OLUŞUM EVRESİ ( Hikaye Bölüm 1-2 )

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
KIZILYANGIN
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

OLUŞUM EVRESİ ( Hikaye Bölüm 1-2 )

Mesaj gönderen KIZILYANGIN »

OLUŞUM EVRESİ

29 Kasım 2008 saat gece 23.00

Soğuk ve yağmurlu bir kış gecesi Arzın çocuklarıyla yapılan savaş sonrasıydı…
İsmet bey tüm klanı toplamış ve yaklaşan hidra saldırısından bahsediyordu.

"Güneşin çocukları, biliyorum ki yürüdüğünüz hedef doğrultusunda karanlığı aydınlatır, hainlerin üstüne lodos olup çökersiniz.
Arz mensupları lideri Handan Hanımın saklı türlerle alakalı "biz onlarla dostuz ve anlaşabiliriz " ısrarı tüm insanlığı yok oluşa sürüklüyor.
Bu uğurda nice baba yiğitler canlarından, evlatlarından, ailelerinden oldu. Ölümsüz liderimiz Gediz Bey; "Silah arkadaşlarım sakın ola Arzın çocuklarının sözlerine aldanmayın, onlar meran büyücüleri tarafından hipnotize edilmişlerdir" demişti.
Bu uğurda kendisini bir savaş sonrası ebediyete uğurladık.
Keza aynı şekilde Eminönü’nün güçlü demir bileği Balyozumuz Nazım ağabeyim hala anlayamadığımız bir suikasta kurban gitti.
Yoldaşlarım;
Bu yolda yalnız değiliz, bize inanan binlerce Eminönülü ve on binlerce insan var.
Aldığım istihbarata göre yaklaşan büyük bir tehlike var.
Ajanlarımızdan gelen bilgilere göre Gediz Beyin zamanında açılmaması için çok uğraş verdiği meteor bölgesindeki yer altı tünellerine giden mağara girişi maalesef ki, Arzların inatçı politikalarıyla ve çabalarıyla bertaraf edilmeye çalışılıyor. Bütün bu olumsuzluklar bugün Eminönülüyü tek bir şeye sürüklüyor…
Felaket!
Evet felaket…
Yapılacak çok iş var Lodoslarım...
Biliyoruz ki o giriş açılırsa, yerin altında Meran büyücüleri ve sonrasında rahmetli Selim beyin bir başını yıldırımla kopardığı melun yaratık Hidra var.
Yoldaşlarım, daima hazırda bekleyen mısır çarşısındaki Demirci Rüstem ustadan bu lanet yaratıklara karşı kendimizi savunmakta nasıl bir silah üretebileceğimiz konusunda yardım isteyin.
Lodoslarım biliyorum yorgunsunuz Arzın çocukları insanlık adına yaptığımız bu savaş da bize engel oluyor. Ama yılmayacağım!

Lodos ordusu hep bir ağızdan: Yılmayacağız, Yılmayacağız diye inletir Eminönü sokaklarını.
İsmet Beyin bir anda bakışları donuklaşır, her zaman için uyguladığı askeri nizam anlayışı ile klana sert bir savaş tarzı benimsetmişti. Yüzündeki derin savaş sıyrıkları sanki onun birer madalyası gibiydi.
Yağan yağmur alnında oluşan savaş yaralarındaki kanı yıkayıp Heybetli Yatağan Kılıcının üzerinden toprağa döküyordu.
Kafasını kalenin duvarları arasındaki toplantı meydanından yukarı kaldırır.
Ve haykırırcasına;
"Lanet olası Arzın veletleri, nasıl olurda insanlığın yok oluşuna tanıklık ederler."

Bir anda kalabalığın arasından iki rütbeli Asil Lodos ölüm sessizliğini bozar.
Birliğin arkasından öne çıkarak;

Komutanım bir maruzatım olacak!
Ellerindeki Zümrütlü Kanca Asa ve giydiği kıyafetlerden Büyücü olduğu anlaşılıyordu…

İsmet Bey: Dinliyorum Yoldaş.

"Komutanım ordu nizamımız ya savaş ya öl, rehberimiz Gediz bey oldu. Bazen büyük başarılara, bazense ağır yaralar almaya maruz kaldık."
Teşkilatla yaptığımız sohbetlerde bazı geceleri gündüz etmek zorunda kaldık. Herkes Lonca sisteminden bahsediyor."

İsmet Bey: Lonca sistemi mi?
Sonrasında elinde Kütük Yaran Kılıcı olanı atılır;
Efendim!
“Teşkilattaki konuşmalara büyücü arkadaşımla birlikte tanık olduk ve işin vahim tarafı bu konuşmalar yapılırken, Arzın çocuklarının da olanlardan haberi olduğunu gözlemledik. Bir nevi Kuva-i Milliye gibi bir birlik düşünün Efendim, bunu oluşturmak demek, yürüdüğümüz bu yolda daha sağlam adımlar atmamızı sağlayacaktır.”
İsmet bey bu konuşmayı yapan yoldaşlarına bakar;
Anlıyorum böyle bir şey olağan olmakla birlikte aslında çok zamandır da düşündüğüm bir oluşum fikriydi, belirli karakollara ayrılmak gibi bir şey bu lonca sistemi… İsmet Bey biran katı bir ifade alarak sonrasında kesin ve kendinden emin bir dille " Tamam gerekli hazırlıklar yapılsın. Böyle bir durum karşısında, bunu Arzın çocuklarından önce uygulamaya geçirmemiz gerekir.

İsmet Bey yanında hazırda bekleyen Muhafızına bakarak;

İsmet Bey: Yüzbaşı!
Yüzbaşı: Emredin Kumandanım!
İsmet Bey: Oluşum için ne gerekiyorsa yapılsın! Konuyla alakalı senden günlük rapor istiyorum.
Yüzbaşı: Emredersiniz Kumandanım.
Bu konuşmanın ardından Eminönü’n kara taşlarla örülü dar sokaklarını; toplantı sonrası nöbete çıkmış Lodos birliklerinin ayak sesleri inletir.
Eminönü de gece bitmek bilmiyordu.
Toplantı sonrası nöbetçi Lodos birlikleri Eminönü sokaklarında saklı türler ve Arzın çocuklarının olası suikastlarını engellemek amacıyla çeşitli yerlerde asayişi sağlamakla mükelleftiler.

30 Kasım 2008 gece 02.00 civarı…

Nöbetçi lodos birliklerinden iki rütbeli Asil Lodos gecenin karanlığında mısır çarşısı önünde devriye gezerken…

ogezen: İsmet beyin yüzündeki ifadeyi gördün mü Yangın?
kızılyangın: Evet bu mağara olayı onu patlamaya hazır bir volkan haline getirmiş.
ogezen: O değil de sen bu lonca olayını neden bir anda ortaya atma ihtiyacı hissettin ki bu sadece bir dedikodudan ibaret, illa da böyle bir oluşum olacak diyemeyiz ki kızıl.
kızılyangın: Haklısın… Sen de peşimden gelmeseydin o zaman, hem birilerinin bunu İsmet Bey'e söylemesi gerekiyordu.
ogezen: EE şey... Bir delilik yapmandan korktum koskoca Klan lideri ya çuvallasaydın adamın karşısında.
Ama gördün mü Yüzbaşı'ya nasıl bağırdı, adamdan günlük rapor istedi.
Bu konuşmaların ardından kısa süreli kahkahalar atılır.
Az ilerde nöbet tutan J.Ali kahkahalardan sebep Lodos devriyelerinin yanına yaklaşır.
J.Ali: Beyler hayırdır yine hangi yaratığın işini bitirdiniz.
ogezen: Ali, lanet yaratıklara değil de, İsmet beyin şişko yüzbaşıyı azarlamasına güldük.
J.Ali ufak bir tebessüm atar ve ardından
"Havada amma soğuk he." der ve uzaklaşır.
kızılyangın: Sanırım bozuldu yüzbaşıya şişko dememize.
ogezen: Herhalde bozulur, Yüzbaşı her gün J.Ali ile yemeğine iddiaya giriyor her seferinde de bizim şişko yüzbaşı kazanıyor.
kızılyangın: İşte buna gülünür hah aha.
ogezen: Peki ne olacak Yangın lonca sistemi işe yarar mı dersin.
kızılyangın: Neden olmasın Kuva-i Milliye tabirin çok iyiydi.
Bu örneği vermen bence yerinde oldu.
ogezen : "Evet aslında haklısın Yangın, benim kafamda da çok zamandır buna benzer şeyler yatıyordu. Lodosa katılalı 3,5 yıl oldu ve hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Hatırlıyorum da sen o zaman asa tutmasını bile bilmezdin" der ogezen ve alaycı bir tavırla güler.
kızılyangın: Evet haklısın ben asa tutmasını bilmiyordum çünkü senin o bir türlü kullanamadığın hançerle lağım farelerini temizliyordum." der ve oda muzipçe bir edayla güler.
ogezen, kızılyangının omuzunu tutar ve arkadaşının gözlerinin içine bakar.
ogezen: Yangın senle 3,5 yıldır bu klanda Gediz Bey'in çizdiği yolda omuz omuza nice savaşlar aldık, Arzın veletlerini beraber yerin dibine gömdük.
kızılyangın arkadaşına doğru gözleri kısık ve düşünceli bir ifade ile bakar…
Lodosa katılalı tam 3,5 yıl olmuştu, zamanın çoğunu büyü ustalığı üzerine okuduğu kitaplarla geçirdiği için bazı kimseler onu deli olarak nitelendirirken bazıları ise Lodos klanının vazgeçilmez büyücülerinden biri olarak görüyordu.
kızılyangın: Bunları inkâr etmiyorum ogezen Arzlara gereken cevabı her zaman savaş meydanlarında verdik.
kızılyangın kaşlarını çakar ve mısır çarşısının duvarına yaslanır, alnını güçlü asasının üstüne yaslar ve dakikalarca öyle bekler.
Sonra kendinden emin bir şekilde asasını yere vurur ve doğrulur. Asasını o kadar sert vurmuştur ki yere gecenin karanlığını o an bir ateş çemberi sarar, tıpkı bir mayının patlaması gibidir…
Sonrasında şöyle devam eder,
"ogezen biliyorsun yaşamımın çoğu Mansur Beyin gizemli yapısı ve Selim Beyin büyü sırları ile alakalı kitaplarını okumakla geçti. Hatta çetecilerin karakoluna sızıp Kuklacının büyü sanatlarının olduğu yazıtlardan birkaç tanesini gizlice aldığım günü hatırlarsın, o gece senin naran olmasaydı o lanet olası zincir büyücüleri belki de çoktan işimi bitirmişlerdi.
ogezen: Evet hatırlıyorum... O gün Demirci Rüstem ustanın gizemli reçetesi için maden topluyordum. Yangın yinede senin savaş meydanlarındaki büyü gücünü hissedenlerdenim bazen elindeki asadan, bazense zihnindeki düşüncelerin derinliğinden çekindiğim günler olmuştur.
kızılyangın: Merak etme kafamda o kadar şey var ki bütün bu olumsuzlardan, adaletsizliklerden kurtulmak adına büyük bir uğraşımız olacak.

Sanki bitmiyordu Eminönü’nün karanlık akşamı… Belki de o gece İstanbul’un ve tüm dünyanın kaderini değiştirilecek kararlar alınıyordu.

01 Aralık 2009
Lonca çalışmaları için büyük bir çaba içerisine giren kızılyangın ve ogezen tüm Asil Lodos yandaşlarını arkalarına alarak bildiriler dağıtmaya başlamıştır. Bazı kimseler bu bildirileri Lodos klanını bölmeye yönelik bulduysa da İsmet Bey ‘ den çekindikleri için bunu ona söyleme cesaretini kendilerinde bulamadılar.

01 Ocak 2009

Yaklaşık 1 aydır süren Lonca çalışmalarını bu iki kafadar diğer Asil yoldaşlarına da harfiyen anlattı. Bir aylık süre zarfında yaptıkları gece toplantıları ve birçok bildirilerle adını BETA koydukları bir oluşumu resmi olarak İsmet bey’in onayına sundular. İsmet Bey Yüzbaşıdan aldığı bilgiler doğrultusunda ve alınan kararlar ışığında LONCA BETA ‘yı resmen onayladı.
LONCA BETA içinde yapılan seçimlerde bu akımı başlatan olarak kabul edilen kızılyangın ve ogezen adlı iki Lodos, yoldaşlarının yaptığı seçimle birlikte lonca kuruculuğu unvanını aldılar.
Oluşum Eminönü de sevinçle karşılarındı.
Arzın çocukları olay karşısında sessiz kalırken bazı Arz yandaşları, rakiplerinin bu çabasına saygıyla yaklaştı.
Agâh efendi : “Işığın gücü yanınızda olsun.”
Şeklindeki yorumunu bazı kimseler, “Fiilen yapılacak olan işlerde başarı yanınızda olsun” şeklinde yorumladı.
Artık Eminönülünün geleceği için kurtuluş adına koydukları kurallar yolunda;
“Geçmişten Geleceğe Tanıklık Etmiş, Kurtarıcı Yoldaşlar.
İnsanlığın ve Gerçek Adaletin Yaşayan Son Temsilcileri”
Sloganlarıyla ses getiren bir Lodos Loncası, “BETA” vardı.

19 Ocak 2009 saat 23.30

Lonca BETA, lonca sistemi ile alakalı alt yapı çalışmalarından sonra artık klan içinde de bir ekol haline gelmişti.

BETA, Arzın çocuklarının izlediği politikanın ve savaş tarzının yanlış olduğunu belirtmesine rağmen, Handan Hanım yönetimindeki Arz klanı meteor bölgesindeki yer altı girişini açma konusundaki ısrarlarını devam ettiriyordu. Bunun üzerine Lonca BETA öncülüğündeki Lodos birlikleri Eminönü de yer alan Arz sancağını aynı gece düşürdü. Daha sonrasında meteor bölgesine akan Lodoslar Arz kalesini 150 kişiyi aşkın bir orduyla kuşattı.
Eminönü sancağının Lodoslar tarafından düşürülmesinin ardından Handan Hanım Arz kalesinde ağır bir emir bombardımanı icra ediyordu. Handan Hanım Arzın çocuklarına tam siper almaları emrini vermişti. Birliklerini kaleye destek için toplayan Handan Hanım, kale içerisindeki gizli bölmede yer alan kütüphanesinde endişeli bir bekleyiş içinde muhafızlarına emirler yağdırıyordu.
Handan Hanım: Allah kahretsin! Muhafız, dışarıdaki durum nedir rapor istiyorum?
Arz Muhafız: Efendim Eminönü kaybedildi, kale tamamen Lonca BETA ve Lodos birlikleri tarafından sarılmış durumda fazla dayanamayız.
Handan Hanım: Bu imkansız... Sanırım bu Lodos Loncasını hafife almışım. Saklı türler ve Meran büyücüleri adına bu mücadelenizden zafer istiyorum.
Arz Muhafız: Efendimiz ağır kayıplarımız var çok güç durumdayız ne yapmamızı emredersiniz?

Gediz Bey döneminden beri böyle bir kuşatma yaşamamış olan Arzın çocukları şaşkın ve çok zor bir durumdaydılar. Kale duvarı kirişleri çok ağır büyülerle parçalanmış ve Lodos ordusu beklide büyük bir zafere imza atmak üzereydi.
Birden Handan Hanım masa üzerinde yer alan çalışma notlarına yönelir. İyice inceleyip düşündükten sonra…

Handan Hanım: Muhafız!
Arz Muhafız: Emriniz benim için bir onurdur Efendim!
Handan Hanım: Hemen klan bayrağımızı surların en yüksek noktasından Lodos ordusuna sallayın. Emrediyorum!
Muhafız çok şaşırır ve bir anda şok olur zoraki kekeleyerek konuşur.
Arz Muhafız: Şey EE Efendim bu çapulculara teslim mi olalım?
Handan Hanım: Muhafız sadece söylenenleri yerine getir.
Muhafız çok şaşkındır, klan liderinin ne yapmaya çalıştığını bir türlü anlayamamıştır.
Ardından kekeleyerek…
Arz Muhafız: EE emredersiniz Efendim!
Arz flaması kalenin en yüksek noktasından Lodos ordusuna sallanır.
ogezen: Teslim oluyorlar.
kızılyangın şaşkındır.
kızılyangın: Bu kadar kolay olmaması gerekiyordu.

Tüm lodos birlikleri sallanan flamayı görünce hemen Handan Hanım’ı teslim almak için kalenin merdivenlerinden yukarıya çıkmaya başlamıştır.
Durum teşkilat hattından tüm Eminönü hattına bildirilir.

Olay karşısında Lodos Kalesi
20 Ocak 2009 saat 00.20 civarı

Yüzbaşı: Efendim Arz tarafı teslim olduğunu flamalarını sallayarak belirtti, zafer Lodoslarındır.
İsmet Bey çok sinirlenir, bir anda oturduğu yerden ayağa kalkarak;
İsmet Bey: Yüzbaşı! Tüm birliklere söyle savaş düzenini bozmasınlar. Yoldaşlarıma kaleyi almalarını değil, Handan Hanıma bir savaş notası vermelerini emrediyorum.

Emir Lonca BETA kurucularından kızılyangın’a telgrafla yazılı olarak iletilir.
Telgrafta;
“Yoldaşlar savaş düzenizi her ne olursa olsun bozmayın. Düşmanımıza uyarı niteliğinde bir mesaj vermeniz yeterli olacaktır”.Bu aşamada daha ileriye gitmek Teşkilatta yanlış nitelendirilmemize sebep olacaktır. Aksi durumda ağır bir kayıp hiç kaçınılmazdır”. Stop…
Lodos Klan Lideri
İsmet Bey

Telgrafı okuyan kızılyangın Lodos birliklerine bakar.

Galibiyet heyecanı ile çoktan kale surları içerisine giren lodos ordusu, artık sona bu kadar yaklaşmışken geri dönmeye hiç de niyetli değil gibidir.

kızılyangın: ogezen zırh aç içeri giriyorum.
ogezen: Dur! Önden savaşçılar girsin kardeşim.
kızılyangın: Kardeşim eğer içeri girmezsem birazdan içerde büyük bir katliam olacak işte o zaman önden gidecek savaşçı kardeşlerimizde olmayacak.
kızılyangın İsmet Bey tarafından gelen kesin emir karşısında büyük bir sorumluluk üstlenerek bir büyücünün hemen hemen en son yapması gereken işi bir anda yaparak kale surları içerisine girer.

Lonca BETA üyesi ruh büyücüleri hep bir ağızdan “kızılyangın’ı koruyun” diye birbirlerini uyarırlar…

kızılyangın Arz kalesi sınırları içinde İsmet Bey ‘in emrini yerine getirmek amacıyla Handan Hanım’ın savaş stratejilerini oluşturduğu kütüphanenin kapısına kadar çıkarak lonca üyeleri ve lodos birliklerine İsmet Bey tarafından gelen emri anlatmaya çalışıyordur.

kızılyangın: Asil Lodoslar İsmet Bey ‘in emridir, derhal savaş düzenize geri dönün!

Bir yandan emri yerine getirmeye çalışan bu büyücü, bir yandan da güçlü asasıyla büyü atarak kendini korumaya çalışıyordu.
İşte o anda kızılyangın Arz muhafızları tarafından aldığı zehirli bir hançer darbesiyle ağır bir yara alır, bir yandan kolunu tutarken diğer bir yandan lonca üyelerine geri çekilmelerini emrediyordur, tam o sırada ruh büyücüleri de kaleden içeri girer.
Ruh büyücüleri: kızılyangın’ı koruyun!
ogezen: Durun! Ruh iyileştirme yapmayın! Size geri çıkın diyorum, Yangın’ı ben korurum!

Lodoslar bozulan savaş düzeniyle birlikte ağır yara alıyordur. Ruh büyücülerinin de içeri girmesiyle birlikte savaş stratejileri iyice bozulur. Arzın çocukları bu aşamada kaleyi daha da büyük bir azimle savunmaya başlayarak Lodosları geri çekilmeye zorlar.

Arz Muhafız: Şimdi anlıyorum sizi Efendim!

Handan Hanım geriye çekilen Lodos birliklerini görünce elini çalışma masasına koyarak;

Handan Hanım: Saklı türler adına bunun işe yarayacağını biliyordum.

Handan Hanım o gece Lodosların savaş stratejisini tek bir flamayla yenmişti. Ama yinede bu onu büyük bir endişeye ve telaşa sevk etmişti.

20 Ocak 2009 Sabahı
Aynı gecenin sabahında bir bildirge yayınlayan Arzın çocukları Lodos Klanının kendilerini bu tip savaş politikalarıyla, inandıkları değerlerden vazgeçmeye zorlayamayacaklarını belitti.

İsmet Bey "OLUŞUM" başlıklı yayınladığı bildirgede;

“19 Ocak gecesi vuku bulan savaş, Bizlere hiçbir galibiyetin kolay olmayacağını ve savaş düzeninin kati suretle bozulmaması gerektiğini öğretmiştir. Yoldaşlarım; Arz klanına, Lodosların ne kadar güçlü olduğu bir kez daha gösterilmiştir. Lonca sistemi ile alakalı artık hiçbir şüphe ve tereddütüm kalmamıştır. Bu yol doğrultusunda BETA ve ekibini tebrik eder, başarılanın devamını dilerim.”

Lodos Klan Lideri
İsmet Bey

Bu bildirge ile kısmen Lonca BETA'nın yönetim tarzı ve kuralları Eminönü halkı tarafından sevilmeye başlanılmıştı.Lonca BETA ışığı altında Lodos klanı cephesinde güçlü Lonca girişimleri olmaya başlamıştır.Bütün bunların yanında Arz tarafı da bu oluşum sürecinin gerisinde kalmayacaklarını belirtmiştir.

13 Mayıs 2009

Yaklaşık 3 ayı aşkın bir süredir iki klan arasında soğuk rüzgârlar esti.

Sonunda korkulan olmuştur ve Handan Hanım liderliğindeki Arzın çocuklarının inatçı politikaları işe yaramış, yer altına giden tüneller meteor bölgesindeki stratejik noktadan patlak vermiştir. Bab-ı Ali yolundaki yeraltı girişi silahlı kişilerce zorlanarak deşifre olunca; Eminönülü artık istemeden büyük bir felaket ve bilinmezlikler denklemi içinde bir oluşuma adım atmış oldu.

Her olay bir sonun başlangıcı gibiydi,
Peki, siz bu oluşumun hangi tarafındasınız…

Yazan: kızılyangın
Gerçek Adaletin Yaşayan Son Temsilcileri...!
Kullanıcı avatarı
DoCToRXxX
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Re: OLUŞUM EVRESİ ( Hikaye Bölüm 1-2 )

Mesaj gönderen DoCToRXxX »

Ellerine sağlık yangın'ım söylediğim gibi devam et yazılarına bekleyeceğim.. :idea: :idea:
Kullanıcı avatarı
Masal
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Masal »

Eline emeğine sağlık güzel bir hikaye ;)
MİHRİ
Kullanıcı avatarı
IxMehmetcikxI
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Return OfThe Kings

Mesaj gönderen IxMehmetcikxI »

EliNe SagLıK GüZeL oLmuŞ .. TeŞeKüRLeR ...
-Siyah, Artık en temiz renk!
Kullanıcı avatarı
WARIORXKRALI
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
İletişim:

Mesaj gönderen WARIORXKRALI »

güzel olmuş gerçekten tebrikler
OoOBeYaZaTLıOoO NeDeNSiZxKRaL Wariorxkralı
Resim
Kullanıcı avatarı
DesinGByTaZz
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen DesinGByTaZz »

Paşam gerçekten de çok güzel olmuş ellerin dert görmesin. Bu hikayelerin bu şekilde kalmaması ,devamınında gelmesini ve başarılarının devamını diliyorum.

DesinGByTaZz
İsmail TOMBUL
Emektar : )
DesinGByTaZz

Hayat Basittir, Seçimini yaparsın arkana bakmazsın...
Kullanıcı avatarı
KIZILLADY
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
İletişim:

Mesaj gönderen KIZILLADY »

Gerçekten çok güzel olmuş:)Tbrk edrm söyleyecek bir şey bulamadm:Dellerine sağlık...
Resim

Geçmişten Geleceğe Tanıklık Etmiş, Kurtarıcı Yoldaşlar !
Kullanıcı avatarı
kanunxrutles
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen kanunxrutles »

cok güzel ama tarihleri biraz geriye alırsan sevinirim günümüze çok yaklaştıkça insanlara saçma gelebilir fakt cok güzel emeğine salık
Resim

SOMALİXWORS
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

çok sürükleyici olmuş teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
TheWariror