NOSTALJİ HAVADİSLER

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Canceazi
Kadim Hidra Avcısı
Kadim Hidra Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: #direngezi

Re: NOSTARJİ HAVADİSLER

Mesaj gönderen Canceazi »

IxMykonSxI yazdı:
XTIMURX yazdı:
Canceazi yazdı:Gerçekten çok güzel yazmışsın. Ben beta oyuncusu değilim. O zamanlarda oynama şansım vardı aslında. Bana oyunu göstermişlerdi ama hiç ilgimi dahi çekmemişti. Buna şu an pişmanım aslında. Beta oyuncusu olmak isterdiğim ama iyi tarafı :arrow: oyunun bağımlılığından uzak kalmışım birkaç sene. Neyse asıl söyleyeceğim şeye geleyim;

aldatmaz2012 yazdı:5. Kripraz, Ametist madenlerinin başında 10 kişi otururdu
Bu sana çelişki gibi gelmiyor mu ? Mavi topaz madeninde 8 kişi oturmasını hepimiz kınıyoruz ama bu cümle :?: :?:

Sonuçta ellerine sağlık :)
Ama o zamanlar madenler sırayla çekilirdi :)
ağzımdan aldı

Teşekkürler bilgilendirme için :)
Resim
Colorado - Magicem
- BeoWulfxBaNDeRaS - MeGaxPeaRSoN

Resim
bbilall
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Klan: Lodos

Re: NOSTARJİ HAVADİSLER

Mesaj gönderen bbilall »

Gerçekten emeğine sağlık. Oyunu bırakalı 1 yılı aşkın süre oldu arada forumdan takip ediyorum ne var ne yok diye. sonuna kadar okudum neredeyse hepsi gözümün önünde canlandı . Şu an oynayanlar eminim o zamanki alınan zevkin %20 sini bile alamıyor. O zamanlar gerçekten ayrıydı :/ bi zamanlar İKV hem oyun hemde dostça bir ortamdı,seviye yüksekti ama artık... :/:(
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Re: NOSTALJİ HAVADİSLER

Mesaj gönderen besiktasask »

aldatmaz2012 yazdı: 24 Eki 2010 00:37 EVET ARKDAŞLAR İKV KÜÇÜK BİR KASABAYDI SADECE EMINONU,ANTREPO,MISIR ÇARŞISINDAN OLUŞAN BU KÜÇÜK AMA SEVİMLİ OYUNUMUZ BÜYÜDÜ BİR SÜRÜ YENILIKLER OLDU BİR SÜRÜ BÖLGELER BİR SÜRÜ İTEMLER VS OYUNUMUZ 10 KAT GELİŞTİ DİYEBİLİRİZ.PEKI BU GELİŞMELERDEN SONRA NELER OLDU ARKADAŞLIKLAR 2. PLANDA KALDI ITEMLER İSE HEP ÖN PLANDA ŞU AN GUNCEL OLAN KONUDA BİLE TOPAZ MADENIN SAAT SABAHIN 3 ü iken 8 KİŞİNİN OLMAZSI SANIRIM HERŞEYİ ÖZETLİYOR DİYEBILIRIZ ESKİ OYUNCULAR İÇİN BU KONU GÜZEL OLUR DİYE DÜŞÜNDÜM VE BETA ANILARIMIZDAN UFAK HATIRALAR =))

1. Kesinlikle Çar çalınma olayları çok düşüktü...

2. Arkadaşlıklar kalıcı ve oyundan daha önemliydi.

3. Şimdi çöp dediğimiz kripraz, A.P.A. o zamanın 750 Bin, 1 M küsüratıydı..

3. Hani bazılarımız hala giyer, Yılan Isırığı, Mev, Klaks, Lavosier, o zamanın süper inanılmaz itemleriydi...

4. Baştan aşağı tüm çarı 3 apa, 3 kripraza itemle donatırdın..

5. Kripraz, Ametist madenlerinin başında 10 kişi otururdu

6. Kuklacı, Zincir büyücülerin ordan çekilip kesiliyordu..

7. Kuklacı o dönemin karakürk'üydü

8. Fareadam görevlerini tek yapmak yürek isterdi...

9. Kurtadamlar şimdinin Alfa'larıydı...

10. GbM 71'ler de aşırı zordular.. Yeşil örümceklerin bi üst sokağındaydılar.. Benim en gözde yaratıklarımdı...

11. Saf Kalay bile pahalıydı len

12. Ampfilikatör elması vardı.. Onu alan dans ederdi....

13. Girilememesine rağman, herkes yeni gelmiş labi taşının önündeydiler...

14. Mısır Çarşısının önünde sadece 1 taşkanat vardı..

15. Ki o taşkanat, Jandarmaları pert ederdi...

16. Yani anlayacağınız oyun çok zevkliydi...

17. Fareler bankanın önündeydiler, jandarmaları kemirirlerdi...

18. Zincir Büyücüleri görevi, asla tek yapamayacağınız görevlerdendi..

19. Elebaşı ile konuşmak çok zordu...

20. Işıkta Yaseminde hemen arzuhalcinin yanındaydı..

21. Git-Gel Görevleri kısaydı..

22. Daha yeni olan çoğu kişi komutandan aşağı bakıp ne var ki orda? Derdi...

23. Zorlu Taşkanat Derisi görevleri vardı..

25.Uçağın orda sanırım Tepegöz vardı..

26. Arz eminönü sancağın orda bi ara kurtadamlar, bi arada tepegözlerde vardı..

27. Philetios'un yanında da tepegöz vardı..

28. Saf Kromda Krip veya apa gibiydi ama bol bulunurdu ne hikmetse...

29. Zamk aşırı pahalıydı..

BUDA BAYAGI ÖNCEKİ HAVADİSLER (EMINIMKI ÇOGUMUZ GERI DONUP OKUMUŞTUR AMA YINEDE KOYMAK ISTEDIM)

Macera başlıyor... [15 Aralık 2006] .
. Yaklaşık 2,5 yıldır geliştirme çalışmaları devam eden İstanbul Kıyamet Vakti oyununun son herkese açık testleri 25 Aralık'da başlıyor

İKV Açık Beta [25 Aralık 2006] .
. Mynet üyeliği olan herkes oyunu sitemizden indirerek beta sürümünü oynayabilir. BU HERKESE AÇIK TEST SÜRÜMÜDÜR. Online oyuncu sayısı kısıtlı olacaktır. İyi Eğlenceler.

Dengeleme [28 Mart 2007] .
. Bünyeye aşırı puan vermenin yarattığı dengesizlik giderilmiştir. Bünyenin enerjiye etkisi azaltılırken seviyenin etkisi artırılmıştır.

Şaka Değil İKV Açıldı! [1 Nisan 2007] .
. İKV yepyeni web sitesi, bölümü, eklentileri ve 29 seviye sınırı ile tam sürüme geçmiştir! 1 Nisan 2007'den önce oyunu kurmuş olan oyuncularımızın yeni istanbulkur.exe'yi indirip oyunu yeniden kurmaları gerekmektedir. Eski kurulumu bilgisayarınızdan kaldırmanız yer kazanmanız için önerilir. Oyunun yeni ortamının hatasız bir şekilde oturması amacıyla tüm karakterlerin ve kayıtların silinmesi gerekmiştir! Beta sürecinde uzun süredir yer almış ve belli seviyeye ulaşmış oyuncularımıza 1 aylık Plus Paketi ayrıcalığı hediye edilmiştir.
Philotheos'un Labirenti sizleri bekliyor. 29 seviyeye kadar karakterinizi geliştirebilirsiniz. Arzuhalci'nin gizemli görevleri devam ediyor. Yeni düşmanlar ve yeni ödüller. "Efsanevi eşyalar" ise en zorlu görevlerin ödülleri olarak sahiplerini bekliyor.

Yeni sunucu [6 Nisan 2007] .
. Gösterdiğiniz yoğun ilgi nedeniyle 'Teşkilat' adlı sunucumuz açılmıştır! Farklı sunucularda farklı karakterleriniz, eşyalarınız, kullanıcı ayarlarınız olacaktır. Sunucular birbirlerinden bağımsızdır. Bir sunucuda yarattığınız bir karakteriniz diğer sunucuda bulunmaz. Bir sunucudaki karakteriniz diğer bir sunucuya aktarılamaz. Ama dilerseniz aynı isimle diğer sunucuda da sıfırdan bir karakter yaratabilirsiniz.
Ek sunucular sizlere daha az yoğun bir ortamda oynayabilme şansı sunmaktadır. Plus paketi üyelikleriniz tüm sunucularda geçerlidir.

TAŞ KANAT SALDIRISI EMİNÖNÜ'NÜ VURDU [28 Mayıs 2007] .
. Eminönü büyük bir tehdidin kıskacı altında?

Bir süredir Mısır çarşısı önüne musallat olan belalı yaratıklardan taş kanatlarla Jandarma arasında süren mücadele, taş kanatların sayısında gerçekleşen büyük artış sonucunda, bütün Eminönü'ne yayıldı. Teşkilat lideri Agah Bey, tecrübeli Teşkilat üyelerini, "Acil" kodu altında birleşmeye çağırıyor.

Agah Bey basına verdiği demeçte şöyle dedi:

"Mücadele organizasyonuna katılmak için iştirakler, taş kanatlar hususunda uzman olan Jandarma Ali'ye yapılacaktır. Durum çok vahimdir. Bütün tecrübeli teşkilat mensuplarının ivedi olarak bu göreve iştirak etmesi hayati ehemmiyet taşımaktadır."

Taş kanatlarla mücadele etmek için bilinmesi gerekenler:

Sağlık iksirsiz dışarı çıkmayın.

Eminönü halkımızın, bu istila durdurulana kadar, çok acil olmadıkça evlerini terk etmemeleri hayati ehemmiyet taşımaktadır.

Çok hızlı uçucular olan taş kanatların saldırıları ölümcüldür.

Taş kanatların kesici ve delici silahlara karşı çok dayanaklı, ezici silahlara karşı ise daha az dayanıklı oldukları tespit edilmiştir.

Taş kanatların derilerinden alacağımız örnekler, öldürüldüklerinin kanıtı olacaktır.

Jandarma Ali, bu mücadelede, her sunucuda 800 adet Taş Kanat derisi getiren ilk şahsın, teşkilat tarafından mükafatlandırılacağını açıkladı. Ali tarafından bildirilen büyük mükafatların listesi aşağıdaki gibidir.

Bu kişiler, 6 adet dilediği özellikteki eşyalardan edinebilecektir. Bu eşyalar ceket, pantolon, eldiven, ayakkabı, zırh, kolye ve yüzük arasından seçilebilir.

Bu eşyalar, sarı sınıfına giren iki özellikli eşyalardır. Oyunda reçetesi olan eşyalar arasından seçilmelidir. Yan yana gelemeyecek iki özelliğin seçilmemesine dikkat edilmelidir.

Gene 800 adet Taş Kanat derisi getiren her sunucudaki ilk kişilerin adları, Teşkilat tarafından gelecekte eklenecek bir efsuna isim olarak verilecektir. (Çarşı Sokağı usulü gibi bir isim yerine, bu dört kişinin adlarının kısaltmaları yan yana konulacaktır)

800 adet Taş Kanat derisi ilk olarak getirildikten sonra, o sunucuda başka ödül verilmeyecektir.

Sağlık iksirsiz dışarı çıkmayın.

Klanlar Savaşı! [30 Mayıs 2007] .
. Lodos ve Arzın Çocukları bir kez daha büyük bir çatışma içine girdiler. Kazanan klan Arz'ın çocukları oldu.

Savaş sonrası GM şampiyonu Nick olurken, Handan Hanım, şampiyonu olarak Rothkildam 'ı seçti!

Buna Benzer Bir Konuyu Yaklaşık 1 Yıl Önce Teskılat Genel Sohbettede Açmıstım Burayada Açmak İstedim :)

6 yıl aradan sonra yine maden kavgalarını görebilecek olmak duygulandırdı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Böyle yazıları okudukça yüreğime bir sızı saplanıyor sanki. Bir daha gelmeyecekleri içindir belki. :(
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Herşeyi ne kadarda güzel anlatmış 😀 Artık bu günleri sadece hafızamızda canlandırırız dahası olamaz
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

OZHANBEY yazdı: 20 Şub 2018 20:08 Herşeyi ne kadarda güzel anlatmış 😀 Artık bu günleri sadece hafızamızda canlandırırız dahası olamaz
Ben öyle düşünmüyorum, beklersek tekrar mutlu olabiliriz.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

TOLGARDA yazdı: 20 Şub 2018 20:37
OZHANBEY yazdı: 20 Şub 2018 20:08 Herşeyi ne kadarda güzel anlatmış 😀 Artık bu günleri sadece hafızamızda canlandırırız dahası olamaz
Ben öyle düşünmüyorum, beklersek tekrar mutlu olabiliriz.
Ben hala mutluyum 😊 Ama eski günlerdeki o birlik dirlik saygı ve sevgi çerçevesindeki ikv asla ama asla olmayacaktır. Bu imkansız fakat inşallah ben yanılıyorumdur ve 1 sene sonra bu mesajına vaybe kardeşim sen haklıymışsın derim 😊
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)