İstanbulda Kıyamet : Bölüm 2 Yanan Çıra

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
expoler
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

İstanbulda Kıyamet : Bölüm 2 Yanan Çıra

Mesaj gönderen expoler »

Karakterler ve canavar
Sancar : İyi bir eğitim almış büyücüdür. Gençliğine rağmen tecrübelidir
Cem : Sancar ın en yakın arkadaşı içindeki gizli gücü saklar.Çok iyi büyücüdür
Hakim : Şifacı birliği başkanı . Yıllarca ergin çok olduğu yerlerde eğitim gördü.
Jandarma Subayı Nejdet : Çok fazla Kibirlidir . Cinlere saldırmaktan ayağı çivi yaralarıyla doludur
Üstad Hakan : Sancar ve Cem in Ustası. Şuana dek hedefleri nerdeyse hiç ıskalamadı
Mert : Adı üstünde gözü pek ve alçak gönüllü olan bu savaşçı Cem ile çok iyi anlaşır

Çatal Pençe : Kurt adam lonca başkanı . Görevi yeni Bab Ali yi feth etmek
Perch (Perç) : Nişancı Cin
Yatağan Kuyruk : Uçak enkazı fare adam lideri görevi kuklacının seçilmişi adına bu bölgeyi temsil etmektir

Saat 6:00
Cem artık yavaş yavaş kendini toparlamıştır ve bir kaçış planı düşünmektelerdir . Çünkü buna daha fazla katlanamazdı
Sancar ise elinde bir odunu buduyor . Mert İse çevreyi gözetliyordu . Bu saatlerde fare adamlar genelde ava çıkardı
Cem : 3 gündür burdayız herhalde hepimizin yaraları iyidir
Sancar : Sakin ol daha iyileşedin
Cem : Burada kalırsak iyileşemiyecez
Mert : Kaçış yolunu buldum sanırım
Cem : Silahlara ihtiyacımız olacak
Mert : Bizim silahları şu harabede tutuyorlar ve şuan nöbetçi göremiyorum gidip alabilir
Sancar : Elindeki zincir kelepçe ne olacak
Mert biraz odaklanır ve elindeki kelepçeyi kırar ve arkadaşlarınınkinide
Sancar : Vay canına
Cem : En azından boş işler yapmıyorsun
Mert : Sırada kapıda [Kapıya bir tekme atar ve uçak kapısı 2 metre ileri düşer]
Cem : Gittikçe iyi ama acele et
Mert gider ve 2 dakika içinde geri döner tüm ekipmanları almıştır
Mert : Fareler geri dönüyor
Cem : Hücum !

Mert yatağınını sert ve rütin bir şekilde fare adama vurur Sancar ise buz oklarıyla çoğunu öldürmüş tü Cem ise arkadan gelenler ile ilgileniyordu yaklaşık 14 fare adamı yere sermişlerdi.Zamanın geldiğini anlayan Cem son gücüyle büyülerini yağdırıyordu . Fare adamların çoğu ölmüş yada yaralanmış kalanlarda kaçıyordu. Yatağan Kuyruk (fare adam) karşılarına çıktı elindeki yatağan kuru kanla kaplıydı.Mert Gbt si ile ateş eder ve omzundan vurur. Cem ise son gücüyle bir meteorit atar ve kalbine çarpar . Yatağan Kuyruk ölmemiştir ama nefes alamadığı için can çekişiyordu . Ancak havaya kalktı .
Mert Gbt si ile onu göğsünden vurur . Yatağan kuyruk iri bir fare adamdı yere serilmedi . Sancar ın buz oku onun karnına saplanmıştı . Acısı gözlerinden okunuyordu ancak yatağanıyla sancara çok sert vurdu . Sancar sendelendi ilerideki fare adamlar durumu görünce cesaretlerini toplayıp geri döndüler . Cem in meteoriti bu sefer onu dizinden vurmuştu ve yere düştü . Mert Gbt si ile kafasina nişan almıştı ki diğer fare adamlarin ona saldırdığını görünce fare adamlara ateş etti
Sancar ise Mert e yardım ediyordu. Yatağan Kuyruk ayağa kalktı ve yatağanını Cem e savurdu.Cem yerde baygın bir şekilde yatıyordu . Sancar bunu görünce öfkesinden buz oku attı ve buz oku fare adamın gözüne geldi.Acı içinde bağıran
Yatağan kuyruk gene yere düştü . Cem hemen kendine geldi ve meteorit büyüsüyle son darbeyi vurdu . Yatağan kuyruk ölmüştü . Fare adamlar ise dağılıyordu fakat Mert Gbt sayesinde hepsini öldürdü . Bu bir zaferdi onların zaferiydi ...

Saat 9:30 Çınaraltı
Mert Cemi taşıyarak getirdi . Işık Hanım görüldü
Işık hanım : Size ne oldu böyle ?
Mert : Uçağı tamamen temizledik ve 3 gün rehin alındık
Işık hanım : Yatağan kuyruk ?
Sancar : Cem işini bitirdi
Işık Hanım : Aslında şaşırdım sıradaki göreviniz Yatağan kuyruğu öldürmek olacaktı ama iyi iş ve paranız
Saat 16:45 Şifacı Hakim in çadırı
Hakim : Cem gerçekten ağır yaralanmışsın. Fakat iyileşeceksin.
Hakim onu şifa büyüsüyle iyileştirdi ve ağır yaralar için ilaç verdi Cem hemen kendini iyi hissetti ve teşekkür edip Hakim e ücretini verdi saat 17:00 dı Çadır önündeki bir çırağı çağırdı
Şifacı Çırağı : Size nasıl yardımcı olabilirim
Cem : Bana biraz Usta Hakim i anlatırmısın
Şifacı Çırağı : Tabiki ancak şuan yoğunum lütfen saat 20:00 da Çınar altında buluşalım .
Cem : Tamamdır görüşürüz

18 :30 Yeni Camii
Agah efendi : Hoş geldin tamda senlik bir görevimiz var
Cem : Evet efendim
Agah efendi : Subay Nejdet i bul
Cem : Evet efendim
Agah efendi : Sağlıcakla kal

19:00 Antrepo civarı
Cem : Demek devriye gezicez
Nejdet : Evet nefer
Cem : Umarım savaş yapmıyacağız
Nejdet : çok geç yoksa korkuyormusun
Cem : Yaralanmıştımda
Nejdet : Yazık nefercik ağlayacak , şimdi hücum et asker !
Cem : evet efendim

Cem için bu cinler sadece antreman dı hızla hepsini yere serdi fakat Nejdet zor anlar yaşıyordu Cem hızla ona yardım etti . Nejdet baya etkilenmişti fakat belli etmeden bağırdı
Nejdet : Destek çağırıyorlar !
Cem Boynunu kütlettikten sonra üstlerine koştu ve hepsini dağıttı Cem gülüyordu ve Perch (Cin) geldi ve tüf tüf mermisi göğsüne saplandı Perch bağıyordu
Perch : Sen ölecek olmak insan
Cem : Göreceğiz
Cem büyüsünü fırlatmadan ikinci tüftüf mermisi göğsüne saplandı. Cem de bulantı başlamıştı fakat sutasının öğrettiği taktiklerle meteorit büyüsünü sol omuzuna çok sert atmıştı ve Perch suya uçtu
Nejdet : Asker bitir onun işini ben hallederim ben
Perch sandığından çok çevikti fakat Cem de çok dikkatliydi . Perch in mermisi bu sefer omuzundan vurmuştu artık bayılacak gibiydi ama gene bir meteorit büyüsü daha attı perch in kafasına inen meteorit onu bir süre etkisiz bıraktı . Perch tam ayağı kalkacaktı ki tanıdık bir Gbt sesi duyuldu . Mert Perch i kafasından vurmustu ve Cem i ayağa kaldırdı .
Ardından Nejdet i alıp çıktılar
19:50 . Meteor girişi
Komutan : Etkileyici iş neferler
Cem ve Mert : Sağ olun komutanım !
Biraz süre sonra Nejdet onların önünü kesti
Nejdet : Tüm övgüyü ben hakederken sen aldın bunun öcünü alıcam önüme çıkma yoksa kuyruğuna basarım
Mert : asıl ben senin [Cem susturur]
Cem : Evet efendim !
Nejdet uzaklaşır ve mert cem e kızmıştır fakat gider
20:00 Çınar altı
Şifacı Çırağı : Merhaba
Cem : Hoşgeldin taışalım ben Cem
Şifacı Çırağı: Ben Mehmet
Cem : Tanıştığımıza memnun oldum mehmet söylesene usta hakimin hikayesi nedir
Mehmet : Pekala dostum ama bu sana bir çaya patlayacak :)
Cem : Pekala öyle olsun Hamit abi 2 çay
Mehmet : Usta hakimin hikayesi şudur dostum. Gençlik yıllarında çemberlitaş ta eğitim almış.Çeşitli bitkileri araştırarak eğitim görüp Teşkilatta Şifacılar Ocağını açtı. Kurt adam savaşlarında çok yardımı dokunmuş . Kuduza karşı bir ilaç kullanmıştı bu yüzden her hangi bir hayvan ısırdığına kuduz olmuyoruz . 30 yaşlarında Lodos klanına hizmet etmiş
35 yaşında ise ayrılmıştı fakat lodos klanına katılış sebebi lodos un şifasıydı 38 Yaşında meran şifasını araştırdı ve hala araştırıyor bilmen gerekenler bu kadar dostum
Cem : Hm ne zaman çıraklıktan kalfalığa geçeceksin benim eğitimim tamamlanmak üzere son 1 ayım kaldı
Mehmet : Benimde son 2 haftam umarım meteor bölgesine tahinimiz çıkar haydi görüşürüz iyi akşamlar
Saat 10:00 Mısır çarşısı parkı
Üstad Hakan : Gittikçe gelişiyorsunz Cem ve sende Sancar sizi daha erken mezun ediceğim gibi fakat antremanlara dikkat etmeniz gerek ve duyduğum kadarıyla cem görevlere gitmeye başlamış .
Cem : Evet Usta
Sancar Cemi asla kıskanmazdı çünkü onun daha azimli olduğunu bilir ve ona saygı duyardı ve onu kardeşi olarak kabul ederdi .
Üstad Hakan çantasında 2 çıra çıkardı ve öğrencilerine verdi
Üstad Hakan : Bu çıralar ateşin her zaman her güçle oluştuğunun simgesidir bu çıralar yaktığınızda size doğru yolu aydınlatacaktır
Cem ve Sancar : Sağ olun Usta
Üstad Hakan : Büyük ihtimalle tahinleriniz meteor bölgesine olacaktır . Orada çatal Pençe ile karşılaşmamınızı tavisye ederim
Cem : Neden usta
Üstad Hakan derin bir iç çeker ve anlatmaya başlar
Üstad Hakan : O kurt adam Yıllarca çocuk kadın yaşlı demeden katletti hatta bu akşam o insanların acısı adına havaya ateş fişekleri atıcağız. Emin olun ki Çatal Pençe kardeşi kan pençeye veya karakürk e benzemez onun tek umursadığı zafer ve kan !
Üstad Hakan : pekala iyi bir çalışma ve antremandı gidebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Re: İstanbulda Kıyamet : Bölüm 2 Yanan Çıra

Mesaj gönderen Auril »

uoooov guzel olmus hellel valla