İlk Hikayem Yanlışlar..

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Ooinfoo
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

İlk Hikayem Yanlışlar..

Mesaj gönderen Ooinfoo »

İlk Hikayem yanlışlarımı söylerseniz sevinirim iyi okumalar :DD

Kayıp Adam
Yağmur yağıyordu gökyüzünden pıtır pıtır rahmet dökülüyordu İstanbulun o ıssız sokaklarına.Bulunduğum avlunun merdivenlerine oturmuş rahmetin yer yüzüne inişi izliyordum.Aniden… Sonrasını hatırlamıyorum sadece boynumdan vücuduma yayılan o ince acıyı hissetmiştim.Uyanmıştım ellerim kollarım bacaklarım gözlerim yani tüm vücudum bağlıydı kendimi çaresiz hissediyordum.Yanıma birkaç kişinin yaklaştığını duydum tartışıyorlardı .Biri kız diğeri erkekdi bu sesler bana çok tanıdık geliyordu . Hafızamı zorladım zorladım ama aldığım darbeninde etkisiyle aklıma hiçbir şey gelmiyordu, tam bu arada gözümdeki o sargıyı çözmeye başladılar, o da ne…

Toplantı
Agah Beyin kayıp olduğunu öğrenen teşkilat üyeleri alarm vermişti.Eminönünün her yerinde anonslar
Yapılıyordu tüm neferler tedirgindi.Teşkilatın 2. Başkanı Hamit Pehlivan teşkilat üyelerini toplayıp konuşma yaptı ‘’Arkadaşlarım yoldaşlarım kaderdaşlarım… Biliyorum ki hepiniz çok üzgünsünüz bence
Neferlere haber vermeliyiz Agah Beyi aramalıyız başka önerisi olan varsa ayağa kalksın’’ dedi.Bunun üzerine o tiksindirici suratıyla gerile gerile oturan domuz yerinden kalktı ve ‘’ Bence öhö öhö öhö hiç gerek yok zaten Agah Bey çoktan ölmüştür boşuna kendimizi yormayalımda teşkilatın yeni başkanını seçelim öhö’’ dedi.Salondan bir anda uğultular yükselmeye başladı.Kimileri domuza katılıyor kimileride katılmıyordu.Hamit Pehlivan bunu sert bir dille reddetti ‘’Domuz sen ne diyorsun ? O ölmedi ölemez arayacağız bulacağız senin söylediğin sözleride duymamış olayım ‘’ .Bunun üzerine toplantıdan bir sonuç alınamadı.Toplantıdan sonra Domuz Kan Pençeyle birlikte esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.Bu Hamit Pehlivanı şüphelendirmişti.Ama şuan onu düşünecek hali mecali yoktu.Agah Beyi ,beyini, hocasını bulması gerekiyordu .

Gizli İstihbarat
Sanki İstanbul üzüntüden ağlıyordu.Hayat durmuş zaman akmıyordu.Hamit Pehlivan o koca çınarın gölgesinde oturmuş ne yapacağını düşünürken aklına birden Jandarma Ali ve onun cesur askerleri geldi onlardan yardım alabilirdi nasıl olsa Agah Bey Jandarma Alinin babası gibiydi.Hamit Pehlivan yerinden doğruldu ve hızlı adımlarla jandarma Alinin yanına gitti. Hamit Pehlivan Alinin hep bulunduğu o şanlı bayrağımızın altına gitti ancak oda ne Ali yoktu aklından bin bir türlü şey geçiyordu ya onu da kaçırmışlarsa … Hamit Pehlivan uzaklardan gelen ‘’küt küt küt’’ sesleriyle irkildi ancak bir umut, sese doğru yöneldi. Gittiğinde Ali elindeki silahı yere vuruyordu, sinirliydi o da haklı babasını kaçırmışlardı.Hamit pehlivan hemen olaya girdi.
Hamit pehlivan:Selamun Aleykum.
Ali:Aleykum Selam Hamit Amca .
Hamit Pehlivan:Ali babanı kurtarmak istiyorsun biliyorum .Sana bir önerim var yanına en iyi askerlerini al bende Teşkilatın şifacısını büyücüsünü ve savaşçısını alayım ve Agah Beyi arayalım .
Ali yapacak başka bir şey olmadığını biliyordu ve kabul etti.
Ali:Tamam Hamit amca 2 saat sonra buluşalım.Tam burada sessiz ve gizli her yeri arayacağız ama merak etme Allahın da yardımıyla bulacağız babamı.
Hamit Pehlivan:Tamam evladım kal sağlıcakla.
Hamit Pehlivan bunun üzerine hemen gidip 3 adamını çağırdı onlara ‘’Evlatlarım üçünüzde birbirinizden iyisiniz bunu unutmayın biriniz olmadan diğeriniz bir işe yaramaz .Bildiğiniz üzere Agah Bey kayıp onu arayacağız ama sonucunda ölüm bile olabilir istiyorsanız ‘’ Neferler Hamit pehlivanın sözünü keserler ve hep bir ağızdan ‘’Sen rahat ol beyim elimizden geleni ardına koymayız biz ‘’ Hamit pehlivan bu sözlerden sonra duygulanır gözünden bir damla yaş gelir ama belli etmez.

Arayış
Hamit pehlivan ve diğerleri Eminönünü karış karış ararlar ama hiçbir iz bulamazlar . Neferlerden biri ‘’Beyim yanlış yapıyoruz bence Eminönünde değiller Meteor Bölgesinde olabilirler tehlikeli olacak ama gidip aramalıyız hem de ayrı ayrı ‘’ neferin bu önerisi kabul görür ve Meteor Bölgesine yolculuk başlar… Meteora indiklerinde ayrılırlar ve aramaya başlarlar Hamit Pehlivan Bab-i Ali ‘ye gitmiştir.
Hiç görmediği çok esrarengiz bir kapak görür kilitlidir.Beklemeye başlar … Bekler bekler bekler ama ne giren var ne çıkan en sonunda Domuz ve Kan Pençe çıkmıştır ordan . Hamit pehlivan bunu görür görmez Domuzun Boynuna yapışır ve ‘’Orası neresi pislik adammmm’’ der. Domuz hiç istifini bozmadan ‘’Ellerini üzerimden çek bu seni ilgilendirmez şimdi işim var gidiyorum.Kan Pençe Al şunu üzerimden ‘’ diye bağırır. Hamit Pehlivan çaresiz kalır ve ellerini Domuzun üzerinden çeker . Teşkilat Neferleri elleri boş dönerler Hamit Pehlivanın yanına Hamit Pehlivan onlara bir şey anlatacağını söyler ancak Aliyi beklerler .Uzun bekleyiş sonuçsuz kalır Ali ortada yoktur.

Gizli Geçit
Hamit Pehlivan bu olaya çok sinirlenir . Ertesi sabah güneş ufukta parlarken Domuz ile Kan pençenin bir yere gittiklerini görür.Neferlerle birlikte onları takip ederler aman Allahım o da ne bir geçitten geçiyorlardır hemen peşlerine takılırlar sessiz bir şekilde takip ederler .Bir tabela dikkatlerini çeker ÇEMBERLİTAŞA HOŞ GELDİNİZ .Neferler Hamit Pehlivana ‘’Beyim Çemberlitaş da ne burası neresi’’ derler Hamit pehlivan üzgün bir şekilde ‘’ Çocuklar bu düşündüğüm şeyse işimiz çok zorlaşacak’’ neferler tedirgin ama korkusuz bir şekilde Domuzu izlemeye devam ederler.

Çemberlitaş
Domuz ve kan pençe düzinelerce yaratığın arasından geçip devasa bir kapıdan içeri girerler.Neferler ve Hamit pehlivan konuşurlar ve peşlerinden gitmeye karar verirler.Neferlerden biri’’Zor ama çok eğlenceli olacak hadi kazamız mübarek olsun ‘’ der ve yaratıklara saldırırlar.Bu arada yaşı sebebiyle arkada duran Hamit pehlivana bir kurşun isabet eder ve ağır şekilde yaralanır . Neferler yaratıkları kestikten sonra yardımına koşarlar ancak çok geç . Hamit Pehlivan ölmüştür .Ancak neferler görevlerine çok sadıkdır bu yüzden durmazlar devam ederler ve o kapıdan içeri girerler.İçerde agah bey ve Jandarma Ali elleri kolları bağlı oturuyordu.Hemen yardımlarına koştular ancak önlerine daha önce hiç görmedikleri biri uzun sakalları korkutucu gözlükleriyle dikili verdi . Neferler savaşmak için hazırlandı ve saldırdılar arkadan iğrenç bir kahkaha atıldı işte onu tanıyorlardı Semiha Hanım Agah Beyin eski karısı .Semiha hanımda hiç durmadan saldırdı korkusuz neferlere.Bu arada domuz ve kan pençe agah ve aliyi alıp kaçırmışlardı .’’Demek ki onlarda bu işin içinde haa’’ dedi korkusuz savaşçı.Zor da olsa Semiha hanımı öldürürler ama korkusuz savaşçımız çok ağır yaralar almıştır.O uzun sakallı dev gibiadama saldırırlar 5 dakika 10 dakika sürmez bu tam 6 saat savaşırlar korkusuzca artık yorgun düşerler ama oda yorulmuştur öldürücü darbeyi arkadan dolaşarak büyücü vurur ve o uzun sakallı dev gibi adam pertttt… Neferler hemen Domuzun gittiği yöne doğru koşarlar ahmak domuz kuyruğunu saklayamamıştır hemen bulurlar onları ve domuzu da kan pençeyide acımasız şekilde öldürürler.

Agahın Anlattıkları
Agah bey ve Jandarma Ali sağlıklı şekilde kurtulmuştur.Neferler meraklı ancak sabırlı şekilde onları Eminönüne götürmüşlerdi.Sonra Agah Beyi dinlemeye başlarlar.’’Bundan tam 49 yıl önce kıyamet kopup İstanbul yerle bir olunca sağ kalanlarla bir örgüt kurmayı planlamıştık.’’ Neferler Agahın sözünü keserler ‘’Kiminle ? ’’ .Agah bey ‘’ Abimle o uzun boylu adam benim abimdi adı Gaffardır.Namı değer Gaffar Bey.Sonra abim örgütün başına geçmek istedi üyeler ve ben itiraz ettik başkan seçimle belirlenecekti.Abim kabul etmedi ve eşimi yol arkadaşımı Semiha mı alıp kayıplara karıştı.Beni de intikam almak için kaçırmıştı siz az geç kalsaydınız ölecektik biz ölmek sorun değil ancak teşkilatı ele geçirip yaratıklarını eminönüne salacaktı.Alide beni ararken o geçidi fark etmiş girmiş ama yaratıklara karşı koyamamış askerleri öldürülmüş oda zar zor hayatta kalmış’’

Agahın Günlüğü 1971
Eminönü /İstanbul