"Macro" Ban sebebi ise "Yapay Zeka" İdam sebebi mi olacak?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

"Macro" Ban sebebi ise "Yapay Zeka" İdam sebebi mi olacak?

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Konuyu; burada açılmış olan konudan ( GM AHİEVRAN 15 NİSAN 2019) ve Paranoya adlı kullanıcının yazdığı
Paranoya yazdı:Sağda solda makrocu arayacağına şu ceza itiraz ticketlerine baksın birazda.

cümleden esinlenerek,

aklımdakilerin yazıya dökülmesiyle açtım. Aslında kısa yazacaktım fakat yazdıkça yazdım ve sonra da farklı bir konu başlığı altında, belki farklı düşüncelere sahip olan vardır diye açmak istedim. Samimi olarak söylüyorum daha önce hiç böyle düşünmemiştim. Fakat madem gördüm ve şimdi anlamaya başladım o halde bir kaç şey yazayım...

Oyun içerisinde zamanla anlamaya başladığım şey, bu oyuncu kitlesine bir şey anlatmak... devamına istediğiniz "imkansız" anlamına gelen her deyimi ekleyebilirsiniz. Fakat ilginç olan şey zamanla anlamaya başladığım diğer bir olay ise bunun sadece oyuncularda değil yönetimde de olduğunu fark etmem oldu.
Şu satırları belki sayfalar sürecek şekilde uzatabilirim fakat ne gücüm, ne de isteğim kalmış durumda bu uğurda. Yine de belki bir faydası dokunur diye biraz sitem biraz da biz ne yapıyoruz acaba? dedirtecek bir kaç şey söylemeye çalışacağım.

• Corsair, Razer, Logitech ... gibi devlerin ürettiği klavye ve mouse'larda X,Y,Z, T gibi dev mmorpg oyunlarına özel olarak makro sistemi hazırladıklarını biliyor musunuz? Yine bu X,Y,Z,T gibi dev mmorpg oyunları için kendi çabalarıyla özel olarak ADDON'lar yapıp gerek premium şekilde gerek ücretsiz şekilde bu oyunların illegal olmayan sitelerinde oyuncuların kullanımına sergilendiğini biliyor musunuz? Belki bu da tatmin etmez sizi fakat yine bu oyunların içinde kendi sistemlerinde barındırdıkları MACRO oluşturma pencerelerinde her türlü gelişmiş MACRO'lar oluşturduğunuzu biliyormusunuz?

Bir oyun genel itibariyle yazılımdan faydalanır. Hadi farz edelim bahsettiğimiz yazılımlardan faydalanmasın fakat illa ki bilgisayarda kullandığınız işletim sistemi (windows, mac, linux...) bu yazılımların etkisi altında işler. Ve bilgisayarın işletim sistemi olmazsa o oyunu mantık olarak oynanamayacağı aşikar. İşletim sistemleri de yazılımdanlardan faydalanır ve bu yazılımların hemen hemen hepsinde Yapay Zeka olduğunu mutlaka bilirsiniz. Burayı çok uzatmadan direkt geçiş yapacağım:

• Evinizde işlerinize yardımcı olan ROBOT'a bana bir bardak su getir mi diyecektiniz yoksa size hiç zararı dokunmayan aksine yardımcı olan ROBOT'a hakaretler savurup, yakıp yıkmaya mı çalışacaktınız? ( Biraz daha anlamlandırayım, yaşınız : 70 )

• Belki alışveriş yaptığınız amazon, aliexpress, hepsiburada vb... gezinirken gözünüze reklam gibi şans eseri önünüze çıktığını zannetiğiniz bir ürünü alırken yapay zeka sayesinde bulduğunuz ve karşılaştığınız bu ürünü alırken; bu tarz şeylere karşı olduğunuz halde neden o sıra gördüğünüz o ürünü alırken, hayır bu yanlış! Ben yapay zekanın olmadığı bir ürünü kendim bulup kendim alacağım mı diyorsunuz? Bu aşamayı geçtiniz (bir şekilde ya anlamayarak ya da kendinizi kandırarak) kargo şirketlerinin kullandıkları yine o sistem sayesinde evinize ulaşan o ürünü kullanmıyor musunuz? Yapay zeka vb teknolojik sistemler sayesinde elinize ulaştığı için?

• Cebinizdeki akıllı telefonları ağzıma dahi almak istemiyorum... Akıllı telefon kullanmıyor musunuz? Özür dilerim haklısınız, gönül rahatlığıyla ömrünüzün sonuna kadar ban atma yarışına girebilirsiniz veya başkalarına engel olan o şahıslar sizler de aynı eylemlerinize devam edebilirsiniz...

• Yapay zeka ile yapılmış bu BOT'ları izlerken şaşkınlık duyup düşüncelere mi dalacaksınız yoksa BOT'lara ban cezası verme yollarını mı arayacaksınız?

Yapay zeka ve macro ne alaka diyen olursa lütfen yazarken parmaklarınızı yormayın, zaten bende kendimi yormayacağım sizin gibiler için.

• Mareşal rütbe için değer biçtiğiniz o rakamları (yaptığınız oyunun sistemiyle) yapabilmek için, bir ömrün yetmeyeceğini kendiniz bile çok net biliyor iken (2.7m kp ile üretilen tılsımların konusunu açmıyorum dahi) bu uğurda hesaplar kasıp, yeri gelince bu hesaplara plus satın alıp "KP karakteri olarak" kullanırken. Bu insanlara ikinci sınıf muamelesi yapıp adeta tehdit edercesine oyuna girip KP için emek vermiş bu insanları banlamaya çalışırken. Kişinin verdiği emek, harcadığı zaman, ve en çok sizin ayakta durmanız için ödediği paraları, sırf kişi kendi lehinde bir kaç tık ayarlayıp giriş yaptığı oyuna adeta ban atmak için cirit attığınız bu durumda, "Ban atarken" vicdanınız sızlamıyor mu? Verilen paraları alırken güzel, hoş iken kişinin yaptığı bu eylemi neden cinayet işlercesine suçlu bulursunuz? Evet, böyle insanlara (mareşal kasan) kendi inandıkları adalet sistemiyle o kişilerin kasılmasına engel olmak için karakter bırakıp engel olan kişi ile oyuna arada bir girip kontrol amaçlı bu tarz insanları bulup ban atma yarışına giren yöneticilerde bu kişiler ile aynı zihniyettedirler. Hatta ve hatta hakire karakter bırakıp ben buglu kesime karşıyım diyip slotları keserek kesimlere engel olup daha sonra başka sunucularda bol bol buglu kesim yapan kişilerde bu insanlarla aynı katagoridedir. Oyun zihniyeti akli dengelerini bozmuş bu insanlara belki de yazılacak çok şey vardı fakat görünen o ki koyun piskolojisi kendisini en zeki sanan kişilerde bile etkisini sürdürüyor. Aslında bunları yazmaya gerek bile yoktu, akıllı birisi şu yukarıda yazdıklarımdan zaten ana mesajı anlardı fakat söylediğim gibi ne yazık ki durum vahim. Örnekleri böyle sıramak istedim ki anlaşılması kolay olsun.

Hadi her şeyi bir tarafa bırakıyorum, tekrar anlayamadığınızı farz ederek devam ediyorum. Madem karşıydınız ve hâlâ karşısınız... Neden bunları önlemek için oyunu geliştirmediniz, madem aldığınız o paraları hâk etmediğinizi düşünüyordunuz ve vicdanınız rahat etmiyordu neden bu uğurda yıllarca oyuncularınızın büyük bir kitlesinin gerek bu konu gerek farklı konularda bekledikleri o güncellemeleri yapmadınız? Hadi farklı konuları ve istekleri dahi ele almıyorum...Neden?
(Güvenlik kodu diyenleri duyar gibiyim fakat Allah aşkına gözünüzü bir açın diğer oyunlara bir bakın...)

• Neden, yetenekler kısmında bulunan yetenekleri hâlâ isteğe göre tuş ataması yapılmadığının mantıklı açıklaması da yok mu? Adam 6, 7 , 8 , 9 tuşuna basana kadar ömrü biter bu yüzden 3. parti yazılımlarına başvuran oyuncularınızı neden bu denli korkutuyorsunuz? Ya da madem bu kadar karşısınız 3. parti yazılımlarına, neden oyuncularınızın bunlardan uzak durması için gerekli alt taban çalışmaları yapmadınız & yapmıyorsunuz?

• Yine madem o kadar karşısınız, İnsanların hiç bir aksiyonu olmayan Kraliçe kesimlerinde saatlerce PC başında bekleyip bir tuşa basmaları için yaptığınız bu zorlama nedir? O halde neden aylarca düzeltmediniz? Hadi ciddi güncellemeleri yapmıyorsunuz, en azından kraliçe için bir alan kısıtlaması getirmek bu denli mi zor? (Madem bu kadar rahatsız ediyor sizleri bahsettiğimiz konular) Ya bunları düzeltin ya da o kraliçede bir tuşa belirli aralıklarda basmak için kişinin ayarladığı ufak bir ayardan dolayı üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçin. Hiç bir bireyin o kraliçe de kasarken heyacan yaşadığını söyleyemem, zaten saatlerce bir tuşa basan kişi de yoktur orada. Varsa zaten o kişinin şahsi sorunları vardır, kavrayamamıştır daha bir çok şeyi. Kraliçe'de 1 ay kasıp, toplamda 16 ipek aldığım için rahatsız olan şahıslar buraya gelip asılsız ve tutarsız şeyler yazarlarsa gerçekten zaten midem kaldırmıyor yani hayatınızda hiç ufakta olsa bir amacınız yok mu... Kısacası ben, orada bir tuşa basmayı ayarladığı için o kişiyi kınamıyorum, yönetimin ve oyuncuların bu akıl almaz tavırlarını kınıyorum.

(Not: 3. parti yazılım kullanmıyorum. Kopya materyal yapmıyorum ( bilsem dahi yapmam, kişiliğime ayrıkı bir şey). Kp kasmıyorum... Zamanında kastım mı? Evet kastım fakat ciddi emekler sarf ederek, gerek zamanımdan gerek hayatımındaki bazı ideallerimi arka plana atarak, ve çok fazla hesabıma plus satın alarak hatta ihtiyacım dahi olmadığı halde sırf katkım olsun diye satın aldığım o pluslar... Yani evet içimde rahat, gönlümde ferah, her şekilde ciddi emekler sarf ettim zamanında bu uğurda. Asılsız ve yersiz şeyler yazacaklar kişiler kendisini lütfen yormasın, beni de gereksiz yere uğraştırmasın ^_^ Ayrıca Tüm yönetim de yıllarca hesaplarımı takip altına alabilirler. Yanlış veya haksız olan bir şeyi zaten kendim yapmam bir yaptırım uygulanmasını zorunlu görmem. Bu, bir insan olarak kişiliğimde mevcut bir şey. Uzun lafın kısası hem oyuncular hem de yönetim olarak soğuttunuz insanları oyunumuzdan... Oyunumuz diyorum bastıra bastıra, ama nerde...? Kim anlardı ki yazılanları... )

Dilerim torunlarınızın (70 li yaşlarında olan) evlerine alacağı robotlar'da yapay zeka ve bir işin tekrarının yapılması için gerekli kodlar sizler gibi insanlar için özel olarak eksik tasarlanıp size (& torunlarınıza ) sipariş edilir. Onlarda ( size benzeyen torunlarınız) o nefret ettiğiniz ve karşı çıktığınız bu eylemlerin karşılığını, tekrarlı işlerin yapılmasının bilinçli olarak engellendiği o robota, kendiniz kalkıp yardımcı olarak o işin yapılmasına manuel (elle) olarak zor durumda bırakılırsınız. İşte siz göremeyeceksiniz ama çok iyi biliyorum ki ancak böyle bir şey yaşasaydınız söylediklerimi anlardınız. Yazdıklarım çok büyük ihtimal ile fayda vermeyecek bir çoğunuza.

Bir umut belki de yazdıklarım şimdi olmasa da ileride işe yarar
...

Saygılar dilerim.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
Willsocuet
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: "Macro" Ban sebebi ise "Yapay Zeka" İdam sebebi mi olacak?

Mesaj gönderen Willsocuet »

Okumadım ama boş yapmışsın..
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

Willsocuet yazdı: 21 Nis 2019 16:29 Okumadım ama boş yapmışsın..
Resim
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Oyunla kafayı bozmuşsun dışarıya çık biraz nefes al iyi gelir.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
boolooxx
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen boolooxx »

Willsocuet yazdı: 21 Nis 2019 16:29 Okumadım ama boş yapmışsın..
Aynen.
Kullanıcı avatarı
boolooxx
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen boolooxx »

movie yazdı: 21 Nis 2019 19:46 Oyunla kafayı bozmuşsun dışarıya çık biraz nefes al iyi gelir.
Bu konuyu açan şahıs oyunu kafayla bozmuş 24 saatin 18 saati oyunda geçirip 4 saatini uykuya verip kalan 2 saatiylede kalan insani ihtiyaçlarını gideren bir kişidir, bu yazılanları okumasanız bile maruz görün kendi haline bırakın.
İyi formlar.
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

LinkiNParkK yazdı: 21 Nis 2019 13:54 Konuyu; burada açılmış olan konudan ( GM AHİEVRAN 15 NİSAN 2019) ve Paranoya adlı kullanıcının yazdığı
Paranoya yazdı:Sağda solda makrocu arayacağına şu ceza itiraz ticketlerine baksın birazda.

cümleden esinlenerek,

aklımdakilerin yazıya dökülmesiyle açtım. Aslında kısa yazacaktım fakat yazdıkça yazdım ve sonra da farklı bir konu başlığı altında, belki farklı düşüncelere sahip olan vardır diye açmak istedim. Samimi olarak söylüyorum daha önce hiç böyle düşünmemiştim. Fakat madem gördüm ve şimdi anlamaya başladım o halde bir kaç şey yazayım...

Oyun içerisinde zamanla anlamaya başladığım şey, bu oyuncu kitlesine bir şey anlatmak... devamına istediğiniz "imkansız" anlamına gelen her deyimi ekleyebilirsiniz. Fakat ilginç olan şey zamanla anlamaya başladığım diğer bir olay ise bunun sadece oyuncularda değil yönetimde de olduğunu fark etmem oldu.
Şu satırları belki sayfalar sürecek şekilde uzatabilirim fakat ne gücüm, ne de isteğim kalmış durumda bu uğurda. Yine de belki bir faydası dokunur diye biraz sitem biraz da biz ne yapıyoruz acaba? dedirtecek bir kaç şey söylemeye çalışacağım.

• Corsair, Razer, Logitech ... gibi devlerin ürettiği klavye ve mouse'larda X,Y,Z, T gibi dev mmorpg oyunlarına özel olarak makro sistemi hazırladıklarını biliyor musunuz? Yine bu X,Y,Z,T gibi dev mmorpg oyunları için kendi çabalarıyla özel olarak ADDON'lar yapıp gerek premium şekilde gerek ücretsiz şekilde bu oyunların illegal olmayan sitelerinde oyuncuların kullanımına sergilendiğini biliyor musunuz? Belki bu da tatmin etmez sizi fakat yine bu oyunların içinde kendi sistemlerinde barındırdıkları MACRO oluşturma pencerelerinde her türlü gelişmiş MACRO'lar oluşturduğunuzu biliyormusunuz?

Bir oyun genel itibariyle yazılımdan faydalanır. Hadi farz edelim bahsettiğimiz yazılımlardan faydalanmasın fakat illa ki bilgisayarda kullandığınız işletim sistemi (windows, mac, linux...) bu yazılımların etkisi altında işler. Ve bilgisayarın işletim sistemi olmazsa o oyunu mantık olarak oynanamayacağı aşikar. İşletim sistemleri de yazılımdanlardan faydalanır ve bu yazılımların hemen hemen hepsinde Yapay Zeka olduğunu mutlaka bilirsiniz. Burayı çok uzatmadan direkt geçiş yapacağım:

• Evinizde işlerinize yardımcı olan ROBOT'a bana bir bardak su getir mi diyecektiniz yoksa size hiç zararı dokunmayan aksine yardımcı olan ROBOT'a hakaretler savurup, yakıp yıkmaya mı çalışacaktınız? ( Biraz daha anlamlandırayım, yaşınız : 70 )

• Belki alışveriş yaptığınız amazon, aliexpress, hepsiburada vb... gezinirken gözünüze reklam gibi şans eseri önünüze çıktığını zannetiğiniz bir ürünü alırken yapay zeka sayesinde bulduğunuz ve karşılaştığınız bu ürünü alırken; bu tarz şeylere karşı olduğunuz halde neden o sıra gördüğünüz o ürünü alırken, hayır bu yanlış! Ben yapay zekanın olmadığı bir ürünü kendim bulup kendim alacağım mı diyorsunuz? Bu aşamayı geçtiniz (bir şekilde ya anlamayarak ya da kendinizi kandırarak) kargo şirketlerinin kullandıkları yine o sistem sayesinde evinize ulaşan o ürünü kullanmıyor musunuz? Yapay zeka vb teknolojik sistemler sayesinde elinize ulaştığı için?

• Cebinizdeki akıllı telefonları ağzıma dahi almak istemiyorum... Akıllı telefon kullanmıyor musunuz? Özür dilerim haklısınız, gönül rahatlığıyla ömrünüzün sonuna kadar ban atma yarışına girebilirsiniz veya başkalarına engel olan o şahıslar sizler de aynı eylemlerinize devam edebilirsiniz...

• Yapay zeka ile yapılmış bu BOT'ları izlerken şaşkınlık duyup düşüncelere mi dalacaksınız yoksa BOT'lara ban cezası verme yollarını mı arayacaksınız?

Yapay zeka ve macro ne alaka diyen olursa lütfen yazarken parmaklarınızı yormayın, zaten bende kendimi yormayacağım sizin gibiler için.

• Mareşal rütbe için değer biçtiğiniz o rakamları (yaptığınız oyunun sistemiyle) yapabilmek için, bir ömrün yetmeyeceğini kendiniz bile çok net biliyor iken (2.7m kp ile üretilen tılsımların konusunu açmıyorum dahi) bu uğurda hesaplar kasıp, yeri gelince bu hesaplara plus satın alıp "KP karakteri olarak" kullanırken. Bu insanlara ikinci sınıf muamelesi yapıp adeta tehdit edercesine oyuna girip KP için emek vermiş bu insanları banlamaya çalışırken. Kişinin verdiği emek, harcadığı zaman, ve en çok sizin ayakta durmanız için ödediği paraları, sırf kişi kendi lehinde bir kaç tık ayarlayıp giriş yaptığı oyuna adeta ban atmak için cirit attığınız bu durumda, "Ban atarken" vicdanınız sızlamıyor mu? Verilen paraları alırken güzel, hoş iken kişinin yaptığı bu eylemi neden cinayet işlercesine suçlu bulursunuz? Evet, böyle insanlara (mareşal kasan) kendi inandıkları adalet sistemiyle o kişilerin kasılmasına engel olmak için karakter bırakıp engel olan kişi ile oyuna arada bir girip kontrol amaçlı bu tarz insanları bulup ban atma yarışına giren yöneticilerde bu kişiler ile aynı zihniyettedirler. Hatta ve hatta hakire karakter bırakıp ben buglu kesime karşıyım diyip slotları keserek kesimlere engel olup daha sonra başka sunucularda bol bol buglu kesim yapan kişilerde bu insanlarla aynı katagoridedir. Oyun zihniyeti akli dengelerini bozmuş bu insanlara belki de yazılacak çok şey vardı fakat görünen o ki koyun piskolojisi kendisini en zeki sanan kişilerde bile etkisini sürdürüyor. Aslında bunları yazmaya gerek bile yoktu, akıllı birisi şu yukarıda yazdıklarımdan zaten ana mesajı anlardı fakat söylediğim gibi ne yazık ki durum vahim. Örnekleri böyle sıramak istedim ki anlaşılması kolay olsun.

Hadi her şeyi bir tarafa bırakıyorum, tekrar anlayamadığınızı farz ederek devam ediyorum. Madem karşıydınız ve hâlâ karşısınız... Neden bunları önlemek için oyunu geliştirmediniz, madem aldığınız o paraları hâk etmediğinizi düşünüyordunuz ve vicdanınız rahat etmiyordu neden bu uğurda yıllarca oyuncularınızın büyük bir kitlesinin gerek bu konu gerek farklı konularda bekledikleri o güncellemeleri yapmadınız? Hadi farklı konuları ve istekleri dahi ele almıyorum...Neden?
(Güvenlik kodu diyenleri duyar gibiyim fakat Allah aşkına gözünüzü bir açın diğer oyunlara bir bakın...)

• Neden, yetenekler kısmında bulunan yetenekleri hâlâ isteğe göre tuş ataması yapılmadığının mantıklı açıklaması da yok mu? Adam 6, 7 , 8 , 9 tuşuna basana kadar ömrü biter bu yüzden 3. parti yazılımlarına başvuran oyuncularınızı neden bu denli korkutuyorsunuz? Ya da madem bu kadar karşısınız 3. parti yazılımlarına, neden oyuncularınızın bunlardan uzak durması için gerekli alt taban çalışmaları yapmadınız & yapmıyorsunuz?

• Yine madem o kadar karşısınız, İnsanların hiç bir aksiyonu olmayan Kraliçe kesimlerinde saatlerce PC başında bekleyip bir tuşa basmaları için yaptığınız bu zorlama nedir? O halde neden aylarca düzeltmediniz? Hadi ciddi güncellemeleri yapmıyorsunuz, en azından kraliçe için bir alan kısıtlaması getirmek bu denli mi zor? (Madem bu kadar rahatsız ediyor sizleri bahsettiğimiz konular) Ya bunları düzeltin ya da o kraliçede bir tuşa belirli aralıklarda basmak için kişinin ayarladığı ufak bir ayardan dolayı üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçin. Hiç bir bireyin o kraliçe de kasarken heyacan yaşadığını söyleyemem, zaten saatlerce bir tuşa basan kişi de yoktur orada. Varsa zaten o kişinin şahsi sorunları vardır, kavrayamamıştır daha bir çok şeyi. Kraliçe'de 1 ay kasıp, toplamda 16 ipek aldığım için rahatsız olan şahıslar buraya gelip asılsız ve tutarsız şeyler yazarlarsa gerçekten zaten midem kaldırmıyor yani hayatınızda hiç ufakta olsa bir amacınız yok mu... Kısacası ben, orada bir tuşa basmayı ayarladığı için o kişiyi kınamıyorum, yönetimin ve oyuncuların bu akıl almaz tavırlarını kınıyorum.

(Not: 3. parti yazılım kullanmıyorum. Kopya materyal yapmıyorum ( bilsem dahi yapmam, kişiliğime ayrıkı bir şey). Kp kasmıyorum... Zamanında kastım mı? Evet kastım fakat ciddi emekler sarf ederek, gerek zamanımdan gerek hayatımındaki bazı ideallerimi arka plana atarak, ve çok fazla hesabıma plus satın alarak hatta ihtiyacım dahi olmadığı halde sırf katkım olsun diye satın aldığım o pluslar... Yani evet içimde rahat, gönlümde ferah, her şekilde ciddi emekler sarf ettim zamanında bu uğurda. Asılsız ve yersiz şeyler yazacaklar kişiler kendisini lütfen yormasın, beni de gereksiz yere uğraştırmasın ^_^ Ayrıca Tüm yönetim de yıllarca hesaplarımı takip altına alabilirler. Yanlış veya haksız olan bir şeyi zaten kendim yapmam bir yaptırım uygulanmasını zorunlu görmem. Bu, bir insan olarak kişiliğimde mevcut bir şey. Uzun lafın kısası hem oyuncular hem de yönetim olarak soğuttunuz insanları oyunumuzdan... Oyunumuz diyorum bastıra bastıra, ama nerde...? Kim anlardı ki yazılanları... )

Dilerim torunlarınızın (70 li yaşlarında olan) evlerine alacağı robotlar'da yapay zeka ve bir işin tekrarının yapılması için gerekli kodlar sizler gibi insanlar için özel olarak eksik tasarlanıp size (& torunlarınıza ) sipariş edilir. Onlarda ( size benzeyen torunlarınız) o nefret ettiğiniz ve karşı çıktığınız bu eylemlerin karşılığını, tekrarlı işlerin yapılmasının bilinçli olarak engellendiği o robota, kendiniz kalkıp yardımcı olarak o işin yapılmasına manuel (elle) olarak zor durumda bırakılırsınız. İşte siz göremeyeceksiniz ama çok iyi biliyorum ki ancak böyle bir şey yaşasaydınız söylediklerimi anlardınız. Yazdıklarım çok büyük ihtimal ile fayda vermeyecek bir çoğunuza.

Bir umut belki de yazdıklarım şimdi olmasa da ileride işe yarar
...

Saygılar dilerim.
Kardeş iyi misin
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen 0LIVERA »

seni buralarda anlayacak insan ne yazık ki bulman zor.

yapay zeka programcısı olarak (onlarca programa desteğim oldu)

güzel bir yere değindin fakat ben bunları yönetime ve bizzat yöneticilere bir çok kez acmama rağmen olumsuz tepki aldım.

bir insan örneğin gbz keserken insanların macro dediği şeyi yapabilir ne var bunda ? kendi basmıyor ama izliyor.

peki hangi konularda macro denilen tabire ceza verilmeli.

örneği dev anayı macroda kesip poseti macroda alıp vurup kafayı yatan güncelden sonra kaç tane kalsıdı acaba diyenler
madeni macroya koyup sabaha kaç maden olmuş ya diyip kalkanlar
kp kasmaya bırakıp karakterini uyuyanlar

bunalr ceza alması gereken kişiler onun dısında online dedikleri hemen hemen tüm oyunlarda bu oyunlara özel macro mouseler macro kaydedici klavyeler vb. bir çok aygıt satılıyor bırakın yazılımı.

dediğim gibi arkadaşı anlayacak insan sayısı cok cok az ama cok güzel bir noktaya değinmiş profesyonel olmak kolay değil.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
Kullanıcı avatarı
karacin
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: İslam Ailesi

Mesaj gönderen karacin »

Ellerimle gir cık attığımdan, aynı anda vuramıyordum bu yüzden büyücümü başka bir pc den acıp oto vurması için makroya almıştım yine aynı ritimde ellerimle gir cık atmaya devam ediyordum aradan cok gecmedi kasmaya başlamamın 3. günü büyücüm banı yemişti tılsımlarım ve çok çok sevdiğim büyücüm hayata gözlerini yummuştu.
Alışkanlıklardan kolay kolay kurtulamıyorsun tabi gbz ve kralice kesimlerindede makro kullandığım için ara ara bloklar yediğim oluyor.
eskiye özlem
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

boolooxx yazdı: 21 Nis 2019 22:48
movie yazdı: 21 Nis 2019 19:46 Oyunla kafayı bozmuşsun dışarıya çık biraz nefes al iyi gelir.
Bu konuyu açan şahıs oyunu kafayla bozmuş 24 saatin 18 saati oyunda geçirip 4 saatini uykuya verip kalan 2 saatiylede kalan insani ihtiyaçlarını gideren bir kişidir, bu yazılanları okumasanız bile maruz görün kendi haline bırakın.
İyi formlar.

"boolooxx" sana zamanımı ayırıp yazacağım son cevap olacak bu. Bunun dışında daha sonra yazacaklarına ise sadece oluşturacağım hazır taslak ile cevaplayacağım. Yazacaklarımı mavi renkle yazacağım bu yüzden dileyen okuyabilir.

• Madem beni kötülüyorsun ve aşağılıyorsun neden bunu hâlâ kimliğini gizleyerek yapıyorsun?
  • Madem hem kendi hem de benim kişiliğimden bu kadar eminsin neden bir gün olsun Beyazköşk'te adımı kirletmek veya bana ait olmayan bu şeyleri yazmaya kalkışmadın ana karakterlerin ile? İnsanların seni tanımasından ve sözlerine güven olmamasından mı korkuyorsun?
  • Bir insanı sevmeye bilirsin, beni de herkesin sevdiğini iddaa etmiyorum fakat bir kişiyi hem sevmeyip hem de kimliksiz şekilde oradan buradan sesler çıkartarak insanların sana inanmasını bekliyor olabilirsin fakat sana inanacaklar sadece senin gibi olanlar ve düşünme yetisini yitirmiş kişiler olacak, öyle insanlarda zaten hak ettikleri yerde olacaklar daima yani umursamıyorum.
  • Yalanlar ve iftiralar konusuna gelirsem. Bir insan yalan konuşabilir, o kişiyi sadece yalancı birisi olarak tanımlarım ve asla sözüne güvenmem. İftira konusuna gelecek olursam, işte orası tüm insanlık duygularımın bittiği yer. Bir insanın masum birisine iftira attığına şahit olayım gözlerimle...Ve bu kişinin kesinlikle bilincinin yerinde olduğunu bileyim...Üstüne bu kişi uyarılmış olsun defalarca...İşte böyle birisi kardeşim dahi olsun ateşler arasında kalsın elimi uzatırsam namert olayım. Kardeşimin iftira attığını bilsem ve şahit olsam yüzüne tükürür, benden uzak dur bana kardeşim dahi deme derim "yüzüne karşı". İşte iftiranın bende uyandırdığı hisler bu şekilde. Ve biliyor musun, o kişiler her kim olurlarsa olsunlar nefes almayı hak etmeyen şahıslardır. Ve biliyor musun o çığlıkların hiç birisi bana vicdan azabı vermez, geceleri çok rahat uyurum çünkü bu hayattan iftira atan birisi eksilmiş olacak.
  • 2014 yılında oyunu bıraktım, 2018 ağustosta kendimi bir şekilde oyunda geri buldum. Kullanıcı hesabımı gizli şifremden zar zor kurtardım. Sen kalkmış neler anlatıyorsun. 24 saat oyundaymışım, Allahtan neredeyse haftadan haftaya giriyorum. Merak etme yakında onu da yapmayacağım o zaman mutlu olursun belki?
  • Eski oyuncularda daha çok haysiyet ve onur varmış... En azından şu ana kadar şahsıma kimse kötü söylemlerde bulunmamıştı. Fakat anlayamıyorum... İzlediğiniz dizilerden mi çok etkileniyorsunuz yoksa günümüzde alışıla gelmiş yersiz siyasetin oyun ortamında da etkili olacağına inandıran bir şeye mi kapılmışsınız? Birileri çok fazla televizyonun etkisinde kalıyor gibi...
  • Senin gibilerin elinde olsaydı bana hırsız dahi yazardı neyse ki hem o yürek oluşmamış henüz hem de belki de işin o kısmını çözebilecek kadar empati kurabilmişsin...
  • Kendini (kendinizi) bu oyuna çok fazla kaptırmışsınız. Oyuncu kitlesinden çok fazla etkilenmişsin (iz). Hayatta sanki başka hiç bir amaçları olmayan insanlar yığını halinde dönüşmüşsünüz...Yaptığınız tüm eylemler aynı ve mide bulandırıcı. Ya hakire karakterler dizip insanlara engel olmak ya gücünüzün yettiği insanların isimlerini klandan/ bölgeden kirletmeye kalkışmak ( neyse ki bu cesareti ana karakterlerinizden konuşup benim için bulamadınız )... Ya da farklı hesaplar açıp insanların özeline küfürler savurmak. Veya en son olarakta forumlarda insanlara kimliksiz şekilde dil uzatmak. Şimdiden forumda yedek kullanıcı hesapları açın belki ilerleyen zamanlarda işine & işinize yarar ve daha çok insanın size inanmasını sağlayabilirsiniz. Neyse ki sadece koyun sürüsüne kapılanlar sizin gibilerine inanırlardı.
  • Kısacası senin gibi duygusuz, kimliksiz... (ve daha yazamayacağım bir çok şey) karakterle oyun dolup taşmış. Tiksiniyorum işte senin gibilerle dolup taştığını gördüğüm şu oyuncu kitlesini gördükçe. Midem kaldırmıyor, aynı hayavı solmak dahi boğuyor beni...Umarım kendi kusmuğunuzda boğulursunuz diyeceğim fakat anlamlandıramayacağın çok net.
  • Senin kim olduğunu sorup soruşturmayacağım açık konuşmak gerekirse benim için sadece ve sadece kişiliksiz birisisin, benim gözümde her şey (cansız bir şey dahil) senin gibilerinden daha değerlidir. Kim olduğunu bilsem dahi bana bir şey katmayacak. Fakat seni tanıyan birisine diyeceğim şu ki: Yalan konuşan ve iftiralar savuran birisi size ne dost olur ne de arkadaş. Kendisine bir iyilik yapsın ve derhal senden uzaklaşsın.

Bu yazımı okuyan forumda dolaşan kişilere ise, "boolooxx" şahsı bir şey yazarken onun sözüne güvenmeniz için iki sefer düşünün yoksa daha sonra yaptığınız & verdiğiniz kararda gereksiz yere kendinizi üzersiniz. Dileyen sözüme güvenir dileyen güvenmez.

Merak eden Beyazköşk'e gidip Lodos veya Bölge kanalından "Lpxsevenfold nasıl birisidir" diye sorabilir istediği herhangi bir zamanda. Kimin doğruları konuştuğu her zaman çok nettir fakat sadece insanlığını yitirmemiş kişiler bunu fark edebilir.

Büyük ihtimal 20 yaş üstündesin hatta belki de benim yaşlarımdasın (bunlar zaten önemsiz) fakat hayatın sana öğretmediği iki şeyi söyleyeyim. "Ahlak" ve "Oyun" kavramı. Ne yazık ki hayatın sana, bu yaşına kadar öğretemediği şeyi artık kimse öğretemez. Kendine bir iyilik yap ve bunların kavramını öğren. Ne kadar zavallı birisiyim ya hâlâ içimde iyimser hisler barındırıyordum senin gibi birisine karşı.

İki söz yazacağım senin gibi birisine yardımı olacağını düşünmüyorum çünkü hayatım senin gibilerini tanımakla geçti. Sadece ders aldığınızı taklit edersiniz günü geldiğinde ise aynı şeyi tereddütsüz yine yaparsınız.

“Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma; ilk önce senin ellerin kirlenecek.” Lev Tolstoy
"İnsan genellikle, başkasına sürmek istediği çamura bulanır. " Cenap Şahabettin.

Her şey bir yana, büyük ve gerçek resmi görebilen bir insanım. Toplumumuzun geldiği şu duruma üzülüyordum. İnsanların beyinlerini gözlerimin önünde sanki çıkartırcasına izlediğim şu günlere, tanık olmak üzüyordu beni. Bu acıyı sadece insan olan kavrayabilir ve anlayabilir.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW