En Başından- Revizyon

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Cevapla
EklentiPaketi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Mesajlar: 322
Kayıt: 22 Haz 2014 04:30

En Başından- Revizyon

Mesaj gönderen EklentiPaketi » 09 Nis 2016 22:26

Ürpertici soğuk ve uyku sersemliği.. Hayır üşümüyorum, tahammülümü sınayan bir ısı bedenimi iplik iplik işliyor, eklemlerim gövdeme kancayla tutturulmuş yük gibi, titriyor. Ben... ölüyor muyum? Aklım çıkacak gibi oluyor ve birden düşüncelerim uyuşuyor, tekrar ve tekrar derken alnımın çatına bastırılan namlu... beynime vazifesini hatırlatmış olmalı şimdi bir şeyler anımsıyorum, yeşil taşlar, gözün alabildiği mesafede sise boğulan sütunlar, mavi pelerinli silahsız kuklaların kükreyen nefesleri ve ölüm iniltleri, bu... sihir mi ya da bir çeşit hile? Bir elinde kalkan, bir elinde mızrak, bu karmaşaya kayıtsız kalan mini etekli adam da kim? Burası neresi? Ya şuan neredeyim? Gözümü açıyorum ve alnıma dayanan çubuğun bir baston olduğunu idrak ediyorum. İhtiyar yüzünü yere eğmiş, demode gözlüklerinin üstünden sızan gözleri kim olduğumu sorguluyor. Ama daha önce, cami avlusunda yırtılan omzundan kopmak üzere olan atlet ve yıpranmış keten pantolonla ne halt ediyorum ben!? Ve panikle köşeye siniveriyorum annesinin dizinin dibinde yabancılardan kendini saklayan bir çocuk gibi. Etraftaki kalabalığı farkedince işler iyice sarpa sarıyor. Derken gitgide şiddetlenen fısıltı ve uğultuları yaran postal sesleri ve bir asker karşıma dikiliyor. Bir elinde boyu kadar gelen tüfeği ve sırtında beyaz bir çanta tutuyor, umarım çanta benim içindir...
...
2. Parça
Çantadan kahverengi bir çift kıyafet çıkarıp önüme fırlattı. Ahaliyi biraz tedirgin etmiş olmalıyım. Kahverengi ceket ve pantolonu hızlıca giyindim. Jandarma tüfeğin kabzasını kavrayıp:
- Ne ararsın buralarda? Elcevap:- Buraya nasıl geldiğimi hatırlayamıyorum. -Ya ismin? Red babında kafa sallamakla yetindim. -Kimin kimsen yokmudur? - Şapkalı adam... Gülümsedi ve: - Demek şapkalı adam... sen istanbul'un nüfusunu bilir misin? Öncü kıyamet dahi bu kalabalığı teğet geçti. - Kıyamet... - Başka tarifi yok mu bu adamın? ( İmalı ses tonu) İhtiyarca biri miydi bari? - Neden? - ( İmalı ses tonu) Belki daha kolay çıkarırız. Bu şehrin ihtiyar delikanlıları mecbur kalmadıkça çıkarmaz başındaki fötürü. - Bilirim. -Anlaşıldı, anlaşıldı. Yakın tarihi unutmamışsın, lakin hafızan yerinde değil. Toparlan haydi. ( Üstümdekileri işaret edip) Eyvallah
Jandarma kalabalığı dağıtıp avludan ayrıldı. Midem sırtıma yapışmış gibi açlık beni geri itiyordu, Adeta sürünür vaziyette adımlarla ihtiyarın yanına vardım. Gayrı ihtiyari ellerimi birbirine kavuşturup: -... . :?: Bu koku, yavaaş adımlarla kokunun kaynağına doğru yol alırken uzaklardan gelen cıyaklamalar, can havliye kendimi geriye çektim. Faydasız. Sanki bir kartal sürüsü üzerime çullanmak üzere ve tiz çığlık ordularını öncü birlik olarak zihnime musallat etmiş. Ne yapacağımı bilemez halde ellerimle gözlerimi kapatıp yokuşa doğru koşmaya başladım, üç beş adımda bir ayakkabımın altına kısılan bu dev haşereler de ne? Devasa? Böcek? Durakladım. Bunlar böcek felan değil ve dört yanda yankılanan bu ses de yırtıcı kuş sesi değil altı üstü, sahil fareleri. Korku yerini öfkeye terketti. Omuzlarımı gerip göğsümü kabartınca dört bir yana kaçışmaya başladılar. Hayvan doğası... Umarım bu hallerimi gören olmamıştır. Ne yapıyorum ben Allah aşkına? Neyse, kokunun kaynağına olan yolculuğumu devam ettirmeye karar verdim. Dumanlarının arasında pala bıyıklı, kel bir adam. Her yeri balık kokusu sarmış. Yaklaşıp selam verdim, ben de seni bekliyordum dedi avcunda kese kağdına sarılı yarımı bana uzatarak. Birine benzetmiş olmalı ama itiraz etmeye niyetim yoktu.
Part end, ne anlatıyorum yav ben? gerçekten yorum bekliyorum

Kullanıcı avatarı
ACESO
İskele Babası
İskele Babası
Mesajlar: 49
Kayıt: 05 Nis 2016 21:25
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Irresistible

Re: En Başından- Revizyon

Mesaj gönderen ACESO » 09 Nis 2016 23:42

Kıyamet Günlüğü'ne yaptığım yorumu dikkate alman gerçekten gururumu okşadı. Orada da dediğim gibi gerçekten güzel bir hikaye. Devamını da getirebileceğine inanıyorum. Heyecanla bekliyorum.

İyi forumlar
ACESO
ACESOII
ACESOIII

EklentiPaketi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Mesajlar: 322
Kayıt: 22 Haz 2014 04:30

Re: En Başından- Revizyon

Mesaj gönderen EklentiPaketi » 10 Nis 2016 00:19

ACESO yazdı:Kıyamet Günlüğü'ne yaptığım yorumu dikkate alman gerçekten gururumu okşadı. Orada da dediğim gibi gerçekten güzel bir hikaye. Devamını da getirebileceğine inanıyorum. Heyecanla bekliyorum.

İyi forumlar
:) teşekkür ederim. Bana gittikçe batırıyorum gibi geliyor, normalde bir şeyler üretirken böyle hissetmem :?: :idea:

EklentiPaketi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Mesajlar: 322
Kayıt: 22 Haz 2014 04:30

Re: En Başından- Revizyon

Mesaj gönderen EklentiPaketi » 16 Nis 2016 18:19

3. Bölüm:
Açlık bela mıydı, midemi çimdikleyip kalp ağrımı unutturan deva mı? Rüzgarın ıslığı, is kokusu, gözyaşını tutmaya çalışan çocuklar gibi yüzü buruşmuş, çiseleyen bulutlar. Cinnet alemi.. Size de bir şeyler anımsatmıyor mu? Bana, onu.. İşin aslı görmezden gelmek unutma sayılmaz. Aklım erdiğinden beri, gayri ihtiyarı kurulmuş rabıtalarımdan eksilse rüyalarıma dolmuştur. ( - Hak? ...) Balıkçı, imzariti suya sallayıp tekrar bana döndü, aceleyle elini beline götürdü, savunma duyusuyla bir ayağımı geri çekip sağımı hazırladım, horozun sesini duyar duymaz can havliye yumruğumu savurdum, ıska! Balıkçı sağıma geçip tekatarı bana doğrultu. Başıma ne işler açmışım ben. Elleri iki yana açtım, eh, yapacak bir şey yok gibisinden. Tekatarla yarım daire çizip kabzasını avcuma vurdu. Bu senin dedi. -Diyetini ödeyesun. Ben: - ? Balıkçı:- Ac ayu oynamaz, uşak. Ahali sahilde olta kuramaz oldu. (sağına dönüp) Karşu baştan başla( sol taraftaki uzun binayı işaret edip) depoya besmelesiz yanaşmayasun. Teşkilata hoşçeldin,( ben:- teşkilat?) , yolun uzundu, aza gocunyasun, çoğa azmayasun. (elim göğsümde) - Eyvallah (hafif tebessüm ile) Rasgelsin. Aheste adımlarla, görev alanına. Ne büyük vazife ama..! Üstümüze iş aldık, Teşkilat ne olaki? Çıkaramıyorum. Devlete mi bağlı? Koca koca adamlar kendince oyun mu oynuyo bu mahşer kabusunda. Neyse, düzensiz komitalardan evladır. İşi tezelden bitirip terzinin yolunu tutmam lazım.
3 dakika sonra, öteki uçta
Dişlek haşereler, sahili yurt bellemiş. İri fareler, yavruları, kemeler...Vurmakla bitmez, kovalamak lazım. Çoban sürü misali. Gözlerini korkutmak için irilerini vurarak üzerlerine yürümeye başladım. Yine o çin işkencesi sesleri, yağmurdan kaçan bebeler gibi küçük ama hızlı adımlarıyla koşuşturmaya başladılar. Göç misali, ileridekileri sürüye katarak çoğalıyorlardı. Dağımlarına izin vermemeli... ÇAT. Omzumdan belirginleşip enseme doğru silikleşen bir acı, sarsıldım. ??? - Yine mi siz lan, *********. Kendimi tutup hızla arkaya döndüm, bir şapka yere süzülüyor, ortada kimse yok. ??? - Yardım! ( öhkhö) yardım edin! yüzme bilmem ben! Seri olmalı. Parmak uçlarıyla sahile taşına tutunan bir adam. Sancıyan kolumu ağaca sabitleyip dizlerimi yere yapıştırdım, düşen adamı bilekten kavradım, hınçla yukarı çektim. Minnetler, özürler, tanışma faslı... Burda ne aradığımı sordu, cevap alınca bekle dedi. İlerdeki kutulardan bir şişe şarap getirdi. Göğüs cebinden fare ilacı çıkarıp şişenin içine boca etti. Şarapçı: - Bu şişedeki parçacıkları sahile boca et, devrilir kalırlar. Ben: -Ya sonra? Şarapçı: - Yağmur denize döker hepsini merak etmeyesin.

Kullanıcı avatarı
Rescuer
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Mesajlar: 2622
Kayıt: 05 Ara 2009 19:43
Klan: Lodos
Konum: Sakarya

Re: En Başından- Revizyon

Mesaj gönderen Rescuer » 10 Ara 2016 13:42

Devamının gelmemesi üzücü. :|
Resim
Bitmez görünen mücadelede bir adım daha ilerlemek için...
Tılmesa

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir