Çaresizliğim (1) Gizemli Kızın Sırrı

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Mesaj gönderen Herakles »

Çok şiddetli bir şekilde gök gürleyince birden uyandım. Geceleyin pencereden dışarıyı gözetlerken uyuya kalmıştım. Dışarıda yağmur damlaları sanki bir ritim tuttururcasına yağıyordu.Giderek havanın soğuduğunu fark edince hemen sobayı yaktım.[imgright]http://i.hizliresim.com/xVrjNy.jpg[/imgright]
Sobanın yanına oturdum ve o kızı neden öldürebileceklerini,kızın dün bana "lütfen yardım et" deyişini hatırladım.

Kıza bakmak için odamın kapısının önünde durdum ve kapıyı çaldım. Kız kapıyı açınca birden donakaldım.Karşımda kumral saçlı,tebessüm etmeye çalışan çok güzel bir yüz görmüştüm. Kızı görünce dona kalmamın sebebi güzelliği değildi.Bu güzel yüze bulaşmış kirli ellerin iziydi.

Kız elini yüzünü yıkamak istediğini söylediğinde hemen lavabonun yerini gösterim. Ben ise mutfağa geçip kahvaltı hazırladım. Kızı oturma odasına geçirdikten sonra masaya oturtarak biraz beklemesini istedim.

Kahvaltıyı hazırlayıp yedikten biraz sonra kıza "Kahve içmek ister misin" dedim. Kızda içmek istediğini belirtince kahve yapıp sobanın yanına oturduk.[imgright]http://i.hizliresim.com/ep6LLq.jpg[/imgright]
Kahvelerimizi yudumlarken sohbet etmeye başladık.

Ali: Tanışmak bir türlü nasip olmadı.Adınız nedir acaba?

Leyla: Adım Leyla.Senin adın nedir? Beni kurtaran kişinin adını öğrenmek isterim.

Ali: Benimde adım Ali. Tanıştığıma memnun oldum Leyla.

Leyla: Dün beni kurtardığın için sana nasıl teşekkür edeceğimi inan bilmiyorum.

Ali: Ben insani görevimi yaptım.

Leyla: Dün benim sesimi duyup yardımıma yetişmeseydin şuanda ölmüştüm.

Ali: Leyla o kişiler kim ve neden seni öldürmek istiyorlar?

Leyla: Bunu sana söyleyemem,yoksa benimle birlikte senide öldürürler.

Ali: Dün bizi takip edip kovalayanlar yakalasalardı zaten ölecektik, lütfen ne olduğunu anlatır mısın? Bir çaresini buluruz elbet.

Leyla: Ben bir şifacıyım. Bir gün bir kadın ansızın yoluma çıktı,kızının çok hasta olduğunu ona yardım etmezsem öleceğini söylemişti. Bende kıza yardım ettim. Birileri bu kızı zehirlemişti.Haftada 2-3 kez kız zehirleniyor annesi beni çağırıyordu. Bende kıza şifa veriyordum. Bu kadınla ve kızıyla çok samimi olmuştuk. Kızı kimin,nasıl zehirlediğini öğrenmeye çalışıyorduk.Daha sonra onlardan 3-4 gün haber alamadım. Evlerine gittim. Kapıyı o kadar çalmama rağmen kimse açmamıştı. Bir büyücü arkadaşımdan yardım isteyerek kapıyı kırdık ve içeri girdik. Büyücü arkadaşım olan Ahmet ile ben gördüklerimiz karşısında şok olmuştuk. Kadınla kızını yerde kanlar içinde bulduk. Ben orada ağlamaya başladım.Ahmet arkadaşım bana "Leyla sakin ol,lütfen ağlama!" diyordu. Hemen sonra o bölgenin güvenliğinden sorumlu kişileri çağırdık.

Ali: Sonra ne oldu?

Leyla: Orayı incelediler ve kadınla kızının bıçaklanarak öldürdüklerini tespit ettiler. Oranın güvenliğinden sorumlu biri bana "En son bu evden siz çıkmışsınız" dedi. Bende "Evet,kızı hastaydı bende ona bakmak için geliyordum" dedim. Beni ifadem için aldılar ve sonra geri geldim.

Ali: Peki onlara ve bunu sana yapan kimdi?

Leyla: O suikastçı olan savaşçılar. Hasta olan kız benimle bir sırrını paylaşmıştı. Beni kurtardığın yerde bir kaç savaşçının bir suikast girişiminde bulunmak için hazırlandıklarını söylemişti.Bana "Teşkilata sakın gitme. Ben gittim ve beni sürekli oradan attılar" dedi. Sonra kız bana o suikasta engel olamazsam bütün Eminönü büyük bir tehlike altına gireceğini belirtmişti. Bende bana söylediği sokakta o bir kaç savaşçıyı takip ettim. O karanlık sokakta bir ağacın arkasına saklanıp onların uzaktan ne yaptıklarını anlamaya çalışıyordum. Ne olduğunu anlayamadan biri beni yere yatırıp darp etmeye başlamıştı.. Biri bana öyle bir şey koklattı ki yerimden dahi kalkamıyordum. Kendime gelince ayağı kalkmayı denemiştim fakat olduğum yere tekrar düşmüştüm. O sırada bağırmaya çalıştım. Sesimi sen duyup beni kurtardın.

Ali: Bir şey soracağım. O kızı teşkilattan neden atmışlar?

Leyla: Bu suikastçılar teşkilattan sanırım,başka neden olabilir!

...

Devamı yakında.

Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
ikvmerdoII
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı