Bilgisayardan Anlayanlar Yardımcı Olabilirler Mi ?

Diğer kategorilerde bulunmayan ve özel olduğuna inandığınız İKV ile ilgili çalışmalarınız
Kullanıcı avatarı
Chuckyx
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: RebeLs

Bilgisayardan Anlayanlar Yardımcı Olabilirler Mi ?

Mesaj gönderen Chuckyx »

Merhabalar,

Bilgisayarım Sürekli Kendi Kendini Resetlemeden Direk Kapatıyor.Bilgisayarı Açtığım Zaman Fanının Çok Aşırı Derece Isındığını Fark Ettim.Bilgisayarımda Sürekli Olarak Önceden Karizma Satıyordum.Karizma Sattığım Zamanlar Genellikle Kapanıyordu.Şuan Karizma Satmıyorum.Satmadığım Zamanlarda İse Haftada 2 veya 3 Kere Kapanıyor.Kapandığı Zaman ise Fanın Soğumasını Bekledikten Sonra Açıyorum.Şimdi Sorum ise Şudur. Ben Fanımı Yenilemek İstiyorum Ama Endişem Şu;Kp Kasmak İçin Bilgisayarımda Sürekli Gir Çık Yapmam Gerekicek.Günde Ortalama 80 Kere.Bu Yaptığım Gir Çıklar Nedeniyle Pc Fanımın Dengesizleştirdiğini Düşünüyorum.Fanı Değiştirirsem Bu Sorun Düzel Mi ?.Lütfen Bana Bir Yol Gösterin.Bu Benim İçin Sıkıntı Olmaya Başladı.Herhangi Bir Öneriye ve Soruya Açığım.

Şimdiden Teşekürler,İyi Forumlar ..;)
> BLoodyREVENGE

> PerfectATTACK

> xDeterjaN

Allah VAR ! Problem YOK !

Alper KAYA[/color]
Frm28b
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Re: Bilgisayardan Anlayanlar Yardımcı Olabilirler Mi ?

Mesaj gönderen Frm28b »

işlemciyi yakmadan değiştir termali sürmeyi unutma o çok önemli işlemci fanı çok tozlu ise işlemci hava alamaz haliyle ısınır ve kapanır önerim sana değişmeden önce güselce temizle fanı bide yağla termalinide sür tak geri fanı bak bakalım bu sefer kapanacakmı yine kapanırsa sorun fazla yerlerden olabilir.
Kullanıcı avatarı
Buhara
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Buhara »

işlemçını yakmadan termal al ve sür düzelmesse buraya yaz yardımcı olmaya çalışrız arkadaş yukarıda anlatmış
Kullanıcı avatarı
Chuckyx
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: RebeLs

Mesaj gönderen Chuckyx »

İlgilendiğiniz İçin Çok Teşekür Ederim.Size Dönüceğim. :D
> BLoodyREVENGE

> PerfectATTACK

> xDeterjaN

Allah VAR ! Problem YOK !

Alper KAYA[/color]
Kullanıcı avatarı
JoeyJordison
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
İletişim:

Mesaj gönderen JoeyJordison »

Aynısı Banada Oluyordu Kasanı Açıp Fanını Süpürgeyle Temizlersen Tozları Süpürgeyle Çekersen Sorun Kalmaz Banada Öle Oluyordu Süpürgeyle Çektim Tozları Çalışıyor :) Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana İyi Forumlar.....
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
25can25
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen 25can25 »

JoeyJordison yazdı:Aynısı Banada Oluyordu Kasanı Açıp Fanını Süpürgeyle Temizlersen Tozları Süpürgeyle Çekersen Sorun Kalmaz Banada Öle Oluyordu Süpürgeyle Çektim Tozları Çalışıyor :) Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana İyi Forumlar.....
Arkadaşın dedigi gibi bende böyle yapardım saç kurutma makinesi ve pamukla etrafını silerdim düzelirdi
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
hukumdargame
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen hukumdargame »

Benim bilgisayarım günde yaklaşık 16 17 saat açık ve böyle bir sorunla şöyle karşılaştım bak fandan sorun değilde ekran kartı ve hard disk veya işlemcinin vidaları gevşemiş olabilir.Benim önerim hepsini çıkar ve tekrar tak ben öyle yaptım ve düzeldi.İllaki fan diyorsan aç temizle kasanı bak ben tek fan kullanıyorum hiç bir sorunum yok.Dediğim gibi işlemci ekran kartı ve hard disk vidalarını kontrol et gevşek olmasınlar.
Kullanıcı avatarı
Canceazi
Kadim Hidra Avcısı
Kadim Hidra Avcısı
Sunucu: Meran
Lonca: #direngezi

Mesaj gönderen Canceazi »

aynı sorun bende de vardı berbat bir şey.
Resim
Colorado - Magicem
- BeoWulfxBaNDeRaS - MeGaxPeaRSoN

Resim
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi

Mesaj gönderen Auril »

can berbat dıyosa oyledır..
metallica
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen metallica »

25can25 yazdı:
JoeyJordison yazdı:Aynısı Banada Oluyordu Kasanı Açıp Fanını Süpürgeyle Temizlersen Tozları Süpürgeyle Çekersen Sorun Kalmaz Banada Öle Oluyordu Süpürgeyle Çektim Tozları Çalışıyor :) Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana İyi Forumlar.....
Arkadaşın dedigi gibi bende böyle yapardım saç kurutma makinesi ve pamukla etrafını silerdim düzelirdi
Saç kurutma makinesi donanımda kısa devreye yol açabilir. Elektrikli süpürge kullanmak daha mantıklı.
"Bir defa adlandırılan şey ne? Ne ise o bir şey. Yine bir şey ise biliyoruz ki ne? Diyelim ki bir şey, belki çok şey belki hiçbir şey."

Mustafa Topaloğlu