Genel Bir af arzusu ve Öneri

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ikizler92
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Genel Bir af arzusu ve Öneri

Mesaj gönderen ikizler92 »

Merhaba öncelikle kendim eminönü sunucunda istemsiz olarak kasıtlı olmadan kopya mağduru oldum.
Son zamanlarda bu kopya olayı yüzünden bir çok kişi kasıtlı veya kasıtsız blok yemiş durumda
Benim yönetimden arzum şudur hem elde kalan kısıtlı oyuncuları kaybetmemek hemde oyunun sonunu
Erkenden getirmemek için kasıtlı veya kasıtsız olarak kopyalama olayından blok yiyenlerin affını talep ediyorum
1 Seferliğe mahsus herkes af edilsin kasıtlı yapanlada dahil olmak üzere.

Şimdi diyeceksiniz bana kasıtlı yapanlar niye affedilsin kardeşim ne alaka ! Şu alaka şimdi düşünün sentetik ipek olmuş 500m
meteorit 1 tılsımı olmuş 3-4 t adamlar 1 adet salgıya bile 50 60m para çekiyor şimdi bu piyasada bi insanın emeği ile bir şeyler
elde etmesi mümkünmü arkadaşlar bu adam ne yapacak şu oyunda kendi emeğinle yaratık kesip çöpleri satarak 500m kazanman için 1 ay gece gündüz oynaman lazım belki daha fazla bu 500 mi kazandıktan sonra 1 tane ipeği bile alamıyorsun. legal yollarla pıyasaya para sürülmesi için sadece ve sadece yaratıklardan çıkan çöplerin satılması lazım oyuna başka türlü para girmiyor !!
Böyle bir piyasada adam tabikii benim başım kelmi ulan diyip oda kopyalamak ister sonuçta millet emek vermeden bir kaç dakika içerisinde o adamın 5 yılda kasacağı kdr bonoyu basarsa o adamda haliyle o kadar emek ve zaman harcamak istemez kim ister ?
Kim böyle birşeyi kabul eder ? Bundan ötürü benim yönetimden talebim bir an önce eminönü sunucusunda bulunan bu açığın kapatılıp suçlu ve suçsuz olan herkesin çantasındaki kopyalanmış materyal ve bonoların silinerek aynen iade edilmesini talep ediyorum.

Son olarak sunucularda sahte bonolardan ötürü yaşanan dehşet ötesi enflasyonun önüne geçilmesi için piyasanın eski halini alması için dükkandaki ürünlerin geçici bir süre akçeden ziyade oyun parasıyla satılmasını talep ediyorum bu şekilde piyasadaki oyun parası azalarak kıymet kazanacak ve piyasalarda kısa süre içerisinde normal halini alacaktır.

Yönetime önerim budur eğer değerlendırsenız emin olun oyun biraz olsun hayata dönebilir ama yok değerlendirmezseniz ne yazıkki çok kısa bir süre sonra kapatıp gitmek zorunda kalacaksınız. Okuduğunuz ve zaman ayırdıgınız için teşşekürlerimi iletiyorum herkese saygılar
Kullanıcı avatarı
uzunyillarsonra
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: anatolia

Re: Genel Bir af arzusu ve Öneri

Mesaj gönderen uzunyillarsonra »

Piyasa zaten basılan bonolardan dolayı yükseliyor. Çipe sentetik ipeğe ne kadar isterseniz veririm diyenleri gördük. Zamanında bizde Teşkilatta bu işi yapmıştık menekşe elmas 80 90m lerde geziyordu onun için unutun af işini :D
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen 0LIVERA »

uzunyillarsonra yazdı: 16 Nis 2019 22:12 Piyasa zaten basılan bonolardan dolayı yükseliyor. Çipe sentetik ipeğe ne kadar isterseniz veririm diyenleri gördük. Zamanında bizde Teşkilatta bu işi yapmıştık menekşe elmas 80 90m lerde geziyordu onun için unutun af işini :D
resmi olarak ilk ve tek af konusu GM Erdoğan tarafından cıkarılmıştı ve uygulanmıştı kendisi oyuna aşırı ilgili biriydi.

o zaman ki kural şuydu

2 kasa'da boş olacak ve parasının yüzde 80'i silinecekti (hatırladıgım kadarı ile) tüm karaterler affedilmişti.

ama af konusu zor boss kacırmadan bine yakın karakter banlanmıştır tabi kacıranda kacırılanda karısık işler sonunda giremiyorlar artık ama genel bir af evet güzel olabilir.

karakterin içindeki herşeyin sıfırlanması karşılığı ile af güzel olabilir evet.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ismailaslan »

Merhabalar.
Oyundaki kopya materyal durumu çözülmeden böyle bi durumun olması (Af) oyuna daha fazla zarar vereceği kanısındayım.
Kopya olayı çözüldüğü taktirde böyle bir durum söz konusu olursa veya olması düşünülürse eğer her ne şekilde olursa olsun bu açığı kullanan oyuncuların affedilmesi tarafında değilim, bu gün materyal kopyalayan yarın oyunun başka bir açığından da faydalanır. Tabi ticaret sonucu ban yiyen arkadaşlardan bahsetmiyorum. Şu durumda yönetim ne planlıyor veya ne üzerinde çalışıyor bilmiyorum ama kopya olayı çözülmediği taktirde oyun gün geçtikçe daha kötüye gidicektir. Oyun açığını kullanan oyuncuları oyundan uzaklaştırmak bir çözüm değil geçiştirmektir. Oyunun durumundan şikayetçiyiz lakin oyunlar gündelik hayatın stresini sinirini atmak için real hayattan uzaklaşmak için vardır. Eğerki İstanbul Kıyamet Vakti sizi daha çok strese sürüklüyorsa daha fazla zarar görmeden uzaklaşmanızı ve düzeleceği umuduyla beklemenizi tavsiye ederim ki ben öyle yapıyorum. Burada yaptığımız onca eleştiri şikayet görülüyor elbet yazılanlarda görülüyor ama bi düzenleme olmuyor demekki yönetim de bir şeyler yapamıyor. Bir çoğumuzun gençliğini verdiği bu oyunu daha iyi hatırlayabilmek adına ben bu durumlar düzelene kadar oyundan uzak durma taraftarıyım. Oyuna devam eden ve bu durumdan mağdur olan arkadaşlarıma da verebileceğim tek tavsiye budur. Saygılarımla.
İyi Forumlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gecekusu2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Gecekusu2 »

Af bence olmamalı sonuçta bu cezanın verilebileceğini tahmin etmiş olmalılar.
Eğer suçlular affedilirse kuralların hiç bir hükmü kalmaz ve oyunun geleceğinde bu gibi bir durum tekrar ederse. Oyuncular önceki verilen af kararlarına dayanarak bu açıklardan yararlanmaya devam edeceklerdir.
Oyun piyasası ile ilgili bir düzenleme de şu olabilir.
Çoğu eşyanın NPC'lerde satışa sunulması.
İpek , barut vs çip. Bu piyasayı çok düşürür. Örnek şimdi çip piyasası 500 m ise NPC satış fiyatı 230 olarak satışa çıkarır ve belli bir düşüş yaratır. Bu satışa sunulan eşyalar yelpazesi de geniş olmamalı tabi ki yoksa durgunluk kaçınılmaz olur
28.07.2008 den beri
Beyazköşk
Kullanıcı avatarı
musallat123
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen musallat123 »

Tanrım kötü kullarını sen affetsen ben AFFETMEM !
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Geç o işleri
...COMANDANTE...

... Semsûr...
YigidoSivasli
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen YigidoSivasli »

Bilerekte bilmeyerekte yapan suçludur.
300-350 mlik ipeği 500 e alanı bulupta aç gözlülük yaparsa bunun bilmeyerek ceza almış işlemi olabilir mi?
350m lik ki en son 600 le de olan def2-3 tılsımı 1t ye alan bulunca o bonoları alırken suçsuz mu olunuyor?
Kimse kusura bakmasın ama az akıl kullanılsa kimse bu tuzağa da düşmezdi... Tanımadığın birinden 10 adet ipek alınır yazısına normal fiyattan bile yapılan ticarette bilinmeli ki sorun vardır!
He yok müdür kimsede o kadar para diyebilirsiniz?
Vardır tabiki ama o kimseyide herkes tanır !!!
Bu benim fikrim
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

YigidoSivasli yazdı: 17 Nis 2019 12:19 Bilerekte bilmeyerekte yapan suçludur.
300-350 mlik ipeği 500 e alanı bulupta aç gözlülük yaparsa bunun bilmeyerek ceza almış işlemi olabilir mi?
350m lik ki en son 600 le de olan def2-3 tılsımı 1t ye alan bulunca o bonoları alırken suçsuz mu olunuyor?
Kimse kusura bakmasın ama az akıl kullanılsa kimse bu tuzağa da düşmezdi... Tanımadığın birinden 10 adet ipek alınır yazısına normal fiyattan bile yapılan ticarette bilinmeli ki sorun vardır!
He yok müdür kimsede o kadar para diyebilirsiniz?
Vardır tabiki ama o kimseyide herkes tanır !!!
Bu benim fikrim
1t de verse 600 de verse ben yiyor zaten
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
cepni
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen cepni »

Konu ile alakasız olacak lakin oyun müthiş bir şekilde oyuncu kaybediyor nedeni ise kaçırılan boss lar eski motorin olayını hatırlarmısınız bilmem motrine görününce örse kadar takip ederdi bossları kaçmayacak şekle getirseler keşke
Göster
AltınvuruŞ
ULUBİLGİN
HARAÇ
SOLKAPALI