Öğüt

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
husban
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Kaybedenler Kulübü

Öğüt

Mesaj gönderen husban »

Selamün Aleyküm
Merhaba

Biraz Öğüt:

Birbirimizi anlamamız için aynı dil konuşmamıza gerek yok ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız.

Dünyadaki hiçbir çıkar verdiğiniz sözü tutmamaya veya kendinize olan saygınızı kaybetmeye değmez

Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et çünkü söz yürekten gelir dilden çıkar.

Bazen susmak en büyük cevaptır

Susmak hikmettir ama yapanı azdır…

Edepli edebinden susar edepsiz susturdum sanır…

Ben konuşmaya tenezzül etmiyorum o beni susturduğunu sanıyor

Büyüklük taslayarak yürüme sen ne yeri yarabilir nede dağlarla boy ölçüşebilirsin

En basit yalanları gözüme bakarak söyleyen ahmaklar tanıdım bende onların cahil cesaretlerine kuş beyinlerine hayrandım

Yazıklar olsun o kimseye ki insanları güldürmek için konuşur ve yalan söyler yazık ona yazık

İnsanı büyük yapan kendi azmi ve sebatıdır…

Dürüstlük dostluk ve merhamet bir insanın taşıyabileceği en güzel erdemdir

Düşmanından çok dostundan sakın Çünkü dostluk biterse sana nasıl zarar verebileceğini en iyi dostun bilir

Asıl zenginlik maddiyat değil sahip olduğumuz kalbin zenginliğidir

Kaybetmekten korkmadığınız zaman kazanabilirsiniz…
Eden kendisine eder.
Kendi halinde olmak ne güzel şey bu kadar hal bilmezin arasında

Önemli değil kaç kez yenildiğin önemli olan kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin

Yenildiğinde değil pes ettiğinde ölürsün.

Adamın adı çıkacağına canı çıksın.

Hiç kimseye karşı kalbinde düşmanlık besleme hiç kimseye hiddet gösterme bu süretle hareket edersen büyük zorlukları yenersin.

Kabiliyetsiz olmak bir kusur değil ama karaktersiz olmak çok büyük bir kusurdur.

Özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok Ruhunuzu satmayın yeter

Biz çocukken yollar bozuktu musluklar bozuktu ziller bozuktu paralar bozuktu ama insanlar sağlamdı

Kendini bilmez insanlar İkv nin mazisine baksınlar çünkü maziyi yaşamayanlar bugün arasında kavga çıkarsa yarını kaybederler.

Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini şaşırmayasın.

Kimisi toprak kadar değerli kimisi bir ot kadar gereksiz herkes bir şekilde yaşıyor kimi şerefli kimi #@!?

Ve önce insan olmak gerekir yürek köpekte de vardır

Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur

Kabullenilmiş bir hata kazanılmış bir zaferdir unutmayalım zalim olanlar zayıf olanlardır inceliği sadece güçlülerden bekleyebilirsiniz

Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar

İyilik yaparsanız kimse hatırlamaz ama yanlış yaparsanız kimse unutmaz

İnsanlara hakaret etmek ve sövmek kendi ırkını üstün görüp başka milletleri aşağı görmek bu davranış cehennemdedir.Bunlar bir müslümanın ahlakında yer almaz

Dünyaya ezanla geldik sela ile gideriz. Vatan için kan lazımsa eğer Dünyanın şah damarını keseriz

Kuşkusuz ki en büyük ön yargı etrafımızdaki herkesi insan sanmamızdır
Oyun bile olsa ciddiye al, adil ve dürüst ol içinde tutma ne sıkıntıyı ne kini

Herkesi sevmek zorunda değiliz .Ama olduğu gibi kabul etmek saygı duymak zorundayız.

Önemli olan lonca puanında yazan sayılar değil önemli olan loncaya ve loncadaki dostlarına verilen değerdir
Herkes lonca kurabilir önemli olan kurduğunuz loncayı siz yokken siz varmış gibi edebilecek ve yükseltebilecek kardeşlerinizin bağlılığıdır

Asil insan idare eder aciz insan şikayet eder basit insan iftira eder soysuz insan ihanet eder

Haksızlık karşısında eğilmem haklı olduğunu bildiğin halde o şeyden yana çıkmazsan korkaksın demektir

Toplumda ilişkilerin devam etmesi için ilk şart saygıdır.İnsanlar hayatta başarı sağlamak için bazı destekler ister.Hiç bir destek devamlı olmaz kişi başkasına değil kendine yeteneğine güvenmelidir

Toplumda birbirimize yardımcı olmak gerekmektedir.Bize başvurup yardım isteyenlere yardım elini uzatmak insanlık görevidir.Bu görevi severek yapmak gerekmektedir.Toplumda yapıcı iyiliksever olmak bu geçici hayatta en büyük üstünlüktür.

Değerli dostum ihtiyacın karşısında malını mülkünü kullan ama bir saatini bile boşuna harcama değerini tayin edemezsin

Hiç bir konuda bireysel hareket etmiyelim
Her konuda yönetime danışalım…

Güvenmiyorum insanlara dil başka olmuş yürek başka görünmüyor asıl çehre artık o kadar
sık degiştiriliyor ki maskeler bile sahte

Ne acıdır insanın bildiğini anlatamaması

SÖZÜ SÖYLE ALANA ,KULAĞINDA KALANA …
Resim
Resim
Resim
Resim

BEN ELİNDEKİLERİNİN DEĞERİNİ KAYBEDİNCE BİLENLERDEN DEĞİL, DEĞER VERDİĞİ İÇİN KAYBEDENLERDENİM...