Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

İKV dışındaki konularla ilgili paylaşımlarınız
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

Mesaj gönderen mstfmrt » 06 Eyl 2018 18:55

iş bölümü yapın :)

Günlüğümü okumak için tıklayın.

Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
ResimResim

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 10 Eyl 2018 21:37

Resim
Bu kaplamayı banka için yaptım.
Resim
Bu kaplamayı vakıf han için yaptım.Ancak oyun farklı bir yerde geçtiği için binalar birebir aynı değil.
Resim

Binaları çeşitlendirmeye devam ediyorum.Kendi yaptığım kaplamalarla olabildiğince çok çeşit bina modeli yaparak kopyala-yapıştır olayını en aza indirmeye çalışıyorum.
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi

Mesaj gönderen BayTerapi » 10 Eyl 2018 22:37

Her şey güzel olacak Aykut.
-Jeremain
-United
-BayTerapi

Murat

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 12 Eyl 2018 14:32

Merhaba arkadaşlar,

Konuyu açtığım zamandan bu yana olan gelişmeleri özet geçmek istedim.Konuyu açtığım zamanlarda, son zamanlarda yaptığım gibi sıkı bir çalışma içinde değildim.Zaten ilk test modelim olan camii

Resim
24 Eki 2017

ile ikinci modelim olan tapınak modeline kadar

Resim
15 Mar 2018

geçen zamanı görebilirsiniz.Başlarda ciddi değildim çünkü bilgim yoktu.İşi kavradıkça zevkli bir hale geldi ve şunu da yapayım bunu da yapayım diye ilerlemeye başladım.Zamanla oyun oynamaktan sıkıldığım için ve İKV'den de artık zevk alamadığım için vakit geçirmek adına modelleme yapmaya devam ettim.Sürekli yeni şeyler öğrenerek bu konuda kendimi geliştirdim.Önceden yaptığım tüm haritalar bana değişik fikirler verdi ve yeni deneyimler kazandırdı.Neyi nasıl yapabileceğimi ,nerede ne olması gerektiğini gösterdi.Yaptığım ada haritası

Resim

Orman haritası

Resim

vadi haritası

Resim
Resim

şehir haritası 1

Resim

Resim

Binalar ilk versiyon

Resim

Binalar versiyon 2

Resim

Resim

İlk sokaklar

Resim

Resim

Şehir haritası 2

gibi haritalar üzerinde bayağı vakit harcamıştım.Ancak sürekli olarak o çalışmaları es geçip bir sonraki haritaya geçmiştim.Yani gördüğünüz bu birbirinden alakasız çalışmalar sadece bir denemeydi.Hepsi kendi gelişim sürecimin bir parçasıydı.Neler yapabileceğimi görmek istiyordum.Yani o haritaları oyunda kullanmak istemiyordum.Ancak giden tek şey haritaydı.Geri kalan tüm detayları bir paket haline getirdim.Adeta bir lego parçası gibi tüm binaları , detayları yerleştirilmek üzere bir paket haline getirdim.Tek yapmam gereken onları kararlaştırdığım harita üzerine yerleştirmek.Hatırlarsanız birbirinden farklı galata kulesi modelleri yapmıştım.

Resim
Resim

İKV'ye Eminönü'nden başlıyorduk ,ben bu oyunda hikayenin Karaköy'den başlamasını istedim.

Resim

Aklımda sürekli bir hikaye vardı.Bu aslında çok eskiden beri aklımda olan bir hikaye.Modellenmesi gereken yaratıklar,eşyalar,npcler ve bazı detaylar kaldı.Ardından animasyonlar , sesler , müzikler , efektler.Ardından karakter dengeleri , oyunun metası gibi konular.Tüm işlemler bittikten sonra sıra metinleri yazmaya geliyor.

Her şey bittiğinde ise ya yazılım öğreneceğim ya da yazılımcı birileri ile beraber çalışmaya devam edeceğim.Süreklilik olduğu
sürece her şey mümkündür.Bu özeti neden yaptım peki ? Çünkü yakın zaman içinde bu çalışmaya 1 yıl kadar ara verme durumum var.Ancak bu çalışmayı yaşadığım sürece ilerletmeyi , ilerlerken yeni yol arkadaşları kazanarak devam etmeyi düşünüyorum.MMORPG oyunu yapmak dünyanın en zor işlerinden birisi.Başından beri zaten tek başına yapabileceğim bir şey olmadığını biliyordum.Yukarıda gördüğünüz gibi yapılması gereken bir çok iş var ve bir kişi bunların hepsini yapabilse bile tek başına yapması hem yorucu olur hem çok zaman alır.

Şu ana kadar herhangi bir ekip oluşturma girişimine girmemiş olmamın nedeni bu 1 yıllık arayı aradan çıkarmamış olmam ve henüz gelişim sürecinde olduğum için gerçek çalışmalara başlamamış olmamdı.Zaten ekibe katılmak isteyen bir çok arkadaş olduğunu biliyorum.

Maalesef belirsiz bir durum bu ve beklemekten başka çarem yok.Geçen sene yine bunun için uğraşmıştım ama olmamıştı ,bu sene bakalım neler olacak. :)
BayTerapi yazdı:
10 Eyl 2018 22:37
Her şey güzel olacak...
İnşallah diyip zamana bırakıyorum.
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
bass1666
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen bass1666 » 14 Eyl 2018 14:32

Aykut Bey ilk defa görüyorum entrynizi her zaman genel etkileşime girdiğim için :grin: Çalışmalarınız gerçekten çok hoş olmuş hatta ikvden çok daha iyi geldi grafikler :) Başarılar dilerim.
Bykayserı

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 14 Eyl 2018 23:35

Resim

Yarışmaya katıldığım eser tasarım inceleme ;

Arka plan ;
Resim

Üzerinde bir toz bulutu efekti olduğu için bu kısım eserde pek belli olmuyor.

Power Up Sahnesi (Efektsiz) ;

Resim

Sahip olduğu güçler ;

Resim

Bu sahnede aslında sharingan benzeri bir göz çizecektim daha sonra vazgeçtim.
(Sharingan Naruto animesinde geçen Uchiha klanından kişilerin sahip olduğu özel bir gözdür.)

Power Up Sahnesi (Yakın) ;
Resim

Bu kısımda detayı diğer sahnelere göre daha üst düzeyde tutmayı amaçladım.

Power Up Sahnesi (Goku) ;
Resim

Temel olarak eserin çıkış noktası Goku'nun power up sahnesiydi.Bu sahneyi referans alarak eseri çizmeye başladım.

Resim

(Goku Dragon Ball animesinin ana karakteridir.)

Dağılan Bulutlar ;
Resim

Kare kare çizerken böyle bir sonuç vereceğini düşünmemiştim.Bulutların dağılması beklediğimden iyi sonuç verdi.

Resim

Gökyüzünü çizip bulutların dağıldığını göstermiştim.Ancak bu sahneyi değiştirip gökyüzünden yere bakan bir açıyla
bulutların dağılmasını gösterdim.

Resim

Ölüm Sahnesi ;
Resim

Bu sahneyi üç kez değiştirdim.İlk versiyonda büyücünün aldığı hasar yazıyordu ve yere düşme , ruh çıkması yoktu.
İkinci versiyonda sadece yazan hasarı kaldırdım.Üçüncüsü eserde görünen versiyon.

Keşke daha önceki eserlerinde incelemelerini yapsaydım diye düşünüyorum.Bu konuyu bunun için kullanmak aklıma gelmemişti. :)
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 15 Eyl 2018 12:44

2 gün içinde 3 yeni bina daha...

Resim

Resim

Resim
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 15 Eyl 2018 15:50

Resim
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Thedifferince » 15 Eyl 2018 16:03

Kşu oyun yapmaya calışan coodmaster ile beraber çalışıyomusumuz
Resim

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 15 Eyl 2018 16:36

bass1666 yazdı:
14 Eyl 2018 14:32
Aykut Bey ilk defa görüyorum entrynizi her zaman genel etkileşime girdiğim için :grin: Çalışmalarınız gerçekten çok hoş olmuş hatta ikvden çok daha iyi geldi grafikler :) Başarılar dilerim.
Teşekkürler dostum.
Thedifferince yazdı:
15 Eyl 2018 16:03
Kşu oyun yapmaya calışan coodmaster ile beraber çalışıyomusumuz
Hayır.Henüz kendi projeme ciddi olarak başlamış değilim bu yüzden bir ekip oluşturmadım.Sadece hazır bulunması için yapıları tasarlıyorum. :grin:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

“Konu Dışı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir