Kıyamet Senfoni

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Kıyamet Senfoni

Mesaj gönderen Retaliation »

Sessiz derin bir sokakta çeteci ordusu volta atarken bir anda yaylı bir çalgının sesi yankılanmaya başladı.Sokaktaki birkaç çeteci sesin geldiği yöne doğru kafalarını çevirerek bakındılar ancak bir şey göremediler.Yaylı çalgı ses şiddetini arttırıyordu.Çeteciler etraflarına bakarlarken üç nefer sokağın başından çıkageldi.Şifacının elinde bir adet gramofon vardı,diğer elinde ise sehpaya benzer bir ahşap parçası.Savaşçı bir adım öne çıkarak boynunu sağa sola yatırarak,kemiklerini kıtlattı.Büyücünün bakışları şifacıya yöneldi.Şifacı kafasını onaylar biçimde sallayarak sehpayı koydu ve üzerine de gramofonu.Ekip bir müddet ritmi bekledi.Çeteciler ise şaşkınlıklarını bir kenara bırakarak olaya gülmeye başladılar.Savaşçı kaşlarını çattı ve bağırdı."Şimdi!"O sıra gramofondan çıkan yaylı seslerine vurmalı müzik aletleri de eşlik etti ve savaşçı çetecilerin üzerine doğru koşarak hamle yaptı,bir çeteciyi yere serdi.Kahkaha atan çeteciler tekrar şaşırdı ve ciddileştiler.Çeteciler saldırıya geçti.Bu sefer de büyücü meteorit büyüsüne başvurarak çetecilere saldırdı.Şifacı ise hala rahattı ve olanları izliyordu.Savaşçı ve büyücü birkaç çeteciyi hakladıktan sonra gramofondan çalan parça bitti ve durdu.Savaşçı ve büyücü,parçanın bitmesiyle güçsüzleşti ve ufak çaplı yaralar almışlardı.Büyücü arkasına dönerek şifacıya sitemkar biçimde bağırdı."Lanet olsun,plağı değiştir,plağı değiştir."Şifacı elini arkasındaki çantaya attı.Yeni bir plak çıkartarak gramofonun scratch(Plağın üzerindeki tırnak) haznesine koydu.Yine yaylı müzik harekette iken,büyücü huzur bulduğu müzikle teker teker yavaşça Çetecileri öldürüyordu.Savaşçı ise savunmaya geçmiş sırasını bekliyordu.Yaylıların etkisi azalmışken üflemeli çalgı devreye girdi.Savaşçı ve Büyücü aynı anda arkalarına dönerek şifacıya baktılar.Şifacı bir takım ruh büyüsü okuduktan sonra,Çetecilere zehir büyüsü bıraktı.Biraz uzun süren üflemeli çalgının ardından yaylı ve vurmalı aynı anda devreye girdi ve şiddeti oldukça yüksekti.Savaşçı ve büyücü ritimden aldığı öfkeyle tüm çetecileri öldürdüler.

Şifacı bir adım öne geçti,eğilerek selam verdi ve çetecilerin cesetlerine bakarak "Kıyamet Senfoni gururla sundu." diyerek tekrar geri çekildi.Ekip birbirini tebrik ettikten sonra büyücü şifacıya dönerek "Bu Gramofon eskisinden daha gür ses çıkartıyor,beğendim.Sahi nereden buldun bunu dedi?"Şifacı pişkin pişkin güldükten sonra "Sığınaklar'dan çaldım azizim" diyerek gramofonu topladı.O gece hem sanat hem de ölüm adına yıldızlı bir gece oldu.
Resim