BİZ BİRLİK OLURSAK BU OYUN AYAKTA KALACAKTIR

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Producer
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: BİZ BİRLİK OLURSAK BU OYUN AYAKTA KALACAKTIR

Mesaj gönderen Producer »

Yardımlaşma duyuruları yapılıyor ama oyun içinde göremiyoruz bu arkadaşları. Yapılacak tek şey oyunu telekomun elinden kurtarmak, ki parayı denkleştirsek bile satacaklarını sanmıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
karacin
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: İslam Ailesi

Mesaj gönderen karacin »

UluBilge yazdı: 18 May 2019 12:56 Öncelikle herkese merhaba. Uzun süredir oyuna giremesem de forumu takip ediyorum ve oyunun halini az çok anlayabiliyorum. Biraz önce oyuna da girdim geneli boş, ıssız her yer. Ama eski günlere döndürmekte bizim elimizde. Biliyorum hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ama bir kişi bile çabalasa oyunu güzel hale getirebiliriz diye düşünüyorum. O yüzden Eminönü Sunucusunda Karaköy görevlerine kadar kim varsa yardım etmek istiyorum, ister para ister çar kasma olsun. Tabii ki tek başıma yapabileceğim bir şey değil ama sizlerin de yardımını bekliyorum. Şu zor günlerde biraz olsun birbirimize destek olursak, yan yana olursak oyunu güzelleştirebileceğimize inanıyorum.

İşimden dolayı fazla giremesem de girdiğim zaman imzamdaki karakterlerime ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar.
Yardım edimde gelsin bugumu kessin demi
eskiye özlem
Kullanıcı avatarı
Makinaci
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Makinaci »

Selam. Oyunu bıraktıktan sonra oyun konsolu satın alıp güncel oyunları takip ettim, milletin ağzının suyunu aktığı her oyunu oynadım ama şu oyunun verdiği tadı veremedi hiçbiri, veremiyor, bu oyunda bizi çeken farklı bir şey var, aynı kafadayız biliyorum. Maalesef oyunun geleceğini göremiyorum, biz her ne kadar bir olsak da oyuna yeni başlayandan çok oyunu bırakanlar var. Keşke böyle olmasaydı, oyunun üzerine daha çok düşülseydi. Lütfen kimse alınmasın fakat Mevlüt Dinç oyunu bıraktıktan sonra her şey kötüye gitti. Oyun motoru çok kötü ve bu bir çok soruna yol açıyor. Oyunun grafiklerinin iyileştirilmesini istemezdim mesela, sadece oyun motoru iyileştirilip genel bir bugfix yapılsaydı şu an her şey çok farklı olabilirdi. Oyunun hikayesi ve ambiansı çok güzel fakat insanlar son çıkan şeylerden sonra oynamaya korkuyor, eşya kopyalama ve ticaret yüzünden yasaklanma gibi şeylerden bahsediyorum. Şunu da biliyorum ki, yazılım yazmak demek para ve emek demek, zaman demek. Nadir de olsa forumu takip ediyorum ve yönetime sitem eden bir kitle görüyorum. Yönetimin suçu olmadığını biliyorum. Sıfıra sıfır, elde var sıfır. Ne 39 zamanı, ne yeni bölge paketi bu oyunu kurtarmaz, oyun sahibi mâlum şirketin oyunu boş yatırım olarak görmeyip oyuna destek çıkmasını beklerdim. Böylece yeni yazılımcı işe alınabilir ve açılan bütçe ile oyunun üzerine eklenme yapılabilirdi. Uzun zamandan beri ilk defa giriş yapıyorum, sanırsam bir yıl oldu. Bir daha da döneceğimi sanmıyorum, kalbimizdesin İstanbul Kıyamet Vakti...

Farewell...
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Oyunda hiçbir şeyim yok, yardımlarınızı bekliyorum
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
UluBilge
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen UluBilge »

Producer yazdı: 19 May 2019 23:43 Yardımlaşma duyuruları yapılıyor ama oyun içinde göremiyoruz bu arkadaşları. Yapılacak tek şey oyunu telekomun elinden kurtarmak, ki parayı denkleştirsek bile satacaklarını sanmıyorum.
Şuan için dediğim gibi iş yoğunluğundan dolayı giremiyorum. Plus falan alıp daha fazla aktif olacağım. Ki oynadığım zamanlarda da sürekli insanlara yardım ediyorum elimden geldiği kadar.
ALOAZRAİL ALoAzraiL ALooAZRAİL Sebüktegin Aprınçortigin TEVEKKÜL ITEVEKKÜLI Orduluxbüyücü

Eminönü 2008 - ....
Kullanıcı avatarı
UluBilge
İskele Babası
İskele Babası

TOLGARDA yazdı: 20 May 2019 10:59 Oyunda hiçbir şeyim yok, yardımlarınızı bekliyorum
Eminönu sunucusunda oynuyorsanız yardım edebilirim, bu akşam saat 8-9 arası Eminönü bankada olmanız yeterli !
ALOAZRAİL ALoAzraiL ALooAZRAİL Sebüktegin Aprınçortigin TEVEKKÜL ITEVEKKÜLI Orduluxbüyücü

Eminönü 2008 - ....
Kullanıcı avatarı
UluBilge
İskele Babası
İskele Babası

Darkxfearless yazdı: 18 May 2019 17:30
UluBilge yazdı: 18 May 2019 12:56 Şu zor günlerde biraz olsun birbirimize destek olursak, yan yana olursak oyunu güzelleştirebileceğimize inanıyorum.

İşimden dolayı fazla giremesem de girdiğim zaman imzamdaki karakterlerime ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar.
Düşüncene sonuna kadar katılıyorum fakat bu oyundan para geliri elde eden "Türk Telekom ve Çalışanları " onlar düşünmesi gerek birliği beraberliği :relaxed: 3 aydır etkinlik yok mesela .
Evet onların düşünmesi gerek bazı şeyleri ama böyle diye diye bu hale geldik. Önceden az da olsa klan savaşı olurdu şimdi herkes kimse bana karışmasın, bossa saldırmasın diye diye klansız geziyor. Oyunda bir heyecan olmadığı için herkes tek tek bırakıyor.

Eminönü 2008 - ....
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

karacin yazdı: 20 May 2019 00:02

Yardım edimde gelsin bugumu kessin demi
Acıma; dosttan gelirse teselli,
düşmandan gelirse hakarettir.

Sana ne hakarette bulunuyorum, ne de seni
teselli etmek gibi bir amacım var.

Sadece acıyorum. :relaxed:
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Türk Harekat Timi

Mesaj gönderen aydineray »

Aslında bunu söyleyip söylememek noktasında kararsızdım. Lakin, benim gibi bu oyuna gönül vermiş diğer arkadaşlarla da paylaşayım. Bir yetkili ile görüşmemde kendisi stüdyonun kapatıldığını ve doğal olarak artık geliştirme yapılmadığını belirtti. Üzücü olsa da durum bu... Şu durumda, yeni bir havadis gelene kadar, geliştirilme yapılmayacağını tahmin ediyorum.

Açıkçası ben Türk oyunlarında IKV'nin ayrı bir yeri olduğunu ve bu sektörün geliştirilmesinde ön ayak olduğunu düşünüyorum. Umarım bu gibi projelerle çok daha keyifli ve yaratıcı oyunlar tadacağız. Kim bilir, belki de IKV'yi daha modern bir oyun motoruyla tekrar geliştirmeyi düşünürler.

IKV olmasa da bu yönde ilerlemek isteyen çok fazla Türk geliştirici var :)
Beyazköşk: Raun, Raunn, Raunxşifa, Bagatur

Eminönü: Raun

Projeler: IKVNefer (Durduruldu) - IKVNefer Mobil (Durduruldu)
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

UluBilge yazdı: 20 May 2019 15:33
TOLGARDA yazdı: 20 May 2019 10:59 Oyunda hiçbir şeyim yok, yardımlarınızı bekliyorum
Eminönu sunucusunda oynuyorsanız yardım edebilirim, bu akşam saat 8-9 arası Eminönü bankada olmanız yeterli !
Yok, Kuklacı'dayım Gaffar görevim var hâlâ. Onu yapamayınca Karaköy de görevli hale gelince oyunu bırakmıştım.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: