Ruh taşları, Migrat, Kissless.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Re: Ruh taşları, Migrat, Kissless.

Mesaj gönderen Acelikerk »

"Düşünen Adam" heykelinin bir kopyası İstanbul'da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin bahçesinde bulunur. Hastanenin simgesi olan heykel, hastalar tarafından yapılmıştır.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

02ARMA02 yazdı: 20 Eki 2019 12:02
Acelikerk yazdı: 20 Eki 2019 10:09
02ARMA02 yazdı: 19 Eki 2019 23:54
Araştırmam devam ediyor. Şüphem doğru çıkarsa ben dahil şok olucaz...
Reis filmi duymuştum Mad Max in eski filmi. Diğer eklenen karakterler neymiş merak ettim bir izleyeyim, zaten güzel filmdir. Umarım çözersin şu hikayeyi, harika olur. Arzuhalcinin filolog olduğunu ve teşkilat için çalıştığını biliyorum sadece. İyi tatiller.

Hidra yolu üzerinde bulunan ufak akrep heykellerinin olayını bilen var mı?
Saklı ırklar kel olanlar bu filmden esinlenmiş.

Ayrıca büyük lider de benziyor Bir karaktere.
Elinizde mevcut görseller var mı?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Aylar sonra foruma girdim dolu bir yazi gormek hosuma gitti eline saglik :)
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

https://www.google.com/maps/place/Ancie ... d22.500576

Stadyum, tiyatro ve "Sibly" kayanın aynı yerde bulunması sanırım tesadüf değil. Sibly ne demek araştırdım ancak yabancı dilim iyi değil :grimacing: Sanırım şifacı bir kadının kayaya dönüşmesi ve topraktan çıkması olayı.

Şimdi şunu bir açalım arka planımıza
Resim
Junonun salonunda "Leg 13 kişisel ofis, Junon ölüm getiriyor." yazıyor.
Leg sanırım Legione kısaltması. Lejyon Eski Romalılarda, piyade ve süvarilerden oluşan askeri birlik. Cümlenin anlamı; "13. lejyon karargahı, Junon ölüm getiriyor." manasına geliyor.

"XIII. Lejyon (MÖ 31 yılında itibaren Gemina ("ikiz lejyon") olarak bilinir), tarihsel olarak Roma Lejyonları'nın en dikkat çekici lejyonlarından biridir. XIII. Lejyon, Jül Sezar'ın Galya seferinde ve hemen ardından Roma iç savaşında çok önemli roller üstlenmiştir. Sezar'ın 10 Ocak MÖ 49 tarihinde Rubicon'u birlikte geçerek iç savaşın başlamasına neden olduğu lejyon, Lejyon XIII Gemina'dır. Lejyon varlığını 5. yüzyıla kadar sürdürmüş olup sembolü aslandı.
5. yüzyılda, bir Notitia Dignitatum'a göre legio tertiadecima gemina Mısır'da, Aşağı ve Yukarı Mısır'ı birbirinden ayıran geleneksel sınır üzerinde inşa edilmiş stratejik bir kale olan Babil kentinde Comes limitis Aegypti komutasında görev yapmıştır."

Sanırım aşağı ve yukarı Mısırı ayıran yerde bulunması tesadüf değil, zira önceki sayfalardan hatırlayacağınız üzere Horusun gözü, yeniden doğum, yılan bilgeliği ve şifa Mısıra dolayısıyla Merana dayanması muhtemel şeyler. Aşağı ve yukarı Mısır hadiseleri Mitolojide de tanrıların bölünmesi ve savaşı ile anlatılıyor. Ayrıca şunu eklemek istiyorum, Tanrının arkadaşı yani Philotheos salonunda bulunan akrebin çalınan gözü...
Resim

""Horus'un gözü" ya da "Tek Göz" kötülükle mücadele ederken sağ gözünü kaybeden horus’a ithaf edilen bir mitolojik unsur ve tılsımdır." Salonda bulunan ve kitabede yazılanlara göre tılsım olan şu heykeli hatırlayın. Sol gözü çalınmıştır bu heykelin. Hidra yolu üzerinde ufak akrep heykelleri de görebilirsiniz. Meran-Roma düşmanlığından dolayı onların işi olduğunu düşünüyorum ancak emin değilim. Sol gözün meran tarafından çalındığını düşünmeme sebep olan bir başka şey; "Horus'un gözü, Antik Mısır tasvirlerinde ilâh Horus’un “Ay gözü” de denilen sol gözüne verilen addır." Hol girişinde, gonglarda vs. bulunan göz sol gözü simgeler demek oluyor bu.

Şimdi Philotheosun kalkanına, Junonun salonunda bulanan posterlere ve son olarak Gbm-Xin sol omzuna bakalım. 13. Lejyon... 13 sayısı uğursuz kabul edilir. "Yunan mitolojiside tanrıların evi Olimpos Dağı'nda 12 tanrı oturur. Yunan mitolojisine en son katılan tanrı Dionysus için Hestia isimli tanrıça Olimpos'tan ayrılarak insanlarla yaşamaya başlar. Olimpos'taki tanrı sayısı kötü kabul edilen 13'e ulaşmaz." Hestia başta verdiğim haritada gördüğünüz bölgeye gitmiştir.

Saklı ırkların Gaffar beyin işi olmadığına kanaat getirdim bu bilgilerden sonra. Peki Beyaz Şapkalı Adam kim oluyor? Her bilgiden sonra yeni sorular ortaya çıkıyor... Son olarak hikayenin bittiğini görecek kadar yaşarsak sanırım şu mite benzer bir biçimde bitecektir. Umarım kargacık, burgacık bir yazı olmamıştır, rahat rahat okumuşsunuzdur.

"Efsaneye göre Horus, Osiris’in oğludur ve babasının cesedinin tohumundan oluşur. Kötülüğü temsil eden Seth, Osiris'i öldürür. Osiris'in oğlu Horus, intikam almak üzere Seth ile savaşır. Seth, bu savaşta Horus'un gözünü parçalar. Bu parçaları Toth bir araya getirirse de eskisi gibi çalışmayacaktır, o bu eksikliği büyü gücü ile tamamlar ve böylece göz eskisi gibi olur."
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Hermes ve Thothun aslında aynı tanrılar olduğunu daha önce söylemiştim.

Thoth, bilge ve öte alemlere kimin gidip gitmeyeceğine karar veren tanrı. Bir nevi ikinci adam. Babası Ra.

Horus, Osirisin oğlu. Babası Osiris, Seth tarafından öldürülmüştür. Horus ve Seth savaşırlar, Horus sağ gözünü kaybeder ki bu gözler sıradan göz değildir, tılsım olduğuna inanılır. Thoth bu savaşta Horusu destekler, hatta gözleri bir araya getirip büyü ile eski haline getirmeye çalışır.

Eğer Thoth yani Hermes sahiden ruh taşları ile ilişkili ise veya taşların kendisi ise yeniden doğması için birine yardım ediyor demektir.

Resim
Khepri Mısır mitolojisinde önemli bir yere sahip. Türkçe karşılığı pislik böceğidir, hayal kırıklığı oluyor bir anlık, biliyorum. :grin: Bu böceğin pisliği yuvarlaması ile Ra yani Thothun babasının güneşi iteklemesi eş görülmüş. Khepri "Doğmakta olan" anlamına geliyor ve bu tılsım yeniden doğuşu simgeliyor. Bknz: Samuray Jack 3. sezon, 5. bölüm "Jack Mısırda". Niye bu iğrenç bilgiyi verdim, çünkü; "Harmakhis (Ufuktaki Horus), "doğan güneş" olarak kişileştirilmiştir ve dirilişin ve sonsuz hayatın sembolü Khepera ile simgelenmiştir." bilgisine rastladım. Yeniden doğan Horus...

Resim
Kissless olduğu düşünülen yaratığın başındaki taca bakalım. Acaba 13. lejyonun gerçekte simgesinin Aslan olması ama oyunda At ile simgelenmesi veya Junonun kıskanç bir evlilik tanrıçası olmasına rağmen oyunda 13. leyjonun "Ölüm Getireni" olması gibi bu taç ve yaratık da Kheprili Horus, Ufuktaki Horus olabilir mi?
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Conanı hiç bilmiyorum. Çok uzak olduğum bir çizgi film, hikaye. Conanda Stygia, Lemuria, Kral Kull hakkında bilgi sahibi değilim ve pek iştahım yok Conan okumaya. Bence 7 Kök ırk, Atlantis, Mu ve Conan hikayesinden Seth, Thoth Ammon, Serpent Man, Lemuria yılan halk gibi hayal ürünlerinden bir esinlenme, gönderme var. Conan okumuş, izlemiş olanlar bilgilendirirse iyi olur.
Resim
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Sanıyorum arzuhalci diye bildiğimiz kişi, Fotoğrafçı "ARA GÜLER"

bizi labirent, Meran Şehri, yer altı gibi yerlerde fotoğraf çekmemizi isteyip görevler veriyor.

Philotheos görevinde ise Savaşçıya "Islık Çalan" adlı şaheser veriliyor.

ARA GÜLER'in bir takma adı var ; Islık Çalan Adam diye...
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

02ARMA02 yazdı: 13 Kas 2019 09:34 Sanıyorum arzuhalci diye bildiğimiz kişi, Fotoğrafçı "ARA GÜLER"

bizi labirent, Meran Şehri, yer altı gibi yerlerde fotoğraf çekmemizi isteyip görevler veriyor.

Philotheos görevinde ise Savaşçıya "Islık Çalan" adlı şaheser veriliyor.

ARA GÜLER'in bir takma adı var ; Islık Çalan Adam diye...
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Nasıl bir oyundur hakikaten her yer dolu, her yer ince ince düşünülmüş.

Ara Gülere gönderme olduğu, esinlenildiği apaçık. Aradan yıllar geçti ama hala oyunda bilmediğimiz nice şeyler var.
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Ara Güler Beyoğlu doğumlu. Arzuhalci ise Beyoğlundan geliyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Acelikerk yazdı: 13 Kas 2019 12:25 Ara Güler Beyoğlu doğumlu. Arzuhalci ise Beyoğlundan geliyor.
Resim
Bende öyle düşünüyorum ama işte sadece bir fikir ☺️
...COMANDANTE...

... Semsûr...