Karar

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Re: Karar

Mesaj gönderen Acelikerk »

18.10.2009

Anlam veremiyorum. Birkaç saat sonra operasyona gideceğiz. Ancak benim kafam çok karışık. Savaşlarda daima geride duran, savaşma kabiliyeti olmayan benim. Ama o gece Emin Çavuşun talimatı ile Ahmet ile bölgemiz değiştirildi. Ahmet gibi gözünü çöpten sakınmayan birisini ne düşünerek kimsenin olmadığı bir bölgeye koyarsın ki? Ali Subay sormasa hiç aklıma gelmiyor bunlar. Emin Çavuş tecrübe kazanmam ve korkumu yenmem için yaptığını söylüyor. Peki, Ahmet neden güvenli bir bölgeye sevk edildi o halde? Emin Çavuşun söylediklerinde bir tutarsızlık var. Hain olduğundan şüphelenmiyorum. Nöbetlerinde bazen ortadan kaybolduğu olur. Ama daima Ahmetin verdiği bilgiler bizi hüsrana uğratır. Hain kesinlikle Ahmettir. İki haftayı geçti, verdiği her bilgi doğruydu ancak hep hazırlıklı ve kuvvetlerini toplamış düşmanlar ile karşılaştık. Ali Subaydan da şüphe duymam. Adam canını dişine takıp her defasında tehlikeli işlere kalkışıyor. İstihbarat Komutanı da olamaz çünkü sırf düşmandan bilgi topladığı için Ahmetin ölmesine engel oldu. Geriye yalnız Elif kalıyor. Hadi diyelim Elif hain. İki haftadır operasyonların çuvallamasını nasıl izah edeceğiz? Kız aramıza gireli daha bir hafta olmadı. Ulan yoksa hain benim, haberim mi yok(!)

Ali Subay Ahmeti öldüreceğiz demişti. Biraz önce Ahmetin fare-adamlarla nasıl daha sıkı fıkı olabileceğini anlattı. Operasyon sonrası öldürecektik, ne değişti? Ahmet sahiden bu kadar değerli bir bilgi mi edindi? Emin Çavuş neden sürekli Ahmetle birlikte? Nasihat verir gibi bir hali var. Ahmet, "Elif kendisi çağırdı beni, birlikte olduk. Benden sonra kiminle oynaştıysa o saldırmıştır." diyor. Elbet bu yarım akıllıya inanacak değilim ama karnındaki el şeklinde yanık izlerini gösteriyor. Elifin yaktığını söylüyor. Karnımı yakınca kaçtım diyor. Bu salak o bölgede onu yaralayacak kimi bulabilmiş olabilir? Elif kör, daha önünü göremiyor. Suçu bana atmaya çalışıyor. Aklınca benim sonradan gelip Elife saldırdığımı söylemek istiyor.

Gerçekten kafam allak bullak. Olayları, söylenenleri birbiri ile bağdaştıramıyorum. Tek bildiğim sahte olmayan şeyin Elif olduğu. Bana bir mendil verdi. Dedesinin mendili. Savaşlarda uğur getirdiğine inanır, yanından ayırmazmış. Burnumu silerim artık savaş esnasında. Saf bir kız ama çok seviyorum bu hallerini.

Of ulan of! Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

18.10.2009 Ceride-i Şeref.

Lodosun kara günü...

Eminönü halkınca, 03:00 sularında duyulan çatışma sesleri aydınlığa kavuştu. Lodos İstihbaratın, Sirkeci Garı mevkinde gerçekleştirdiği operasyon şafakla beraber anlaşıldı. Operasyonda Kızgın Kum kod adlı fare-adam ile çeteci örgütlenmesinin sözde Elebaşısının öldürüldüğü açıklandı. Ne yazık ki bununla sınırlı değil. Lodos güçlerinden bir istihbarat ekibinin başında yer alan Ali Demirbilek ele geçirilmiştir. Takriben 15 Lodosun şehit edildiği öngörülmektedir. Bu büyük kayıpla ilgili İsmet Bey, "Tek yolda şehit olmuşlardır. Ruhları şad olsun!" açıklamasında bulundu. İsmini veremeyeceğimiz kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre, olayda Kardeş Irk İstihbarat Örgütünün parmağı bulunuyor. Zehirli gaz ile Sirkeci Garını ölüm yuvasına çevirdikleri ve eski tren raylarında gözden kayboldukları söyleniyor.

Henüz kesinleşen bir bilgi yok ancak bizler de halkımıza baş sağlığı dileriz.Doğru yolun değil, tek yolun erleri; Mekanınız cennet olsun!
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

19.10.2009

Zehirli gazın içerisinden hayatta kalabilecek kadar dirençli yalnızca 3 kişi vardı. Lodos şifacıları, istihbaratın başına gelenleri duyunca toplanmışlar. Ben, Elif ve Emin Çavuş dışında hiç kimse zehirli gaza direnç gösteremedi. Bir şifacı olarak zehirli gaza karşılık elimden geleni yaptım ancak benim yeteneklerimin ötesinde bir kuvvetti. Örgüt evine geri geldik. Ölenlerin yasını yalnız ben tutuyorum gibi duruyor burada. Emin Çavuş ve Elif kırk yıllık dost gibi kaynaştılar. Ali Subay...

Ali Subay yine hırsına yenik düştü. Fare-adamlar ve Arzlar tren raylarında gözden kayboluyorlardı. İçeride yaralanan, zehirden düşüp bayılan Lodosları bırakıp peşlerinden koştu. Ne denir, bilemiyorum. Emin Çavuş bu sefer peşinden gitmedi. Doğru olan buydu. Bu kadar kalabalık bir kuvvet bizleri tuzağa düşürmüşken hırsı ile kendi sonunu hazırladı. Umarım hala hayattadır, işkence çekmiyorsa... Acı çekmek ölmekten zordur demiş bir kumandan. Yüzlerce ceset gördüm. Acısız, ani ölümler ve ilmek ilmek solan bedenler gördüm. Acı sahiden ölümden beter bir şey.

Ahmet öldü. O hain için farkeden bir şey olmadı. Yaşasaydı İstihbarat Komutanı veya Emin Çavuş öldürürdü. Gitmeden önce bize büyük bir kazık attı. En kötüsü bu işte. Bilmek ancak değiştirememek. Bilgi güçtür, güç ise bilgiden fazlasıdır. Ahmetin yaptığı hiçbir şeye engel olamadım. Ne yazık!

Emin Çavuş örgütümüzün liderliğine atandı. Ali Subayın hırsına yenik düşmesi gibi hatalar yapmayacağından eminim. Nedendir bilmem, içimde ona karşı bir sevgi duyamıyorum. Ahmet bile çocukluğunda yaşadıklarından ötürü anlaşılır, doğal bir davranış biçimine sahipti. Ali Subay bahsetmişti. Lodos Kimsesizler Yetiştirme Yurdunda büyümüş. Böylelerinin geçmişi olmuyor. Anne, baba, kardeş nedir bilmezler. Yalnızca öldürmek, ceza, nefret ile büyürler. Her biri kendi alanında tıpkı sirk hayvanları gibi yetiştirilmiş dehşet güçlü kişilerdir. Lodos İstihbarat için görevlerini yerine getirdikleri sürece bir problem değillerdir.

Bizim ekip Ali Subayın yazışmalarını okumuşlar. "Bu gece iyi bir uyku çek, yarın önemli bir karar alacağız." dediler. Elif çok garip davranıyor, beni bir daha hiç göremeyecekmiş gibi. Sanki yarın ayrılacakmışız gibi konuşuyor. Lodosların acısı yüreğimde uykuya dalacağım. Bütün tek yolun erleri için iyi geceler günlük.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

20.10.2009

"Hain kim?", yanlış soru. Masumun kim olduğunu sormalıydım. Böyle birisi var mı? Masum, tümüyle... Ali Çavuş belki, yazışmalardan sonra mı? Dilsiz şeytan. Ahmet hakkında ne diyebiliriz? Rızası olmadan bir şeylere kalkışmamış, günahını aldık. Ancak Lodosa ihanet etti. Ne kadar garip; Ali Subaya her şeyi bilmesine karşın Lodosa hizmet ettiği için kızgınım, Ahmete ise Lodosa ihanet ettiği için. Mantıken birisinin iyi, birisinin kötü olması gerekli. Birisi yanlış, hain diğeri ise tam tersi. Burada işler böyle yürümüyor. İnsan ruhunda doğrular ve yanlışlar, iyilik ve kötülük kararsızdır. Hani şu kimya derslerinde bahsedilen, asla karar veremeyen misketler. Bütün kavgalar, tartışmalar, çekişmeler, savaşlar bu prensip üzerine inşa edilirler. Bilgi kararsızdır.

Ölümün gölgesi vadisinin içinden yürürken, hayatıma bir bakıyorum ve hiçbir şey kalmadığını fark ediyorum. Sanki bir şarkı sözü gibi, ne kadar garip. Elif ve Emin Çavuş... Sadık hainler. Elifin neden son görüşmemiz gibi baktığını, Emin Çavuşla hemen sıkı fıkı oluşunu anlıyorum artık. Ot toplayan ve boynunda tılsım taşıyan bir kız, ilk duyuşta bu kadar garip gelmiyor kulağa. Kardeş Irk İstihbarat, sağlam tiplerin yuvasıymış gerçekten. İnançlı, kararlı tipler. Hayatımı Elifin hediye ettiği mendile borçluyum. Eğer aynı fikirde olmasaydık haciz için arkamda hazır bekliyormuş. Farkında bile değildim, inanarak "Evet!" dedim. Artık ben de Arzın Çocuğuyum.

Elif başıboş gezen ergi nesnelere aktarabiliyor, halk dilinde efsuncu dediğimiz şey. Mendil... Zehirli gaza direnç göstermem benim eserim değildi. Ali Subaya ne olacağını sordum, benim durumumdan farklı olmayacakmış. Umarım doğru cevabı verir ve bizimle birlikte inanç içinde savaşır. Elif ve Emin Çavuş, artık sadece Emin, bana bir plan yapmamız gerektiğini söylediler. Büyük bir plan. Sorunları kökünden çözecek bir şeyler.

Bilgi uyuyarak hazmedilir. İyi geceler günlük.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

21.10.2009

Bir yem atacağız ama balığı yakalamak için değil, onu sürüsünden ayırmak için. Ali Subay geri döndü. Arz birliklerine katılmış. Planımızdan bahsettik, o da bizimle. Lodos İstihbaratın başını öldüreceğiz, Hakan Erdoğanı.

Lodos İstihbaratın güvende olmadığını, koordinatlarının Ali Subay tarafından sızdırıldığını bildireceğiz. Arzlar saldırdığında içerisi Lodos savaşçıları ile dolu olan bir kaleden başka bir şey bulamayacaklar. Lodos güçleri kaçış yollarını tutacak, iki taraflı ateş arasında çırılçıplak kalacaklar. Hakan Erdoğan ve İsmet Beyin yeni koordinatları ise şifreli bir bildiri ile elimize ulaşmış olacak. Asıl kuvvetimiz ile yalnız kurtları avlayacağız. Lodos bir gecede iki liderini kaybedecek. Bu iğrenç oluşumu ortadan kaldırmak için sabırsızlanıyorum.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

22.10.2009 Saat 14:38 Karar örgüt evinden bildiriyorum.

3 haftadır aralıksız devam eden operasyonlardan eli boş dönülme sebebi meydana çıktı. Ali Subay Lodos İstihbarata ihanet etmiştir. Meteor bölgesi Arzın Çocukları kalesinin civarında görülmüştür. Eski yazışma örneklerinde bahsi geçen kel ve kafakoparan kullanan şahıs Selami Kelaynaktır. Kendisi tepegözlerin mevkinde bir mağarada bulundu ve sorgusunu bizzat ben gerçekleştirdim. Sirkeci Garı ile ilgili tarafınıza bildirilen bilgiler tuzak amaçlıdır. Ali Subayın raylarda akılsızca düşmanı takip etmesinin sebebi ise yakalanacağını ve infazının gerçekleştirileceğini bilmesinden ötürüdür.

Lodos güçlerinin tuzağa düşürülmesi ve zayıflamasından mütevellit Eminönü bölgesi Lodos kalesine yarın gece saatlerinde kuvvetli bir saldırı gerçekleştirilecektir. Bizzat işlenmiş birkaç parça değerli maden karşılığında çetecilerden edindiğim bilgi bu yöndedir.

Değerli büyüğümüz İsmet Bey ve İstihbarat Komutanımızın her ihtimale karşın kale içerisinde bulunmaması gereklidir. Güvenlik tedbiri sebebiyle mevki değişimi ve bildirisi arz edilir.

Zayıflayan Lodos güçlerinin bu saldırıya karşı koyması için; İstihbaratın, kale çevresinde konuşlandırılması ve düşmanı dar yollarda hapis kalacak şekilde hapsetmesi gerektiğini düşünüyoruz. Lodosun gücü ve şanından şüphem yoktur. Ancak karşımızda yalnızca Arzın Çocukları değil, fare-adam ve çeteciler de vardır.

Lodos İstihbarat Çavuşu, Emin kod adlı Yavuz Götüren bildirdi.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

22.10.2009 Saat 17:05 Lodos İstihbarat Teşkilatı Karargah Komuta Merkezi emirlerini bildiriyor! Dikkat!

Aferin, iyi düşünmüşsünüz. Ne yazık ki düşmanlarımız kendi açtıkları çukura düşecekler. Teşkilatımız emeklerinizi ve hizmetinizi ödüllendirecek! Raptettiğiniz düşmanların halkın huzurunda infazı için sabırsızlanıyoruz. Emin kod adınızı kullanmanız artık lüzumsuz. Palazlanmasına izin vermeden üç düşmanımızın da sonunu getirebiliriz böylece. Operasyon fikrinizi tekrardan kutlar ve iletişim için mevki bildirimimizi gerçekleştiririz.

Lodos İstihbarat Komutanı Hakan Erdoğan bildirdi.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

23.10.2019

Antrepoda saklanıyorlar. Zamanında cinlerden arındırılmıştı. Koordinat değil, mevki bildirimi yapıldı. Sonunda bu iğrenç düzeni sonlandıracağız. İstihbarat kale mevkinde yalnızca başıboş fare-adamlar ve çetecilere karşı mücadele verecek. Biz ise Handan Hanımın muhafızları ile Antrepoyu basacak ve Hakan Erdoğan ile İsmet Beyi öldüreceğiz. Lodos muhafızları başımıza dert olacaktır ancak sayılarının az olacağından eminiz.

Elif de Lodos Kimsesizler Yetiştirme Yurdunda büyümüş. Tıpkı Ahmet gibi nice işkence, insanlık dışı şeylere katlanmak zorunda kalmış. Lodosa hizmet verirken Kardeş Irk İstihbarat tarafından ele geçirilmiş. Annesi Semiha Hanım kızı olduğunu hissetmiş. Doğum lekesinden tanımış. Yaşananları anlatmış; Babasının çemberlitaş projesini, Teşkilatın Genç Bilgililere düzenlediği operasyonu ve Elifin kaçırılışını. Annesi yıllardır Kardeş Irk İstihbaratta hizmet veriyormuş. Bir umut taşımış hep içinde kızını bulabileceğine dair. Semiha Hanım kıyametin en kuvvetli ateş büyücüsü imiş. Babası Gaffar Bey ve annesi Semiha Hanımın büyü güçleri olağanüstü olduğu için kendisi de harika bir efsuncu. Gözlerini kaybetme sebebi Lodosların gücünü açığa çıkarmak için bebek iken boynuna büyülü sözcükler yazmasıymış. Anne ve babasının bilgeliği ve koruması olmadan kullanılan, böylesine müthiş bir ergi kontrol etme gücü gözlerini kaybetmesine sebep olmuş. Boynundaki muska ise Genç Bilgililer icadı bir tılsım aslında. Boynuna işlenmiş büyülü sözcüklerin tesirini kaybettiriyor. Böylece kendini her efsunlama işleminde ölüme yaklaştırmıyor.

Belki bir kitap dükkanı açarım Mısır Çarşısında. Genç nesil yalnızca savaşmayı biliyor, kontrolsüzce savaşmayı. Onlara eskilerin bilgeliğini aşılarım. Doğru tarafı seçmeleri için bir şeyler yaparım. Arzın Çocukları için alımları yaparım. Elifle beraber yaşlanır gideriz.

Saat 22:00 olmak üzere, hazırlanmalıyım.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

- Demek okumayı bitirdin, hikayenin sonunu merak ediyor musun?
+ Evet. Ama başka merak ettiğim şeyler de var.
- Sor bakalım. Ama acele et, rafları düzenlemem gerek.
+ Elif şimdi nerede?
- İntikamımızı aldıktan sonra Genç Bilgililere katıldık. Elif ve benim bir kız çocuğumuz oldu. Ancak Elif ilk karım gibi doğururken vefat etti. Kızımızın ismini Roza koydum. Annesinin ismi. Ancak Meteor bölgesinde gezerken rastlasan bile tanımazsın. İşinde iyi bir istihbaratçıdır. İşte şimdi Arzın Çocukları için alımlar ile ilgileniyor, sahaflık yapıyorum.
+ "Anladım."
- Neyi anladın?
+ Neden bu kadar aksi olduğunu... Talih yüzüne gülmemiş hiç.
- Serseri! Kaybol buradan!
+ Tamam, tamam. Özür dilerim, muziplik yapmak istemiştim.
- Kaybol dedim!
+ Bak ne diyeceğim. Hamit Pehlivandan bol köpüklü bir kahve getireceğim sana. Ben dönene kadar rafları da düzenlemiş olursun. Yalnız önce hikayeyi bitirelim.
- Benim yaşımda bir adama rüşvetle iş yaptırabileceğini mi sandın?
+ Evet.
- Doğru tahmin etmişsin. Çınaraltının yolları bozuk, yaşlı dizlerime iyi gelmiyor.
+ İyi bir karşılığa herkes her işi yapar.
- Küstahlık etmeyi kes, beni dinle. 10 yıl önce o gece İsmet Bey ve İstihbarat Komutanı Hakan Erdoğan öldürüldü. Ancak oyun içinde oyun vardı. Ali Subay sandığımız kadar iyi ve güvenilir değilmiş. En azından bize karşı...
+ Yuh be arkadaş! Herkesten şüphelenirdim ama Ali Subay gibi hırslı, güçlü birinin yalana sarılacağını düşünmezdim. Ne yaptı sizin Ali?
- Bizi yarı yolda bıraktı.
+ Sattı mı sizi?
- Satmak ne çocuk, biz mal mıyız satılalım!
+ Onu demek istemedim. Size mi saldırdı yani?
- Evet. Antrepoda Lodos muhafızlarını Arzın Çocukları kuvvetlerinin sayesinde yendik. Bir avuç insan kalmıştık ki onlar da İsmet Beyin kılıcına yem oldu. İyi adamdı ancak yanlış taraftaydı rahmetli. Elifin efsunları, benim şifa dualarım, iksirlerim sayesinde dayandık İsmet Beyin acı kuvvetine.
+ Adamı boşuna Lodosa lider yapmamışlar desene.
- Öyle.
+ Hakan Erdoğanı nasıl öldürdünüz?
- Komutan, Lodos Kimsesizler Yetiştirme Yurdunun kurucusuymuş. Elif, gerçek ismiyle Roza, işkence ederek intikam almak istiyordu. Ben ve Yavuz izin vermedik. Biz tartışırken Ali Subay bağırdı, "Benden öğreneceklerin var Komutan!". Ömrümde gördüğüm en hızlı kılıç savruluşu idi. Göz kapaklarını kapayıp açıncaya kadar kafası uçmuştu Komutanın.
+ Vay namussuz herif! Koltuk hırsından gözü dönmüş adamın. Ali Subay nasıl satacak sizi? Anlat, anlat.
- Yine satacak dedin, bak kafana indireceğim bastonu!
+ Özür dilerim yahu! Lütfen anlat, haydi lütfen.
- Ali bize döndü, "Lodosun davasına inanç duymayan, açgözlülerin sonu böyle olur!" dedi. Bir şeylerin ters gittiğini anlamıştık. Bu resmen bize bir tehditti. "Şanlı Lodosun davasına inanç duymayan Komutandan bir farkınız yok gözümde. Tüm gücümle karşınızdayım." diyerek saldırdı bize. Karnıma kılıcı saplamasına ramak kalmıştı ki Yavuz atıldı önüme. Arap palası karnını deşti. Yavuz bir eliyle Ali Subayın kılıç tutan bileğine sıkıcı sarılmış, diğer eliyle Subayın boğazını sıkıyordu. Ali Subay tek kolla Yavuzun gücüne dayanamadı, yere düştü. Arap palasının ucu Yavuzun karnını delip sırtından çıkıvermişti. Bunun Ali Subaya karşı tek fırsatımız olduğunun farkındaydım. Yavuzun, pala karnını deşince yere düşürdüğü Islık Çalanı aldım. Ali Subayın işini bitirdim. Yavuzu da kaybetmiştik, artık çok geçti.
+ Vay be. Ne cevherlerin yanından geçiyormuşuz habersiz! İhtiyar, büyük adammışsın.
- Yalakalığı kes! Kararını verdiysen Arzın Evlatlarına katıl. Yoksa koş kahvemi getir, saat kaç oldu hala rafları düzenleyeceğim.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Okuyanlar umarım keyif almıştır. Erdoğanın doğum gününü kutlarım.

Hikayede özel olarak gönderme, plan yapmıştım. Farkına varmayanlar olabileceği için yazmak istedim.

- Hakan Erdoğan ismi eski GM, Erdoğana ithafen konulmuştur.
- 24 Ekim günü GM Erdoğanın doğum günüdür. Bu nedenle hikaye bu gün bitirildi.
- Ceride-i Şeref, gazetedir. Belki araştırmaya üşenen vardır, yazayım.
- Sahaf Necmiye "Rasim" kod adının verilmesi, Rasim isminin resim çizen anlamına gelmesinden ötürüdür.
- Emin kod adı ilk hain oluşundan, Yavuz ismi ise kötü,hırsız anlamına gelmesinden ötürü. Lodosa zarar verdiği için bunu uygun gördüm.
- Hayal Masum, karakterin masumiyeti ve gözlerini kaybedişinden ötürü. Gözlerini sonradan kaybeden insanların rüya görebildikleri, hayallerini görüntülü kurabildiklerini okumuştum bir yerde. Roza ve Elif isimleri Bab-ı Alide bulunan ajan Roza veya Elife gönderme.
- Ali karakterinin tek kolunun olmayışı ise Hz. Aliye bir göndermeydi. Zülfikarın ağırlığı hakkında anlatılanları bilirsiniz. Tek kolu ile harika "Arap" palası kullanması buna bir gönderme olsun diyerek yazdım.
- Sahaf Necminin eski Genç Bilgililerden oluşu zaten bölgeler kısmından okunabilir. Arzın Çocukları klan alımları ile ilgilenmesi ise yine oyun içinde posterlerde yazar. Uzun zamandır oynamıyorum ama banka civarında vardı sanırım.
- Son olarak kel ve kafa koparan taşıyan adam;"Bu arada resimdeki Gorgar’ın saçının olduğuna dikkat ediniz. O karakterle, günümüzdeki Gorgar hiç değişmedi aslında. Sadece bir dönem yayınlanmış hatalı bir versiyon sonucunda bütün karakterler saçlarını kaybetmişlerdi. Gorgar’ın saçları da bir daha asla geri gelmedi. Nükleer bir kıyamet yaşamış gibi dökülmüş oldu karakterin saçları."

Gorgarın kıyamet günlüğü ve Bölgeler:Sirkeci Garı.
Resim