Soğuk Savaş: Teröre Lanet’in Tanıtım Videosu Yayında

Diğer kategorilerde bulunmayan ve özel olduğuna inandığınız İKV ile ilgili çalışmalarınız
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Soğuk Savaş: Teröre Lanet’in Tanıtım Videosu Yayında

Mesaj gönderen zodiak2009 »

Merhabalar arkadaşlar hatırlarsanız İstanbul Kıyamet Vakti forumunda oyunumuz hakkında konu açmıştım ama konuyu bazı nedenlerden dolayı kilitletmiştim yönetici arkadaşlara ama SOĞUK SAVAŞ TERÖRE LANET oyunumuzun tanıtım videosu çıktı yakındada Beta2 Sürümü sizlerle..

SOĞUK SAVAŞ TERÖRE LANET

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CjvCJ3iwqg[/youtube]

Oyunun web sitesi; http://www.soguksavasoyunu.com

Oyun Hakkında;GENEL BİLGİLER

Oyun Türü : Fps (First Person Shoter)
Oyun Tipi : Aksiyon (Action Game)
Platform : Windows Series (PcGame)
Çıkış Tarihi : Henüz belli değil.

BU OYUNUN YAPIM AMACI ?

Soğuk Savaş - Teröre Lanet Oyunu teröre tepki olarak geliştirilen bir oyundur.Anadolu'da yaşanan bu savaşı anlatan ve yaşatan bir bilgisayar oyunudur. Türkiye'de yaşanan terörizim konusunda birçok kitap yazılıyor filmler yapılıyor ve diziler çekiliyor. Anlatılmak istenen hain terör örgütünün yaptığı hain saldırılardır ve Anadolu coğrafyasında yaşayan insanımızın çektiği acılardır. Biz bu oyunda Türk askerinin yaşadığı olayları sanalda olsa size göstermeyi planlıyoruz. Sadece Türk askeri değil birçok isimsiz kahramanıda bu oyun ile anmayı planlıyoruz.
Yaptığımız oyun ve bu oyunun amacı gerek siyasi çevrelerce gerekse terör yandaşları tarafından hoş görülmeyeceğini biliyoruz. Karalanmaya çalışılacak , kapatılmaya çalışılacak ve bu çevrelerce tepki göreceğimizide biliyoruz. Şunu unutmayın bir Türk vatandaşı olarak yaşanan bu haince saldırılara asla ve asla sessiz kalmayacağız.

NEDEN "SOĞUK SAVAŞ" ?

Soğuk Savaş - Teröre Lanet projesine ilk başlandığı zaman konu ve tasarım olarak Anadolu'nun karlı ve soğuk dağlarındaki Türk askerlerini konu alarak başlamıştık. Bu tasarıma göre Türk askerlerinin bu karlı dağlarda teröristler ile savaşını gösteren bir oyun geliştirmeyi planlamıştık. Değişen senaryo ile birlikte bu tasarımda değişmiş oldu. İlk başladığımız zaman bu ismi uygun görmüştük ve aynı isim ile birlikte devam ettirmek istedik.
Rusya ile Amerika arasında yaşanan Soğuk Savaş ile alakası varmı ?
Hayır bu konu ile hiçbir alakası olmadı sadece bir isim benzerliğinden ibarettir. Hiçbir zaman bunla bir alaka kurulması söz konusu bile değildir.

NEDEN "TERÖRE LANET" ?

Oyunumuzun amacının tam anlamıyla anlaşılması için böyle bir alt isim uygun gördük. Teröre tepki olarak yapılan bu oyun için konulabilecek en uygun isimlerden biridir.

SİYASİ OLARAK ?

Bu projeyi geliştiren Lightek Ekibi hiçbir siyasi örgüt veya kuruluş ile bir alakası yoktur. Tamamı gönüllü kişiler tarafından geliştirilen bu oyun projesi hiçbir zaman bir siyasi örgütün parçası olmadı vede olamaz.

OYUNUN YAYINLANMASI ?

Soğuk Savaş - Teröre Lanet oyunu ilk olarak 2009 yılında bir beta olarak hayata geçti. Ardından birtakım problemlerden dolayı askıya alındı ve kapatıldı. 2010-Haziran ayında Lightek Ekibinin kurulması ile beraber projenin baştan geliştirilmesine karar verildi. Haziran ayında başlanan bu proje geliştirilmeye devam etmektedir. Şuan Beta2 adlı yeni test sürümü için çalışılmaktadır. Beta2'nin yayınlanmasından sonra ise asıl sürümü olan tam versiyonu yayına geçecektir.

HEDEFİNİZ NEDİR ?

Türk Oyun Sektörü Olarak ?
Türk Oyun Sektörü açısından hedefimiz yeni nesil oyunlar düzeyinde kaliteli bir oyunu sektöre katmak ve bu sektörde gelişme sağlamaktır.

Oyunun amacı olarak?
Teröre tepki olarak geliştirilen bu oyunun amacı Türk Askerini tanıtmak ve hain bölücü terör örgütünün yaptığı olayları sanal olarak anlatmaktır.