[ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

İKV dünyasına yönelik ilgili anketlerimiz

Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Anket 28 Şub 2018 18:00 tarihinde bitecek

Nadide eşyalar düşmeye devam etmeli.
262
53%
Ben sadece nadide reçetesi ve materyallerinin düşmesini istiyorum.
232
47%

Toplam oy: 494

Kullanıcı avatarı
kargasa14
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen kargasa14 »

benibanladilar yazdı: 28 Şub 2018 11:01 Ben 1 dedim ama
Şöyle olabilir.
Mesela Bosslar bütün nadide itemleri atabilir fakat asa ve zırhları atmaz. Asa ve zırhın reçetesini atar, insanlar onu üretmek zorunda kalır.
Üretmek içinde gerekli materyalleri bosslarda kasar.
Boylece uzun süre bosslarda aksiyon olur. İtemleri tamamlamak zorlaşır. Nadide Asa ve zırhı olanların bir farkı olur.

Not:bazı arkadaşlar reçete atsın demiş ama bir çarı reçete üreterek fullemek 1 sene sürer öyle olursa
Ki çoğu kişi oyuna fazla zaman ayıramıyor.
Çoğu kişi oyunu bırakabilir sadece reçete atarsa.
Şahsen ben öyle yapardım.59 olmuşum, hasarım 900,üretmem gereken 7-8 tane item var... Ömür yetmez ona
aynen böyle düşünüyorum. en azından asalar düşmemeli. aslında tıpkı ejder, asabı keyf, latif, ecel getiren gibi asa reçeteleri satılsa; buna belki zırhları da ekleyebiliriz, geri kalan itemler reçeteleri ile beraber boss lardan düşse çok daha iyi olur.
Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz
Kullanıcı avatarı
zeynel55
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming

Re: [ANKET]: Karaköy şeflerinden, nadide ekipman yerine sadece materyal ve reçete düşmesini tercih edermiydiniz?

Mesaj gönderen zeynel55 »

İyi bir senarist beklenenin aksine,kendi tasarladığını yapar Gorgar unutma :')
Resim
Kullanıcı avatarı
Niko34
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: A L P

Mesaj gönderen Niko34 »

Eger hem nadide eşya düşüp hem recete düşerse;
Gördüğüm kadarıyla şans orani oldukca yüksek. Ilk zamanlar kimse uretime yonelmeyecek. Düşürmeye calisacak.
Bu sekilde yüksek sans orani oldukca 3 karakterimi en fazla 3 ayda fulliyecegimi düşünüyorum ve sonra yine sıkılmaca.
Seflerin 10dkda bir kalkmasi isleri dahada kolaylaştıracak. Düşünsenize gece arza cikartacak bebeler uyuyor olacak ve saat 3den sabah 7ye kadar 10dkda dogan, kesimi en fazla 10dk süren şefi 12 kere kesmis olacaz. Buda bir cok nadide esya demek.

Eger sadece recete olursa;
Ekonomi canlanır diyoruz,
yeni başlayan veya geri kalan oyuncularin yetisme sansi olur diyoruz,
insanlar ugrasir uzun soluklu olur diyoruz

Ama beyler beni arafta birakan birsey var;

3 karakterim var büyücü 4 set, sifaci 4 set, savasci 3 set ula bunlari uretmek servet ister.

Benim önerim ise; asalar-silahlarin, ve zırhlarin reçeteleri düşmeli. Geriye kalan eldivenler ayakkabılar pantolonlar ve ceketlerin de hem receteleri hem kendileri direkt düşmeli.
Resim

DeathSoul
DeathSoulII
DeathSoull
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lotus

Mesaj gönderen mirkan1453 »

Peki sayın Gorgar MMORPG'ye işleyişine çok fazla kafa yoran birisi olarak sizin fikirleriniz neler? Seçeneklerin artılarını ve eksilerini belirtebilir misiniz? Yada sizi bu anketi açmaya iten nedenleri bizimle paylaşabilir misiniz? Şeflerden doğrudan eşya düşme yada reçete materyal düşürüp üretmeden ziyade şef davranışlarının daha çok işlevsellik kazanması gerektiğini düşünüyorum. Kesimler kolay ve şef canları az gibi geldi. Açık beta katılımında ki kalabalıktan ötürü taktik ve strateji geliştirmek ne kadar doğru bilmiyorum, şef davranışlarında ekleme çıkarma değişiklik yapma ihtimalinizden ötürü yorum yapmak ta istemiyorum! Bölge; açık bölge olduğundan kaos ortamı olma ihtimali her oyuncunun aklındadır diye düşünüyorum ve bu oyuncuları görece olarak grup bölgelerinden daha farklı stratejiler geliştirmeye ve ritüel kesimlerden ziyade farklı bir çok kesim stratejisine itecektir. Peki biz oyuncuların bölge ve çevremizle etkileşimi ne olacak? Yani bir yıl boyunca oluşacak kaos ortamında insanlar "Lanet olsun reçetesine de itemine de oyununa da..." mı diyecek, yoksa zevk olarak kesim yapma devam edecek mi?
Resim
Kullanıcı avatarı
kayhan005
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: H Y L

Mesaj gönderen kayhan005 »

Cvp değiştirme hakkımız ykmu, bence sadeceasa ve zırhların receteli olması lazım diğerleri düşsünde
Kullanıcı avatarı
KRoNicK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Revenge Of Nobility

Mesaj gönderen KRoNicK »

Reçeteyle üretmek bütün oyunculara hitap eden bir olgu değil fakat hem reçete hem de nadide eşyanın kendisini atması bütün oyunculara hitap eden olgu,he şöyle olabilir item düşme oranını bir müddet azaltılması oyunun oynanışını ve ilerleyiş zamanını arttırır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Açıkçası şunları maddeler halinde belirtmek isterim;

- İKV camiası her zaman emeğe karşılık veren bir sistem oldu.
- Günümüze kadar toplamda sadece 2 adet içerikte bu eşyaları şeflerden direkt olarak temin ettik. (Labirent ve Grup Bölgeleri)
- Eşyaların hem mor olması hem de direkt olarak düşmesi, paketin sonuna daha çabuk gideceğimizi işaret ediyor.

Olayın özeti şu ki; eğer content içeriğindeki eşyaların tamamı şeflerden direkt düşerse, güçlü olanlar eşyalarını 1 ay içinde dizip bitirebilir. Sonrasında ise ellerinde sadece klan savaşı yapma zorunluluğu kalır. Şefler sürekli kaçırılır, sürekli bir iç savaş olur.

Reçete olursa insanlar reçeteyi aldıktan sonra sadece materyalleri toplamak için kesecek ve eninde sonunda şefleri rahat bırakacaktır.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
birhesap
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: emekli oldum.

Mesaj gönderen birhesap »

Siz şaka mısınız? Bunu oyunculara mı soruyorsunuz? Kendiniz sistem yaratmışsınız, düzene sokmuşsunuz testte biz bunu deniyoruz. Sonra geliyorsunuz anket açıp bunu oyunculara belirlemeye kalkıyorsunuz. Tabiki hem reçete hemde item düşmeye devam etmeli. Bunu oyunda hiç bir eksiği olmayan birisi olarak söylüyorum, nakitim de oldukça fazla bunun üstüne basarak belirtiyorum. Akçeyı kırmak için mi buna çevirdiniz? Her reçetede 4 Martian akondrit istediği için mi bu düşünce içine girdiniz? Şurda oyun 2 ye veren 2 3 ay sonra ağlamaya başlayacak, karakürkte ksler var plide ksler var dev anada ksler var. 1 item üretimi için 900m, 1 set için 5,4 t para bayılabilecek kadar zenginler 2 e basabilir. Bunu yapabilecek insan yok. Mantık şudur item kasarsın, yanında reçete materyal düşer düşmeyeni üretip geçersin. Bu mantıkta kurduğunuz düzeni şimdi neden oylatıyorsunuz?
O kadar çevre yapan insanları,düzen kuran insanların bu çevresinde eğlence ile kesebilecek seffleri neden bütün oyunculara açma gereği duyuyorsunuz? Herkes birlik ve beraberlik içinde kessin, eğlensin, düşürsün. Düşmeyenler üretsin. Bu oylama kaldırılmalı, aynı sistem devam etmeli.
Karakterlerinde 1 t,2t nakiti olan kendini cool sanan elemanlar 2yi oylayıp 3 ay sonra burda cayır cayır ağlayacaktır. Buda benden spoiler.
MrdexteR
Kullanıcı avatarı
Lawyer
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Ephel Duath

Mesaj gönderen Lawyer »

Bütün itemleri reçeteyle üretmek ne kadar zaman alır farkında mısınız? Neredeyse hepimiz her sınıftan karakter kullanıyoruz. Bütün itemlerin reçeteyle üretilmesine kesinlikle karşıyım. Olucaksa yarı yarıya ayırılsın silah zırh ceket üretim. Gerisi drop şeklinde.
Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen asgsdga »

Arkadaşlar 49 lvl karakterlerle 3 grubun kesebildiği bir bosstan tüm üstünüzü dizecekseniz niye Karaköy geldi? Niye kocaman bölge yapıldı? Niye yeni leveller eklendi? Niye o kadar materyal eklendi? O zaman koyardık İdris'in yanına Hakir'i, herkes sırayla kesip üstünü dizerdi?

Kesinlikle 2. Seçenek olmalı. Kusura bakmayın ama itemsiz/yeni oyunculara burun kıvırıp cevap vermediğiniz günler geride kalıcak. Herkes uzuuun uzun uğraşıp üstünü dizecek. Benim de 3 sınıfta karakterim var ama hiç acelem Yok yangından mal kaçırmıyoruz. Alman Ok Ucu seti üretmek için uğraştığım günler çok keyifliydi, umarım o tadı tekrar alırız.