PROJECT: İ S T A N B U L

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

PROJECT: İ S T A N B U L

Mesaj gönderen devq7 »

Gorgar yazdı: 09 Mar 2018 22:54
Evet enteresan bir huzur vardır İKV'nin sokaklarında... 2006'dan beri Jandarma Ali Bayrak'da nöbet bekler, birileri Eminönü'nde salgın hastalık görevini teslim eder, Azul bir tehdit olarak tüneller kazar, zaman durmuştur bir açıdan... Oyun yayınlandığında 10 yaşında olan biri şimdi 22-23 yaşındadır, ama Umut hala bilyeleriyle oynamaya devam eder... Bazen buruk bir mutluluktur İKV, belki farklı şeylerden bahsediyoruz, ama hissiyatın geldiği yer aynı sanırım:)

"All those moments will be lost in time like tears in rain" Yani "bütün bu anlar zaman içerisinde kaybolacak, tıpkı yağmurdaki gözyaşları gibi"

Eminönü'nde çetecilere sapmadan düz devam edersen, yolun sonunda mecburi olarak sola dönen ve sonu topraklarla kapanmış, hiçbiri özelliği olmayan bir sokak vardır... Kimsenin yolunun üstü değildir orası, yani Emre Yücelen'in müziği kadar yorgun ve kimsesizdir...

Üstat Gorgar'ın bu sözleri beni derinden etkilemiş olacak ki bugün birşeylere başlamaya karar verip, burayı da bir şekilde geliştirici günlüğü olarak kullanmak istiyorum.Projeyle ilgili detaylı bilgileri ilerleyen günlerde bu günlük altında bulabileceksiniz.

Yapımda ve yayında emeği geçen tüm üstatlara saygı ve sevgilerimle...
Ricardo Quaresma #7
Eski, eskide mi kalıyor sahi ?
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Re: PROJECT: İ S T A N B U L

Mesaj gönderen devq7 »

Merhaba,

Nerden başlasam diye düşündüm.İşin bana göre en zor kısmından yani animasyonlardan başlamaya karar verdim.Projenin sadece programlama ve animasyon kısmındayım.Tüm objeleri oyunun dosyalarından temin edeceğim.Animasyonları dosyalardan elde edemediğim için en baştan hepsini kendim yapmaya karar verdim.

Forumda gördüğüm kadarıyla hemen hemen tüm çalışmalarda mimari modelleme ve görselleştirmeler ön planda.
Fakat işin en basit kısmı bence mimari modelleme ve görselleştirme (ciddi emek gerektiriyor evet ama bence karakter modelleme ve animasyon konusu daha kapsamlı,zor).Yanlış anlaşılmasın forumdaki diğer emek veren arkadaşlar tabiki çok başarılılar.

Resim

Karakterde rastlayabildiğim tüm problemleri giderdikten sonra, kemik sistemini yerleştirip işin animasyon kısmına başlayacağım.Kadın karakterden başlamam ise tamamen tercih meselesi ve oyundaki tüm karakterlerim de kadın zaten :)
Basit animasyonları temel alacağım yürüme,koşma,oturma ve idle.

Her görüş ve fikir ayrılığına saygım var fakat, lütfen konumda kaos ortamı yaratılmasın rica ediyorum.Zira saldırmaya yer arayan insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla.

Ben bir oyun geliştiricisi değilim, yazılımcıyım ama oyun geliştiricisi olma yolundayım.

Ricardo Quaresma #7
Kullanıcı avatarı
pegasusejder2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen pegasusejder2 »

Forumda şikayet veya eleştiri tarzında ve genellikle birbirinin aynısı olan konular artarken böyle çalışmalar görmek hoş oluyor. Devamının gelmesi dileğiyle. Şimdiden eline sağlık hocam.

Bu arada bu animasyonlar falan için ne tür programlar kullanıyorsun merak ettim?
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen devq7 »

pegasusejder2 yazdı: 04 Eyl 2019 21:19 Forumda şikayet veya eleştiri tarzında ve genellikle birbirinin aynısı olan konular artarken böyle çalışmalar görmek hoş oluyor. Devamının gelmesi dileğiyle. Şimdiden eline sağlık hocam.

Bu arada bu animasyonlar falan için ne tür programlar kullanıyorsun merak ettim?
Teşekkürler,oyunda kullanılacak animasyonlar için 3D Studio Max yeterli oluyor.Oyun motoru olarak da Unreal Engine kullanıyorum.
Ricardo Quaresma #7
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

İnşallah sıkılmazsın. Çok fazla iş var. Lütfen sıkılma.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Başarılar diliyorum.. :pray:
kedi
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen devq7 »

BayTerapi yazdı: 05 Eyl 2019 00:03 Başarılar diliyorum.. :pray:
Plafect00 yazdı: 04 Eyl 2019 22:53 İnşallah sıkılmazsın. Çok fazla iş var. Lütfen sıkılma.
Çok teşekkürler,boş vakit buldukça Gorgar'ın Kıyamet Günlüğü gibi birşey yapma niyetindeyim tabi onun gibi yapabilirsem ne mutlu bana.O günlüğü kaç kere okudum hatırlamıyorum beni çok heyecanlandırıyor değişik bir tutku bu anlatamıyorum fazla.Bu projeyi hobi olarak yapıyorum yani ticari bir amaç gütmeden,bir karşılık beklemeden sadece sevdiğim için.Bunu bir Fan Art çalışması olarak görebilirsiniz.Nereye kadar gidebileceğim merak konusu açıkçası.

Ricardo Quaresma #7
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

Hepsini yapsanda oynasak canım çekti : )
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen devq7 »

KraToSs yazdı: 05 Eyl 2019 11:02 Hepsini yapsanda oynasak canım çekti : )
Tek temennim o yönde :pray:
Ricardo Quaresma #7
Kullanıcı avatarı
devq7
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen devq7 »

Merhaba,

Karakterin topolojisindeki tüm hataları gidermeye devam ediyorum.Daha sonrasında ise kemik sistemini yerleştireceğim.
Animasyonları test etmek içinse Unity game engine kullanacağım.Testlerimi Unity'de yaptıktan sonra Unreal Engine'e aktaracağım.

Karakterin Wireframe ve Realistic görüntüleri

Resim

Kardeşlere selam, abilere RESPECT :crown:
Ricardo Quaresma #7
Kilitli