"Sizden nefret etmemin nedeni..."

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

"Sizden nefret etmemin nedeni..."

Mesaj gönderen Retaliation »

Etrafındaki nice adamlarıyla genç adam, önünde diz çöküp feryada boğulan ahaliye soluk soluğa ve öfke saçan gözleriyle bakarken karşısında dimdik dikilen cesur kişinin gölgesini gördü. Tanıyordu onu, bir anlık öfkeli yüzü düştü ve meymenetsiz bir ifadeye büründü. Sonra daha gaddar bir öfke içinde galeyana geldi ve yüzüne yansıdı. Kafasını çevirdiğinde divanında parkinson hastalığı geçirirmiş gibi titreyen yaşlı hakimin buruşmuş suratını gördü. Mahkeme önünde ve içerisinde ne arbedeydi ama!

Sesler işitiliyordu... Genelde çoğunluğun kadın çığlıkları ve gözyaşları olan çığlıklardı bunlar. Ağlamadan dolayı çekilen sinir bozucu burunların hışırtısı kulak tırmalıyordu. Kanlı cansız bedenlere sarılıp ağlayan da vardı, bir köşede olan da ve ölümü kabullenen de. Genç adam bundan o kadar hoşnuttu ki, aklına evvelce burada söylediği sözler geldi. Sonra karşısında okuduğu eski kovboy çizgi romanlarında gördüğü bar sahnesi canlanmıştı. Biri yaylı yarasa biçimi kapıda belirir, eli kuşağındaki silahtadır ve gölgesi kendi üzerine düşmüş bir şekilde yüzü seçilmeden içeriyi süzmektedir. Fakat ne denli olursa olsun zalim genç adam tanıdığı bu kişiye bakarak evvelce yaptığı konuşmayı yineledi.

"Lafımı kesmeden önce dinle! Çarpışmadan önce yalnızca dinle!" dedi ve öfkeli yüzü rüzgar gibi divanındaki hakime döndü. Sonra insanlara baktı. O zavallı biçare insanlara "Siz insanlardan nefret ediyorum! Siz insanlardan nefret etmemin nedeni kalbimi kırmanız ve bugüne kadar beni umursamamanız." Giderek celalleniyordu. "Sizden nefret etmemin sebebi daha ben çocukken başladı. Ben dokuz yaşımda ayaklarımın üzerinde durup sefil yaşam sürerken, sizler yobazlaşmış yaşamlarınızda keyif çatıyordunuz. Bilakis hepinizin ailesi varken benim yalnızca bir babaannem vardı. O kadıncağız benim için kendini paralarken siz insanlar bana p.ç gözüyle baktınız. O yaşlı hasta kadın bana; ben de ona baktım. Küçük bakır tasın içerisine koyduğum suya pamuk basarak onu her gün temizledim. O, ölü gibi kokuyordu, toprak kokuyordu, b.k kokuyordu ancak beni bugünlere getirdiği için mutluydu. Ancak bunu böyle düşünemedim, defalarca düşünemedim ve onu yitirdiğimde anladım. Her gün bu düşünceden tek bir norm benimsedim. Ve şimdi bakıyorum da..." Genç adam bir an duraksadı ve kafasını hakime çevirdi. "Benim babaannem senin kadar yaşlıydı ama senden daha adil ve şerefliydi. Onların kukla yönetimi değildi.

Ben Teşkilat'a girdiğimin ilk gününden beri, büyük küçük fark etmeksizin herkesten saygı görülmesi gereken bir yer olduğunu bilirdim ancak zamanla bu şey değişti ve algısını değiştirdi. Bu algıdan sonra tanıştığım kim varsa onların elini normal bir insan gibi sıktım ancak yüzlerine baktığımda karanlık yüzümü gösterdim. Onlara saygım yoktu! Onlar sizdiniz ve sizden nefret ediyorum! Tüm Eminönü'nden nefret ediyorum! Her şeyinizden, daha doğrusu her şeyi b.ka bulayıp normal yaşam sürmenizden nefret ediyorum!" Adam tırnaklarını gösterdi. "Parmaklarımla eşelediğim ve tırnaklarla kazdığım başarıma yeni yeni ulaşıyorum ama henüz kazanmış değilim." Hakime baktı ve gözlerinden ateş püskürttü. "B.k ettiğiniz her şeye sifonu çekmekle başlayalım." dedi ve elindeki parlak namlulu çiftesini ateşledi. Yaşlı hakimin tam alnının çatından vurdu. Adam kurşunun sesini duyunca refleks olarak ellerini önde birleştirmiş hafif irkilmişti. Kurşun, adamın taktığı gözlüğün üstünden alnına saplandığı vakit ağzı bir 'O' biçimini aldı ve koltuğuna yıkıldı.

Genç adam, tekrar etraftaki insanlara döndü. Zalimce bir kahkaha attıktan sonra bağırarak konuştu. "Ne için yapıtorum biliyor musunuz? Hah?" Kafasını sağa doğru yatırmış fal taşı gibi göz bebeklerini biçarelere dikmişti. "Tahmin edin ne? Güç mü? İktidar mı? Darbe mi? Nefret mi? Yoksa güç gösterisi ile yanıma iki sürtük almak için mi? Hayır!" Adam sol elinin işaret parmağıyla kendisini işaret etti. "Ben sizin yaşamınızın içine enjekte edilmiş zehirim ve etkiye geçmek için doğdum! Günler günleri devirdiğinde, ben dünyadaki canavarların canavarı olacağım!" Dudaklarını havaya kaldırdı ve burnuna doğru giden çizgi kaslar gevşedi. Gözleri her insana cehennemin azabını yaşatmaktaydı. Sonra ağırdan ama aynı öfkeyle konuştu. Hedef aldığı Teşkilat'ın ta kendisiydi. "Eminönü'ndeki hakimiyetinizin sonu geldi. Bu bir yemin, bu sahi, bu gerçek, BU GAZAP AZABI!" Adam konuşmasını bitirip arkasını döndüğü anda sol yumruğunu havaya kaldırıp sıktı ve sonra hızla aşağıya indirdi. Bu hareket sanki bir bıçağı karna saplamak gibiydi. Öyle olacaktı ki, genç adamın etrafındaki adamlardan biri biçarelerin hepsinin üzerine bir el bombası attı. Zaten alevlerin bir nebze olduğu mahkeme koridorlarında büyük bir ses galeyana geldi ve salonun ortasındaki insanların parçaları havaya uçtu. Azapçılar sırıtırken gölge adam da oradan uzaklaştı.
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Re: "Sizden nefret etmemin nedeni..."

Mesaj gönderen Plafect00 »

Günün birinde değerlenecek buralar. Bu ilgi çekici başlangıcın devamında İstanbul’u korkunç şeyler, bizi güzel bir yazı bekliyor gibi. Buralardayım.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Plafect00 yazdı: 09 Haz 2018 22:35 Günün birinde değerlenecek buralar. Bu ilgi çekici başlangıcın devamında İstanbul’u korkunç şeyler, bizi güzel bir yazı bekliyor gibi. Buralardayım.
İyi dileklerin için teşekkür ederim Muhammed ama bu küçük bir demo, bunun öncesi ve sonrası olacak ve bir bütün halinde sunulacak, tabi kısmetse. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Foruma giriyorum 2 dakika bakınıp çıkıyorum, yarama ilaç ol. :')
kedi
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

BayTerapi yazdı: 10 Haz 2018 22:32 Foruma giriyorum 2 dakika bakınıp çıkıyorum, yarama ilaç ol. :')
Benim etki vermem çok uzun zaman alacak gibi Murat. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Retaliation yazdı: 11 Haz 2018 10:53
BayTerapi yazdı: 10 Haz 2018 22:32 Foruma giriyorum 2 dakika bakınıp çıkıyorum, yarama ilaç ol. :')
Benim etki vermem çok uzun zaman alacak gibi Murat. :)
Hahaha, sorun değil.
kedi