Kara Mesih - 4.Bölüm (Altı Gün)

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
onatcan3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Kara Mesih - 4.Bölüm (Altı Gün)

Mesaj gönderen onatcan3 »

"Pekala, Tulga'nın anlattıklarında bir saçmalık seziniyor olabilirsiniz." dedi şapkasını bırakırken hafif kıvrımlı bıyıklı adam. Üstündeki kahverengi deri paltosunu çıkardıktan sonra üstünden, keten gömleğinin sol cebinden bir sigara paketi çıkardı ve içinden bir dal alarak, dudaklarına iliştirdi. Paketi, masanın üstüne bıraktıktan sonra; pantolonunun ceplerini yoklamaya başladı. Sessizce duran Işık ve Yasemin, gelecek cevabı beklerken adamdan; içeriye dövmeler ile kaplı ve neredeyse çıplak denebilecek şekilde bir kadın girdi içeri.

-Suzan, çıkar mısın dışarı?

Suzan, dolgun dudaklarını büzdükten sonra; siyah saçlarını savurarak odadan çıktı.

-Bunun hesabını daha sonra soracağım Arzuhalci!

Suzan, odadan çıkarken Arzuhalci istemsizce iç geçirdi. Bu esnada Işık, gümüşten yapılma çakmağının kapağını açıp, Arzuhalci'nin sigarasını yakmıştı bile.

-Teşekkürler Işık.

Sigarasından bir nefes aldıktan sonra Arzuhalci, sol eline aldı sigarasını ve diğer eliyle saçlarını karıştırdı. "Yakın zamanda Şarapçı'nın kaybolması da kuşkularımı doğru çıkardı hanımlar." Işık & Yasemin ikilisi birbirine bakarken, Arzuhalci hızlıca odanın ortasındaki masaya doğru yöneldi ve çekmecelerini karıştırmaya başladı. Yüzündeki endişeli ifade, ikilinin içine bir takım şüpheler düşürürken; Arzuhalci sigarasından içip konuşmaya devam ediyordu. "Ados diye bir büyücü geldi yakın zamanda, Teşkilat'ın pis işlerini yapan büyücülerden... Bana bir iki çizilmiş şeylerden getirmişti. Bunun olmasından korkuyordum ve oldu da..."

-Ne oldu lan?! Söylesene bize!!!

Işık, bir anda Arzuhalci'ye yürümeye başladığında; kağıda yazılmış olan parşömenler ile karşılaştı Arzuhalci'nin bıraktığı... Ve bir adamın resmiyle... Yasemin, meraklı bir şekilde Işık'ın arkasından gelirken, resme dikkatli gözlerle bakmaya başlamıştı bile.

-Ados gibi bir büyücünün dişlerini döken bir adam, Teşkilat ona "Yedinci Şah" diyor.

-Yedinci Şah? O ne demek lan?!

Işık, Arzuhalci'nin dediklerine anlam veremezken; Arzuhalci konuşmaya devam ediyordu. "Teşkilat için önem teşkil eden bir ajan... Şehir Meclisi, hatta İstihbarat'taki bir kaç kişi bile onun kim olduğunu bilmiyor. Dosyalarına ulaşmak nerede imkansız ve buraya da ara ara uğrayan birisiydi. Genelde gece zamanları buraya geliyordu kimseye görünmeden. Sana bile..." Son sözünü Işık'a bakarak söylerken; Yasemin çizimdeki adama odaklanmıştı neredeyse.

-Bu... Bu, Tulga'nın anlattığı adama çok benziyor.

Arzuhalci, sigarasından son nefesi alıp, geri kalan izmariti neredeyse çöpten taşacak küllüğe bastırırken konuşmasına devam etti. "Kesinlikle... Ve senin anlattıklarında teorimi onayladı. Bu adam Erg'in içinden gelen bir varlık... İnsan formunda dolaşan birisi..."

-Peki senden ne istiyordu bu $@*?

Kağıtları ayrı ayrı dağıtırken masanın üstüne Arzuhalci, Işık'ın gözlerine baktı. "Sana nasıl gözükmediğini soracağını sanıyordum. Genelde benden İstanbul hakkında bilgi alırdı. Eski ve yeni haliyle alakalı şeyler işte... Çok da önemli değilmiş gibi gelirdi bana ama özellikle, Karaköy olayları biterken; sorduğu sorular çok garipleşmişti. Bana niyeyse Tulga'yı sormaya başlamıştı. Ben de fazla bilgi vermedim ancak gerekli şeyleri başkasından aldığını öğrenmiş oldum." Masaya yaydığı kağıtlardan ilkini gösterdi. "Bunlar İbranice yazılmış bir takım notlar, ilk başta dini olduğunu düşünmüştüm ancak garip bir hikayeyi anlatıyordu. Bu bulunduğumuz Arz'da yaşanması imkansız olan bir hikayeyi..." Sonrasında diğer kağıtları gösterdi. "Bunlardan birisi Arapça, birisi Romence, birisi Latince, sonuncusu da anlamadığım bir dilde yazılmış... Ancak hepsi aynı şeyi anlatıyor."

-Neyi?

Yasemin hala çizime bakarken, donuk sesiyle sormuştu bu soruyu.

Arzuhalci, masadaki koltuğa kendini bırakırken, bir eliyle yüzünü kapadı ve derin bir nefes aldı. Yasemin, titreyen dudaklarıyla tekrar sordu Arzuhalci'ye bakarak.

-Neyi? Neyi Arzuhalci?! Lütfen söyle...

Gözlerinden iki yaş süzülürken Yasemin'in, Işık anlamsızca ikiliye bakıyordu. "Bir şey anladıysam beni tüm Eminönü'ye..."

-Altı gün içerisinde Yedinci Şah, yani hikayedeki Kara Mesih, Eminönü'yü yok etmeye gelecek.

Ve bu esnada bir çığlık duyuldu dışarıdan. Üçlü, hızlı bir şekilde adımlarını dışarıya yöneltirken, seri ateş edilme sesleri duyuldu. Üçlünün aklından onca şey vardı ancak emin oldukları tek şey vardı. Bugün ilk günüydü hikayenin.

Ve dar koridoru geçtikten sonra üçlü, koca ağacın olduğu bahçeye geldiklerinde Suzan'ın yerde olduğunu gördüler. Hüngür hüngür ağlıyordu ve tüm vücudu kan içerisindeydi. Suzan'ın önünde, arkasını dönmüş bir adam vardı tek kollu. Kopmuş olan bir kolu, Suzan'ın önünde son çırpınışını yaparken; adam diğer elindeki garip silahı bıraktı ve yerde yatan, Fare maskeli adamı boğazından kavradı. Tek kollu adam, yüzlerini üçlüye döndüğünde, sol gözü sadece bir kan havuzu olduğu anlaşıldı ilk. Tek gözü, eski renginde değildi, yerini Erg'in turkuaz rengine bırakmıştı.

-Tulga...

Yasemin'in dudaklarından dökülen tek sözcüktü bu şaşkınlıkla korku içindeki ruh halinde.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Kara Mesih - 4.Bölüm (Altı Gün)

Mesaj gönderen Retaliation »

Güzel gidiyor hocam, elinize sağlık.
Resim
onatcan3
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen onatcan3 »

Retaliation yazdı: 23 Tem 2018 20:36 Güzel gidiyor hocam, elinize sağlık.
Teşekkürler :) Forumdaki okuyucu kitlesi fazla aktif değil sanırım. Ondan dolayı yavaş yavaş yazıyorum :D
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

onatcan3 yazdı: 26 Tem 2018 13:41
Retaliation yazdı: 23 Tem 2018 20:36 Güzel gidiyor hocam, elinize sağlık.
Teşekkürler :) Forumdaki okuyucu kitlesi fazla aktif değil sanırım. Ondan dolayı yavaş yavaş yazıyorum :D
Maalesef evet, okur kitlesi az. Lakin biz yine de merakla bekliyoruz. :)
Resim