ne kadar mantıksız iş yapıyorsunuz. O anket ne diye yapıldı.
Attci
Sevketasci
İlhambüyücüsü
Takinpekmez
fregus45
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen fregus45 »

fregus45 yazdı: 28 Şub 2018 13:41 sadece ASAlar ve Kılıçlar üretilsin tarftarıyım kalanlar torbadan düşebilir herkezinde istedigi olur.
Teşekkürler 😂
Kullanıcı avatarı
adimihatirla
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen adimihatirla »

Güzel bir çözüm bulmuşlar gerçekten teşekkürler. Bu tarz yaklaşımlar ve oyuncunun fikrini sormalar gerçekten bize oyunu sevdiriyor. Bir de diğer bazı basit sorunlarla ilgilenebilirlerse her şey güzel olacak. Bu yönde de bir beyin fırtınası veya soru cevap şeklinde bir sohbet yapılabilir. Bazı istekler abartı olsa da güzel fikirlerin çıkacağı kanaatindeyim. :relaxed:
Kullanıcı avatarı
Sparineus
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Sparineus »

Oyunu beter ediyorsunuz! Ceket ve Zırh üretilmeliydi sadece. ÇT itemleri 55 level itibariyle işe yaramayacak, yıllarca dizip, eksiğini kapattığımız karakter 59 level itibariyle çöp olacak ve bir de üstüne yeni bir üretim yapmak zorundayız. Daha da kötüsü, buna artı basmak zorundayız. Cebimizden para çıkmalı. Ücretsiz oyun adı altında çok büyük soygun gerçekleştiriyorsunuz, helal olsun!
Resim
Mustafa Kemal ATATÜRK!