Vuslata Beş Kala Leş Kalakalma...

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Vuslata Beş Kala Leş Kalakalma...

Mesaj gönderen Retaliation »

(Çemberlitaş'tan çıktıktan hemen sonra)

Nasıl hissettiğimi hatırlamıyorum,sadece ayakta duramıyordum ve başım da ağrıyordu.Bir o yana bir bu yana,sallanarak Meteorun çorak arazisinde süründüğümü hatırlıyorum.Sürekli,meteorların aşındırarak zamanla tepeye dönüşmüş olan kum taşlarından destek alarak Eminönü'ne gitmeye çalışıyordum.Gaffar'ın son sözü kafamda tekrarlanıyordu."Onlar...Gene kazanamadılar!"

Sonunda çıktığımı hatırlıyorum.Eminönü sokaklarındaydım yalnız nereye bakarsam bakayım her şey oldukça uzakta görünüyordu gözüme.Neden hala böyle bir şey yaptığımı düşünerek pişmanlığımı sorguluyordum.Eminönü iç sokaklarına dalarak yoluma devam ettim.

Artık Camiye vardığımda merdivenlerde bilincimi kaybettim ve düştüm.Gökyüzünü mor görüyordum.Birkaç saniye göz kapaklarımı kırpmadım ve öylece mor gökyüzüne baktım.Sonrasında sanki gökyüzünden kırmızı bir cismin,üzerime doğru geldiğini hissettim ve gözlerimi kırparak kendime geldim.Ayağa kalktığımda,Agah Efendi'nin bana doğru bakıyordu.Sanırım ben merdivenlere yığılırken sesimi duymuş olmalıydı.Pekiştirmek için sordu."Kim var orada?"Üstümü başımı silkeleyerek cevap verdim."Benim Agah Bey,İkinci."Agah Efendi'nin ilk sorusunu sorduğu andaki telaşı gitmişti."Buyur İkinci?"Yaklaştım ve ona Çemberlitaş'taki her şeyin malumatını bildirdim.Kafamın şiddetle ağrıdığını ve artık halüsinasyon gördüğümü söyledim.Agah Efendi tek elini omzuma koydu."Senin gibi bir adam deliye döndü demek.Tıpkı bir canavar gibisin.Hatırlıyorum da buraya ilk geldiğinde başka bir yerden gelmiş gibiydin.İsmin tuhaf,Eminönü içerisinde bir bağlantın dahi yoktu.Herkes seni 'Yeryüzünün En İyi Şifacısı' olarak ilan eder ama sen,Şifa Yurdu'ndan yetişmiş biri dahi değilsin.Çok sakin bir tavrın vardı ama artık neler yaşadıysan yerini deliliğe bırakmış.Gaffar Bey'in varlığını biliyorduk ve santral de barış amaçlı yapılmıştı.Ancak ne olduysa savaş başladı.Düşmanımız ne Gaffar ne de onun teknolojisi idi.Düşmanımız eskilerin ta kendisi idi ve Gaffar da onların,insanlar üzerindeki elçileri..." Agah Bey sözlerini bitirdikten sonra muslukta elimi yüzümü yıkadım.Islak sıfatımı onun kör gözlerine dikerek sordum "Peki O masumken,onlara savaş açmamızın nedeni neydi?"Agah Efendi"Meranlar"dedi."Meranlar insanlığın yok olmasını istiyorlardı.Ancak Gaffar buna müsaade etmedi.Bizim böyle bir sorun teşkil etmeyeceğimizi söyleyerek onları ikna etti.Yeraltı hadisesinden sonra da Meranlar hala intikam isterken,Gaffar Bey'in içindeki insan sevgisi ağır basarak son bir şans istedi.Şimdi o öldü ve yerini alacak artık kim olacaksa,neler yapar bilemem."Aklıma riyakarlık yapan İstihbarat Komutanı geldi."Peki ya İstihbarat Komutanı,onun hainliği?"Agah Bey çemkirdi."O hainlik yaptı ve siz onu öldürerek en doğru şeyi yaptınız.Kim bilir,onun gibi daha niceleri vardı içimizde.Bu sorun için elimizden geleni yapıyoruz."Agah Bey son kez de olarak Yeraltı hususuna değindi."Yeraltı operasyonları için seni uzaklaştırmıştık ancak olaylardan da geç haberimiz oldu.Seni cezalandırmalıyız ancak bu hususta seni suçlayamam ki mesuliyet senin üzerinde değildi.Senden iki şey istiyorum;birincisi bu olay aramızda kalacak,ikincisi ise dinlenmen gerekli."Kafamı onaylar biçimde salladım."Ben artık gerçekleri de gördüm Agah Bey.Teşkilat için de artık hiçbir iş yapmayacağım!"

Merdivenlerden güçlükle inerek olduğum yere çöktüm.Artık sahiden dinlenmem gerekliydi ancak gördüklerimi Arzuhalci'ye de anlatmalıydım.Gördüğüm metin,çivi yazısı,teknoloji,yaşadığım şeyler...Kudretli asamdan güç alarak ayağa kalktım ve yorgunluğun verdiği zafiyetle topallaya topallaya Çınaraltı'nın yolunu tuttum...
Resim
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Huzursuzluğum

Re: Vuslata Beş Kala Leş Kalakalma...

Mesaj gönderen romendiyojen »

Kurgusalmı yada bunlar çelişkilimi furkan kardeş ? :)
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Vuslata Beş Kala Leş Kalakalma...

Mesaj gönderen Retaliation »

romendiyojen yazdı:Kurgusalmı yada bunlar çelişkilimi furkan kardeş ? :)
Onu zamanla göreceğiz Veysel kardeş. :)
Resim