ERG (Kitap)

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Re: ERG (Kitap)

Mesaj gönderen yun1010 »

@Plafect00 Hocam senden ricam yetkililerden birine mesaj yaz da şu yukarıdaki arkadaşın her gönderiye muhalefet partisi gibi yorum yapmasına izin vermesinler ve bu konudan onun gereksiz yorumlarını silsinler
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

BÖLÜM 4.34 [GERÇEK]

Kanlar içinde kalmıştı. İlk işi silahını tekrar eline almak oldu. Duvara doğru sürünüyordu. Biraz ilerlemişti ki bir kez daha vuruldu, bu seferki sol bacağındandı.

Duvara ulaştı. Zorla doğrulup sırtını duvara yasladı. Odada sadece Domuz’u görüyordu ama onun da silahı yoktu. Öylece Fazıl’a bakıyordu. Yüzündeki ifade Fazıl’dan bile çok şaşırdığını gösteriyordu. Fazıl, saldırı emrini Domuz’un vermediğini anlamıştı. Bir adam odanın karanlık kısmından elinde silahıyla çıkıp yürümeye başladı. Domuz’un yüzündeki ifade şimdi Fazıl’da da vardı.

Asım Bey: Olaylar tuhaflaşıyor öyle değil mi? Üzgünüm dostlarım ama artık bu hikayeyi bitirmeliyiz. Maalesef bunu ikinizin hikaye anlayışıyla da yapamayız. Sizin hikayelerinizde iyi adam ve kötü adam vardır. Hikayenin galibi de iyi adam olmalıdır. Durumumuzda ikiniz de iyi adamlarsınız. Fazıl, Domuz’un ergi insanlara hükmedebilmek için sakladığına, onları hizmet veriyormuş gibi kandırıp aslında gerçek gelişmeyi istemediğine inanıyordu. Domuz da Fazıl’ın ergi İstanbul’a hükmetmek için, güç ve yıkım için istediğine inanıyordu. Bu durumda kim kazanabilir? İkiniz de iyi bir amaç için savaşıyorsunuz. Yaptığınız şu kötülüklere bir bakın. Sizler iyi adamlar olduğunu sanan kötü adamlarsınız. Peki ben kimim? Kötü adam mı? Hayır, hayır... İkiniz de hem iyi hem kötü adamlarsınız. Bu yüzden hikaye büyük bir çıkmaza giriyor ama bu hikayeyi bitirmek zorundayız. İşte bu noktada benim hikaye anlayışım devreye girecek. Benim hikayelerimde iyi adamlar ve kötü adamlar yoktur. Yalnızca kazanan ve kaybeden vardır. Bu hikayede de kazanan benim, kaybeden sizsiniz! Oldukça berrak bir anlayış, oldukça açık bir hikaye. Rahatlıkla sonlandırılabilir.

Domuz: İçeri nasıl girdin?

Asım Bey: En başından beri içerdeydim. Sen odada yokken yerime geçmiştim. Planın bu aşamasında Fazıl’ı vurmam gerekiyordu.

Fazıl: (Acı çektiği sesinden belliydi.) Neden bahsediyorsun?

Asım Bey: (Keyiflendi.) İstanbul’un en zeki iki adamını birbirine düşürmek mi? Ben dahi olmalıyım! Her şeyi en başından ben planladım Fazıl! Hepsi, her detay planımın bir parçasıydı!

Domuz: Ne diyorsun sen Asım Bey?

Asım Bey: (Kahkaha atarken) Tamam, tamam... (Ciddileşti.) En başından anlatacağım. Bundan tam 4 yıl öncesini hatırlayın. Bana en yakın iş adamının servetinden bile en az beş kat daha fazla servetim vardı. Ama bu beni tatmin etmiyordu. Zenginlik, parayla olmaz beyler. Gerçek zenginlik saygınlık sahibi olmaktır, istediğini yapabilme gücüdür. Evlere, arabalara sahip olmak değildir, bir devlete sahip olmaktır.

Fazıl: Ama paran devlet satın almaya yetmezdi...

Asım Bey: Kesinlikle! Hayranım şu zekana. Tıpkı söylediğin gibi, devlet satın almalıydım. Size bir devleti nasıl alabileceğinizi anlatayım. Bir devleti savaşmadan ele geçirmek mümkün değildir. O yüzden eğer bir devleti savaşmadan ele geçirmek istiyorsan, o devleti devlet olmaktan çıkarmalısın. Önce devletin yönettiği kuruluşları satın almaya başladım. Devlet fakirleşmeliydi, bana bağımlı olmalıydı. Bir devleti fakirleştirmenin en iyi yolu savaştır. Savaş için taraflar gerekir. Taraflar için de ihtilaf... İşte bu noktada erg muhteşem bir ihtilaf aracıydı! Hem savaş çıkartacak hem de Fazıl’ın ürettiği silahları Teşkilat’a satıp servetime servet katacaktım. Teşkilat silah alabilmek için bana kaynaklarını, parasını vermek zorunda kalacaktı. Savaşmayacaktım ama savaş çıkartacaktım. Savaşan ben olmayacaktım ama kazanan ben olacaktım.

Domuz: Zırvalıyorsun Asım Bey! Ben silahları Siyah’tan alıyordum.

Asım Bey: (Kahkaha attı.) Demek Siyah ha! Daha iyi bir isim bulamamış mı? Ben “barak” derdim hergeleye. Bak sadıkmış en azından, barak da siyah tüylü köpek demek. (Bir kahkaha daha patlattı.)

Domuz: Bütün bunlar gerçek olamaz. (Biraz düşündü, acı çekiyor gibiydi. Masaya bir yumruk indirdi.) Siyah’ın kim olduğunu sorgulamadım bile!

Asım Bey: Çünkü yardıma muhtaçtın. Eğer boğuluyorsan sana uzanan elin kime ait olduğunu umursamassın. İşte yapmam gereken buydu! Seni önce boğup sonra kurtarmak.

Fazıl: (Sesi artık daha iyi geliyordu ama hala güçlükle konuşabiliyordu.) Bunları neden anlatıyorsun Asım? Madem öldüreceksin, öldür o halde. Birazdan içeri girmeye çalışacaklar, neden risk alıyorsun?

Asım Bey: En başından beri risk alıyordum Fazıl. Biliyorum, bana inanmayacaksın ama sana saygı duyuyorum. Bunları bilmeye hakkın var, en azından ölürken. Hem unuttun mu? Domuz kapıyı özel savunma protokolüne uygun kapattı, sadece içeriden açılabilir.

Domuz: Kahretsin!
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

BÖLÜM 4.35[YALAN]

Asım Bey: Senden planları çalan bendim Fazıl. Nureddin’in nöbetçi olduğu gece planları adamlarım çaldı. Bilge’ye emanet ettiğin planları da benim adamlarım aldı, kıyamet bombasını da... Devletinin en kritik noktalarına yerleştim, Teşkilat’a yerleştiğim gibi. Bilge’nin ya da Nureddinin’nin suçsuz olduğunu bildiğin halde onları öldüreceğinden şüphem yoktu. İtibarının, iktidarının sarsılmaması için her şeyi yapacaktın. (Bir müddet bekledi.) İhsan Bey’in uydurduğu bir davaya onun inandığından daha çok inanıyordunuz, sorununuz buydu. Yaptıklarının doğruluğunu sorgulamadın bile. Ne kadar haklı olduğunu, neyi yanlış yaptığını kendine hiç sormadın. Bir diğer sorun da müttefiklerinin cahil ve fakir insanlar olmasıydı. “Savaş bir gün bitecek, paraya ihtiyacınız olacak.” diyerek istediğin adamı kandırabilirsin, cahil ve fakirse. Para, inançtan daha gerçek bir şeydir Fazıl Efendi!

Fazıl, ellerini yüzüne kapatmış ağlıyordu. Ne kan kaybını umursuyordu ne de çektiği acıyı. Bunca yalanın gerçek olması canını daha çok acıtmıştı.

Ellerini yüzünden indirdi, hala yaşlar süzülen, kıpkırmızı gözleriyle öfkeli bakışını Asım Bey’e yöneltti.

- Demek karımı senin yüzünden öldürdüm.

Asım Bey: Ve çocuğunu... Fazıl, kendine gel! Bu hayatı benim yüzümden seçtiğini söylüyorum sana. Bu davanın yaratılmasını ben sağladım. Sadece karını öldürmen değil, Nureddini ve Ekrem’i öldürmen de benim yüzümden. Hatta... (Fazıl, hala çatmakta olduğu kaşlarına meraklı bir ifade yükledi.) Baban...

Fazıl: Ne diyorsun sen?

Asım Bey: Hatırlıyorsan şu müfettiş işinde size Maymun’u ben önermiştim, babanın katilini.

Domuz: Demek Maymun’la iş yapabilecek kadar alçaldın ha?

Asım Bey: Siyah’la iş yapıyor olman seni daha aşağılık bir adam yapar. Şimdi kapa çeneni. (Tekrar Fazıl’a döndü.) Baban hareketlerinden şüphelenmişti. Seni takip etti, derneğe kadar geldi. Konuşulanları dinlemişti. O gün, babanın öldürüldüğü gün onunla kavga etmenin sebebi aslında buydu. Sana her şeyi açıklamadı çünkü senin söylemeni istiyordu. Sen açıkla diye derslerini bahane etmişti. (İçkilerin olduğu sehpaya gitti, kendine içki alıyordu. Bu sırada Domuz, Fazıl’a yardım etmeye çalışıyordu. Asım Bey arkasına dönmeden konuşmaya başladı.) Bir kuyumcu yüzünden koca planı tehlikeye atamazdım. (Eline bir kadeh aldı, Fazıl’a döndü, gözlerinin içine baktı.) Babanı ben öldürttüm.

Fazıl: (Gözlerinden akan yaşlara engel olamıyordu. Ağlamaklı) ****** çocuğu!

Fazıl sadece ağlamıyordu, aynı zamanda çok öfkeliydi. Sadece Asım’a değil, kendisine de öfkeliydi. Nasıl görememişti tüm bunları. Hayatının bir yalandan ibaret olduğuna ağlıyordu.

Asım Bey: (Kadehini masaya bıraktı.) Artık bu işi noktalamanın zamanı geldi. Fazıl, sana duyduğum saygıdan ötürü son sözünü söylemene müsade edeceğim.

Fazıl, ağlamayı kesmişti. Öylece İhsan Bey’e bakıyordu, donmuş gibi. Hiçbir şey söylemeden on saniye kadar baktıktan sonra gözlerini İhsan Bey’den ayırmadan konuştu.

- Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Ama şimdi görüyorum ki insanı ele geçirebilen daha tehlikeli bir güç varmış; para.

Asım Bey: Ne kadar da acıklı. Muhteşem bir söz, sonuna kadar katılıyorum. (Gülümsemeyi bıraktı.) Kimsenin bu sözü bilmeyecek olması ne kötü.

Birkaç saniyelik bir sessizliğin ardından Asım Bey, Fazıl’a doğrulttuğu silahı ateşledi. Onu alnından vurmuştu. Fazıl’ın duvara yaslanmış bedeni yana devrildi. Alnından akan kanlar odayı boyadı. Asım Bey, Domuz’a döndü.

- Üzgünüm Domuz, sana saygı duymuyorum.

Domuz’a üç el ateş etti. Mermilerden ikisi akciğerlerine, biri kalbine isabet etmişti. Domuz’da yığılıp kısa süre içinde can verdi.

Asım, altıpatlarının mermi bölmesini açtı, başka kurşun kalmamıştı. Geçmişte Ender’e de söylediği gibi bu, silahını ilk ve son kullanışı oldu.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

BÖLÜM 4.36[VASİYET]

Kapıyı açmaya çalışan yedi teşkilat eri vardı. Az sonra kapı kendiliğinden açılmaya başladı.
- Geri çekilin!

Onbaşının emriyle hepsi 2 adım geri çekilip tetiğe geçti. Kapı usulca açıldı, içerden Asım Bey çıktı.
- İyi misiniz efendim?
- (Onbaşının sorusunu umursamadı. Şoka girmiş gibiydi.) Anons...
- (Askerlere içeriyi kontrol etmeleri için işaret verdi.) Ne demek istiyorsunuz? Anlayamadım.
- Anons yapacağım! Radyo odasına götür beni!

Onbaşı, Asım Bey’i odaya götürdü. Görevliler tahliye edilmişti ama Asım Bey yayını nasıl açacağını biliyordu. Gerekli ayarlamaları yaptı, yayıncı sandalyesine oturdu. Mikrofonu önüne çekti. Yayını başlattı. Şimdi İstanbul’da ki tüm megafonlardan Asım Bey’in sesi yankılanacaktı.

- *Mikrofona vurma sesi.* İstanbul’da yaşayan herkese sesleniyorum. Beni dinleyin, sesimi dinleyin.

Korcan, dizlerinin üzerinde, parçalanmış zırhıyla yerde yatan Furkan’a bakıyordu. Furkan’ın başındaki bir asker kafasına silah doğrultmuştu. Korcan’ın, baltasıyla arasında on metrelik bir mesafe vardı. Çevrelerini kuşatmış sekiz askerin yedisi silahını Korcan’a doğrultmuştu. Anons’un başlamasıyla herkes Asım Bey’e kulak kesildi.

- Geçtiğimiz dakikalar içinde korkunç hadiseler vuku buldu. Gizit Klanı Başkanı Fazıl SARRAFOĞLU, Meran’ı basıp Domuz Bey’i odasında şehit etti. Ardından silahıyla kendini öldürdü. Bu korkunç olay hasebiyle her iki tarafa da en içten dileklerimle baş sağlığı diliyorum. Bu anlarda odada bulunma bahtsızlığına sahip olmama karşın son sözlerini söylerken Domuz Bey’in yanında olma şerefine nail oldum. Domuz Bey’in son sözlerini huzurunuzda sizlere aktarıyorum:

“Ben, aldığım her nefesi halkım için, İstanbul için aldım. Yıllar süren barışın son bulduğu anda başta olma talihsizliğini yaşamış olsam da savaşa süratle uyum sağlayıp şerefimle mücadele verdim. Amacım kazanmak değildi; barış sağlamaktı. Şimdi ben ölüyorum Asım. Barışı göremeden ölüyorum. Senden yegane arzum İstanbul’un başına geçmen ve uğruna savaştığım barışı sağlamandır. Halkımdan da savaşı kesmelerini ve sana itaat etmelerini diliyorum. Böylece bana da itaat etmiş olurlar ve eğer bir nebze haketmişsem ruhum huzura kavuşur.”

Asım Bey, bunları söyledikten sonra bir müddet sessizlik oldu. Sadece megafonların cızırtısı duyuluyordu. Dakikalar önce mermi ve patlama sesleri gelen Meran bile şimdi sessizdi. Asım Bey devam etti.

- Şimdi, bu cümlelerim ne kendim için ne de istediğimden söylenen sözlerdir. Zorunda olduğum için, Domuz Bey’in vasiyeti olduğundan söylenen sözlerdir. Bugün, bu saniye savaşı bitirelim. Haydi gelin Gizit’i de teşkilatı da yıkalım ve Büyük İstanbul’u kuralım. Daha fazla kan olmasın, daha fazla gözyaşı olmasın. Refahın ve huzurun hüküm sürdüğü bir cennet kuralım!

Korcan’ın ve Furkan’ın etrafındaki askerler silahlarını attılar. Korcan ayağa kalktı, iç çekti, birkaç saniye öylece durdu. Zırhını çıkardı, Furkan’ı kaldırıp kolunu omuzuna attı. Meran’dan çıktılar.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

4. bölüm “Kıyamet”i tamamlamış oldum. Bakalım İstanbul’u ilerleyen zamanlarda neler bekliyor.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Eline, koluna sağlık kardeşim.
kedi
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Öncelikle tebrikler.2 saniye önce savaşırken 2 saniye sonra savaşın bitmesi e ana karakterin ölmesine çok şaşırdım.Ve ne kadar zengin olursan ol daha çok para kazanma hırsı her şeye kadirmiş.Gizitin tek finansörü ama herşeyin daha fazlası için
Plafect00 yazdı: 10 Haz 2018 19:03 Merakınızı gidereceğim, hiç merak etmeyin :). Kitabın bu sezonu tamamlanmış halde elimde mevcut. Ayrıca henüz başını yazarken kitabın sonunda ne olacağını zaten biliyordum. Yani kurgu bitti, yazması kaldı. Asım Bey’in “Siyah” olma ihtimaline gelince... Bana hiç mantıklı gelmedi. En başından beri Gizit’in tek finansörü olan, bu dava uğruna servet harcayan bir adam neden ona ihanet etsin ki?
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Yahu fazılı niye öldürdün hemen böyle olmaz ki
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz artık
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Devamı gelicek mi ?