OYUN HARBİDEN BİTTİ ARTIK

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
VBMaSTeR
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Seyr-i Beka
İletişim:

Re: OYUN HARBİDEN BİTTİ ARTIK

Mesaj gönderen VBMaSTeR »

Yaslikurt yazdı:39 level zamanında iftara az kala bölge kanallarından sohbet edilirdi.çok sarardı ya bırakırdık oyuna sancakta oturur sohbet ederdik.hatta hatırlıyorum bikeresinde sohbete dalmıştım birden ezan okundu niyet ettim o gün ne açlık çektiğimi ben bilirim.ama bikerede dönüp a salak kafam bi oyun için aç kalıyorm demedim.çünkü hoşuma gidiyordu ya ozamanlar ikv n biliyim böyle süslü cümleler kurmayı beceremiyorum ama abi hakketen süperdi ya.yel değirmeni ayakkabı parasını biriktirmek için 2 ay civan çekip 400 bine satmıştım.ayakkabıyı satın aldığımdaysa hani birine aşık olursun için içine sığmaz neden bilmiyırum ama aynen öyle olmuştu.şimdi mevlana asa düşse içimde kıpırdama oolmuyor.bu oyunu paraya döken yönetime sesleniyorum YAZIK ETTİNİZ 1 KRŞ PARA İÇİN BOZDUĞUNUZ ORTAMA

şimdi keşke gene sohp(b)ete dalıp yemeği unutsam ama nerde o eski ortam neyse ben yemek yemeye gidiyorum ezana az kalmış iyi günler,hayırlı iftarlar.
Ben hayatta 2 şeyde çok mutlu oldum. Ne üniversite kazandığımda ne mezun olduğumda. Biri nişanlandığımda diğer ejderi ürettiğimde. Ejderi ürettiğim ilk gün bayılcak hale gelmesem uyumıcaktım artık. :D Şimdi o günlerden geriye edindiğim dostlarım abi abla dediklerim abi diyenlerim var :) Her yaşanmışlık insan için önemli bir tecrübedir. İKV de benim için rafa kaldırılmış gerektiğinde faydalandığım bir tecrübe :)
VBMaSTeR - BuRRaQ

I will be Lodos Forever, Hopefully together....
SanaLBeLa
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen SanaLBeLa »

VBMaSTeR yazdı:
Mrdz yazdı:
VODKA1967 yazdı:Arkadaşlar oyun harbi harbi bitti artık hersene böyle bir muhabbet vardı ortada ama gene az buz oyuncu olurdu. La bakıyorum hafta sonu bile oyuncu kalmamış her gün böyle yaz ayındayız Temmuz oyun dolup taşacakken yemin ediyorum kışın daha fazla adam vardı. Harbiden oyun bitti beyler anca 59 gelecek belki düzelir yoksa cıx.

Ramazanda bari oyun dolarmı sizce fikirlerinizi alayım ?
Aslında istatistikler gün geçtikçe oyuncu sayısının arttığını gösteriyor. Sanırım bu herkesin yakın çevresinden kaynaklı. Arkadaşlarının oyuna ara vermesi oyunda kimse kalmadı gibi hissedebilmene neden olabiliyor. Birde genele açık olmayan grup bölgelerinin, bir çok oyuncuyu içerisinde barındırması ve gözden uzak tutması, Eminönü, Sivri Ada, Meteor bölgesi, Yeraltı gibi yerlerin daha tenha görünmesine neden olabilmektedir. Ayrıca Topkapı güncellemesinin ardından, yoğunluk oluşturan ruh taşları ve geçiş kapıları artık birçoğumuz tarafından kullanılmamakta ve Topkapı bizi görev yerlerine direkt ulaşmamıza yardımcı olmaktadır. Buda Eminönündeki vazgeçilmez madenlerle diğer tüm bölgelerden gelen klan mensuplarının kıran kırana çarpıştığı Komutan çevresinin, meteor bölgesinde Lodos Sancağı çevresinin tenhalaşmasının en önemli aktörüdür.

Bende uzun süren bir ayrılığın ardından yaptığım dönüşte, oyuncu sayısı mükemmel seviye artmış gördüm ve oyuna yeni kaydolmuş onlarca kişiyle tanışma fırsatı buldum :) İstanbul Oyun, gün geçtikçe büyümeye devam edecektir...
Sen oyuncu sayısında ki artışa değil birde oyuncu sayışındaki artış oranına bak bakalım. Mantıken oyuncu sayısı artıcak azalmıyacak ama eskiden artış hızı atıyorum 50 kişi/günse şuanda 10dur.
5 yıldır oyundayım ve ikvnin iyiye gittiğini savunan arkadasa katılıyorum herkes bu oyundan çok şey bekliyor çok çok
Kullanıcı avatarı
Scalgar
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi

Mesaj gönderen Scalgar »

Arkadaşlarım İKV nasıl dediklerinde :

Oyuna girip günlerce tek başına kasıp 49 oluyorsun ve büyük görevlerine yardım edecek bulamıyorsun aylarca duruyor, sabahlara kadar madende bekleyip şaheser üretiyorsun, grup bölgesine girip eşya düşürmek için saatlerce grup arıyorsun, bulduğunda 2 saat pc den kalkmadan bölgeyi bitiriyorsun ve elin boş dönüyorsun tekrar oynuyorsun, tonlarca para yatırıyorsun hala güçsüz kalıyorsun, oyunda sohbet edecek kimseyi bulamadığından eminönü bölgesinin boş sokaklarındaki cinlerde zamanını harcıyorsun..

Ve + olarak oyuna giren arkadaşlarım direk olarak eminönü bölgesini gördükleri için uyduruk saçma sapan yapılmış binaları falan görüyorlar ve grafikleri berbat oynamam ben bunu diyorlar..
Nothing
SanaLBeLa
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen SanaLBeLa »

EVET OYUNA YENİ BAŞLAYACAK ARKADAŞLARA ANLATILMASI LAZIM AYRICA BEN ARKADAŞIMI GÖRDÜM SADECE FARE KESMİŞ İKİ GÜN BOYUNCA :D
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

İkv ye gönül vermiş arkadaşlarım,

Bende eyvah oyunu kapatacaklar diye endişelenmiş ve fena canım sıkılmıstı zamanında... hatta forumda öyle ağır eleştiri yağmuruna tutmuştumki Sobeeyi.

Eskiye nazaran malesef oyuncu düşüsü var eskiden kurt mağrasının önü bos kesmek için bekleyenlerle dolu olurdu tüftüfcü cinleri kesmezdik hatta çamur görevi için sıraya girerdik cin kesebilmek için yer altında akla karayı seçerdim daha hızlı ve uyanık olmak gerekti.
Genel bölgelerin avantajı olan yardımlaşmak faktörü oyuncuları iletişime soktuğundan güzel ahbablıklar olurdu.Hele o taş kanat görevi bronz görevi üç gurup bronzu kesmeye giderdik.

simdi daha çok bireysellik ön planda herkes kendi gemisini kurtarmaya çalısıyor.

Her neyse benim bireysel araştırmalarım sonucu öğrendiklerime göre ikv batmıyor arkadaşlar Sobee tüm hızıyla çalısıyor bize biraz sabır gerekli sadece.İstanbul oyunun kıyameti olmayacak merak etmeyin Sobee bizi çok şaşırtacak.
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ARZLODOS »

SanaLBeLa yazdı:EVET OYUNA YENİ BAŞLAYACAK ARKADAŞLARA ANLATILMASI LAZIM AYRICA BEN ARKADAŞIMI GÖRDÜM SADECE FARE KESMİŞ İKİ GÜN BOYUNCA :D
Rehber arkdaşlar çok çalıştığı içindir. Başından savmak için gizle bolmunde giryor oyuna.

Bir rahber tanırım zamanında Rehber yazısı hiç eksik olmadı ama bir kişinin elinden tutup bişi tarf ettiğini hiç duymadım.

Çara girdiimi vardınki Yan carı ile oyunda Diger carı rahber kazık dikti oraya ağzından bir kelime alan oldusa ben burdayım.

2 gün boyunca fare kestise 10 levelden sonra bunalrdan ex gelmiyor diye birine danışsamış ya .

Kusura bakmayında bende düşen torbaları isportacıya satıldıgını 39 levelde öğrendim. Ne büyük kayıp.
Ne buyuk kayıpki kese kese 35 m para yapmısım oyunu bırakınca 20 msini dağıttım. Boşa gecen 29 level zamanlarım ama neyse daha aktif olablir ilerde.
Temelden eğitim sart hata yapa yapa oyunun kurdu olablir.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
esekherif
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen esekherif »

Beta dönemi yeni bitip 39 levellar geldiğinde oyuna başlamıştım 2008 in yazıydı sanırım.ilk 39 level olduğumda tamam işte oldum diye bir oh çekmiştim.Adada kemiklerin orda bi charın kastığını görmüştüm.Bende gittim ama o arkadaş gibi kesemiyordum ve öldüm.Kaç defa denedim o arkadaş ordaydı ama ben hep ölüyordum.Bunu bir arkadaşa sordum bana üstünü yansıt dedi.Tamamda üstün hep görev itemi Alman dizmen lazım deyince benim için oyunun yeni bir safhası başlamış oldu.Alman reçetede ne lazımsa o madenleri kovalamaya başladım.En sonundada charımı full alman okucu-dış yapmıştım eski herman kütükle kemiklere tek attığım günler oyunda en mutlu olduğum anlardı.

Oyun şuan çok farklı bir oluşumda.Buna ayak uyduranlar yukarıda betimlemeye çalıştığım anlarımı başka başarmışlıklarda mutlaka yaşıyordur.Sonuçta ikv oyunu eleştirsek yersekte sahiplenip zaman geçirdiğimiz bir oyun.Oyunun oynanan kısmı bölgeler olduğu için heryer tenha görülebilir.Sığınak,migrat ve çemberlitaş bölgelerini bir gün kapalı tutsa yönetim oyunun ne kadar kalabalık olduğu görülecektir.Tabiki gözardı etmiyeceğimiz bir durumda bölge itemleri aşağı yukarı tamamlayan oyuncular oyuna seyrek girebilmektedir.Tenha görülmesine sebeb buda olmuş olabilir.Akçe olayı şuan oyunun bir parçası durumuna geldiği için İKV nin bitme durumu eşiğinden artık çok uzak olduğunu söyliyebilirim.
esekherif
Kullanıcı avatarı
bbsnake
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Sancak
İletişim:

Mesaj gönderen bbsnake »

Sobee'nin krizden etkilenmeyen tek şirket olduğunu duydum umarım bizi gerçekten şaşırtırlar herkesin buna ihtiyacı var
Hayattaki tek pişmanlığım yersiz yere iyi olduğum anlardır..

Euronymous
Behexen
Watain
VODKA1967
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen VODKA1967 »

esekherif yazdı:Beta dönemi yeni bitip 39 levellar geldiğinde oyuna başlamıştım 2008 in yazıydı sanırım.ilk 39 level olduğumda tamam işte oldum diye bir oh çekmiştim.Adada kemiklerin orda bi charın kastığını görmüştüm.Bende gittim ama o arkadaş gibi kesemiyordum ve öldüm.Kaç defa denedim o arkadaş ordaydı ama ben hep ölüyordum.Bunu bir arkadaşa sordum bana üstünü yansıt dedi.Tamamda üstün hep görev itemi Alman dizmen lazım deyince benim için oyunun yeni bir safhası başlamış oldu.Alman reçetede ne lazımsa o madenleri kovalamaya başladım.En sonundada charımı full alman okucu-dış yapmıştım eski herman kütükle kemiklere tek attığım günler oyunda en mutlu olduğum anlardı.

Oyun şuan çok farklı bir oluşumda.Buna ayak uyduranlar yukarıda betimlemeye çalıştığım anlarımı başka başarmışlıklarda mutlaka yaşıyordur.Sonuçta ikv oyunu eleştirsek yersekte sahiplenip zaman geçirdiğimiz bir oyun.Oyunun oynanan kısmı bölgeler olduğu için heryer tenha görülebilir.Sığınak,migrat ve çemberlitaş bölgelerini bir gün kapalı tutsa yönetim oyunun ne kadar kalabalık olduğu görülecektir.Tabiki gözardı etmiyeceğimiz bir durumda bölge itemleri aşağı yukarı tamamlayan oyuncular oyuna seyrek girebilmektedir.Tenha görülmesine sebeb buda olmuş olabilir.Akçe olayı şuan oyunun bir parçası durumuna geldiği için İKV nin bitme durumu eşiğinden artık çok uzak olduğunu söyliyebilirim.
Eminimki bütün bölgeleri 1 günlüğüne kapasalar ( Kendi sunucum ve klanım için konuşuyorum.) hiçbir değişiklik olmayacak ve hatta daha da az bir oyuncu kitlesi görülecek. Bunu kendi kendime şöyle açıklayabiliyorum: İlk bölgeler çıktığında yada geçen sene bölgelere katılım çok oluyordu. Hani diyorsunuz ya oyun, oyuncular bölgeye girdikleri için boş ve tenha gözüküyor. Geçen senelerde bölgeye girme sayısı çok fazla oluyordu üstelik oyun da boş gözükmüyordu. Şimdi örnek olarak ben oyuna girip bir çemberlitaş veya migrata giriyim desem eminim Çemberlitaş 5'i geçmez. Migrat'ta 1 veya 2 olacağından çok eminim.

Oyuncular bölgeye girdikleri zaman klandan da yazı yazıyorlar, selam alıyorlar. Ama öyle bir durum yok şimdi. Bölgeyle felan alakası uzaktan yakından yok yani kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Auril »

erbayyy yazdı:oyun boş değil diyenler oyuna yeni başlamışlar galiba önceden çemberli önü sığınaklar önü full adam olurdu şimdi ise bomboş bu her sunucuda nerdeyse aynı
aynen artık mıllet dogru yolu gormeye basladı son 1 ayda sancakta neredeyse 30 40 tane saglam adam oyunu bıraktı :)