İstanbulda Kıyamet : Bölüm 1 Eminönü Harabeleri

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
expoler
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

İstanbulda Kıyamet : Bölüm 1 Eminönü Harabeleri

Mesaj gönderen expoler »

Karakterler ve canavar
Sancar : İyi bir eğitim almış büyücüdür. Gençliğine rağmen tecrübelidir
Cem : Sancar ın en yakın arkadaşı içindeki gizli gücü saklar.Çok iyi büyücüdür
Hakim : Şifacı birliği başkanı . Yıllarca ergin çok olduğu yerlerde eğitim gördü.
Jandarma Subayı Nejdet : Çok fazla Kibirlidir . Cinlere saldırmaktan ayağı çivi yaralarıyla doludur
Üstad Hakan : Sancar ve Cem in Ustası. Şuana dek hedefleri nerdeyse hiç ıskalamadı
Mert : Adı üstünde gözü pek ve alçak gönüllü olan bu savaşçı Cem ile çok iyi anlaşır

Çatal Pençe : Kurt adam lonca başkanı . Görevi yeni Bab Ali yi feth etmek
Perch (Perç) : Nişancı Cin

Hava ılıktı ve saat 19:00 dı Sancar ve Cem Kahve içmek için çınar altına gidiyorlardı...
Sancar : Usta Hakan ın dediklerini hatırlıyormusun dostum
Cem : Elbette .
Sancar : Ruhumuz ve gönlümüz ne kadar mutlu kudretimiz o kadar keskin olurmuş
Cem : Mantıklı geliyor .
Sancar : Ben hala anlayamadım . Mutlu olmak yaratık öldürmezki ?
Cem : Dostum , sence bizi yöneten nedir
Sancar :Ruhumuz .
Cem : O zaman ;)
Sancar : ovvv anlıyorum saol dostum :)
Cem : Her zaman :)
İki Dost kahveye varır.Kapıda onları mert karşılar Sancar başta şaşırır ancak 3 dost buluşmuştu ya başka ne istesin.
Mert gene gururlu bir biçimde sohbete başlar
Mert : Bugün 15 Fare Adamı yere serdim
Cem : Bakıyorumda birileri havalara girdi
Sancar : Şu kıyametin ortasındaki tek eğlencemizide bozmayalım o zaman bende bugün 10 Fare Adam yere serdim
Işık Hanım bunların hepsini işitir ve yanlarına yavaşça yaklaşır
Işık Hanım : İstemeden kulak misafiri oldum fakat iyi fare adam avcılarıymışsınız.
Mert : Ben açıkçası ..... [Cem onu susturur]
Cem : Sizi neden bu kadar ilgilendirdi ki
Işık Hanım : Size bir teklif suncağım. Eski uçak enkazında kişi başınız 10 fare adam sererse ona tam olarak 750 Tl vericem
Sancar : açıkçası düşük bir fiyat ama böyle eğlenceye rastlayamayız
Mert : Haydi gidelim
Cem : Pekala hızlı olalım
Saat 20:00 3 dost kahvelerini bitirmişti ve enkaza doğru gidiyorlardı
Cem : Mert sana hediye olarak verdiğim Gbt duruyormu
Mert : evet ?
Cem : Güzel onla uzaktan ateş aç ve dikkatlerini çek bizde içeri sızıp kargaşa çıkarıcaz ve hemen arkamızdan geliceksiniz
Sokaktaki fare adam birden yere seridli kafasından vurulmuştu . Fare Adamlar Merte doğru yöneldi . Sancar ve Cem
arkadan dolaştı ve fare adamlara ağır bir süpriz yaşattırdı.Fare adamlar neyin ne olduğunu anlamamıştı ki şimdiden 8 fare adam yere serilmişti . Mert in Dikkat etmediği bir an tetikçi bir fare adam onu kolundan vurdu . Mert acısını dışarı vurmadan onu öbür dünyaya yollamıştı bile . Fakat Cem ve Sancar ın durumları iyi değildi Sancar ın omuzuna saplanmış 1 hançer Cem in ise vücüdünda 8 - 9 adet çizik 2 - 3 kurşun yarası vardı . Cem daha fazla dayanamadı ve yere serildi .
Birden mert kalbinden vurulmuş gibi oldu . Yatağınını çekip Mertin yanına depar attı. Mert arkasındaki fare adamı görmemişti ve bir hançer darbesiyle mertte yere serilir.Sancar savaşmaya devam ederse bu onların son savaşı olacağını bildiği için teslim oldu . Cem ağır yaralanmıştı Mert ise biraz yaralıydı. Onları uçağın içine bağlamışlardı . Cem in konuşacak durumu yoktu .Cem ise kolundaki kurşunu çıkarmaya çalışıyordu . Sancar ise omuzunu sarıyordu .Sancar ise
Mert e çok kötü bakıyordu çünkü Cem in Mert yüzünden öldüğünü düşünüyordu halbuki bu tam tersiydi ve Cem hayattaydı . Sancar içinden birkaç küfür salladı . Fare adamlar kapıda nöbet tutuyorlardı.
Devamı gelicek