Bıçak Sırtı Kılıç'da Hata Mı var?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Splash
Zincir Bozan
Zincir Bozan
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: <Game Master>
İletişim:

Bıçak Sırtı Kılıç'da Hata Mı var?

Mesaj gönderen Splash »

Sorun bende mi yoksa herkeste mi ? Merak ettiğimden dolayı bu konuyu açma gereği duydum.
Bıçak Sırtı Kılıç'ı yere atabiliyoruz, Ancak Latif yere atılmıyor. Ayrıca, Bıçak Sırtı Kılıç'ın hasarı Tepegözlerde,Akreplerde Cin'lerde, Sıhhıye'lerde, Taarruzlar'da Latif daha fazla vuruyor?

Resim
Sorun benden kaynaklı sanmıyorum, 1 arkadaş'ta daha bıçak kılıç var onun hasarları da Benimki gibi...
Bıçak Kılıç sizde neden az vuruş yapıyor? Bazı arkadaşlar, yaratıkların bazılarına hafif, bazılarına ağır silahlar
daha iyi vuruş yapar diyebilir. Ancak yaklaşık 5-10 yaratıkta deneme yaptık...

NOT: Konuyu 2 kere açmışım, Gönder butonuna abandım, ondan kaynaklı sanırım. Yetkililer diğer konuyu silerse
Sevinirim. Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
izdirapgrafik
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Organize İşler
İletişim:

Re: Bıçak Sırtı Kılıç'da Hata Mı var?

Mesaj gönderen izdirapgrafik »

Bıçak Sırtı Kılıç'ın elden geçirilmesi lazım.1 hafta önce de ben bu konuyu açmıştım.

viewtopic.php?f=46&t=98268
2006-2013
Kullanıcı avatarı
Splash
Zincir Bozan
Zincir Bozan
İletişim:

Mesaj gönderen Splash »

izdirapgrafik yazdı:Bıçak Sırtı Kılıç'ın elden geçirilmesi lazım.1 hafta önce de ben bu konuyu açmıştım.

viewtopic.php?f=46&t=98268
Konuya destek verdiğiniz için teşekkür ederim. Aynen Taşkanat'lardada Latif ve Ecel'in daha fazla hasarla
vuruş yaptığını görebiliyorum. Yaklaşık 5-10 tane yaratıkta deneme yaptım, Farklı karakterlerde...
Latif daha avantajlı olarak görünüyor. Ayrıca Latif'te "yere ATILAMAZ" yazısı çıkarken, Bıçak Sırtı Kılıç yere rahatça atabiliyorsunuz, doğru, mutlaka gözden geçirilmeli, Desteke mail attım. Umarım ilgilenirler.
update012
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Anka
Lonca: Anka Plus

Mesaj gönderen update012 »

Merhaba,
Size İKV nin sitesinden bir alıntı yapmak istiyorum.

" Farklı silahlar farklı şekillerde hasar verirler. Kesici, Delici ve Ezici olmak üzere üç tip hasar farklı kombinasyonlarda değişik silahlarda bulunabilir. Kimi düşmanlar, zırhları veya fiziksel yapıları yüzünden bunların bazılarına çok dirençli olabilirken, bazılarından ise çok daha fazla etkilenir. Örneğin iskeletlerin delici ve kesici tipteki silahlardan ezici silahlara oranla çok daha az etkilendiği iyi bilinen bir gerçektir."

Anlaşıldığı üzere, her çeşit silah türü aynı yaratığa aynı hasarlar veremez. Taşkanatlarda bunun örneğini gördünüz, paylaşılmıştı. Ama ağır bir silahla taşkanatlara giderseniz yüksek hasarlar sonuç verecektir. Bu hasarlar yaratığa göre değişiyor. Yoksa hala Bıçak Sırtı Kılıç zirvede :)
ANKA:

Update(49)
Nowayout(49)
Adımıkalbineyaz(49)
Biryudumhayat(49)
Kullanıcı avatarı
saltour100
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Sancak
Lonca: United İndead

Mesaj gönderen saltour100 »

Tam olarak bilmiyorum ama ezici delici kesici var bu savascılarda. Mesela latifin kötü vurduğu canavara bıçak iyi vurur. Bıçak aynı ecel getirene cekmis.
Catashrop (L)
Mumyanınlaneti (A)
Yerinesevmem (A)

Resim
Kullanıcı avatarı
AloneWarrioR
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen AloneWarrioR »

Merhaba ,

@izdirapgrafik'inde belirttiği üzere buna benzer bir konu Genel Etkileşim alanında mevcuttur.Yorumlarımıza oradan devam edelim (Bknz. :arrow: viewtopic.php?f=46&t=98268) .Konunuzu Forum kuralları 3. maddeye istinaden kilitliyorum.

Forum kuralları ;

3.Yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol edilmelidir.İKV Forumun düzenli bir şekilde devam edebilmesi ve oyuncularımızın İKV Forumdan en iyi şekilde faydalanabilmesi için bu hususa önem gösteriniz. Aksi takdirde ilgili konular kilitlenebilir, taşınabilir veya silinebilir.

İyi forumlar.
YaLNıZSavaŞÇI

Meran Ailesinin eski müptelalarından...
Kullanıcı avatarı
izdirapgrafik
Sunucu: Eminönü
Lonca: Organize İşler
İletişim:

Mesaj gönderen izdirapgrafik »

update012 yazdı:Merhaba,

" Farklı silahlar farklı şekillerde hasar verirler. Kesici, Delici ve Ezici olmak üzere üç tip hasar farklı kombinasyonlarda değişik silahlarda bulunabilir. Kimi düşmanlar, zırhları veya fiziksel yapıları yüzünden bunların bazılarına çok dirençli olabilirken, bazılarından ise çok daha fazla etkilenir. Örneğin iskeletlerin delici ve kesici tipteki silahlardan ezici silahlara oranla çok daha az etkilendiği iyi bilinen bir gerçektir."

Anlaşıldığı üzere, her çeşit silah türü aynı yaratığa aynı hasarlar veremez. Taşkanatlarda bunun örneğini gördünüz, paylaşılmıştı. Ama ağır bir silahla taşkanatlara giderseniz yüksek hasarlar sonuç verecektir. Bu hasarlar yaratığa göre değişiyor. Yoksa hala Bıçak Sırtı Kılıç zirvede :)

Rehber arkadaşlar bana hala aynı şeyleri söylüyorsunuz.Çoğunuzdan önce oyuna başladığım kesindir,ve 3 farklı silah kategorisini iyi biliyorum.Fakat hala kavrayamadığınız nokta var ki 3 savaşçı şaheseri de kesici kategorisine girmektedir.
2006-2013
Kullanıcı avatarı
Splash
Zincir Bozan
Zincir Bozan
İletişim:

Mesaj gönderen Splash »

saltour100 yazdı:Tam olarak bilmiyorum ama ezici delici kesici var bu savascılarda. Mesela latifin kötü vurduğu canavara bıçak iyi vurur. Bıçak aynı ecel getirene cekmis.
Kurt Adam,Taşkanatlar,Bekçi Engerek,Kızıl Kobra,Uçan Muhafız,Gümüş Akrep,Meran Muhafız,Buz Büyücüsü,Cin,Dişi Örümcek,Hızlı Koşan,Karakürk,Kurt Şaman,Kurt Alfa,Taarruz,Sıhhiye,Çırak
Yukarıdaki Yaratıkların hepsinde teker teker denedim. Bu kadar yaratığın hiçbirinde Bıçak Sırtı Kılıç daha fazla vuruş yapmadı. Latif her yaratıkta daha fazla hasar vurdu. Bu da Kanıtı;
Resim
Latif=896, Bıçak Sırtı Kılıç=1200 Maks Hasar vermekte. Aralarında Ciddi fark var...Bu'da düşünülmeli.

Bahsettiğiniz delici, kesici vs vs. olarka kategorize edilen silahlar farklıdır. Latif, Ecel, Bıçak Kılıç Hepsi aynı kategoride yer almaktadır. Bu yüzden bununla alakası yok. Aralarında 400 Max hasar var.
saltour100 yazdı:Tam olarak bilmiyorum ama ezici delici kesici var bu savascılarda. Mesela latifin kötü vurduğu canavara bıçak iyi vurur. Bıçak aynı ecel getirene cekmis.
10'dan farklı yaratığa Latif 890 küsür hasarla daha fazla vuruyor. Ancak 1200 Hasarlı Bıçak Kılıç Latif'ten daha kötü vuruyor. Ben başka karakterlerle ws atmak için mi düşürdüm bu Kılıc'ı?
Kullanıcı avatarı
Splash
Zincir Bozan
Zincir Bozan
İletişim:

Mesaj gönderen Splash »

Splash yazdı:
Kurt Adam,Taşkanatlar,Bekçi Engerek,Kızıl Kobra,Uçan Muhafız,Gümüş Akrep,Meran Muhafız,Buz Büyücüsü,Cin,Dişi Örümcek,Hızlı Koşan,Karakürk,Kurt Şaman,Kurt Alfa,Taarruz,Sıhhiye,Çırak
Yukarıdaki Yaratıkların hepsinde teker teker denedim. Bu kadar yaratığın hiçbirinde Bıçak Sırtı Kılıç daha fazla vuruş yapmadı. Latif her yaratıkta daha fazla hasar vurdu. Bu da Kanıtı;
Resim
Latif=896, Bıçak Sırtı Kılıç=1200 Maks Hasar vermekte. Aralarında Ciddi fark var...Bu'da düşünülmeli.

Bahsettiğiniz delici, kesici vs vs. olarka kategorize edilen silahlar farklıdır. Latif, Ecel, Bıçak Kılıç Hepsi aynı kategoride yer almaktadır. Bu yüzden bununla alakası yok. Aralarında 400 Max hasar var.
10'dan farklı yaratığa Latif 890 küsür hasarla daha fazla vuruyor. Ancak 1200 Hasarlı Bıçak Kılıç Latif'ten daha kötü vuruyor. Ben başka karakterlerle ws atmak için mi düşürdüm bu Kılıc'ı?
Not: 2.Foto incelerseniz, komik bir durumvar. Aynı yaratığa 1 fotoda 5k çakarken diğer fotoda Kılıçla 6k çakılmış.
Birleştirme olmadan.İkisinede Ağır vuruş ile vurdum.
Deathxjudge
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Meran
Lonca: Death

Mesaj gönderen Deathxjudge »

Dogru tespıt duzeltılmesı gerek ama pek sanmıyorum duzeltılecegını ;)
Deathxjudge TheNighTMaRee