1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 06:17
gönderen BILGISEZGIN
Sene 1935...Meteor taşı henüz dünyaya çarpamıştı..
Belçikada maden ocağında çalışıyordum,ailemi ziyarete İstanbul'a geldim,herşey çok güzel geçti akşam mahalleden arkadaşlarımı görmeye kahveye çıktım,herzaman oturduğumuz 4 kişilik masada çok derin muhabbet ediyorduk,gülüp eğleniyorduk bir ara kapı açıldı bir adam siyah şapka ve güneş gözlükleri ile içeriye girdi,masasına oturdu ve herzamankinden dedi,biz neci bu demeye kalmadan bir sigara yaktı derin derin düşünerek içmeye başladı kahvesini..Elinde bir gazete vardı sürekli bir şeyler okuyordu.
Bizimkiler müsade istedi ve kalktılar ben masamda tek başıma oturmuş bu garip adamla bir birimizi kesiyoruz,kalktı lavaboya gitti.
Lavabodan çıktı ve yanımdan geçerken elinden bir kağıt düşürdü,ona hiç bir şey demeden hemen yerden aldım bir göz attım,"teşkilat-ı mahsusa" diye bir başlık ve başlığın altında Kuşçubaşı Eşref ve Azat beyin gizemli hikayesi yazıyordu..Hemen kalktım yanına gittim ve kağıdı verdim,elini cebine attı ve kağıdın ona ait olmadığını söyledi,ne alaka olduğunu anlayamadan tezgahın arkasına geçti ve iki çay doldurdu,bana bir sigara uzattı kendiside bir tane yaktı,ve bana ismini sordu ben Sezgin dedim senin ismin nedir dedim ? Bana Agah efendi derler dedi,gözlüklerini çıkarıp masaya koydu ve tanışmaya başladık,Eminönü'nde bir evinin ve 3 çocuğunun olduğunu söyledi bende aynı şekilde neler yaptığımı anlattım bana burada kalıp kalmayacağımı sordu,İstanbul'a yerleşirsem bana güzel bir iş verebileceğini söyledi,başlarda çok sempatik görünen bu adamın,saatler geçtikçe nasıl bir kişilik bozukluğuna sahip olduğunu daha net bir şekilde anlamaya başlamıştım,iki kutuplu bir karaktere sahip olduğunu görmemek için kör olmak gerekirdi..Sapıkça düşünceleri ile beni germeye başladı..İstanbul'da bir teşkilat kurmaya çalıştığını ve düzeni bozmaya çalıştığını anlattı,en garip olay ise henüz bir kaç saatir tanışıyor olmamızdı,neden ben diye sormaya başladım kendime ve cebinden bir kesik çifte çıkardı ve "al bunu yakında çok lazım olucak" dedi,beni aldı ve bir eve gittik beraber içeride bir sürü genç bu Agah denen adamın yazdığı kitapları ve yazıları okuyordu,ve ona kör muamelesi yapıyordu çok şaşırmıştım kulağına yaklaşıp,neden böyle davranıyorlar diye sorduğumda bana "her şey oyunun bir parçası" dedi,bu sapık ruhlu adam herkesi kör olduğuna inandırmayı başarmıştı ve insanlar adeta İtaat ediyordu,ben müsade istedim elimi sıktı ve beni yolcu etti..Giderken bir gözüm üstünde gaffara dikkat et dedi ve kapıyı yüzüme kapattı..

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 07:27
gönderen Leqendyyy
Yazı güzel, okumaya değer olmuş. Ama keşke başlamadan önce ne yazdığını, niçin yazdığını ve konunun ne olduğunu söyleseydin. Neyse onu da biz merak edelim artık :D

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 07:39
gönderen BILGISEZGIN
Gizem,gerilim ve sırlar..

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 07:55
gönderen SPIEGLEIN
Başlık ve giriş kısmını toplarsan daha iyi olacak insanlar okumadan geçip gidebiliyor.

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 09:17
gönderen Parlementxx
Bir an su hikayenin ikv versiyonu sandim

Sene bin doküzyüz çift sıfır(1900)
Tabi o zamanlar siz yoktunuz.Sen bilmezsin. Deden bilmez. Dedenin dedesi hiç bilmez ama baban iyi hatırlar. Yine bi Salı günü Cuma namazından çıktık eve geldik. Tabi o zamanlar su yoook, elektrik yook mum ışığında televizyon izliyoruz.O sırada Fatih Sultan Mehmet aradı. Harp çıkmış. harbe çağrıyolar. Hemen atladım atıma yola çıktım.Çölde kar diz boyu atın üstünde yürüyorum. Birden karşıma düşman askerleri çıktı. Hemen indim attan çektim kılıcımı 2 el ateş ettim. Düşmanı bacağından vurdum kolunu alçıya aldılar. Onlarda benim atı yaraladılar. Bunun üzerine hemen bende atladım mercedes ime yola koyuldum. Arabada bir gram benzin yok son surat savaşa gidiyorum. Sonunda harbe ytiştim ve savaşı kazandık.

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 09:54
gönderen Boribars
Kuşçubaşı Eşref'in oyun ile ne alakası var ? Bu hikayeye yakında M.Kemal Paşa ve Enver Paşa da katılır. Hikayeyi okudum ama Milli kahramanlarımızın böyle oyun içinde adlarının kullanılmasını yanlış buluyorum.

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 11:15
gönderen Plafect00
Kıyamet öncesi, kıyamet esnası, kıyamet sonrası... Forumda böyle hikayelerin artması mutluluk verici. İlgiyle okudum, devamının geleceğini düşünüyorum. Son olarak; nokta dostum, nokta... Kullan şunu. :)

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 12:04
gönderen turkoxHAMSTER
1935 yılında agah efendi maksimum 5 yaşında falandi bu arada :)

Re: Sene 1935 AGAH İLE BEN..

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2017 16:19
gönderen BILGISEZGIN
Devamı gelicek :)