1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 29 May 2016 07:46
gönderen Winci
2000 yıllarının başında Eminönünü rezil bir kıyamet döküntüsü halinde görmek istemeyen halk galata köprüsü inşaatına başlarlar.
Büyük Hol ise tangriss geçitinin orada saatteki sembollerin,Meran şehrinin gongtaki sembollerine benzentisi var. Farkındaysak Migrattada aynı saate sahibiz ve Migratın bir kısmına yılanlar hükmeder ve Lodos Klanı ve Arzın Çocukları mensupları birleşerek tangriss saatini kazarlar ve büyük bir ışık bir parıltı etrafa saçılarak yep yeni bir şehir önlerinde gelir. ''TANGRİSS'' şehri idi.Her yeri altından yapılan bu şehir Meran şehrinden farkı yoktu. Bu şehride ele geçiren dev yılanlar ve onların başı ''Kissless'dir.'' Buraya inmek oldukça tehlikelidir. Bir kere o şehri koruyan ırklara nedemeli ?
Yep yeni ve ışıl ışıl madenler bulunuyor ve Kissless bu şehri kazmaya yasak koymuş. Her yerde bubi tuzakları bulunuyor..

Eminönünde Galata köprüsü inşaatı 1 sene sonra biter ve ilerideki kara parçasına ayak basılır.İstanbul'un devamı gibi,
''KARAKÖY'' semti kıyamet burayada sıçramış idi belirtisiz yaratıkların canavarların bulunduğu alan ve ''Kuklacı'nın'' önderliğindeki büyük ve saldırgan Fareadamlar bulunuyor.

Geçmiş Dönemler 1963-1967
Mansur Bey'in her şeyden elini ayağını çekmesini takiben Kuklacı Beyaz Köşk'ü yönetmeye başlamıştı. Mansur Bey'in ölümünün ardından, Kuklacı'nın yönetimi resmiyet kazandı. Beyaz Köşk'ün İstanbul üzerindeki otoritesi kendiliğinden sağlamlaşıyordu. Azat Bey , Gaffar bey ve beraberlerindeki Beyaz büyücüler, halk arasında korkulan ve hürmet edilen kişilikler olmuşlardı. Kuklacı, sık sık Azat Bey'in heyecanlı kişiliği tarafından hazırlanan hızlı eylem planlarını olumsuz yanıtlıyordu. Azat Bey özellikle meclisin ve bazı kurumların yararsızlığının sırtlarına bir kambur teşkil ettiğinden yakınıyordu. Kuklacı için ise edinilen bağımsızlık yeterli gibiydi. Uzun uzun, köşkün resim atölyesinde oturuyor ve düşünüyordu. Fazla konuşmuyor, ancak emirlerini kesin bir şekilde ifade ediyordu. Büyüye hemen hemen hiç başvurmuyordu ancak büyünün gizemlerini öğrettiği diğerleri, onda saklı olan potansiyelin son derece farkında idiler. Kuklacı, fare adamların büyü ile ortaya çıkarılmasına ilişkin Mansur Bey'le hazırladığı bütün planları da hala gizli bir yerde koruyordu. Uzun zamandır büyü yoluyla fare adam üretilmemişti. Fare adamlar da zaten kendi aralarında hızla üreyebiliyorlardı dolayısıyla buna gerek olmuyordu. Fare adamlarının kuklacıya karşı tam bir sadakatle bağlı olmaları örgüt içinde olası bir isyanı engelliyordu. Her ne kadar Kuklacı'nın her yaptığını tasvip etmiyorlarsa da, Azat ve Gaffar Bey'lerin kuklacıya karşı ayaklanmak düşüncesi akıllarına bile gelmezdi. Diğerleri de zaten böyle bir şeye cesaret edemezlerdi. Kuklacı 3 sene boyunca şehri bu şekilde yönetti. 1967 yılının ılık bir yaz günü o zamanlarda oldukça az görünen güneş'in ışınları köşkün üzerine düştü.

Kuklacı atölyenin perdelerini açtırdı ve saatlerce atölyede oturdu, resimleri inceleri, düşündü. Sonrasında Azat Bey'i çağırttı ve fare adamların tecrübelilerinden 100 kişilik bir kuvvet toplamasını söyledi. Ardından Azat Bey'e kendisinin ayrılma vakti geldiğini, köşkle ilgili artık hiç bir planının kalmadığını söyledi. Toplanan kuvvetle beraber Meteor bölgesinden geçerek batıya doğru hareket etti. Dönüşü fare adamlarca çok beklendi. Belki de hala vardır bekleyenler.

Eminönüne gönderilen fareadam ordusunu Kuklacı göndermiştir ve Bir usta seçerek Eminönünü yönetmeye çalışmıştır. Bunu başaramayan Kuklacı Karaköy semtini yönetmeye başlamıştır.Teşkilattan kovulan neferler ise Nihat Bey ve Ziya Bey tarafından tekrar teşkilat üyesi olmaya aday gösterilirler fakat şartlarıda büyüktü. Kuklacıyı Karaköy'de alt etmek idi.Fakat bunu başarmak kolay olmayacaktı.

DEVAMI KENDİ AÇIMDAN..
YENİ GRUP BÖLGESİ: Eminönündeki Çöl'ün devamı...
Çölün devamınada bir yeni bölge getirmeleri gerekiyor.Mesela Cinlerin Goblinlerin yönetebileceği bir bölge olabilir.İsmide BALAT olabilir mesela..

Yada yeni grup bölgesi: Karaköyde yapılabilir...
Karaköydeki yeni grup bölgesini fare adamlar yönetebilir
İsmide KASIMPAŞA olabilir..

Hikayemin Sonu bukadar =)

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 11 Haz 2016 13:55
gönderen TOLGARDA
Oyuna gelebilmesinin pek mümkün olduğunu sanmıyorum ama kendin hikaye yazman çok güzel bir şey. Kimsenin okumamış olmasına üzüldüm.

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 12 Haz 2016 01:46
gönderen KARADAVUTs
Beğendim.
Ne yazık ki Böyle bir şey olması mümkün değildir .

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 11 May 2017 18:19
gönderen MENARA
Yazının üzerinden neredeyse bir yıl geçecek
Gayet güzel beğendim

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 27 Ara 2017 21:04
gönderen Winci
Hort :') ':) <3

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 11 Oca 2018 16:29
gönderen KraToSs
fena değil aması mevcut .

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 21 Şub 2018 01:49
gönderen Lothbrok
Profesyonel yardimla hikaye daha da guzellestirilebilir

Re: OYUN GELİŞTİRMESİ !! KENDİ HİKAYEM (Yeni Bölge)

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2018 01:50
gönderen Comeback
Bu tür potansiyele sahip pek çok arkadaşı görüp de oyunun aslında hiçbir geleceğinin kalmadığını anlamak dehşet verici üzücüdür. Hepsi havaya ve boşa giden emekler olarak kalacak.