[ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

İKV dünyasına yönelik ilgili anketlerimiz

Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Anket 28 Şub 2018 18:00 tarihinde bitecek

Nadide eşyalar düşmeye devam etmeli.
262
53%
Ben sadece nadide reçetesi ve materyallerinin düşmesini istiyorum.
232
47%

Toplam oy: 494

Kullanıcı avatarı
Vehuu
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen Vehuu »

Bence 2. Seçenek daha mantıklı 1 haftada insanlar neredeyse üst dizdi çok kolay
Kullanıcı avatarı
Furkaaaaann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen Furkaaaaann »

Sadece reçete düşerse muhtemelen bırakırım oyunu 3 karakteri fullemek 1 ömür sürer çoğu kişininde bu kadar vakit harcanacağını düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

eşya atarsa kimse üretmez zaten adam diyecek ki ben niye üretimine 600m veriyim ki? Misal

Sadece reçete olması daha çok uğraş emek ve zorluk ister ikv oyuncusu çemberlitaşa çok alıştı sanırım. Kesinlikle reçete atması lazım sadece.

Tıpkı ejder asa, latif vs gibi üretmeliyiz.
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
makmeden
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen makmeden »

Nadide eşyaların hazır olarak düşmesi "zaten hazır düşüyor neden üreteyim?" mantığını oluşturacaktır. Ben yalnızca üretim eşyası ve reçete düşmesi taraftarıyım. Üretimler ise oyun piyasasını uzun bir süre ayakta tutacak ve 2 klan üyesi arasındaki rekabeti artıracaktır. Şuan bulunan sistem Çemberlitaş bölgesinde dışlanan arkadaşları yine dışlar. Yalnızca bir grubun eşya alması kaçırmaları ve her türlü çirkefliği artırır. Eski günleri özledik emek verip ürettiğimiz göz bebeğimiz Ejder Asalar gibi eminim bu asalarda göz bebeği olacak, herkes aynı eşyalara sahip olmayıp oyunda çeşitlilik olacak.
Not: Tamamen dizili tılsımlı 3 hesabım olmasına rağmen bunu istiyorum.
Scoott(59)

Unity In Diversity
Kullanıcı avatarı
kandemir
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Yok

Mesaj gönderen kandemir »

İtem atma oranını düşürüp Reçete ve materyal atma olasılığı yüksek olursa oyun süreci daha geniş zamana yayılır ekstra ticaret canlı durur. Yüzdelik ifade etmek gerekirse

Örnek: %15 nadide item düşme olasılığı;
%45 materyal düşme olasılığı;
%40 Nadide İtem düşme olasılığı;

Bir Başka sistemde belirli itemlerin düşmesi geriye kalan itemlerin üretimi olması,

ÖRNEK :
Düşücek İtemler: Eldiven , Ayakkabı, Zırh,Yüzük Kolye

Üretimi olan itemler : Pantolon, Ceket, Asa, Eldiven, Ayakkabı, Zırh;

Başka bir Sistem ise bütün nadide itemlerin düşme olasılığı ve reçetesi, ama asaların mutlak suretle üretim şartı olması ve üretiminin zorlaştırılması ve bunun yanında oyunda bir ilki gerçekleştirerek yüzük kolye ninde sadece üretim yoluyla elde edilmesini sağlamak
xKANDEMİRx Qubinxyunanlı xKANDEMİRxII

Since 2007 © BeyazKöşk
Motiejunas
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Motiejunas »

2.seçenek kesinlikle olmamalı.3 karakter kullananlar ne yapsın kaç parça eşya , materyal var.Üretilir mi 3 karaktere o kadar şey ? Aklınıza sığıyor mu arkadaşlar.İtem atmadığı sürece boşa kürek çekmiş oluruz.Sadece nadide eşya dropları azaltılabilir onun dışında kesinlikle 2 olmamalı.3 karakter kullanıyoruz insaf yahu
Kullanıcı avatarı
URZA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen URZA »

Gorgar yazdı: 28 Şub 2018 10:44 Nadide eşyaların düştüğü durumda nadide materyal ve reçetelerinin de düştüğünü kafa karışıklığı olmaması adına belirteyim.
Eger durum buysa ben oyumu degistirmek istiyorum, mümkünse?
Kullanıcı avatarı
URZA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen URZA »

Gorgar yazdı: 28 Şub 2018 10:44 Nadide eşyaların düştüğü durumda nadide materyal ve reçetelerinin de düştüğünü kafa karışıklığı olmaması adına belirteyim.
Eger durum buysa ben oyumu degistirmek istiyorum, mümkünse?
Kullanıcı avatarı
zeynel55
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Winter Is Coming

Mesaj gönderen zeynel55 »

Motiejunas yazdı: 28 Şub 2018 10:55 2.seçenek kesinlikle olmamalı.3 karakter kullananlar ne yapsın kaç parça eşya , materyal var.Üretilir mi 3 karaktere o kadar şey ? Aklınıza sığıyor mu arkadaşlar.İtem atmadığı sürece boşa kürek çekmiş oluruz.Sadece nadide eşya dropları azaltılabilir onun dışında kesinlikle 2 olmamalı.3 karakter kullanıyoruz insaf yahu
2 diyenler ileriyi görüp bunu düşünemiyorlar işte. Örneğin reçetelerde 500 akçeye satılan akondritlerden vs istiyor. Diğer bir sürü çeşit çeşit madenleri saymıyorum bile. Parası olmayan üstünü dizemeyecek o zaman.
Resim
Kullanıcı avatarı
NaudiR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen NaudiR »

Gorgar anket sonucunun yanı sıra buradaki yorumlar da önemli. Herkes aynı düşünüyor. Eşya atma ihtimali varken gerçekten kimse gidip de o reçetelerdeki eşyaları üretmekle uğraşmaz. Piyasa da canlı kalmaz, reçetelerin de bir anlamı olmaz. Madenler, materyaller değersizleşir. Kısa sürede bir çok kişi eşyasını düşürür, karakterini dizer. Ondan sonra yine kısır döngüye girer oyun kısa sürede.

Fakat reçeteler düşerse sadece, sürekli üretim olur hem maden piyasası canlı kalır, hem oyunda bir uğraş devamlı hem de patronlar reçete atmasına rağmen materyal için kesilmeye devam ederler. Lütfen buradaki yorumları iyi değerlendirin. Oyunun canlı kalması için eşyaların düşmesi kesinlikle kaldırılmalı.
İKV

2008 - 2018

Çemberlitaş'ı mumla arayacağınız günler yakındır!