Bir Gece Ufkunda...

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Bir Gece Ufkunda...

Mesaj gönderen Retaliation »

Sıradan sessiz bir gece ufkunda Sirkeci Garından dönüş yaparak evine gidiyordu.Elindeki özenle dövülmüş kanca asaya bakarak geçmişin yıkım getirdiklerini hatırladı.Kıyametten sonraki efsaneleşmiş büyücü isimlerini hatırladı.Bir gün ben de onlar gibi olabilirim diyerek yoluna devam etti.

Aydınoğlu ve diğer önemli isimlerin yattığı mezarlığa gelerek dua okudu ve elleriyle yüzünü kapayarak,duvara çapraz şekilde dayadığı kanca asasını aldı.Aşağı yoldan inerken,ilerideki sokakta birkaç ses duydu.Elindeki asasını sıkıca tutarak,hızlı adımlarla sokağa yöneldi.

Karanlık sokağın içerisinde 3 bilinmeyen canlının hareket ettiğini gördü.Ayağını yere sağlam basarak,gözlerini kapadı ve odaklanmaya çalıştı.Tam o sırada karanlıktan bir şey büyücünün üzerine atladı.Büyücü hızla gözlerini açarak bir meteorit büyüsü ile karanlıktan gelen şeyi yere serdi.Bu bir Cindi!

Yavaş yavaş geriye çekilerek kendini savunmaya çekti.Az önce yaptığı büyü ile parlayan asasını ileri tutarak,karanlığa ışık saçarak görmek istedi.Ancak ışık yetersizdi.Hemen sağında bir şeyin hızlıca geçtiğini fark etti.Hemen arkasını dönüp onu ararken arkadan bir cin daha gelip sırtına atladı büyücünün.Cin elindeki kemik parçası ile iki kere kafasına vurdu büyücünün.Büyücü tam sırtındaki cinin kafasından tutup yere atacakken diğeri kendini göstererek,büyücünün sol göğüs kafesine ağır dinozor emsali kemiği indirdi.

Büyücü artık direnemiyordu.Kaburga kemiği kırılmıştı.Yavaş yavaş eğilmeye başladı.Sırtındaki cin boğazına sarılarak boğmaya çalışırken son bir umut olarak ağzından dökülen büyülü sözlerle önündeki cine bir elektrik büyüsü yaptı.Kısa menzilden yapılan büyü etraftaki herkesi metrelerce geriye fırlattı.Uzun süre kimse yerden kalkamamıştı.

Büyücünün bilinci yerine gelince kafasını kaldırıp baktı.Bir cin parçalara ayrılmıştı.Diğeri ise yeni yeni doğrulmaya çalışıyordu.Büyücü ondan hızlı davranarak bir büyü yaparak onu da yere serip öldürdü.Birkaç dakika olduğu yere yığıldı.Tüm kemikleri kırılmış gibi hissediyordu.Sürüne sürüne sokağın sonuna geldi.Bir gece lambasından aldığı destekle ayağa kalktı.Birkaç adım attıktan sonra yere yığıldı.Gözleri son kez duvara yazılmış bir yazıyı okuyarak hayata bir daha dönmeyecek biçimde kapandı."Neferler asla kaybetmez!"
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Bir Gece Ufkunda...

Mesaj gönderen TOLGA »

Ahbabım dilinden dökülen her cümle bana o anı yaşattı. :) Tebrik ederim başarılı bir hikaye olmuş. Devamını bekliyorum.
Bu arada hazır aklıma gelmişken, büyücünün aklı olsaydı iki cin üstündeyken bir Büyü Bozmayla atsaydı ya onları ya da bir Ateş Çemberi? :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

TOLGA yazdı:Ahbabım dilinden dökülen her cümle bana o anı yaşattı. :) Tebrik ederim başarılı bir hikaye olmuş. Devamını bekliyorum.
Bu arada hazır aklıma gelmişken, büyücünün aklı olsaydı iki cin üstündeyken bir Büyü Bozmayla atsaydı ya onları ya da bir Ateş Çemberi? :)
Değerli yorumun için teşekkür ederim.

Büyücüye gelecek olursak;diğer yetenekleri göz onunda bulundurmadım ve sebebini ben de bilmiyorum.Bir dahaki yazıda tüm yetenek penceresinden yararlanmayı düşünüyorum. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
YankeeGoHome
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Exile

Mesaj gönderen YankeeGoHome »

Güzel bir yazı . Okurken keyif aldım ve o anı yaşadım .
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

YankeeGoHome yazdı:Güzel bir yazı . Okurken keyif aldım ve o anı yaşadım .
Beğendiğiniz için teşekkür ederim. :)
Resim