Youtube Telif Konusu

İKV dışındaki konularla ilgili paylaşımlarınız
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Cezmi'nin Yoldaşı
Cezmi'nin Yoldaşı
Sunucu: Kuklacı

Youtube Telif Konusu

Mesaj gönderen TOLGARDA » 16 Tem 2018 21:52

Forumda bir süredir uzayıp giden telif mevzularını görünce başıma gelen bir olayı anlatmak istedim;

Kendim hazırladığım bir videoma geçenlerde bir çocuk telif göndermiş, işin ilginci de Youtube bu telifi kabul etmiş; https://m.youtube.com/watch?v=At04pgeBmco
Resim
O benden daha önce aynı konuda bir video çektiği için benim videoma telif atabileceğini sanıyor. Oysa ki bırakın bir konuyu sahiplenmeyi ekran kaydı alınmış bir görüntünün bile telif sahipliği olmaz. Yani aynı videoyu indirip yüklesem yine atılamama ihtimali var.

Bir de demiş ki benimle İnstagram'dan iletişime geçebilirsin adresim bu.

Çok abonem var diye onun reklamını yaparsam telifi kaldıracakmış. İnstagram kullanmıyorum zaten, muhattap bile olmadım.

Youtube'a itiraz ettim bu ne saçma bir karar diye, 10 gün sonra sonuçlanacak dediler.

Bu da benim kanalım https://youtube.com/teknolojielçileri

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Re: Youtube Telif Konusu

Mesaj gönderen Serinplay » 16 Tem 2018 22:14

Banada tamamen kendi yaptığım müziklerden telif geldiği olmuştu.Telif hakkı gönderen tarafın yazdığı müziği dinlediğimde tamamen alakasız bir parçaydı.İtirazda bulunup kaldırtmıştım.Ama senin konun cidden biraz tuhaf.Aynı konu ile ilgili istenildiği kadar video yapılabilir.Durumu açıklar şekilde itiraz ettiysen açılacaktır.

Bir ara birisi yorum olarak Kafalar senin müziğini kullanmış yazmıştı.Bende merak edip bakmıştım kullanmış ve kanalımın adını yazmamışlardı.

Şu video ; https://www.youtube.com/watch?v=xFYOwmSM7vg

Telif gönderip 3 milyon izlenmeye sahip videoyu kaldırtmıştım.Daha sonra telefon ile Kafalar'ın şirketten birisi aradı.Konuştuk anlaştık.Videonun altına kanalımının linkini koymaları şartı ile açtırmıştım.Şimdi o arkadaş benimle görüş diyor da neye göre diyor kendini ne sanıyor anlamadım :grin:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt » 16 Tem 2018 22:31

diltemiz beye söyleyin yardımcı olacaktır :Dd

Günlüğümü okumak için tıklayın.

Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
ResimResim

Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Cezmi'nin Yoldaşı
Cezmi'nin Yoldaşı

Mesaj gönderen TOLGARDA » 17 Tem 2018 08:10

Serinplay yazdı:
16 Tem 2018 22:14
Telif gönderip 3 milyon izlenmeye sahip videoyu kaldırtmıştım.Daha sonra telefon ile Kafalar'ın şirketten birisi aradı.Konuştuk anlaştık.Videonun altına kanalımının linkini koymaları şartı ile açtırmıştım.Şimdi o arkadaş benimle görüş diyor da neye göre diyor kendini ne sanıyor anlamadım :grin:
Hocam seninki profesyonel bir olaymış da yine de büyük bir kanalın izinsiz olarak bir müziği kullanmasına şaşırdım. Benimkinde çocuğun 14 yaşında falan olduğunu sanıyorum muhtemelen telifin ne olduğunu bilmiyor işte :D
mstfmrt yazdı:
16 Tem 2018 22:31
diltemiz beye söyleyin yardımcı olacaktır :Dd
:)

Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Cezmi'nin Yoldaşı
Cezmi'nin Yoldaşı

Mesaj gönderen TOLGARDA » 18 Tem 2018 11:48

Belki inanamayacaksınız ama itiraz reddedilmiş.

“Konu Dışı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir