Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

İKV dışındaki konularla ilgili paylaşımlarınız
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

Mesaj gönderen Serinplay » 24 Eki 2017 18:40

Resim

Merhaba dostlar ,

Çok daha geniş kapsamlı bir oyun üzerinde çalışmaktayım.Bu nedenle foruma ve oyuna pek zamanım kalmıyor.Şu anda hem öğreniyorum hem deniyorum.Bu konu altında birkaç 3d modelleme çalışması paylaşıp sizlerin görüşlerinize sunmaya karar verdim.Belki bu alanda uğraşmak isteyenlere bir ilham olabilir.Çünkü alttaki resmi programı kurduktan yaklaşık 30 dakika içinde ortaya çıkardım.Aslında daha kısa sürebilirdi ama izlediğim eğitim videosunun süresi de var bunun içinde :D

Resim

Bu programı yeni kurdum ve 30 dakikada Yeni Camii'yi model alarak yaptığım henüz bitmemiş , ince ayrıntılara , kaplamaya ve düzeltmelere ihtiyaç duyan model tasarımım.

Oyunda İstanbul'un büyük bir kısmını 3 boyutlu ortama gerçeğe yakın bir şekilde aktarmayı düşünüyorum.Ara ara yine paylaşımlar yapacağım.Tabi bu aralar çok uzun süreler olabilir.Belki kısa videolarda paylaşabilirim.
Vakit ayırdığınız için teşekkürler , esen kalın
:relaxed:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Baskent06
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Re: Serinplay - Test - Çalışma - Tasarım

Mesaj gönderen Baskent06 » 24 Eki 2017 19:07

Öncelikle tebrik ederim benim de böyle bir fikrim vardı açıkçası fakat tek başına bir hayli zaman alıyor. Modelleme ve programlama kısmında yardımcı olmaya çalışabilirim hatta sana da uyarsa bir ekip çalışması bile yapabiliriz. Çalışmalarının devamını görmek dileği ile kolay gelsin. :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 24 Eki 2017 19:29

Baskent06 yazdı:
24 Eki 2017 19:07
Öncelikle tebrik ederim benim de böyle bir fikrim vardı açıkçası fakat tek başına bir hayli zaman alıyor. Modelleme ve programlama kısmında yardımcı olmaya çalışabilirim hatta sana da uyarsa bir ekip çalışması bile yapabiliriz. Çalışmalarının devamını görmek dileği ile kolay gelsin. :)
Teşekkür ederim.Henüz ön tasarım aşamasındayım.Bunu deneme amaçlı yaptım.Şu an yazmam gereken bir senaryo ve taslak tasarlamam gereken haritalar , görevler , karakterler , yaratıklar , eşyalar vb. şeyler var.Daha sonra modellemeler , animasyonlar.Bunlardan sonra programlama işleri var.Aslında yapılması gereken çok şey var gerçekten tek başına zor oluyor.Ancak ben bu işi hobi olarak yapıyorum o yüzden zaman buldukça bir şeyler karalıyorum.Biraz deneme yanılma yapıyorum.Zor ama zevkli bir iş.Büyük bir oyun için bir ekip kesinlikle şart.Sıfırdan ortaya birşeyler çıkarmak gerçekten güzel bir his.Yinede belki bir oyun yapamayabilirim.Çünkü cidden çok zor iş :D

Bunlarda modelin oyun motorunda test edilmiş hali ;

Resim
Resim
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
Baskent06
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Baskent06 » 24 Eki 2017 19:53

Ellerine sağlık. Gerçekten zaman istiyor ama aklında hikaye konusun da bir fikir oluşturduysan gerisi uzun zaman da sürse gelecektir. Unity de takıldığın yerler olursa bir mesaj uzağındayım :D
Resim

HakanErdogan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Meran
Lonca: Çalışanlar

Mesaj gönderen HakanErdogan » 24 Eki 2017 22:11

Merhaba, bu konuyu gördükten sonra birde iki boyutlu oyununuzu gördüm. Elinde bir parça ile kaçan meranı kovalarken oyunun kapanması dışında ( Daha uygun bir vakitte tekrar açıp bitirmeyi düşünüyorum ) tat alarak oynadım. İki boyutlu oyun yapımının bile ne kadar meşakkatli olduğunu bildiğim için, üç boyutlu oyun çalışmalarınızda şimdiden sabır ve başarılar diliyorum. Unity 3D oyun motoru ile blender modelleme programı benimde severek kullandığım programlar arasında. Özellikle unity 3D oyun motorunu kullanmaya yeni başladıysanız, arayüzünü çözdükten sonra çoğu işinizi kolaylaştıracağı için seveceğinizi düşünüyorum. Ayrıca bu iki program üzerine kaliteli bir kurs arıyorsanız ve ingilizceniz dinlediğinizi anlayabileceğiniz düzeyde ise udemy.com üzerinden ders veren Ben Tristem adlı eğitmeni tavsiye ederim. Konularınızı takip etmeye çalışacağım, iyi akşamlar.
Kraliyet | Sanalcinayet | Sanalşifa | Sanal | Sanalkatil | Sessizce | Sanalbanka

Kullanıcı avatarı
XxDeLiKRaLxX
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Klan: Lodos
İletişim:

Mesaj gönderen XxDeLiKRaLxX » 24 Eki 2017 22:20

Eline sağlık. Forum ismini görünce, enteresan bir şey ile karşılaşacağımı tahmin etmiştim. :D Devamını merakla bekliyorum. :slightly_smiling_face:

Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Serinplay » 24 Eki 2017 22:27

HakanErdogan yazdı:
24 Eki 2017 22:11
Merhaba, bu konuyu gördükten sonra birde iki boyutlu oyununuzu gördüm. Elinde bir parça ile kaçan meranı kovalarken oyunun kapanması dışında ( Daha uygun bir vakitte tekrar açıp bitirmeyi düşünüyorum ) tat alarak oynadım. İki boyutlu oyun yapımının bile ne kadar meşakkatli olduğunu bildiğim için, üç boyutlu oyun çalışmalarınızda şimdiden sabır ve başarılar diliyorum. Unity 3D oyun motoru ile blender modelleme programı benimde severek kullandığım programlar arasında. Özellikle unity 3D oyun motorunu kullanmaya yeni başladıysanız, arayüzünü çözdükten sonra çoğu işinizi kolaylaştıracağı için seveceğinizi düşünüyorum. Ayrıca bu iki program üzerine kaliteli bir kurs arıyorsanız ve ingilizceniz dinlediğinizi anlayabileceğiniz düzeyde ise udemy.com üzerinden ders veren Ben Tristem adlı eğitmeni tavsiye ederim. Konularınızı takip etmeye çalışacağım, iyi akşamlar.
Teşekkür ederim.Kesinlikle bakacağım.2 boyutlu oyunda bir başka kişi daha farklı bir yerde hata aldığını söylemişti ama tam olarak nedenini bilemiyorum.
XxDeLiKRaLxX yazdı:
24 Eki 2017 22:20
Eline sağlık. Forum ismini görünce, enteresan bir şey ile karşılaşacağımı tahmin etmiştim. :D Devamını merakla bekliyorum. :slightly_smiling_face:
Teşekkürler :slightly_smiling_face:
─∘Serinplay 2016-2018∘─

Kullanıcı avatarı
BuShiDoka
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: ÖD TENGRi YASAR

Mesaj gönderen BuShiDoka » 25 Eki 2017 15:03

SolidWorks programına benziyor belkide o 😊
Resim

Kullanıcı avatarı
Blackspown
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Heroes Reborn
İletişim:

Mesaj gönderen Blackspown » 25 Eki 2017 19:10

Güzel bir çalışma, eline sağlık inşallah hedefine ulaşırsın.Sabırsızlıkla bekliyoruz tam bitirmiş halinizi, bakalım sonu nasıl olucak.
Resim

Kullanıcı avatarı
diltemiz
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Guardians of Anatolia

Mesaj gönderen diltemiz » 08 Mar 2018 05:03

Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Resim