Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

İKV dışındaki konularla ilgili paylaşımlarınız
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi

Re: Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

Mesaj gönderen BayTerapi » 07 Nis 2018 18:12

Serinplay yazdı:
07 Nis 2018 16:36
Resim

Bitmesine az kaldı.Sadece bir kapı yapmam gerekli.Sıradan bir kapı değil tabiki :grin:

(Pencereler belki değiştirilebilir)
Güzel olmuş. :D
-Jeremain
-United
-BayTerapi

Murat

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 07 Nis 2018 18:13

Kapıyı da yaptık ;
Resim
Üstündeki mermer gerçek kaplama , kapı ise benim hayal ürünüm;
Resim
Bitmiş Hali ;
Resim
Bu modeli yapmak 2 gün sürmedi.Sanırım 6,7 saat belki.Şimdi 4-5 farklı İstanbul binası modellersem sanırım bir bölge ortaya çıkabilir anladın sen onu :grin:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann » 07 Nis 2018 18:16

Ben bu konuyu niye şimdi keşfettim ya ?
Resim

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 07 Nis 2018 18:44

Cankurtarann yazdı:
07 Nis 2018 18:16
Ben bu konuyu niye şimdi keşfettim ya ?
Pek sık paylaşım yapmıyordum ondandır :grin:

Bunlarda oyundan görüntüler ;

Resim

Resim

Üstteki 2 resimde bir kaplamayı atmadığım için parmaklıklar beyaz görünmüş fark edip düzelttim;

Resim

Daha gerçekçi olması için normal map yapmam lazım.
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 08 Nis 2018 01:44

Resim

Şöyle kıyamet sonrası sanatsal bir poz verdim :grin: Daha sonra aklıma aşağıdaki resim geldi.O resme bakınca da kulenin tepesindeki 4 pencereyi modellemeyi unuttuğumu fark ettim :(

Resim

Neyseki kopyala yapıştır var hemen alttaki pencereyi kopyala yapıştır yaptım. :thinking_face:

Resim

Bu model tamamen bitmiş oldu.Şimdi sırada bir cami modeli var.Bu daha zor olacak. :blush:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
ReHaBeT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Yin V Yang

Mesaj gönderen ReHaBeT » 08 Nis 2018 03:53

Selam Serinplay,

Konuya başından sonuna kadar baktım zamanını dolu dolu öğrenme isteği ile geçirmen neticesinde emek dolu uğraş ortaya çıkarman takdire şayan bir davranış, yolun açık olsun tebrik ederim.
Takipte kalacağım.

:clap:

Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Thedifferince » 08 Nis 2018 12:14

Sen mükemmel birisin.

şu galatayı TEK BAŞINA 6-7 saate yaptın bu saçma ikv ekibi 3-4 kişi 1-2 saate yaparlardı ama işte yapma isteği olmayınca al sana güncelleme diyip salıveriyolar..
Resim

Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Thedifferince » 08 Nis 2018 12:32

@Serinplay
Kullandığın programı ve izlediğin eğitim videolarının linkini verirmisin rica etsem.
şu galatadan sonra bende artık birşeyler yapmam lazım dedim ve kafama koydum :relaxed: çok teşşekür ederim böyle bir konu açtığın için :blush: ....

iyi forumlar dilerim...
Resim

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 08 Nis 2018 18:02

ReHaBeT yazdı:
08 Nis 2018 03:53
Selam Serinplay,

Konuya başından sonuna kadar baktım zamanını dolu dolu öğrenme isteği ile geçirmen neticesinde emek dolu uğraş ortaya çıkarman takdire şayan bir davranış, yolun açık olsun tebrik ederim.
Takipte kalacağım.

:clap:
Thedifferince yazdı:
08 Nis 2018 12:32
@Serinplay
Kullandığın programı ve izlediğin eğitim videolarının linkini verirmisin rica etsem.
şu galatadan sonra bende artık birşeyler yapmam lazım dedim ve kafama koydum :relaxed: çok teşşekür ederim böyle bir konu açtığın için :blush: ....

iyi forumlar dilerim...
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Blender öğrenirken başlarda izlediğim ders videoları 30 dakika civarlarıydı.Sonra fark ettimki bu videolar gereksiz yere uzatılmış.Sadece ihtiyacım olan bilgiyi içeren 2,3 dakikalık ingilizce videolara baktım ve çok fazla şeyde öğrenmedim aslında.Temel ve en çok işime yarayacak şeyleri öğrendim.Bunlar ;

Cisim nasıl kesilir , bölünür ?
Kaplama nasıl yapılır ? UV image editor Kullanımı.Materyal,Texture ekleme,Boyutlandırma.
Photoshop Nvidia Normal Map Plugin ile Normal Map yapma
Ve bazı kısayol tuşları ;
*Tab = Edit Mode-Object mode arası kısayol
*Edit Modda iken K tuşu = Kesme aracı
*K ile seçileni Space ile onaylama.
*R = rotasyon,döndürme
*S = Scale
*A = Hepsini seç
*Alt kısımdaki temel araçların ne işe yaradıkları.
*Mouse orta tuşu ile kamerayı çevirmek
*Shift+f ile serbest kamera
*Shift+Mouse orta tuşu ile kamerayı daha farklı hareket ettirme
*NumPad 5 Tuşu ortographic görüşe geçme
(mouse orta tuşu yerine ufak bir program aracılığı ile klavyeden ulaşabileceğim daha basit başka bir tuş kullanıyorum)
Bu temel bilgileri öğrenip devamını kendi kendime çözüp programa alıştım.Çok daha detaylı şeyler de var tabi.Ne kadar detay o kadar gerçekçi modeller ama bana bu kadarı yeterli :grin:

Aslında kısa videolar çekip yukarıda anlattığım şeyleri göstermeyi düşünüyorum ama ne zaman hazır olur bilmiyorum.

Şu kanal dediğim gibi kısa videolar paylaşmakta ; https://www.youtube.com/channel/UCIkE0V ... pKA/videos

Bu arada kule modeli bitmişti demiştim ama içime sinmeyen bir kısım vardı.Gerçeğine biraz daha benzemesi adına o kısmı da düzenledim.Artık benzediği kadar benzedi.
Resim

Bu kısmı yapmamıştım çünkü yapabileceğimi sanmıyordum.Denedim bu kadarını yapabildim.Tam olarak o derinliği sağlayamadım ama bir önceki halinden daha detaylı oldu.

Resim

Bir önceki model ile yan yana yerleştirdim.

Resim

Tabi gerçeği ile yan yana getirince farklılıklar göze çarpıyor.

Resim

Sanırım daha benzer bir kaplamaya ihtiyacı var.Gerçi oyundaki ile gerçekteki ışıklandırma tamamen farklı.Gün ışığına göre farklı renklerde görünebiliyor.

Resim

Son kez bu modele bakıyoruz ve artık sıradaki modele yavaştan başlamam lazım ama biraz gözümü korkutuyor.Camilerde çok fazla geometrik detay var.

Resim
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Thedifferince » 08 Nis 2018 18:21

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Blender öğrenirken başlarda izlediğim ders videoları 30 dakika civarlarıydı.Sonra fark ettimki bu videolar gereksiz yere uzatılmış.Sadece ihtiyacım olan bilgiyi içeren 2,3 dakikalık ingilizce videolara baktım ve çok fazla şeyde öğrenmedim aslında.Temel ve en çok işime yarayacak şeyleri öğrendim.Bunlar ;

Cisim nasıl kesilir , bölünür ?
Kaplama nasıl yapılır ? UV image editor Kullanımı.Materyal,Texture ekleme,Boyutlandırma.
Photoshop Nvidia Normal Map Plugin ile Normal Map yapma
Ve bazı kısayol tuşları ;
*Tab = Edit Mode-Object mode arası kısayol
*Edit Modda iken K tuşu = Kesme aracı
*K ile seçileni Space ile onaylama.
*R = rotasyon,döndürme
*S = Scale
*A = Hepsini seç
*Alt kısımdaki temel araçların ne işe yaradıkları.
*Mouse orta tuşu ile kamerayı çevirmek
*Shift+f ile serbest kamera
*Shift+Mouse orta tuşu ile kamerayı daha farklı hareket ettirme
*NumPad 5 Tuşu ortographic görüşe geçme
(mouse orta tuşu yerine ufak bir program aracılığı ile klavyeden ulaşabileceğim daha basit başka bir tuş kullanıyorum)
Bu temel bilgileri öğrenip devamını kendi kendime çözüp programa alıştım.Çok daha detaylı şeyler de var tabi.Ne kadar detay o kadar gerçekçi modeller ama bana bu kadarı yeterli :grin:

Aslında kısa videolar çekip yukarıda anlattığım şeyleri göstermeyi düşünüyorum ama ne zaman hazır olur bilmiyorum.

Şu kanal dediğim gibi kısa videolar paylaşmakta ; https://www.youtube.com/channel/UCIkE0V ... pKA/videos

Bu arada kule modeli bitmişti demiştim ama içime sinmeyen bir kısım vardı.Gerçeğine biraz daha benzemesi adına o kısmı da düzenledim.Artık benzediği kadar benzedi.
Resim

Bu kısmı yapmamıştım çünkü yapabileceğimi sanmıyordum.Denedim bu kadarını yapabildim.Tam olarak o derinliği sağlayamadım ama bir önceki halinden daha detaylı oldu.

Resim

Bir önceki model ile yan yana yerleştirdim.

Resim

Tabi gerçeği ile yan yana getirince farklılıklar göze çarpıyor.

Resim

Sanırım daha benzer bir kaplamaya ihtiyacı var.Gerçi oyundaki ile gerçekteki ışıklandırma tamamen farklı.Gün ışığına göre farklı renklerde görünebiliyor.

Resim

Son kez bu modele bakıyoruz ve artık sıradaki modele yavaştan başlamam lazım ama biraz gözümü korkutuyor.Camilerde çok fazla geometrik detay var.

Resim
[/quote]

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim...
Resim

“Konu Dışı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir