İKV Günlüğü 9 Parçadan Oluşan Hikaye (4. Bölüm)

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
LonelyBoy
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

İKV Günlüğü 9 Parçadan Oluşan Hikaye (4. Bölüm)

Mesaj gönderen LonelyBoy »

Bab-ı Ali çökmüştü junona suikast düzenlemeye çalışan her grup bozguna uğruyordu teşkilat çökme eşiğine varmıştı isyan edenler asılıyordu elde kılıç tutup savaşmak artık zorunlu hale getirilmişti Bab-ı Aliye hayatta kalan muhafızları almak için 18 nefer gönderidi neferlerden iki gün boyunca hiçbir haber alınamadı sonrasında istihbarat subayının gönderdiği kağıtta ;
Teşkilata hizmet eden 18 nefer sorunsuz bir şekilde meteor bölgesine giriş yapmıştı fakat ertesi gün döndüklerinde 5 nefer ve 7 muhafız vardı Bab-ı Aliye sığınan yaratıkların isyan yaptığını bildirmek isterim Arz kalesini tehdit eden vahşiler teşkilatlanmış ve yeraltı kapağını bulmuştur Domuza doğru yürüyen sayısı tahminen 58 olan vahşi birliği eğer merana gönderilen nefer ordusunu bulursa bu bizim için büyük bir kayıp olacaktır geri dönen 7 muhafızdan 3 ü yaralı 5 neferden 1 i hastalıklıdır bilgilerinizle
İstihbarat Subayı

Gelen bu mesajla beraber harekete geçmek isteyen Agah bey jandarma Aliyi çağırdı
-Buyur Agah amca
-Gelen mesajdan benden önce sen haberdar oldun ne yapacağız
-İki alternatif var ya onları kendi kaderine bırakacağız yada savaşacağız
-Geriye ne kadar Jandarma ve nefer var
-15 kişilik 3 grup jandarma var birinin başında ben varım birinin komutan birininde cami koruyucusu
-Nefer ?
-50 kişilik 2 grup 28 kişilik 1 bölünmüş grup var onların başında da iki nefer var 28 kişilik grubun bir lideri yok
-Silah durumumuz nedir ?
-Herkesin kendinin koruyacak bir hançeri var ama kılıç ve kalkan için aynı şeyi söyleyemeyeceğim şifacıların kaynağı yok büyücüler de yorgun
-Bundan haberin varken sen neden ihtiyaçları gidermedin !?
-Be..benim haberim vardı ama ancak lokman malzemelerine gücümüz yetiyor rüstem tüm silahlara tek başına yetişemiyor
-Dilek ona bu kadar ihtiyacımız varken o ne yapıyor !?
-Dilek... başımız sağolsun
-Ne dilek öldümü
-Neferler döndü muhafızlardan birisi bir yaratığa yem olduğunu söyledi zaten isyanda ilk dileği öldürmüşler Mehrube hanımda ortada yok
-...
-Agah amca ne yapacağız savaşacakmıyız
-Bilmiyorum evlat bu orduyla olmaz yeterli erzağımız yok
-Arzlar ve Lodoslar !
-Onlar evet onlar hiç düşünmemiştim ama belkide yardım ederler belkide bu talihimizi geri döndürür
-Teşkilattan çıkanlar ya Arzlara yada Lodoslara geçiyorlar onların daha fazla neferi var ve muhafızları
-Haklısın ismetle ve handan hanımla ayrı ayrı görüşmeler yap onları ikna etmeliyiz
-Emredersiniz !
Ali yanına 5 adam alıp yakın Lodos kalesine gitti o heybetli kalenin nelerden korunduğunu hatırladı arz baskınları...
-Hoşgeldiniz
-Hoşbulduk
-Ben 11. grup lideri nasıl yardımcı olabilirm
-Ben 2. bölük lideri Jandarma ali teşkilata çalışıyorum İsmet beyle görüşmem gerekiyor
-Bekleyin
Ali 20 dk bir odada bekletildi çay ikramları v.s hala kalenin kalbini görmüş değildi sonra içeriye bir muhafız girip
-Buyrun dedi
Ali kalenin içerisine girdiği anda başı dönmeye başladı sıra sıra dizilmiş demirciler tüccarlar aslında neferlerin buraya geçmesi mantıklıydı onca kişi sıraya girmiş kılıcını örs ettiriyordu merdivenlerden indi gaz maskesini çıkarttı kalenin köşesindeki kapısında dört muhafız olan bir odaya girdi ismet bir masada oturuyordu
-Merhaba İsmet bey dedi ismet çatık kaşlarıyla baktı ayağa kalktı elini sıkıp masaya otutturdu
-Hayrola Ali senin burada işin olmazdı
-Gerçekten işimiz düştü İsmet bey
-Yine Agah başı sıkışınca bizi hatırladı söyle bakalım
-Neferlerin hiç düzgün kalkanı ve silahı yok elimizde nefer bile kalmadı sadece 3 bölük jandarmamız var ve Merana göreve giden nefer ordusu vahşi tehdidinden habersiz ilerliyor eğer vahşiler onları bulursa tahmin edemeyeceğimiz kazar büyük bir kayıp vereceğiz
-Hmm... anladığım kadarıyla silah istiyorsunuz
-Affet ama İsmet bey sadece silah değil 5 grup muhafız ve 2 Nefer orduna ihtiyacımız var
-Ne !? sen benle dalgamı geçiyorsun düpe düz adamlarıma intihar edin dedin sen !
-İsmet bey eğer biz bu savaşı kaybedersek yaratıklar meteoru tamamamen alacaklar sizin sancağınızla beraber
-Biz bunu engelleyebiliriz
-Hayır engelleyemezsiniz o yaratıklar gökten düşüyor topraktan çıkıyor bir anda oluşuyorlar bunu kabullenin İsmet bey eğer birlik olunmazsa herkes ölecek
-Hmm... dediğin şeyleri yapacağım haklısın
-Teşekkür ederim neferleriniz ve muhafızlarınız ne zaman hazır olurlar ?
-Onlar hep hazırlar
Ali peşine taktığı 150 kişiyi cami avlusuna getirdi
-Agah amca dışarı gel dedi ve Agahın kolundan tutup dışarı çıkardı o adım attığı anda
-Emrinizdeyiz komutanım ! diye bir ses çıktı herkes den Agah o görmeyen gözleriyle kurtuluşu gördü ve
-Aramıza tekrar hoşgeldiniz dedi...

4. BÖLÜM SONU...

CANLANDIRANLAR
-) 3. Kişi

Yazar ;

Taha DOĞAN

Teşekkürler...
VaTaNxKoMaNDo

Ejderhanınxgücü
Kullanıcı avatarı
SiLAHCI
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Klan: Lodos

Re: İKV Günlüğü 9 Parçadan Oluşan Hikaye (4. Bölüm)

Mesaj gönderen SiLAHCI »

LonelyBoy yazdı:
Eğer yazı bölümüne girersen 1. bölümüde görürsün kardeşim yetkili yazı bölümünden devam etmemi söylüyor 3 den sonrası yazı bölümünde yayınlayacağım
Merhaba,

Konunuz Fan Kulübü<Yazım bölümüne taşınmıştır. Lütfen paylaşımlarınızı bu bölüm içerisinde yayınlamayı sürdürünüz.

İyi forumlar.
İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim

İKV İletişim/Destek Formu için Tıkla!

Dev İKV Maden Haritası İçin Tıkla!

Açıklamalı Görev Listesi İçin Tıkla!

Murat ARIKAN