Büyük Hol Gizemi - [Bölüm II]

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Büyük Hol Gizemi - [Bölüm II]

Mesaj gönderen xFahrenheitx »

…Günümüz
Çok heyecanlıydı.O gece heyecandan gözüne uyku girmemişti.Bu günü belki de yıllardır bekliyordu.Ancak içinde olan o korku oraya gitmesine engel oluyordu.”Babam bu halimi görse suratıma tükürürdü.” Diye düşündü.Bir an kendini aptal bir korkak gibi hissetti.Aynaya baktı.Artık korkmuyordu.Oraya gidecekti.
Öğleden sonra ki randevusu için erkenden hazırlanmaya başladı.Bir parça ekmek ve peynir ile kahvaltısını tamamladı.Evden çıkmadan önce son kez aynadaki görüntüsüne bakmayı ihmal etmedi.Bugün onun için çok önemliydi.O lanetli yere girmenin bir yolunu sonunda bulmuştu.Agah Bey’ in ve onun emrinde çalışan klan liderlerinin tüm karşı çıkmalarına rağmen bir avuç nefer ile oraya bir şeyler bulmak umuduyla gidecekti.Tabi ki Domuz’ un sponsorluğunda.

-“1986 ruhu yeniden hortladı arkadaşlar.Klan savaşlarının başlamasının en büyük nedeni olan 86 olaylarnı biliyorsunuz, bu büyük holde gerçekleşmişti.Adem Bey ve Binbaşı Yavuz’ un kan davasını gütmek isteyen klandaşlar bölgeye hücum ediyorlar.Bir çatışma ve kaos her an ortaya çıkabilir.İçeride, eski Arz ve Lodos ekiplerinden bazı hayatta kalanların, delirmiş bir halde bulundukları söyleniyor.Oradaki çatışmada kayıp olan çok sayıda klan üyesi vardı.Bir şekilde bunların onlar olduğunu düşünüyoruz.Fakat nereye gitmişlerdi?Şimdi neden döndüler.Aklını kaybetmemiş olanlar var mı?Bir şekilde bilgi almamız gerekiyor.”

Birkaç saatlik yolculuğun ardından gizli tüneller ile Domuz’ un ofisine ulaştı.İçerisi biraz kalabalıktı.
- Aa Mustafa geldin mi?Bu cesur neferler seninle birlikte gelecekler.Orada birkaç keşif yapmayı düşünüyoruz.Senin de bu yer hakkında araştırma yapmak istediğini öğrendik ve ekibe dahil ettik.Keşif için bütün giderleriniz tarafımdan karşılanacak.Gönül rahatlığı ile ne öğrenmek istiyorsanız öğrenebilirsiniz.”
-Bunun için size ne kadar teşekkür etsem az.Bu keşif benim için çok önemli.Yıllar önce orada babamı kaybettim.Orada ne olduğunu öğrenmek istiyorum.Babam belki hala hayatta olabilir.
-Umarım onu bulursun Mustafa.Bu arada unutmadan.Sizden önce bölgeye bir ekip gönderdim.Oradaki ulaşımın daha kolay olması için bazı köprüleri bakıma alıp güçlendirdik.Bu kıyağımı da unutmayın.”
Domuz’ un bu sözlerden sonraki gülüşü biraz ürkütücüydü.

…1986
Birinin elleri, diğerinin bütün vücudu titriyordu.Karşılarında ki yaratığı daha önce hiç görmemişlerdi.Bu mahluk kıyametten sonra ortaya çıkan yaratıklara hiç benzemiyordu.Elinde lambayı tutan madenci daha fazla dayanamadı ve titreyen ellerinden gaz lambası kayarak yere düştü.Lambanın kırılıp sönmesi ile hem gözlerini hem de zihinlerini bir karanlık kapladı…

…Günümüz
Domuz o gece, kurduğu ekibi gizlice Büyük Hole soktu.Büyük Hol girişinde, bazı bölgelerde klan üyeleri konuşlanmıştı.İçeri girmeden ekip içinde yaptıkları iş bölümü Mustafa’yı biraz incitse de onun ekibine olan inancını artırmıştı.Burada ne olduğunu kesinlikle öğrenmeliydi.

Ekipleri 7 kişiden oluşuyordu.Ekip liderini aralarında yaptıkları oylama ile cengaver savaşçıyı seçtiler.Onun görevi ağır zırhı ve güçlü savunması ile grubunu sonuna dek korumak, saldırıları kendine doğru yönlendirmekti.Ekipte 3 adet kudretli ve kendi alanlarının ustası olan büyücü bulunuyordu.Birisi ateş elementi üzerine yoğunlaşmış, diğeri su, diğeri ise meteoritin sıcak ve ağır darbeleri hakkında kudretli bilgilere sahipti.Gruptaki 2 adet şifa ustasının ise tek bir görevi vardı, oda buradan grubu sağ salim çıkartabilmek.Ekipte ki tek vasıfsız eleman Mustafa idi.Liderleri onun en arkada durmasını ve kesinlikle herhangi bir saldırı anında ekipten ayrılmamasını istemişti.Bu kibarca “Sen karışma, biz hallederiz.” demekti.

İçeri girdiklerinde çok temkinli ilerliyorlardı.Mustafa bir yandan etrafını incelerken, bir yandan da grubu en arkadan takibini sürdürüyordu.İçerisi bir mağarayı andırıyordu.Mağaradaki ağır koku çok rahatsız ediciydi.Liderleri sessizce “Yere yatın, bu tarafa gelin.” dedi.Bir kayanın arkasına saklandılar.Buradan pek bir şey görünmüyordu ancak tehlikeli bir düşmana yaklaştıklarını tahmin etmek zor değildi.Savaşçı: “Ben öne çıkıp onların dikkatini çekeceğim.Ben onları yukarı doğru çekerken siz de arkadan saldıracaksınız.Şifacılar, koruyun beni.”

Savaşçı ani bir hareketle kayanın arkasından çıktı.İçindeki kudretin etkisiyle güçlü bir savaş narası attı.Sesin geldiği yere yönelen Dev Akrepler hemen o tarafa doğru hızlı bir şekilde ilerlediler.Savaşçı onları olabildiğince gruptan uzaklaştırınca “Şimdi!” diye haykırdı.Büyücüler kudretli ve ağır büyüler ile akreplere hasar vermeye başladılar.Savaşçı onları üzerinde tutmaya çalışırken büyücüler ise akreplere ağır hasarlar veriyordu.Direnci kırılan akreplere son darbe Ateş ustası büyücüden geldi.Şiddetli bir patlama ile etrafını saran ateş akreplerin sert kitin tabaka ile kaplı vücudunu cayır cayır yaktı.

Mustafa ise tüm bu olanları hayretler ve korku içinde izliyordu.Belki de burası ona göre değildi.Geri mi dönmeliydi?Ahh işte o aptal korku yine içini kaplamıştı.Babası onu böyle görmemeliydi.Onu bulacaktı ve babası onunla gurur duyacaktı.

Birkaç akrep avından sonra Büyük Hol’ ün derinliklerine doğru ilerlediler.
Savaşçı elleriyle “Sessiz olun.” işareti yaptı.Yeni bir grup fark etmişti.Ancak bu sefer ki akrep değildi.İlginç sesler çıkarıyorlardı.Bir an için kafasını kaldırıp bakmak istedi Mustafa ama buna cesaret edemiyordu.”Şşşt.Sakın yerinizden kıpırdamayın.Sessiz olun.”Karşılarına çıkan grup oldukça kalabalıktı.Onlarla savaşamazlardı.Bir süre sessizce grubun oradan uzaklaşmasını bekleyeceklerdi.Ta ki merakına yenik düşen Mustafa kafasını yukarı kaldırana dek.

Mustafa merakına daha fazla dayanamamış ve düşmanlarını görebilmek adına kafasını yukarı kaldırmıştı.Mustafayı gören bu grup adeta çılgına döndü.Hızlıca neferlerin bulunduğu yöne doğru koştular.Savaşçı “Çabuk!Koşun, yukarı doğru var gücünüzle kaçın!” diye haykırdı.Grup hemen liderlerinin dediğini yaptı ve var gücüyle geldikleri yöne doğru koşmaya başladılar.Mustafa bir yandan kendine kızıyor, bir yandan da yorulan vücuduna oksijen yetiştirirken adeta ateş gibi yanan ciğerlerine rağmen geldikleri yokuştan yukarıya doğru koşuyordu.”Çabuk bu taraftan!” dedi bir büyücü.Ancak yanlış seçimdi.Girdikleri yol bir duvar ile sona eriyordu.Hepsi bir araya toplandı ve kenetlendi.Artık sonları gelmişti.Savaşçı elindeki kılıcı çaresizce düşmanlarına savuruyordu.Onları grubundan uzak tutmaya çalışıyordu.Büyücüler son kudretleriyle düşmanlarını alt etmeye çalışıyordu.Şifacılar ise yorgun düşmelerine rağmen dudaklarındaki şifalı duaları ile onlara destek oluyordu.

Gözlerini kapattı.Artık gerçekten işleri bitmişti.Başaramamıştı.”Baba lütfen affet.” Dedi.Derin bir nefes aldı ve artık ölmek için hazırdı.

Bir an büyük bir gürültü duyuldu.Ardından da mavi bir ışık tüm gözleri kör etti.Ölmüşler miydi?Artık çok uzaktaydılar…

[BÖLÜM SONU]

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
BaHaDIR
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Sancak
Lonca: Efsaneler

Re: Büyük Hol Gizemi - [Bölüm II]

Mesaj gönderen BaHaDIR »

Fahrenheit gercekten yazilarin muthis bence oyunu birak boyle hikayeler yaz derim :) Forumdaki tum hikayeleri okuyorum geceleri telefon elimde ama bunun gibi heyecanli bir hikayeye rastlamadim keske 3. 4. 5. Bolumleri cikartsan en kisa zamanda hikayelerini bekliyorum
IIxFoLLoWeRxII
Kullanıcı avatarı
BaHaDIR
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen BaHaDIR »

Fahrenheit gercekten yazilarin muthis bence oyunu birak boyle hikayeler yaz derim :) Forumdaki tum hikayeleri okuyorum geceleri telefon elimde ama bunun gibi heyecanli bir hikayeye rastlamadim keske 3. 4. 5. Bolumleri cikartsan en kisa zamanda hikayelerini bekliyorum
IIxFoLLoWeRxII
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

BaHaDIR yazdı:Fahrenheit gercekten yazilarin muthis bence oyunu birak boyle hikayeler yaz derim :) Forumdaki tum hikayeleri okuyorum geceleri telefon elimde ama bunun gibi heyecanli bir hikayeye rastlamadim keske 3. 4. 5. Bolumleri cikartsan en kisa zamanda hikayelerini bekliyorum
Teşekkürler Bahadır.Okurken bir nebzede olsa içinde heyecan ve merak uyandırdıysam ne mutlu bana.
Devamı gelecek. ;)
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
RifatSrky
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen RifatSrky »

Ellerine Sağlık Harika Bir Hikayeydi :D :P
Kullanıcı avatarı
BaHaDIR
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen BaHaDIR »

Dort gozle bekliyorum :ugeek:
IIxFoLLoWeRxII
Eviren
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen Eviren »

Hmmm. :) Işınlanma büyüsünün kokusu geldi buruncuğuma. :) Ellerine sağlık, güzel bir konu, güzel bir hikaye, devamı bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Gedikoglu yazdı:Hmmm. :) Işınlanma büyüsünün kokusu geldi buruncuğuma. :) Ellerine sağlık, güzel bir konu, güzel bir hikaye, devamı bekliyoruz.
;) Devamı gelecek.
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
XrenkX
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen XrenkX »

BaHaDIR yazdı:Dort gozle bekliyorum :ugeek:
Healting İbni Çevriye(^)Asa/İbni(^)Çevriye Asa
Efsanex
Xpesya
Xpesyac
Kullanıcı avatarı
itachi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Iıosmanlı Nefesiıı

Mesaj gönderen itachi »

Bölüm 1`i biraz önce okudum. Sonre hemen bunu okudum. Gerçekten bu kadar güzel bir hikayeyle hiç karşılaşmamıştım. Olağanüstü güzel anlatmışsın. Devamının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum...

Sen tek bu konuda değil başka konularda da hikayeler yazmalısın bence.
Bizde kardeşlik nedir bilir misin? Nefesin kesildiğinde; al bu can senindir.
Yolun sonu uçurum olsa; çekil ilk adım benimdir.

Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)