Kıyamet Teorisi

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Kıyamet Teorisi

Mesaj gönderen Retaliation »

Sahaf Necmi'nin uçuk istekleri için yine Çarşı'ya gittiğim sıradan bir gündü.Bu aksi adam bazen haklı sebeplerden,bazen de gerçekten uçuk nitelikte şeyler isteyip bizim gibi kanlı canlı gençleri bıktırıyordu.İşte o gün de oraya gitmemin temel sebebi buydu.Yalnız bu sefer Necmi Bey yalnız değildi.Yanında saçı sakalı birbirine karışmış,gözlüklü,orta boylu bir adam vardı.Aksi Necmi Efendi beni görünce sevinmişti."Hah,geldin işte!".Kolumu tutarak beni yanına getirdi."Bak,bu benim filozof bir arkadaşım.Filozof nedir biliyorsun değil mi?"Onaylarcasına kafamı salladım."Şaşırtıcı ama güzel.Bu ahbabım eski Sirkeci Gar'ının orada yaşıyor.Biliyorsun güzide kentimiz Eminönü maalesef ki tehlikeli varlıklarla dolu.Evinin orada da kertenkeleler,fare adamlar ve akrepler var.Senden bu ahbabıma,evine kadar eşlik etmeni isteyeceğim."Necmi Bey sözlerini bitirince adamı dikkatlice süzdüm.Soğukkanlılıkla elimi uzattım,böylece elimi tutmasını istemiştim.Adam elimi tuttu,Necmi Bey de teşekkürlerini ileterek bizi uğurladı.

Haseki kapısından çıktıktan sonra adam devamlı yüzüme bakıyordu.Sıcakkanlı bir insanım ancak Kıyamet'ten ötürü bu hissimi gizlerim,yani öyle olduğunu öğrendikten sonra...Adam en sonunda dayanamayarak konuşmaya başladı."Kıyamet nasıl oluştu bilir misin?"Başta umursamamıştım ama yanıt vermenin zorunluluğu içimi parçalıyordu.Tek kelime ile geçiştirmek istedim."Meteorlar."Adam biraz gülümsedi."Dünya 4 Milyar yaşında ve bu süre zarfında Dünya üzerine birçok meteor yağmuru oluştu.Ancak bu Kıyamet'i getirenler farklı bir yağmur çeşidi idi."Konu ilgimi çekmeye başlamıştı.Tek kaşımı havaya kaldırarak şüpheci konumuna geçtim.Adam sözlerine devam etti."Benim bir teorim var.Çok güçlü bir teori!Dinlemek ister misin?"Evet anlamında başımı salladım ve adımlarımı ağırlaştırdım çünkü bu yaşlı adamın anlatacak çok şeyi olduğunu anlamıştım."Kıyamet denilince Dünya'nın sonu olduğunu düşünmüştük.Tevrat'ta,İncil'de ve Kuran-ı Kerim'de,hepsinde aynı şekilde tarif edildi.Fakat orada yazılanlardan farklı bir Kıyamet başımıza geldi.Meteorlarla bambaşka bir şey yaşadık."

"Bunların kaynağı nedir biliyor musun?Kıyamet 1956 yılında başladı.Ancak Kıyamet'i insanlar kendi elleriyle getirdi.Ben çok yaşlıyım ama o günleri dün gibi hatırlıyorum.2.Dünya Savaşı ile süregelen Rusya-ABD arasındaki uzay rekabeti bunun en temel nedenidir."Hevesim kursağımda kalmıştı.Kafamı sola çevirdim ve umursamıyormuş gibi yaptım.Adam bunu anladı."Saçmaladığımı düşünme,haklıyım.Sadece dinle.İki ülke de uzay rekabeti vesilesi ile uzaya roket gönderdiler.Tahminimce o roketler bir canlı topluluğunun yaşadığı yere vurdu.Roketin vurduğu yerde büyük bir krater parçası açıldı.Vurulan gezegenden büyük bir parça koparak Dünya üzerine Meteor şeklinde yağdı ve içindeki canlılarla Kıyamet dönemi başladı."

"Güzel bir teori."Adamın gözleri parlamıştı."Teşekkür ederim.Kıyamet her ne yöntemle olursa olsun insan canı tatlı oluyor.İster benim teorim,ister sadece meteorlar yada din kitapları...Ama bir Kıyamet olacaksa O burada olmalıydı."O sıra Sirkeci Garı'na varmıştık ve durduk.Adamın elini bıraktım.Geçenlerde banktaki yaşlı adamın sözleri gelmişti aklıma ve ben de adama aynısı söyledim."Belki Tanrı insanları bir başına bırakarak,kendi kendilerinin sonunu getirmelerini bekliyordur."
Resim