Sokakların Uçuşmayan Tozları

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Sokakların Uçuşmayan Tozları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Farklı oyunlar oynasak da İKV ruhu kanımıza işlemiştir haliyle.

Bugün oynadığım bir oyunda oyun içi ismim: Philotheos' . Farklı bir oyuncu mik'ten önce okumaya çalıştı pihiltos , piletos , pilithos vs.
Sonra ise sordu; ya bu ismin ne ? Ben de yıllardan gelen okunuşunu söyledim .
Ardından ' ne bu Yunan tanrısı mı ? ' dedi .
Benim cevabım ise şu idi : Hayır , Antik Çağ 'da yaşayan bir savaşçının ismi, dedim .
Ardından gelen cevap ise :
- İyiymiş .

Resim

Demem odur ki ; bu özlemin her gün arttığı ve şikayet edilen günlerin de özleme katıldığını ayrıyetten bizlere kalanların sadece birer tebessümden ibaret oluşudur . Elbet bu tebessüm çok şeyden değerli , yeri ayrı ve az bir toplumun değeridir . Bilir ifadem şu olmalı ki bu değer sadece bizlerin değeridir . Başkaları değerimizi bilmez ve anlam veremezken biz veririz . Verdiğimiz an aklımızdan geçenler koca İstanbul 'un sanal da olsa nelere dostluk yaptığı , nelere saygı; sevgi , hoşgörü , kardeşlik , eğlence ve en önemlisi de vefa olmak üzere birçok şeyi öğrettiğidir . İşte bu bizim paha biçilmez değerimizin sadece görünen bir kısmıdır . Kalan kısımlarını ve görünmeyen kısımları siz düşünün ...

Koca bir kervan geçer bu yoldan,
Ne ben tanırım ne o meydan,
Özlem içerir bilirim candan.
Yılların yolcuğunu , taşır bu kervan.

Çözülemeyecek eksik parça yapbozları .
Nerde o İstanbul'un vefa pozları ?
Koşuşmayan yollardan geriye kalan;
Sokakların uçuşmayan tozları !

Yılların getirdiğini , yılların geri getirmeyecek . Sadece yılların anısını geri hatırlatacak . Bilmem kaç tane yılı hatırlatabilir ki ?
Bilemez insan yaşarken sekiz yılını onunla . Kiminiz daha az kiminiz daha eski . Benim kalemimin hasreti ise sekiz yılın ifadesi .
Sevgi kalbinizden eksilmesin . Esen kalınız : ) .

Göster