Haksız "blok" aldım deyip karakterinin açılmadığını söyleyenler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Haksız "blok" aldım deyip karakterinin açılmadığını söyleyenler

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Aylarca haksız yere bloklandıklarını dile getirip karakterlerinin açılmadığını söyleyen insanlar oldu forumda ve onlarca konunun silindiğine şahit olduk. Ve daha sayamayacağım bir çok şikayet... Kimilerine çok samimi inandık kiminlerinde ise sürekli yine şüphe içinde kaldık ( şahsen ben öyle idim ). Ta ki başıma gelene kadar, olayı anlatacağım tamamen bilgilendirme amaçlı yapıyorum bunu, buna benzer olayları yaşayanlarınız varsa paylaşırlarsa en azından oyunda ne olup bittiği ile ilgili fikir sahibi oluruz. Konuya giriş yapacağım fakat ondan önce, yıllardır tanıdığım bir oyuncunun yaklaşık 5-6 ay önce kendi çarının haksız yere banlandığını dile getirip ve samimiyetine inanmama rağmen karakteri uzun süre banlı kalan “MadenKasası” karakteri 2 ay sonra yöneticiler tarafından tekrar açılmıştı. Foruma konu dahi açmıştı fakat karakteri açıldıktan sonra konunun silinmesi talebinde bulunmuştu kendisi.

Dönelim konumuza ve benim yaşadıklarıma;

Oyuna yaklaşık 3,5 aydır giriş yapmıyordum ve 6 Eylül Cuma günü oyuna girdim. Oyunda çok fazla kopya olayının olduğunu forumdan takip ediyordum. 7 Eylül Cumartesi günü “Lpxwow” karakterimden daha öncede elimde bulunan Karaköy Reçetelerini ve bir kaç zırh iksiri ile ana karakterim olan “Lpxsevenfold” karakterine emden aktarım yaptım. Bu aktarımı öğlen 12:00 civarları yapmıştım sanırım. Zaten Lpxwow karakterim Komiser odasında bulunup çok nadir, sadece boss kesimleri için kullandığım karakterim. Aynı günün gecesi sunucu listesinin gelmediğini söylemişlerdi kopyalara engel olmak amaçlı. Bizde arkadaşla komiser keselim istedik karakterler düşene kadar takılırız niyetine. Gece 00:30 civarı Lpxwow savaşçım oyundan düştü ve arkadaşıma hayatımda ilk defa bu şekilde karakterim düştü dedim. Ne kritik hata ne de başka bir şey acaba durup duruken karakterim ban falan mı aldı diye şaka dahi yaptım. Neyse sunucu listesi gelmediği için tekrar giremedim karaktere. Ertesi gün olay aklımdan dahi silinmişti karakterde bulunan 1 adet kara barutu aktarayım diye 8 eylül 11:00 gibi giriş yaptım, karakterin bloklandığı yazısını görünce şok oldum. Zaten gece düşürdüğümüz 4 adet karabarut ise oyunun geri sarması yüzünden kaybetmiştik üzerine karakter sebepsiz yere blok yemiş =) Ben yaptığım alışverişleri düşünmeye çalışıyordum zaten zar zor hatırlıyordum ve o karakter ile kimseyle alışveriş yapmadığıma emindim. Şifremi sadece abim bilir ve o da o karaktere girmediğini söyledi. Asa malzemesi topluyordum ve o işi de ana karakterimden yapıyordum olurda kopya bir şey gelirse elimize, bilinçli olmadığını göstertmek amacıyla. Kaldı ki sadece 59 level karakterler ile alışverişimi yapıyordum. Her neyse;

8 Eylül 12:00 gibi desteğe mesaj attım ve durumu izah ettim.
Aynı günün Gecesi 00:30 gibi öylesine girip bakayım istedim karaktere ve açıldığını gördüm.

Blok aldığıma dair bilgilendirme mesajı aldım mı: Hayır
Blok açıldığına dair bilgilendirme mesajı aldım mı: Hayır.

Normalde destekten mail gelirdi fakat bu olay için bu şekilde olmadı.

Belli ki hazır bir script oluşturulmuş ve gelişi güzel ban atılabiliyor. Bunun üstüne düşülüp yenilenmesi gerekiyor. Benim karakterlerim eski ve çok emeğimin geçtiği karakterler. Olur da oyuna bir daha hiç girmeyip aylar sonra Lpxwow karakterime girmiş olsaydım asla ve asla ne alışverişleri hatırlardım ne de zamanı. Karakterim bu yüzden gitmiş olsaydı çok yazık olurdu. Aldıkları banları aylar sonra fark eden oyuncuların mutlaka olduğunu biliyorum ve geri alabilmişler midir hiç bir fikrim yok. Şu ana kadar sürekli aklımda haksız yere ban olayı ile ilgili şüphelerim vardı fakat yaşadım ve gördüm.

Son olarak, 30t üstü nakit para biriktirmiş karakterin ban aldığını söyleyenlerin olduğunu duydum. Böyle bir şey doğrumu? Şu an sadece elinde tılsımları olan birisi alışveriş yapıp 300t üstü para bile rahatlıkla toplayabilir Çünkü tılsımların fiyatları 10t 30t gibi rakamlar. Kendi ana karakterinde 300t yakın nakit bono biriktirmiş veya daha fazla biriktiren var mı? Bu konu üzerine herhangi bir net cevap verebilecek varmı? Oyuncular ana karakterlerinde yaptıkları alışverişler ile bono biriktirseler dahi ban mı alacaklar?

Tamamen söylenti ve saçma olduğuna inandığım bir şey fakat bu yüzden ban alan kişilerin olduğunu duydum. Bu konu ile ilgili kesin bilgi verilirse oyunculara, en azından rahatlıkla gerekirse videolar veya ekran fotosu alarak alışverişlerini sürdürebilirler belki de? Veya ne bileyim ellerinde bulunan değerli eşyaları satıp nakit bulundurabilirler.

Not: Giriş Resmini eklemeyi unuttum ona da buradan bakabilirsiniz:

Resim
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Re: Haksız "blok" aldım deyip karakterinin açılmadığını söyleyenler

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Öncelikle geçmiş olsun. Sunucu kapalıyken senin oyunda olmandan şüphe duyup karakterini incelemeye almak için geçici süreliğine banlamış olabilirler.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

CHAPPIE yazdı: 10 Eyl 2019 21:21 Öncelikle geçmiş olsun. Sunucu kapalıyken senin oyunda olmandan şüphe duyup karakterini incelemeye almak için geçici süreliğine banlamış olabilirler.
Teşekkürler.
Hayır aynı süre içerisinde 3 karakterimde de aktif durumdaydım. Arkadaşım ise 2 karakterinde aktif idi. Ayrıca oyunda oyunda aktif olan bir çok fazla insan vardı. Kısacası hazır script ile ban atıldığına neredeyse 99% eminim diyebilirim. İşte sadece karakterinin bloklandığını fark edip itirazda bulunanları kontrol edip gerekeni yapıyorlar. Aylar sonra fark eden ya da uzun süreler boyunca oyuna girmeyip karakterinin bloklandığının farkına varanlar için nasıl bir tutum sergilerler bilemiyorum. Yine de herkesin yaşadıklarını okumak herkes için faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü insanlar en ufak bir şeyi satıp almaktan korkar olmuşlar.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
xstreetglowx06
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen xstreetglowx06 »

LinkiNParkK yazdı: 10 Eyl 2019 21:01 Aylarca haksız yere bloklandıklarını dile getirip karakterlerinin açılmadığını söyleyen insanlar oldu forumda ve onlarca konunun silindiğine şahit olduk. Ve daha sayamayacağım bir çok şikayet... Kimilerine çok samimi inandık kiminlerinde ise sürekli yine şüphe içinde kaldık ( şahsen ben öyle idim ). Ta ki başıma gelene kadar, olayı anlatacağım tamamen bilgilendirme amaçlı yapıyorum bunu, buna benzer olayları yaşayanlarınız varsa paylaşırlarsa en azından oyunda ne olup bittiği ile ilgili fikir sahibi oluruz. Konuya giriş yapacağım fakat ondan önce, yıllardır tanıdığım bir oyuncunun yaklaşık 5-6 ay önce kendi çarının haksız yere banlandığını dile getirip ve samimiyetine inanmama rağmen karakteri uzun süre banlı kalan “MadenKasası” karakteri 2 ay sonra yöneticiler tarafından tekrar açılmıştı. Foruma konu dahi açmıştı fakat karakteri açıldıktan sonra konunun silinmesi talebinde bulunmuştu kendisi.

Dönelim konumuza ve benim yaşadıklarıma;

Oyuna yaklaşık 3,5 aydır giriş yapmıyordum ve 6 Eylül Cuma günü oyuna girdim. Oyunda çok fazla kopya olayının olduğunu forumdan takip ediyordum. 7 Eylül Cumartesi günü “Lpxwow” karakterimden daha öncede elimde bulunan Karaköy Reçetelerini ve bir kaç zırh iksiri ile ana karakterim olan “Lpxsevenfold” karakterine emden aktarım yaptım. Bu aktarımı öğlen 12:00 civarları yapmıştım sanırım. Zaten Lpxwow karakterim Komiser odasında bulunup çok nadir, sadece boss kesimleri için kullandığım karakterim. Aynı günün gecesi sunucu listesinin gelmediğini söylemişlerdi kopyalara engel olmak amaçlı. Bizde arkadaşla komiser keselim istedik karakterler düşene kadar takılırız niyetine. Gece 00:30 civarı Lpxwow savaşçım oyundan düştü ve arkadaşıma hayatımda ilk defa bu şekilde karakterim düştü dedim. Ne kritik hata ne de başka bir şey acaba durup duruken karakterim ban falan mı aldı diye şaka dahi yaptım. Neyse sunucu listesi gelmediği için tekrar giremedim karaktere. Ertesi gün olay aklımdan dahi silinmişti karakterde bulunan 1 adet kara barutu aktarayım diye 8 eylül 11:00 gibi giriş yaptım, karakterin bloklandığı yazısını görünce şok oldum. Zaten gece düşürdüğümüz 4 adet karabarut ise oyunun geri sarması yüzünden kaybetmiştik üzerine karakter sebepsiz yere blok yemiş =) Ben yaptığım alışverişleri düşünmeye çalışıyordum zaten zar zor hatırlıyordum ve o karakter ile kimseyle alışveriş yapmadığıma emindim. Şifremi sadece abim bilir ve o da o karaktere girmediğini söyledi. Asa malzemesi topluyordum ve o işi de ana karakterimden yapıyordum olurda kopya bir şey gelirse elimize, bilinçli olmadığını göstertmek amacıyla. Kaldı ki sadece 59 level karakterler ile alışverişimi yapıyordum. Her neyse;

8 Eylül 12:00 gibi desteğe mesaj attım ve durumu izah ettim.
Aynı günün Gecesi 00:30 gibi öylesine girip bakayım istedim karaktere ve açıldığını gördüm.

Blok aldığıma dair bilgilendirme mesajı aldım mı: Hayır
Blok açıldığına dair bilgilendirme mesajı aldım mı: Hayır.

Normalde destekten mail gelirdi fakat bu olay için bu şekilde olmadı.

Belli ki hazır bir script oluşturulmuş ve gelişi güzel ban atılabiliyor. Bunun üstüne düşülüp yenilenmesi gerekiyor. Benim karakterlerim eski ve çok emeğimin geçtiği karakterler. Olur da oyuna bir daha hiç girmeyip aylar sonra Lpxwow karakterime girmiş olsaydım asla ve asla ne alışverişleri hatırlardım ne de zamanı. Karakterim bu yüzden gitmiş olsaydı çok yazık olurdu. Aldıkları banları aylar sonra fark eden oyuncuların mutlaka olduğunu biliyorum ve geri alabilmişler midir hiç bir fikrim yok. Şu ana kadar sürekli aklımda haksız yere ban olayı ile ilgili şüphelerim vardı fakat yaşadım ve gördüm.

Son olarak, 30t üstü nakit para biriktirmiş karakterin ban aldığını söyleyenlerin olduğunu duydum. Böyle bir şey doğrumu? Şu an sadece elinde tılsımları olan birisi alışveriş yapıp 300t üstü para bile rahatlıkla toplayabilir Çünkü tılsımların fiyatları 10t 30t gibi rakamlar. Kendi ana karakterinde 300t yakın nakit bono biriktirmiş veya daha fazla biriktiren var mı? Bu konu üzerine herhangi bir net cevap verebilecek varmı? Oyuncular ana karakterlerinde yaptıkları alışverişler ile bono biriktirseler dahi ban mı alacaklar?

Tamamen söylenti ve saçma olduğuna inandığım bir şey fakat bu yüzden ban alan kişilerin olduğunu duydum. Bu konu ile ilgili kesin bilgi verilirse oyunculara, en azından rahatlıkla gerekirse videolar veya ekran fotosu alarak alışverişlerini sürdürebilirler belki de? Veya ne bileyim ellerinde bulunan değerli eşyaları satıp nakit bulundurabilirler.

Not: Giriş Resmini eklemeyi unuttum ona da buradan bakabilirsiniz:

Resim
Öncelikle ağzına sağlık kardeşim bende bu oyunu uzun süredir oynuyan oyunculardan biriyim yaklaşık 1 ay önce benim başımada geldi maalesef.Karakterlerimde 15 t kadar para,yüklü miktarda materyal ve maden olduğu gerekçesiyle sanırım.Beyazköşkünde tıpkı emınonu gibi cumartesi günleri kapanmaya başladığı sıralar her iki karakterimi 30 gün durduğum kuklacı sunucusundan asıl sunucum beyazkoskte dönüş yaptım .Karakterlerim ertesi gün sabah güncellemesi ile birlikte aktarıldı.Aynı gün içerisinde hesabıma erişimim engellendi ve tarafıma hiçbir şekilde henüz bilgi verilmedi.Kimisi bir sistem kurulduğunu ve bu sisteme takılanların hesapları kapatıldığını söylüyor ufacık bir kopya bug vs olaylarına karışmış veya düşünmüş olsam zoruma gitmezdi resmen verdiğimiz emekleri zamanları çaldılar.Ramazan ayının başlangıcından ,kurban bayramının 2. gününe kadar sadece hesabıma 7 tane 5500 1 adet 500 yüklemişim oyuna dönüş yaptığım sıralar verdiğim paraları saymıyorum bile
Kimiside diyorki kimse durduk yere blok yemez bu düşünceye sahip olan arkadaşlar inşallah aynı durumla siz karşılaşmazsınız
Desteğe sürekli mesaj atmanız sizin zararınıza olacaktır diyorlar.
1 ay içerisinde sadece 2 bildirim atmışım ama dönüş yapmadılar .Sırf karakterlerimde bono maden materyal çok olduğu için ve tam beyazkoskte kopya yapılmaya başlandığı sıralar 2 karakterimide beyazköşke aktardığım için ban cezası verilmiş ise ;
Emeği geçen hakkıma giren verdiğim zamanı çalan vakit ayırıp hesabımı incelemeyen yetkisi olduğu halde haksız yere ban cezası alanların cezalarını kaldırmak için zerre uğraşmayan yetkililerin yüzlerini cenabı Allah inşallah güldürmesin yazık...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Companions

Mesaj gönderen Dawnguard »

Ikv 1984
Kendi paran ,kendi malın.Ticaret yaparsan ban yiyorsun :d Halen oynayan arkadaşlara helal olsun diyorum ve mesajımın silinmemesini diliyorum.
Resim
PerfectStorm
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen PerfectStorm »

Arkadaşlar siz yine blok yiyorsunuz daha acısı ne biliyor musunuz? Kasa karakterinizin sistem tarafından silinmesidir. Şifremi kimse bilmez, bilgisayarıma kimse oturmaz. Pc de illegal yazılım olmaz, virüs olmaz. Olmaz da olmaz yani...

Haziran 2018 de oyuna ara verdim Aralık 2018 de kontrol amaçlı girdiğimde kasa karakterim silinmişti. Bana "Böyle bir karakter bulunamamıştır" bile dediler.

1 lvl Kasa karakteri diye değerli eşyalarımı onda saklıyorum diye KOPYACI DAMGASIYLA ortadan kayboldu. Halbuki Kopyalar başlamadan önce ben çoktan oyuna ara vermiştim.

Kayıplarımı buraya yazarsam herkes yutkunur ama hukuki süreç başlattım geri dönüşler bekliyorum. Kimse kurtulamaz.

TAM 1 SENEDEN FAZLA SÜREDİR KİMSE DESTEKTEN YARDIMCI OLMUYOR. 6 AYDIR MUHATAP BULAMIYORDUM FORUMDAN BİLE BAN ATILMIŞ. SONRASINDA İSE GEÇİŞTİRİCİ CEVAP ALDIM.
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

Demek ki benimki de öyle bir şey yüzünden banlandı. Kopya olayları ilk çıktığı zamanlarda bilinçsizce bono karşılığı alışveriş
yapmıştım. O yüzden yediğimi düşünüyordum ama 1 yıldır hesaba girmeyen arkadaşımın hesabı da bloklanmıştı(eşya aktarımı vs. yapmıştım) Hala sebebini bilmiyoruz, oyundan soğumuş durumdayız. :unamused:
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

Haksız blok almadan, haklı blok almayı düşünüyorum.
Hiç yoktan böyle üzülmem.

Bu arada gecmiş olsun, bir daha olmaz umarım.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
SeRRuh
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ütopia
İletişim:

Mesaj gönderen SeRRuh »

Merhabalar diyerek başlayayım.

Benzer durumu ben de yaşadım. Hesabımda 1 asa 1 zırhlı büyücüm ve yanında 1 lvl kasasını kullandığım karakterim vardı. Asa ve zırhı alın terimle geceli gündüzlü boss tartışmaları arasında ürettim. 1 kuruşunda dahi haksız kazanç yoktur olması da mümkün değildir. Gelelim kasa karakterime...

Sene 2016 olması lazım uzun yıllardır kasa karakteri olarak kullandığım hesabın şifresi değiştirilmişti. Şifreyi bir şekilde elde ettim ve hesabımdaki kasa karakterimin boşaltıldığını fakat sadece değerli madenleri ve adet sayısı 30 binden fazla olan çöp madenlerin alındığını gördüm. Durumun incelenmesini rica ettiğimde aktarıldığını öğrendim. Ben bu oyunu sistemli oynayan insanlardanım. Benim topladığım madenlerin sayısı nice 30 binlerden fazladır onca emeğimin bir çırpıda gitmesine bir şekilde razı geldim. Fakat karaköy ile birlikte yine üretimlerin başlamasıyla tekrar kasa karakter oluşturmak için ufaktan başlangıç yapmıştım. 1 lvl kasa hesabımdaki tüm yeni materyalleri aldığım kişi ve alınan materyaller ss ile kanıtlı şekilde duruyor. Ss alınmasının sebebi kopya olmadığına kanıt niteliğinde falan değil keza madenleri aldığım zamanlarda kopya falan yoktu varsa bile kimsenin bundan haberi yoktu. SS forum özel mesajlarda alışveriş yapmak için konuşulmuş mesaj geçmişinden alındı. Ss harici bulunan tüm madenleri bizzat topladım veya piyasa değeri karşılığı satın aldım. Ss de ki madenleri ise eskiden aradaşım olan bir şahıstan 3 adet sentetik ipek karşılığı anlaşma yaparak satın aldım. İpeklerin piyasasına göre karşılığında aldığım madenler en fazla o zamanın para değeriyle 100m ucuza almışımdır. Ucuza alma sebebim hem toplu alım yapmam hem de satın aldığım kişinin ticaret yaptığım zamanlarda arkadaşım olmasıydı. Bunun da tüm geçerli kanıtları mevcut. Olayı saadete getireyim. Eminönü sunucusundan Tılsım sunucusuna savaşmak için ayrıldık. Büyücüm ve içerisindeki kasa karakterime Tılsım sunucuna gitmeden önce 1 ay civarında hiç giriş yapmadım. O 1 aylık kısımda zaten oyunu bırakmayı düşünüyordum. 1 ay sonra oyuna tekrar dönüp savaşıp kafa dağıtmak üzere tılsım sunucusuna gittim ve Eminönü sunucusundaki hesabıma aktif olarak 3 ay falan girmedim. 3 aylık süre zarfında tek tük girişlerim oldu. Gerek sunucu durumuna bakmak, gerek ise Tılsım sunucusunda savaştığımız insanların boss kesmek üzere bugladıkları slotları kesmek için girişler yaptım. Hatırladığım en son girişim ise yakın bir arkadaşımın kraliçe kesmek için istediği tılsımları vermek üzere oyuna girmiştim. Net hatırlamıyorum fakat cumartesi gününe denk gelmiş olmalı ki o gün tüm kopyacıların mesai günüymüş. Benim arkadaşıma verdiğim tılsımlar bizzat her materyalini kendim elde ettiğim xenotimlerini saatte uzun vakitler harcayarak düşürdüğüm tamamen kendi alın terim ile yaptığım üretimlerdir. Bu alışverişin öncesini incelemek çok zor olmasa gerek. Bunu kopya mı sandılar, karşılıksız emanet bıraktığım için farklı bir şey olarak mı algıladılar hiç bilmiyorum. Hesabımdaki 2 karakterim de silinmişti. En azından ben silinmiş olarak biliyorum. Ama karakterlerin silinmediğini kendi yöntemlerimle öğrendim. Büyücü karakterim aynı isim ile aynı sunucuda duruyor. Üyelik işlemlerinden takip ettğim kadarıyla çalınmamış, aktarılmamış. İncelemek üzere almışlardır denildi. Yetkili biri ile görüşüp sorunu dile getirdim. Yaptığı incelemeler sonucu " hesabın ceza alan hesaplar arasında değil. Ceza almamışsın." diye teyit etti. Bunu bana söyleyen kişi GM tagı ile değil DEV tagı ile görev yapıyor. Ceza almadıysam, karakterim silinmediyse ve aktarılmadıysa benim hesabımdaki karakterler nerede? Bu soruyu çeşitli platformlar üzerinden sormadığım yetkili kalmadı. GM lerden aldığımız üstü kapalı cevaplarda hep suçsuz olsan silinmezdi gibi sonuca çıkıyor. Özellikle desteğe yönlendirmeleri tamamen süre kazanmacadır. Desteğe 6 ay önce attığım iletiye cevap gelmediğini söyleyip yakın tarihte bir tane daha atıyorum ve aldığım cevap süre uzun sürebildiği için sabırla beklemem gerektiği. Ayrıca yeni mesaj attığım için önceki mesajım da geçerliliğini kaybediyormuş. Bu nasıl destek yahu? Bu nasıl görev yapmak? Bir allahın kulu da çıksın " kardeşim kopya yapmışsın, kopya almışsın, kopya vermişsin, verdiğin tılsımlar kendi üretimin değil kopya " desin. Ben kendimden eminim. Hiç bir ceza gerektirecek illegal kazanç sağlamadım. Açık konuşayım bu zamana kadar yediğim blok cezaları arasında 1 makro kp kasmak, 2 boss kaçırmak vardır. Makro kp kasma muhabbeti de hiç bir ticari amaç gütmeyip tamamen kendi karakterime, hoşuma giden rütbeyi kazandırmak içindir. Kazandığım klan paralarının 1 tanesini bile ticarete dökmedim. Boss kaçırma muhabbeti ise yine kendi çapımda hak gördüğüm sebeplerden dolayıdır. Ben kendi çapımda dürüstlüğümden ödün vermemek için çok mücadele verdim. Bunu ceza almamak veya taktir edilmek için değil yaptığım şeyin kötü bir eylem dahi olsa açıkça söyleyebildiğim ve bunu karakterime yansıtabildiğim için onurlu ve gururluyum. Onuru kaybetmiş olanların eline düşüren kader utansın. Destek ekibinin itibarını zedelemiş olabilir ve bu gerekçe ile hesabımı 1 hafta önce kapattıkları gibi bu sefer süresiz kapatabilirler. Göze alarak yazdım.

Adaletli ve sağlıcakla kalın.
İyi forumlar.
admygr
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Academy Of War

Mesaj gönderen admygr »

Oyun nasıl bu kadar kötü bir hal aldı , aylardır girmiyorum ancak forumdan takip ediyorum ara sıra çoğu kişi bu durumdan muzdarip :unamused:
Kilitli