2018 Yılında KOSGEB Girişimci Desteği ile Oyun Geliştirmek İstiyorum.

Diğer kategorilerde bulunmayan ve özel olduğuna inandığınız İKV ile ilgili çalışmalarınız
ZERO
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

2018 Yılında KOSGEB Girişimci Desteği ile Oyun Geliştirmek İstiyorum.

Mesaj gönderen ZERO » 09 Mar 2018 10:53

KOSGEB'in oyun geliştiricile için hibe desteği verdiğini duydum bu nasıl oluyor bilgisi olan var mı ?
Bende kosgeb'den 50.000 tl hibe, 100.000 tl faizsiz kredi desteği alıp oyun geliştirmek istiyorum bunun yolu yordamı nedir bilen var mı ?
Yaş 27 oldu artık para kazamam lazım ve aklımda harikalar ötesi bir oyun fikri var ? KOSGEB 'den destek almak istiyorum.Bana bu konuda yol yordam gösterecek kimse var mı ?

Kullanıcı avatarı
Schiller
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Anka

Re: 2018 Yılında KOSGEB Girişimci Desteği ile Oyun Geliştirmek İstiyorum.

Mesaj gönderen Schiller » 10 Mar 2018 07:38

Merhaba ZERO,

Öncelikle ilinde bulunan KOSGEB'e gidip kayıt olmalısın. Kayıt olduktan sonra 9 günlük Genç Girişimciler Eğitimi alıp KOSGEB Katılım Belgesini alman lazım. Bu eğitimde sana gerekli tüm bilgileri zaten veriyorlar. Nasıl Proje hazırlayacağın konusunda ve işi nasıl yapıcağın konusunda gerekli tüm bilgileri o kursta öğreniceksin.

Ayrıca KOSGEB direk bu ödemeleri size yapmıyor. Sermayeniz olucak misal bir iş yeri açtınız öncelikle bu işyerine alacağınız Taşınmaz malzemeleri Faturalı ve Banka ödemesi yaparak almanız gerekiyor. Bu ürünler 2. el bile olsa 3 yılı geçmiş ürünleri alamazsınız. Aldıktan sonra Faturalarınızı KOSGEB'e bildiriyorsunuz 20 ile 25 bin tllik ödemeyi bu şekilde sizin banka hesabınıza gönderiyorlar. diğer ödemeyi ise kira yardımı eleman desteği gibi şekilde alabiliyorsunuz. Dışardan göründüğü gibi rahat bir şekilde bu ödemeleri alamazsınız. Projenizi onaylamama durumlarıda söz konusu bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm.
Resim

ZERO
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen ZERO » 14 Mar 2018 18:16

Teşekkür ederim bu girişicilik belgesinden ablamda da var.O iş yeri kurmaktan caydı ben kendim iş yeri kuracağım. Şu anda 5 arkadaş bir araya geldik bu iş ciddi olmaya başladı. Size gelişmeleri yazacağım.

Esadullah
Mağara Şamanı
Mağara Şamanı
Sunucu: Eminönü
İletişim:

Mesaj gönderen Esadullah » 16 Mar 2018 11:40

Çok güzel düşünüyorsun tebrik ederim ama tek sorum olacaktı; Torpilin var mı?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; # esedullahAli(49), EsedullahŞifa(49) ve EsedullahBüyü(49) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Medine'nin Gül Efendisine hasretle..

ZERO
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen ZERO » 01 Nis 2018 16:07

Dostum vallahi , billahi torpilim yok .
Şayet torpilim olmadığı için bu desteği alamaz isem (şimdi projemin iş planını yazmaya çalışıyorım) kendimi aktepede pardon beştepe de benzin döküp yakacağım bu kadar ciddiyim.Devletin benim gibi senin gibi insanları desteklemesi şart.Bu cari açık başka bir şekilde kapanmaz.Kuruma gittim oyun geliştiricisyim dedim adam sakalıma kaşıma canatama bakıyor. Neyse 1 çay içtim desteğin detaylarını öğrendim. 2018 yılında oyun geliştiricilere kosgeb desteği 360.000 tl'ye çıkmış. :) B-) :yum: :relaxed: ':) :grinning:

ZERO
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen ZERO » 24 Nis 2018 19:04

Gençlik kosgeb girişimci desteği almak isteyenler danışmana para ödemeden burada yer alan örnek iş planlarından yarlanarak kendi kosgeb girişimci iş planlarını hazırlayabilir. Danışmana vereceğiniz 3-5 bin tl'yi'de bu iyiliğime karşılık bana gönderirsiniz artık. :blush: www.isplaniornekleri.com
Şaka yaptım benimde size bir faydam olsun.Danışmana falan para vermeyin örnek proje varken niye danışmana para verelim ki ?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir