Hiç bir şeyden anlamıyorsunuz!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
NouzaR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Gangsta S Side

Hiç bir şeyden anlamıyorsunuz!

Mesaj gönderen NouzaR »

Arkadaşım çemberlitaş zamanı herkes oyun bozdu 39 seviyeye dönsün derdiniz.
Birileri çıktı 29 seviyeye geri dönsün.
E şimdi 59 level geldi ve şimdi diyosunki karaköy kapatılsın,yok çemberlitaş zamanına geri dönsün.Yok vay efendim wow classic olsun.Ya gelen güncelleme niye iptal edilsinki, ayrıca karaköy güzel bir bölge şuan tek sorun oyunun geleceği yok. Karaköye grup bölgeleri gelse ne kadar sevilir aslında ama yönetiminde dediği gibi son genişleme paketi, bundan sonra oyunun geleceği hakkında kimsenin fikri yok.Ama küçük güncellemelerle oyuncu kitlesini biraz daha tutma yönündeler,takılar ve gözlükler artık üretim mi olur herhangi bi yerden mi düşer bilemiyorum.

Özet geç:39.seviyeye dönmeyecek 49'a hiç dönmeyecek.O yüzden boş yapmayalım arkadaşlar birbirimizi sevelim sevişelim saygılar.
Resim
Kullanıcı avatarı
pegasusejder2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Re: Hiç bir şeyden anlamıyorsunuz!

Mesaj gönderen pegasusejder2 »

Katılıyorum insanlar genelde elindekini beğenmez ve eskisi daha iyiydi der. Evet gelen gideni aratır diye bir laf vardır ama her şey için geçerli değil. Bulunduğumuz koşulları bulunduğumuz çağa göre değerlendirmek lazım. Günümüzde mmorpg gibi uzun soluklu oyunlar oynanmıyor. Burada açılan bir çok konuda da gördüm ki insanlar 2 günde bütün itemleri düşürmek istiyor. Bu bana göre saçma bir düşünce hemen üstünü dizsen oyunun eğlence kısmı bitmeye başlar. Ben 100'den fazla kenan kestim ve sadece 1 tane item düştü ve buradaki bazı insanlar kadar ağlamadım.

Oyunun meteordan karaköye kayması ise çok normal bir şey. Eskiden meteor da durulma sebebi çemberlitaş grup bölgesinin olması ve iki klanında istediği zaman savaşabilmesiydi. Şimdi insanlar karaköy patronlarını kesiyor ve hemen klan savaşına girebiliyorlar. Yeni madenler var ve bir çok şey yapabilme imkanı var. Bu sebepten ötürü kimse meteoru aramıyor. Buraya yazan çoğu kişi de bence sadece muhalefet yapmak için yapıyorlar. Şöyle bir mantıklı düşündüğümüzde forumun %90'ı meteor bölgesi boş diye yakınıyor ama o %90'lık kesim hadi hep birlikte meteora geçelim demiyor.

Oyuncu sayısının azalmasının karaköyle alakalı olduğunu düşünmüyorum karaköyden önce girdiğim zamanlarda da oyun boştu ve burada yine eleştiri yazıları vardı. Dediğim gibi günümüzde insalar sabredeyim de item düşüreyim mantığında değil olsun bitsin istiyor. Kimisi işinde gücünde kimisi sınavlara hazırlanıyor doğal olarak insanların ilgisini çekmiyor.

Gelen eklenti ile bazı şeyler yapılsaydı belki daha güzel olurdu evet buna katılıyorum. Mesela büyücü ve şifacının direnci düşseydi ama tankın direnci düşmeseydi daha güzel olurdu. Şuan insanların derdi çemberlitaş itemlerinin çöp olması değil. Kimse o kadar uğraşmak istemiyor çünkü tank bile olsa zor oluyor direnç meselesinden dolayı. Direnç meselesi olmasaydı insanlar gene kenan ve junon bölgelerine girecekti(Birde maraton etkisi gitmeseydi veya yeni item çıksaydı).

Muhtemelen linç yiyeceğim ama benim düşüncem bu. Sıkıntı karaköyde değil ve bazı insanlar sadece muhalefet olmak için oluyor.
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Kolcu »

Yazacak çok şeyim ama hevesim yok :) sonra size sitem ediyorum sanıp darılıp, kırılabilirsiniz.

İnsanların 29,39u özleme sebeplerini, karaköyun ne kadar başarısız bir bölge olduğunu yazmaya başlasam aksam olur. Derdim ilerlemeyle değil, Bu basarisizliklar olmasa 99 seviyeye bile kasarım. Ve evet, insanların bırakma sebeplerinden en büyüğü bu Karaköy başarısızlığı, oyuncu kitlesinin %95i ağız birliği yapıp, boşa eleştirmiyor :)

Selametle :)
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

pegasusejder2 yazdı: 05 Eyl 2019 15:17 Oyuncu sayısının azalmasının karaköyle alakalı olduğunu düşünmüyorum karaköyden önce girdiğim zamanlarda da oyun boştu ve burada yine eleştiri yazıları vardı.
Tamamı ile yanlış bir gözlem olmuş.Karaköy gelmeden birkaç sene önce yeniden başlamış ve Karaköy gelene kadar ki oyuncu potansiyelini görmüş biri olarak en azından Beyazköşk sunucusunda oldukça kalabalık hele hele etkinlik zamanlarda inanılmaz fps düşüklükleri yaşadığımız, meteor savaşlarında 10 s ayakta kalmanın bile zor olduğu tıka basa mücadele verilen, sürekli çemberlitaş/sığınak/junon atılan vedahi diğer bölgelerde oyuncuların hiçbir zaman eksik olmadığı,her daim görevlerin yapılabilecek düzeyde oyuncu kitlesinin mevcudiyetini koruduğu bir potansiyel vardı.Hangi sunucudaydınız bilmiyorum lakin genelleştirmenizi doğru bulmuyorum.
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Kolcu yazdı: 05 Eyl 2019 15:44 Yazacak çok şeyim ama hevesim yok :) sonra size sitem ediyorum sanıp darılıp, kırılabilirsiniz.

İnsanların 29,39u özleme sebeplerini, karaköyun ne kadar başarısız bir bölge olduğunu yazmaya başlasam aksam olur. Derdim ilerlemeyle değil, Bu basarisizliklar olmasa 99 seviyeye bile kasarım. Ve evet, insanların bırakma sebeplerinden en büyüğü bu Karaköy başarısızlığı, oyuncu kitlesinin %95i ağız birliği yapıp, boşa eleştirmiyor :)

Selametle :)

Eline ve düşüncene sağlık hocam..
kedi
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen devq7 »

Günümüz oyun sektörünün ve oyuncularının büyük bir çoğunluğu e-spora kayımış durumda. Sobee'nin e-spor ile ilgili tüm umutları Kader Mühürleri'ne bağlanıp IKV,ICF gibi başyapıtlar bir kenara atıldı.Buraya kadar hemfikiriz sanırım en azından %90'ımız hemfikirizdir.Kader Mühürleri'nden beklenen verim alınamadı, Türk oyun sektöründe bir hayal kırıklığı olarak, raflardaki yerini aldı.Sonrasında tedavülden tamamen kaldırılarak, hafızalarımızda yer edindi.Bunun üzerine Türk Telekom, Sobee'yi tamamen kapatma kararı aldı ve geliştiricilerin kısa bir süresi kalmıştı Karaköy paketi için.Yani kısacası pirince giderken evdeki bulgurdan oldular.

Bence IKV ve ICF'ye yeni bir eklenti getirilerek, e-spor mantığına göre yeniden tasarlansaydı şuan Sobee'ye destek takımına girmek için başvuruda bulunuyor olurduk.IKV'nin şu halini görünce çok üzülüyorum ama yine de bu zamana kadar bir başyapıt olan IKV'yi bizlere tattıran,yapımda ve yayında emeği geçen tüm üstatlara saygı ve sevgilerimle...

Kardeşlere selam, abilere RESPECT :crown:
Ricardo Quaresma #7
Eski, eskide mi kalıyor sahi ?
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

NouzaR yazdı: 05 Eyl 2019 13:59O yüzden boş yapmayalım arkadaşlar birbirimizi sevelim sevişelim saygılar.
Demek sevişelim. :thinking_face:
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen devq7 »

Plafect00 yazdı: 05 Eyl 2019 22:13
NouzaR yazdı: 05 Eyl 2019 13:59O yüzden boş yapmayalım arkadaşlar birbirimizi sevelim sevişelim saygılar.
Demek sevişelim. :thinking_face:
Natali diyor "Peşin aliyim"
Dedim "Tamam, hadi canim"
Bizde küvet yok, duşakabin
Ricardo Quaresma #7
Eski, eskide mi kalıyor sahi ?
Kullanıcı avatarı
therose
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen therose »

Unutun gitsin kötü eleştirileri.
Kötü düşünceler sevginin olmadığı yerde başlar.
Önce birbirimizi sevmeyi öğrenelim...
Arzu varsa çözümler her zaman vardır.
Elimizdeki ile yetinmeyi bilmeliyiz.
Hakir gören ölüm görür.