''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Cevapla
Kullanıcı avatarı
vahdet
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Mesajlar: 1939
Kayıt: 10 Şub 2012 13:41
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Üstadlar

''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen vahdet » 30 Kas 2017 14:39

 

                                                                   '' ONUN ADI KENAN ''

Resim
 
 
Haftalardır meteor bölgesindeki, yeraltındaki ve büyük holdeki sayısız yaratığın ıslahıyla uğraşmaktan sonra yorgun düşüp Eminöndeki evimin yolunu tutmuştum..

Geçerken Agah Efendiye uğrayıp bir selam vereyim dedim.. Yeni Camii'nin avlusuna geldiğimde Agah efendiyi yanındaki teşkilat neferiyle hararetli bir şekilde konuşurken görünce, arkalarından temkinli bir şekilde yaklaştım. Teşkilatta bir hain olduğundan ve cezasının verilmesi gerektiğinden bahsediyorlardı. Hemen konuya atlayarak ; Nedir bu hain meselesi? diye sordum.

Agah efendi Herzamanki gibi gizemli ve birşeyler saklarmış gibi konuşmaya başladı.. bana sığınaklarda bir sorun olduğundan ve konuyu detaylıca Agop'tan öğrenmem gerektiğini söyledi.. Agop; Mısır çarşısından ve sığınaklardan bir numaralı sorumlu kişiydi.. 

Resim

Agop'a gidip olanları sorduğumda: Bana Teşkilattan sürgün edilen Kenan'dan, sığınaklardan ve içerideki diğer şeylerden bahsetti.. Kenan teşkilata ait olan sığınakları ele geçirmiş, içerisini deliler, fareadamlar ve kendine sadık fedaileriyle doldurmuş.

''Ellerindeki jeneratörün potansiyel tehlikesinden ötürü sığınaklara soğrudan bir baskın yapamıyoruz. Bu işi küçük bir grupla çözmeliyiz. Şu an sen, olaya müdahele edecek en tecrübeli adamlara sahipsin. Onların içine sız ve güvenliği sağla. Kapıyı kafayı sıyırmışbir çılgınlar grubuna bırakmışlar. Bir çoğunu öldürmekten başka çaren yok..'' (Şalteri İndir [49] görev metninden)

''Sana önceden söylediğim şeyleri hatırlıyor musun? çok hoşlanmayacağın işler yapmak zorunda kalabileceğin hakkında söylediklerimi.. Aramızda bazılarının jeneratöre sızan gruba yardım etmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz. Şunu aklından çıkarma biz hainlere asla acımayız. Eğer böyle bir hain varsa onu bul ve bunu ona ödet'' (Onları Yükseğe As [49] görev metninden)

Resim

                                                                                                    *************
Sığınaklar Hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Rüstem ve Necmi Bey ile konuştum.. Bana sığınakların; Teşkilatın deposu olduğunu, uzun süre deponun kullanılmadığını söylediler.. Çok korunaklı bir girişi olduğundan oraya girmek çok zordur..

Resim

Necmi bey çok daha tecrübeli ve bilgin biriydi. Bana Sürgün edilen Kenan'dan bahsetti. Kenan'ın ona çok derinden bağlı fedailerinin olduğunu hatta bunlar arasında bir hiyerarşi oluşturduğunu söyledi.
Resim

Bana Kenan'ın baş fedailerinden bir tanesinin resmini gösterdi..(Gerçekten de çok güçlü ve saldırgan gözüküyordu)
Resim

                                                                                                    *************

Gerekli bilgileri topladıktan sonra ekip arkadaşlarımla beraber gizlice sığınağa sızdık..
Girişteki şu yazı dikkatimi çekti;
Bu sığınağı 1967 yılınca mimar süha bey ve GB mürettebatı tasarlamıştır. BEYAZ KÖŞK tarafından 20.temmuz 1969 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Güçlü çelik kapının üzerinde ise; GBK lb Tahrik Muhafaza Edevatı ''ŞOK TAHRİBATI TATBİK TALİMATNAMESİ'' (Dış mahluklar kapıyı delmeye çalıştıklarında kullanılacaktır) başlığı altında kapının korunması için alınan tedbirlerin nasıl kullanılacağı yazıyordu yazıyordu.

Resim

Kafamı diğer tarafa çevirdiğimde ise aralarında Fareadamların da olduğu koskoca bir deliler ordusuyla karşılaştım! Hareketlerine bakılırsa bunlar gerçekten de tırlatmış bir yığın akılsızdan ibaretti..

Resim

Bizi farkeder farketmez üzerimize saldırmaya başladılar! Agop'un söyledikleri doğruydu. Kapıyı kafayı sıyırmış bir çılgınlar grubuna bırakmışlar. Ve Kenan'a ulaşabilmek için onları öldürmekten başka çarem yok..

Resim

Resim

                                                                                                    *************

Delileri keserek ilerlerken asıl tehlikenin daha büyük olduğunu onu gördüğümde anladım. Devasa Cüssesiyle Kenara çökmüş ve ben buraya nereden geldim der gibi düşünür bir vaziyetteydi.

Resim

İçimizden biri onun Hikayesinin bir efsane olduğunu ve onun ''Yüksek enerjiye maruz kalma sebebi ile başkalaşmış Düşünen Adam...'' olduğunu söyledi.
Bu isim bana onunla iletişim kurabileceğim düşüncesini çağrıştırdı bir seslenelim bakalım düşündüğü gübü konuşabiliyormu..

- Heyyy Sen.. Büyük Şey..
- RAAAAAAARRRR !!

Resim

Sesimi duyar duymaz Üzerimize saldırdı. Görünen o ki, ne konuşabiliyor nede düşünebiliyordu bu sözde düşünen adam.. yoksa daha hiçbirşey olmadan neden üzerimize saldırsın.. Sanki yabancı birini görürse anında ona saldırmadı emredilmiş gibiydi..

İçimizden cengaver bir savaşçı atıldı ve ; ''Bu tehlikeyi ortadan kaldırmamız şart oldu açılın da bir NARA çekeyim şuna''!!

Heeyyyttt..!!!

Resim

                                                                                                    *************
 
Delilerin bazılarının yukarıya hapsedildiğinide gördük.. oldukça ilginç ve ürpertici bir yerdi burası...

Resim

Bütün delileri ve fareadamları öldürdükten sonra koridorun sonunda elinde elektrikli testeresiyle duran bir adam gördük. Bunun hiç olduğunu hiçbirimiz bilmiyorduk. Karşımızda ihtişamli bir şekilde çok soğukkanlı duruyordu..Gayet sakindi.. Sanki bütün bu Delileri ve fareleri öldürüp karşısına çıkan biz değilmişiz gibi...

Resim

Birden solunda bulunan depolara doğru hamle yaptı.. Bu hareketini görünce ters giden bir şey olduğunu farkederek üstüne atıldım.

Resim

- Hepiniz yanıcaksınız.. Burada hepinizi yakacak kadar Motorin var!! Hahahaa!! Kenan'a asla ulaşamaycaksınız Buradaki ..

Resim

Bu saldırgan sözlerle depoları bırakıp üzerimize saldıran bu adamı da öldürmek zorunda kaldık.

ÇÜNKÜ EMİRLER KESİNDİ !! BU BÖLGE ELE GEÇİRİLMİŞTİ VE BİZDE TEMİZLEMEYE GELmiştik!!

Ölmeden önce ağzından sökülen sözler ise şunlar oldu; İyiler ve kötülerden ziyade, talihli ve talihsiz mahkumlar vardır. Kıyametten sonra bu dünyada onlarca yıldır yaşanan ve daha uzun süre yaşanmaya devam edecek büyük trajedilerin sadece küçük bir resmi olan bu bölge, küçük ve önemsiz bir olaydan, büyük resmi görmeye çalışan meraklı insanlara Umut olmak için ele geçirilmişti oysaki.....
 
                                                                                                    *************
 
Tüm bu Akılsız deliler arasında ilerlerken sağda solda Delirmekle Delirmemek arasında gidip gelen Biçare insanlara rastladım..

Resim

Resim
 
                                                                                                    *************
 
Birde onu gördüm.. O.. Lamia.. Kenan'ın aşkı.. Bunu bana Necmi Bey söylemişti ama onu burada görebileceğimi hiç düşünmemiştim... Ama onun söylediğine göre Kenan'ın aşkı değil onun eski aşkı.. Onunla biraz konuştum ve elektriğin kaynağını sorduğumda;

''Ahaa işte beklediğim soru geldi. Ama yanlış kişiye.. Aşkıma söylemiştim, yakında hen elektriği hemde keçileri kaçırdığını farkedecekler diye. Eskiden olsa sana buralardan ne istersen verirdim.Fakat ben Kenan'ın gözünden düştüm. Kenan iyice sıyırdı. Beynine bile elektrik vuruyor. Ama onu öldürürsen çok makbule geçer. Belki bizi burada havaya uçmaktan da kurtarırsın (Onun Adı Kenan[49] görev metninden)

Resim

                                                                                                    *************

Artık kenana ulaşmak için önümüzde son bir dönemeç kalmıştı.. Kenan'ın bütün fedaileriyle Yüzleştik.. Hepsine Kılıcımızın ve büyülerimizin gazabını gösterdik.


Resim

Resim

Son Fedai grubunu da öldürdükten sonra artık Kenan'a ulaşmıştık. Fakat Kenan'ın arkasında beyaz önlüklü birisi duruyordu.. acaba oda kimdi? Yüzünü bize döndüğünde, gruptan bir ses duydum.. Bu ZAHİR.. ZAHİR DEMİRSEVEN..
Agop ve Necmi Bey'le konuşurken zahirden bahsettiklerini hatırladım.. Baş teknisyen Zahir Demirseven.. Aklımda birkaç saniye bunları düşündükten sonra

- İŞTE HAİN O... HAİN O diye seslendim..

İçimizden birinin düşmanımıza yardım ettiği görünce kan beynime sıçramıştı ve Kenan'dan önce Zahir cezasını çekmeliydi.!!!!

Resim

Resim


KAÇAMAZSIN..!  SIRA SENDE KENAN !!

Sıra asıl düşmanımıza gelmişti.. Fakat Kenan büyülerimizden etkilenmeyen bir Elektrik direncime sahipti.. Beynine verdiği elektrik onu elektriğe dayanıklı hale getirmiş olmalıydı...

Resim

Resim

Resim

SONUN GELDİ KENAN..! TEŞKİLATA BAŞ KALDIRMANIN CEZASINI CANINLA ÖDEYECEKSİN !!!

Resim

Düşmanımızı öldürdükten sonra Mühendis odasına doğru çıktım.. Jeneratörü kapatacak şalter işte oradaydı..
Bir hamleyle şalteri kapattım. Artık görevi sona erdirmiştim..


                                                                                                    *************
                                                                                                    *************
 
Artık bu soğuk ve ürpertici yeri terketmenin zamanı gelmişti ki masanın üzerinde duran büyük bir zarf dikkatimi çekti.. 

Üzerinde ''VEDA MEKTUBU'' yazıyordu;

Resim

Son olarak mektupta yazanları sizinle paylaşmak istiyorum;
 
Resim

Hala bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmüyor ve kılınızı kıpırdatmıyorsanız sizde Suçlusunuz..
 
Tarih sizi lanetleyecektir....


Resim

Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
GBM Teknisyeni
GBM Teknisyeni
Mesajlar: 5285
Kayıt: 09 Mar 2011 21:37
Sunucu: Kuklacı

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen TOLGARDA » 10 Ara 2017 10:00

Yazıyı sonuna kadar okudum. Sanki karakterin kendisi olayı canlı canlı aktarıyormuş gibi hissettim. Oyunun kurgusuyla karakterin düşüncelerini bu kadar uyumlu şekilde yazman gayet hoşuma gitti. Bu görseller ve yazılarda çok büyük emek ve saatler harcandığı da belli.

Ancak forumda keşke resimler önizleme halinde sunulsa. Tam boyutta olduğu için yazılar çok az gibi oluyor ki bu mobil cihazların desteği için yapılan bir şey. Neyse bu sorun senden kaynaklı olmadığı için önemi yok.

Burada iki ay boyunca ilgi çekmediğini görünce üzüldüm. Ancak maalesef ki hem halkımız uzun yazıları okumayı pek sevmiyor hem de burası forumun terk edilmiş bölgesi. Ben de aktif kullanıcı sayısına bakarken son gönderide "Onun Adı Kenan" diye bir gönderi görünce merak ettim. Yoksa okumak için gelmemiştim.
İstanbul Kıyamet Vakti

MainPower
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Mesajlar: 303
Kayıt: 07 Ara 2017 21:24

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen MainPower » 25 Ara 2017 09:40

Elinize sağlık başarılı bir çalışma olmuş.

Esadullah
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Mesajlar: 2793
Kayıt: 23 Nis 2010 23:38
Sunucu: Eminönü

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen Esadullah » 25 Mar 2018 00:18

Ellerine sağlık. Görsel için hangi programı kullandım? Reklendirme vs?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.

Kullanıcı avatarı
Plafect00
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Mesajlar: 585
Kayıt: 11 Mar 2017 15:14
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders of Anatolia

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen Plafect00 » 26 Mar 2018 11:29

Esadullah yazdı:
25 Mar 2018 00:18
Ellerine sağlık. Görsel için hangi programı kullandım? Reklendirme vs?
Herhangi bir efekt programıyla fotoğraflarınızı bu hale getirebilirsiniz. Dikkat ederseniz görseller oyundan alınan ekran görüntülerinden oluşmaktadır. Pastel tondaki efektler işinizi görebilir.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Ama şimdi görüyorum ki insanı ele geçirebilen daha tehlikeli bir güç varmış; para.

Fazıl SARRAFOĞLU

Esadullah
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Mesajlar: 2793
Kayıt: 23 Nis 2010 23:38
Sunucu: Eminönü

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen Esadullah » 26 Mar 2018 23:33

Plafect00 yazdı:
26 Mar 2018 11:29
Esadullah yazdı:
25 Mar 2018 00:18
Ellerine sağlık. Görsel için hangi programı kullandım? Reklendirme vs?
Herhangi bir efekt programıyla fotoğraflarınızı bu hale getirebilirsiniz. Dikkat ederseniz görseller oyundan alınan ekran görüntülerinden oluşmaktadır. Pastel tondaki efektler işinizi görebilir.
Evet var olan görünteye sadece ton verilmiş velakin Mobil üzerinden kullanabileceğim program lazım bana
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.

Kullanıcı avatarı
Plafect00
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Mesajlar: 585
Kayıt: 11 Mar 2017 15:14
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders of Anatolia

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen Plafect00 » 27 Mar 2018 10:56

Google Play’e photo yazdığında çıkan pek çok farklı uygulamadan birini seçebilirsin. Fazla uğraşmadığımdan belli bir uygulama ismi söyleyemeyeceğim.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Ama şimdi görüyorum ki insanı ele geçirebilen daha tehlikeli bir güç varmış; para.

Fazıl SARRAFOĞLU

Esadullah
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Mesajlar: 2793
Kayıt: 23 Nis 2010 23:38
Sunucu: Eminönü

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen Esadullah » 28 Mar 2018 15:51

Plafect00 yazdı:
27 Mar 2018 10:56
Google Play’e photo yazdığında çıkan pek çok farklı uygulamadan birini seçebilirsin. Fazla uğraşmadığımdan belli bir uygulama ismi söyleyemeyeceğim.
Deneyeceğim,
Teşekkür ederim.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.

Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Mesajlar: 157
Kayıt: 08 Oca 2010 16:06
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ''Onun Adi Kenan'' Görsel içerikli çalışma

Mesaj gönderen yavuzlarbey » 28 Mar 2018 23:03

Esadullah yazdı:
28 Mar 2018 15:51
Plafect00 yazdı:
27 Mar 2018 10:56
Google Play’e photo yazdığında çıkan pek çok farklı uygulamadan birini seçebilirsin. Fazla uğraşmadığımdan belli bir uygulama ismi söyleyemeyeceğim.
Deneyeceğim,
Teşekkür ederim.
prisma iş görür sanırım.

HexenHip
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Mesajlar: 1
Kayıt: 03 May 2019 19:33
Konum: Iran
İletişim:

Onun Adi Kenan Gorsel icerikli cal sma

Mesaj gönderen HexenHip » 18 May 2019 11:40

Bosuna ugrasma hic cal?smaz, WinXP kullan?rken benimde favori programlar?m aras?nda uice uzaktan kumanda program?da vard?. Secim senin Ya uiceden vaz gececeksin yada win7den

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir