Büyük Hol Gizemi [Bölüm V-Yeni Bir Yol]

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Büyük Hol Gizemi [Bölüm V-Yeni Bir Yol]

Mesaj gönderen xFahrenheitx »

Büyük Hol Gizemi
Bölüm V-Yeni Bir Yol

ÇOK SONRASI…

Avucundaki fotoğrafı son gücüyle sıktı.Bugünü beklide ne kadar çok beklemişti.Hayatı boyunca acılar çekmişti ama beklide bu en büyüğüydü.Gözlerinden süzülen yaşlardan birkaç tanesi halen sıkmakta olduğu avucuna döküldü.Avucunu gevşetmesiyle yaşlar içeri, fotoğrafın üzerine süzüldü.
“Seni kurtaracağım!”

…Günümüz

Afallamıştı.Son günlerde yaşadığı tutarsızlıklar dengesini bozmuştu.Karar vermesi gerekiyordu.Ama onlara nasıl güvenirdi?Ya Agah Amca ne derdi sonra?Yapmalıydı, kararından dönmemeliydi.

“Evlat çok düşüncelisin biraz hava alalım m?Açık hava da daha sağlıklı kararlar verirsin belki.”

Bahçeye çıktılar.Derin bir soluk aldı. Yeni bir yola girmek üzereydi. Ve karar zamanıydı.

“Size katılacağım.” Dedi

“O zaman aramıza hoş geldin evlat.Şimdi sana bazı kurallarımızı söyleyeyim.Biz Teşkilattan bağımsız bir grubuz ve bundan grup üyeleri haricinde kimsenin haberi yok.Sadece güvendiğimiz insanları bu gruba dahil ederiz.Gruptaki herkes sorumluluğunun bilincindedir ve sadece bu sorumluluğu yerine getirebilecek kişilere eğitim veririz.”

“Eğitim mi?”

“Evet.Eğitimsizlik yeryüzündeki en kötü şeydir evlat.Her işin bir eğitimi vardır.Çok tehlikeli yerlere gidiyoruz.O yerlere eğitimsiz gidilemez.Sende bu eğitimi alacaksın.Biraz büyü öğrenmeye ne dersin?”

“Büyü mü? Evet biraz büyü hiç fena olmaz.”

“Yarın sabah görüşürüz o zaman.”

Tam görüşeceğiz diyecekti ki Kurtarıcı konuşmasına devam etti.

“Bu arada adım Brozo.”

“Memnun oldum Brozo.Eğitim için sabırsızlanıyorum.”

Bir an arkasından gelen sese yöneldi.Bu bir kediydi.Tekrar arkasını döndüğünde cılız bir esinti yüzüne vurdu.Brozo kaybolmuştu.Bu adamı kesinlikle çok sevmişti, bunu anladı.

Uyandığında henüz güneş yeni doğuyordu.İlk günden eğitimine geç kalmak istemediği için üzerini değiştirip hemen evden ayrıldı.
Kapıda onu Brozo karşıladı.Kahvaltı yapmadığı için biraz acıkmıştı ve belli etmemeye gayret ediyordu.

“Hoş geldin evlat.Bugün nasılsın bakalım?”

“Daha iyiyim ve eğitime başlamak için sabırsızlanıyorum.”

“Şimdi sana bir kuralımızı daha söyleyeyim evlat.Biz büyücüler beslenmemize çok dikkat ederiz.Özellikle yiyecek sıkıntımızın olmadığı zamanlarda günlük öğünlerimizi kesinlikle aksatmayız.Eğitimden önce sıkı bir kahvaltı şart.”

“Ama sen nereden anladın ki?”

“Öğreneceksin evlat.Bütün bildiklerimi sana öğreteceğim.Sadece biraz sabretmen gerekiyor.”

Kahvaltıdan sonra Brozo onu eğitim alanına götürdü.Mustafa’ ya birkaç nefer daha eşlik etti.Eğitim başlıyordu.

Brozo: Evlat önce yere oturup bağdaş kuralım.

Dediğini yaptı.Toprağa oturup bağdaş kurdular.

“Şimdi senden zihnini boşaltmanı istiyorum.Önce gözlerini kapat.Sonra kendini bir denizin ortasındaymışsın gibi hayal et.”

Dediklerini sırayla yapmaya çalıştı.Brozo’ nun dediği gibi kendini bir denizin ortasında buldu.
Brozo: Şimdi denizin sana enerji verdiğini düşün.Denizin kudretinin içine dolduğunu düşün ve benimle birlikte şu sözü tekrar et. “Locaste!”

Mustafa kendisine söylenen kelimeyi Brozo ile beraber tekrar ediyordu.Kelimeyi giderek hızlanan bir şekilde tekrar etti.

“Locaste!”

“Locaste!” …

Brozo: Şimdi yavaşça gözlerini açmanı istiyorum.

Mustafa yavaşça gözlerini açtı.Etrafındaki diğer neferler Mustafa ya şaşkınlıkla bakıyordu.Mustafa bir an boyunun uzadığını hissetti.Çünkü diğer nefelerden daha yüksekteydi.Bir an kafasını toprağa çevirmesiyle şaşkınlıktan dilini yutacaktı.Brozo ile birlikte havada bağdaş kurmuş vaziyette oturuyorlardı.Sadece “Bu.. bu.. Bu imkansız!” diyebildi.Yaşadığı şaşkınlık ve heyecanın etkisiyle birlikte yere kapaklandı.Yere düşmesiyle birlikte gülüşmeler duyuldu.Brozo da bu gülüşmelere eşlik etti.

“İşte evlat bu yaptığımıza biz meditasyon diyoruz.Meditasyon sana güç verir,kudret verir.En zorda kaldığın zamanlarda seni rahatlatır daha sağlıklı kararlar vermeni sağlar.Kısacası büyücülüğün temelidir.”
Mustafa kafasını aşağı yukarı sallayarak onayladı.

Eğitimin her gününde Mustafa yeni büyüler öğreniyordu.Ancak her şeyden önemlisi disiplin ve takım uyumuydu, Mustafa en iyi bunu öğrendi…

6 YIL SONRA…

“Sana ne kadar teşekkür etsem azdır Üstad, bana çok şey öğrettin.Seni kendi babamın yerine koydum.”

“Önemli değil evlat.Seni bu günlere getirdiğim için esas ben mutluyum, gururluyum.Şimdi öğrendiklerini uygulama vakti.Arkadaşlarına sahip çık.Her zaman birlikte hareket edin.Benden bu kadar.”

“Her şey için teşekkürler Üstad.Sağlıcakla kal!”

Artık zaman gelmişti.Artık intikam vaktiydi.O lanet yere geri gidiyordu.6 yıldır biriktirdiği öfke ve kin ile birlikte…

Büyük Hol Gizemi V. Bölüm Sonu
Mert Çağlar KILIÇ
Okuduğunuz için teşekkür ederim.Yorumlarınızı esirgemeyiniz.

CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Lonca: ...

Re: Büyük Hol Gizemi [Bölüm V-Yeni Bir Yol]

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

Emeğine Sağlık güzel olmuş :)
princessofhell
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Lonca: Mu Be On

Mesaj gönderen princessofhell »

Yenı yenı okumaya başlayıp katıldım bu maceraya hadi hayırlısı :) devamını beklıyoruz
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

XxxChesTeRxxX yazdı:Emeğine Sağlık güzel olmuş :)
Teşekkür ederim. :)
princessofhell yazdı:Yenı yenı okumaya başlayıp katıldım bu maceraya hadi hayırlısı :) devamını beklıyoruz
Okuduğun için teşekkür ederim, devamı gelecek.
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Yorukefe »

Tebrikler güzel olmuş. Devamı gelecek mi ?
Ne Mutlu Türk'üm Diyene[/i][/b] Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Yorukefe yazdı:Tebrikler güzel olmuş. Devamı gelecek mi ?
Okuduğun için teşekkür ederim, devamı gelecek ;)
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
Alcatraz24
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: ^^Bloody Touch^^

Mesaj gönderen Alcatraz24 »

Eline sağlık güzel olmuş ancak büyü öğrenme kısmını biraz daha genişlete bilirsin. Çok kısa kalmış. Hikaye cılız gözüküyor. Bi an büyü öğrenmesi bi anda meditasyonla kendini hava bulması inandırıcılığı güçleştiriyor. Hikayeye biraz daha estetik ve bilgi katılması gerek. Saygılarımla
" ^^Bloody Touch^^ "
Kanlı Dokunuş

ıIRamazaNIı
ıIKaaNIı
Alcatraztr

Gördüğün hiçbir şeyden korkmazsın bu doğru, ama heybetini gizli tut, yürüyüşün ölümü korkutuyor !!
Kullanıcı avatarı
Alcatraz24
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: ^^Bloody Touch^^

Mesaj gönderen Alcatraz24 »

Eline sağlık güzel olmuş ancak büyü öğrenme kısmını biraz daha genişlete bilirsin. Çok kısa kalmış. Hikaye cılız gözüküyor. Bi an büyü öğrenmesi bi anda meditasyonla kendini hava bulması inandırıcılığı güçleştiriyor. Hikayeye biraz daha estetik ve bilgi katılması gerek. Saygılarımla
" ^^Bloody Touch^^ "
Kanlı Dokunuş

ıIRamazaNIı
ıIKaaNIı
Alcatraztr

Gördüğün hiçbir şeyden korkmazsın bu doğru, ama heybetini gizli tut, yürüyüşün ölümü korkutuyor !!
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Alcatraz24 yazdı:Eline sağlık güzel olmuş ancak büyü öğrenme kısmını biraz daha genişlete bilirsin. Çok kısa kalmış. Hikaye cılız gözüküyor. Bi an büyü öğrenmesi bi anda meditasyonla kendini hava bulması inandırıcılığı güçleştiriyor. Hikayeye biraz daha estetik ve bilgi katılması gerek. Saygılarımla

Yorumun için çok teşekkür ederim.

Daha önce okuduğumun bir çok kısa hikayede büyü öğrenme kısımları sürekli uzun tutuluyordu.Ben her zaman yapılanların aksine okuyucu sıkmamak için eğitim kısmını kısa tutarak, bir an önce hikayede asıl olaylar kısmına geçmek istedim.

Devamı yakında geliyor...

Teşekkürler.
CHIVALROUS