Reka Oyun Studyosu(3d kahvehane projesi)

Diğer kategorilerde bulunmayan ve özel olduğuna inandığınız İKV ile ilgili çalışmalarınız
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Reka Oyun Studyosu(3d kahvehane projesi)

Mesaj gönderen zodiak2009 »

Merhaba arkadaşlar Reka oyun studyosu olarak 3d online tarzda oyunlar geliştirmekteyiz. Kısa soluklu olarak 3d online kahvehane projesini geliştirmekteyiz. Kahvehane projemizi web sitesi üzerinden oynayabileceksiniz. Tavla oyunumuzun şuanda bitmiş bulunmaktadır. Facebook sayfamızdan oyunumuzdaki gelişmeleri takip edebilirsiniz;
http://www.facebook.com/3dSanalKahvehaneProjesi
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
IDyBKaTLiaMI
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Gölge Haramileri

Re: Reka Oyun Studyosu(3d kahvehane projesi)

Mesaj gönderen IDyBKaTLiaMI »

İyimiş
DyBKaTLiaM - ıIxDyBxqraLxIı - DyBLoRDIII

Resim

GöLGe HaRaMiLeRi'Ne BiR SeLaM ÇAK!!!
Kullanıcı avatarı
Respected
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Respected »

3D çay da ısmarlıyor musunuz ? (:

Şaka bir yana başarılı bir proje. Bu başarınızın devamını diliyorum.
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Masaya çay isteme özelliği eklenecek oyuna :)
Kullanıcı avatarı
JouRney
Tepegöz Avcısı
Tepegöz Avcısı

Mesaj gönderen JouRney »

Selam zodiak2009,

Geçtiğimiz yıllarda -ki çok uzun zaman oluyor,forumun ilk zamanlarıydı- FPS tarzında oyun yapımı çalışmalarınız vardı. Teröre Lanet ismindeydi galiba hatırlayamadım, takip ediyordum çalışmalarınızı. Hatta, şimdi buldum o zaman paylaşımınıza ileti de göndermiştim: viewtopic.php?p=397777#p397777

Yeniden sizi, eski birilerini burada görmek çok güzel. Yine güzel bir projede, harika modellemeler hazırlamışsınız. Emeğinize sağlık, başarılarınızın devamını dilerim.
2009-2013
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yorumunuz için teşekkürler. Soğuk Savaş Teröre Lanet ekibinden ayrılalı 1 yılı aşkın zaman oldu :)
Kendi alanlarında profesyonel olan arkadaşlar toplayıp daha ciddi projelere atıldık. Bu projenin yanında MMORPG Tarzı oyun ve Osmanlı Strateji oyunu diye oyun yapmaktayız. Asıl projemiz Osmanlı Medeniyeti oyunumuzdur. Osmanlı oyununu %15 kısma kadar ilerlettikden sonra finansman konusunda sıkıntı çektiğimiz için projeyi kısa süreli askıya aldık. Kısa süreli ve bize getirisi olan projeler yapmaya başladık. Bu projelerden elde ettiğimiz ekonomik kazançla asıl proje Osmanlı Oyununu geliştirmeye devam edeceğiz. Şuanda Kahvehane projesin'de Tavla oyunumuz bitmiş bulunmaktadır. Tavla oyunumuza patch sistemi yazdığımız için projeyi yayınlıyamıyoruz. Patch sistemi Allah izin verirse 4-5 güne bitecek ve oyunu web sitesi üzerinden yayınlıyacağız.
Asıl projemiz Osmanı Streteji oyunumuzdan kısaca bahsetmek isterim; Osmanlı Oyunumuz web site üzerinden oynanabilen 3d online bir projedir. Buda oyunumuzu Türkiye' de ilk kılmaktadır. Oyununun bazı özelliklerinide vermek isterim. Osmanlı oyunumuzda, diğer strateji oyunlarında görülmeyen özellikler mevcuttur. Bunlardan biri sur sistemi Oyuncu kendi surunu oyunda kendisi çizecek, surun uzunluğu,kısalığı, kapının nereden açılacağı, kulenin hangi tarafdan olacağı vs..
Karşıdaki oyuncuya savaş etmede önce hava koşullarına bakarak hareket edebilecek. Havanın karlı olması, yağmurlu olması askerleri olumsuz yada olumlu yönden etkiliyebilecek.
Osmanlı Oyunundan birkaç kare;
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Not; Oyun içinden çekilmiş resimdeki mekan oyunda olmayacaktır. O mekan sadece sur sistemini test etmek için yapılmıştır.
Kullanıcı avatarı
physX
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Şan I Hükümdar

Mesaj gönderen physX »

Böyle güzel projelerin çıktığını görmek beni grurlandırıyor başarılarınızın devamını dilerim.Ayrıca Osmanlı Strateji oyununu çıkırdığınızda ilk oyuncularından olmayı bile düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

physX yazdı:Böyle güzel projelerin çıktığını görmek beni grurlandırıyor başarılarınızın devamını dilerim.Ayrıca Osmanlı Strateji oyununu çıkırdığınızda ilk oyuncularından olmayı bile düşünüyorum.
Yorumunuz için teşekkürler. Türk oyunculardan olumlu yanıtlar almak bizi sevindirmektedir.
Kullanıcı avatarı
MuvaFFa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: Phenomena

Mesaj gönderen MuvaFFa »

Osmanlı kültürünü yansıtacak bir çok şeyi sevmişimdir oyun yapmak benimde hayalimdi siz gerçekleştiriyorsunuz. Buna sevindim bende ilk oynayanlardan biri olurum. Önerilere açık olursanız oyun açıldığında öneride de bulunabilirim. Kafamda güzel fikirler var. Bekliyorum oyununuzu
Mevlana yazdı:Oyun ,görünüşte akla uymaz ama çocuk oyunla akıllanır.
Mevlana yazdı:Rüşvet alan para pul padişahı değiliz. Paramparça olmuş gönül hırkalarını diker, yamarız biz.
[/b][/i][/size]
Kullanıcı avatarı
zodiak2009
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Tabikide sizlerin önerisi bizim için önemlidir.
Bu oyunların yanındada Dark Fate Online adında MMORPG tarzı oyun projemiz var bu oyunu diğer oyunlardan kalan zamanlarımızda yavaş yavaş ilerletiyoruz. Bu oyunumuzun senaryosu usta kalem tarafından yazdıldı. Şuanda senaryoya göre konsept tasarımları ilerletiliyor. Login olma sayfası yapıldı ve animasyonlar eklendi. Karekter oluşturma penceresi tamamlanmak üzere. Ana karekterlerin temel animasyonları yapılıyor.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim