SON 3 gün !!! Destek olma vakti

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Lorry
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Lonca: SABBAH

Re: SON 3 gün !!! Destek olma vakti

Mesaj gönderen Lorry »

SeRRuh yazdı: 30 Ara 2019 23:07
Lorry yazdı: 29 Ara 2019 11:31 İKV yönetimi bir çok oyuncuya blok attı benim çevremden de bir çok kişi bu sebepten dolayı bıraktı fakat konuştuğum kişilerin en azında yüzde 90 ı bug yaptığı için blok yedi diğer kısım ise bu durumdan faydalanan insanlar olduğunu düşünüyorum , hidrojenin 400m olduğu piyasada 100m den İpek alıp zırh basan sonra da blok yedim diye dolaşan çok boş insan var , ben 6 aydır sıfırdan başlamama rağmen sayısız alışveriş yaptım hepsini de dikkat ederek yaptım güvendiğim kişilerle alışveriş yaptım. Sonuçta bu durumu da kötüye herkes kullandı suçun %49 ı İKV yönetimindeyse %51 i de oyuncularda kimse kusura bakmasın
Güzel kardeşim ben kopya yapmadım ve bloklanmadım. Benim durumum çok enteresan bir hal. Hesabımdaki karakterlerim silinmiş. Karakterleri kendi yöntemlerimle araştırdığımda silinmediğini öğrendim. Kimseyle zaten pek bi alışverişim olmaz bir madene veya bir materyale ihtiyaç duyduğumda kendim çekerim veya düşürmeye çalışırım. Hesabımdaki büyücüme aylarca girmediğim zaman oldu en son girdiğimde 3 4 adet tılsımı arkadaşıma verdiğimi hatırlıyorum. Daha sonra geri almak için girdiğimde karakterlerin hesapta olmadığını gördüm. Tılsımlar kopya mıydı ki böyle bir şey başıma geliyor? Hayır asla olamaz. Tılsımları yıllar önce bizzat kendim ürettim. Üretim malzemeleri kopya mıydı? Hayır o madenleri de Eminönü sunucusunda oynayan ve büyük hol zamanı saatte xenotim kasanlar gayet iyi bilir ki nice zorluklar arasında biriktirdim. Aynı hesapta bulunan kasa olarak kullandığım hesaba ise yüklü miktarda materyal aldım. Materyalleri aldığım zamanlarda ne kopya ne de o anlamda hiç bir bug yoktu. Oyunu bırakmış ve tekrar başlamış eski bir arkadaş ile 3 ipek karşılığında anlaşarak alındı. Madenlerin her biri fiyatlandırıldı ve o zamanın parası ile ufak bir pazarlıkla 3 ipeğe denk geliyordu. Verdiğim 3 ipek tamamen boss kesilerek düşürüldü ve borç ödendi. Konu ile alakalı gerekli kanıtlar hesaplar silinmeden çok öncesi tarihi açıkça belli olacak şekilde mevcut olmasına rağmen konu ile ilgilenen hiç kime olmadı. Ben bu mağduriyeti neden yaşıyorum? Neden hiç bir illegale karışmadığım halde hesabımdaki karakterleri siliyorlar? Şu oyunda küfür ettim cezama razı geldim susturuldum. Aynı şekilde boss kaçırdım ve asla inkar etmedim cezama razı oldum. Ama asla karakterlerimin silinmesine razı olmayacağım. Ceza alan hesaplar arasında yoksun denildiği halde hesabıma erişemiyorum. Konunun temasına gelecek olursak maalesef sırf şu oyun bir süre daha ayakta kalabilsin diye payıma düşen alışverişimi yaptım. Çocukluğumuzun ortak oyunu, kalan tek değişmezi bu oyun. Kızsam da sahip çıkmak gerekiyor.

sevgilerle.

Herhangi bir sebep elbet ki senin hesabının incelenmesine neden olmuştur yanlış anlamayın beni lütfen oyundaki art niyetli kişiler bug ile birbirlerini bloklatıyorlar en güvendiğim kişiler ile alışveriş yaparken bilgisayarımdan fotoğraf alıyorum . 9 yıl sonradan oyuna dönmüştüm ve ilk alışverişimde blok yedim forumdan ve YouTube dam takip ettiğim için fotoğraf ve video almıştım , 59 level Oğuz Kağan zırhlı ve kıloçlı kişiden 5 hidrojen almıştım ve başka bir ticaret yapmadan oyunu kapattım 3 aaat sonra blok yemiştim , hesabımı 2 gün sonra açtırdım hem yönetime hemfe forumda konu açarak mağduriyetimi duyurdum bunlarda hesabımın açılmasına yardımcı oldu ve beni bloklatan arkadaşı da şikayet ederek 1 hafta içinde incelenmesini talep etmiştim. Daha dikkatli olmanızı önerir geçmiş olsun dilerim
Lorry
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Lorry »

https://youtu.be/eyiXk_BRCBU Videoyu izleyip beğenirseniz sevinirim arkadaşlar , herkese iyi oyunlar
Sifirbirplaka
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Sifirbirplaka »

ben bu cağrı yapılmadan önce gereken yardımı yaptım ama oyundan arkadaşınız yoksa , yardım alamazsanız hesabı bir yere kadar getirip birakiyorsunuz bir daha aklınıza oynamak gelene kadar , bu oyunun en büyük sorunu ne buglar ne geliştirme benim düşünceme göre oyuna yeni gelen arkadaşlar için hiçbir kolaylık yok . yapılmayan görevlerden tutta yardımlaşmanın belli kişiler arasında yapılmasına kadar bence bencilleşmenin üst düzeye geldiği bir ortam var en kalabalık sunucu bile keşke bunu yapan arkadaşlarımız! yeni oyuncu ve yeni hesap sayısı artmadıgında oyununda gelişmeyeceğini görebilecek ne ikv ekibi ne de gelişmesini isteyen ama oyuna yeni insanların katılmasına teşvik etmeyen arkadaşların varliği sayesinde oyun koca bir çöğlüğe dönmüş vaziyette . Kİ bir takım arkadaşlar zamanında hileler sayesınde fazla demek az kalır über über paralar kasması ile herşeyin asırı pahalanması da cabası . oyuna emek vermek cok önemli ama bu cok oynamakla değil aynı zamanda arkadaşlık dostluğun işin içine katılması gereken bir şeyin oldugunu düsünüyorum.bunlar benim kendi şahsi düşüncelerim keşke 39 levellerde ki tadında kalsaydı ama yılların arkasında kalmış bir oyun suan gözümde , değil para 1 sn dahi vermek istemiyorum .
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen HollyShit »

Hala sahip çıkanların olduğunu görmek çok güzel. Gerek maddi gerek manevi ben de her zaman Sobe ve siz değerli İKV oyuncularıyla birlikteyim. Her ne kadar ölmüşüm sansanıza da yaşadığımı belirtmek isterim :p .
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Yeni oyuncuyu kucaklamama konusuna katııyorum. Ben bu oyunu küçükken oynamıştım. MMORPG ile pek aram yoktur. İnternet kafe de 10 seviye kadar kasıp salmıştım. Sonra kendime bilgisayar alıp, gene az MMORPG oynarken bir ara giriş yaptım. Seviyemi 42 kadar kastım. Ama genelde görevleri yapıp kasıyordum. Çünkü slot kesmek keyifli değil. Boss görevleri geldi, bu çöl gibi haritadan yardım edecek adam arıyordum. Adamlara özelden ya da genele sa yazsam bile cevap veren görmedim. Sonra kendim denedim ama olacak gibi değildi. Oyunu saldım. Bana göre bu kitleyi düzeltmeyecekleri için, oyunda seviye kasmayı ve görevleri kolaylaştırmaları gerekiyor. Yeni oyuncu, aktif oyuncuların gezdiği yere gelene kadar bu zorlu sistemden bayıyor.

Yani amacım PVP filan değil. Oyunun PVE içeriğini tüketmek, sonrasında neler oluyor merak ediyorum. Ama oyuncu sayısının yetersizliği, görevlerin dövüş sistemine göre abartı zor olması ve eldeki oyuncu tabanının size cevap vermeyecek kadar sorunlu olması bu oyunun yeni oyuncu için oynanamaz olduğunu kanıtlıyor.
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Yani eğer geliştirici takımda az insan bile varsa, İlk olarak oyunun sitesini değiştirin.
Sonrasında giriş haritasını, hikayenin akışı ilerlemiş gibi birazcık canlı bir ortama çeviirn.
Çoğu oyun yeni hikaye güncellemesi yayınlayınca, oyunun haritasında değişiklikler yapıyor.
Ayrıca yüksek seviyelerin PVP yapması için, daha fazla ilk köye teşvik edin.
Çok oynayan biri değilim. Haritalar arası ışınlanma sistemi yoksa, ışınlanma sistemi ile bu ayarlanabilir. Yani insanlar item vb. kasarken, haritalar arası yürüyorlarsa, asla ilk köyü dolu olarak gösteremezler.
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Yani kullanıcının gözünü boyayın. Bunun için sitenin elden geçirilmesi ve ilk haritanın o puslu ortamdan çıkarılması gerekiyor.
Diğer haritalar da iyileştirme yapılabilir. Bazı nesnelerin dokusunu değiştirmek, az kişiyi zorlamayacaktır. Hatta topluluk tarafından destek alınabilir.

Ek olarak sunucu birleştirmesi lazım. Bence tüm oyuncuların e-posta adreslerine, sunucu birleştirmesini bildirip. Tüm hesaplara sunucu aktarma nesnesi tarzı bir şey verilebilir. Sunucu aktarılırken, tüm karakterlerin tekrar kullanıcı adının girilmesi istenebilir.

Ya da oyuncuların aldığı akçelerin harcanmaması söylenip, tüm karakterler sıfırlanıp. Baştan bir sunucu açılıp, onun Hype ile gerekli reklamlar basılıp insanlara ödül dağıtılarak, ilgi çekilebilir.
Lorry
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Lorry »

Evet oyun özellikle görevler açısından oyuncuları cok zorluyor. Bu sebepten dolayı ben tatil zamanları oynuyorum . Bütün gün
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Lorry yazdı: 02 Oca 2020 13:21 Evet oyun özellikle görevler açısından oyuncuları cok zorluyor. Bu sebepten dolayı ben tatil zamanları oynuyorum . Bütün gün
Merhaba. Eminönü Cumartesi ve Pazar günleri çoğunlukla kapalı oluyordu. Bu sorun düzeltildi mi?
Lorry
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Lorry »

Çok nadir oluyor ben pek denk gelmedim fakat gece 12 den sonra kesintiler yaşadım