Neden Arz'ın Çocukları veya Lodos klanını tercih ettiniz?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
pegasusejder2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Re: Neden Arz'ın Çocukları veya Lodos klanını tercih ettiniz?

Mesaj gönderen pegasusejder2 »

02ARMA02 yazdı: 17 Nis 2019 06:57 Hemne hemene aynı durumdayız 😂

En başta katılma sebebim Lodos Muhafızının Asaletiydi.
Gerçekten bir muhafız gibi.

Daha sonra ise oyunun hikayesi gereği lodos devam ettim.
Arzlar hem dost olacağız diyor hemde gördüğü herşeye dalıyordu.
Yani bir nevi mantıksızlık vardı. Ayrıca tüccarın fareadam olması itici gibi.
Ne diyebilirim gönüller bir demekki. :grin: :grin:
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Hamunaptra

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

pegasusejder2 yazdı: 17 Nis 2019 19:49
02ARMA02 yazdı: 17 Nis 2019 06:57 Hemne hemene aynı durumdayız 😂

En başta katılma sebebim Lodos Muhafızının Asaletiydi.
Gerçekten bir muhafız gibi.

Daha sonra ise oyunun hikayesi gereği lodos devam ettim.
Arzlar hem dost olacağız diyor hemde gördüğü herşeye dalıyordu.
Yani bir nevi mantıksızlık vardı. Ayrıca tüccarın fareadam olması itici gibi.
Ne diyebilirim gönüller bir demekki. :grin: :grin:
😂 😂 Olablilir
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

hep Arz olmak istesem de abim ve arkadaşları Lodos'tu . Onlarla kasıldığım için mecburiyetten Lodos oldum , Lodos gezdim .
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen AyYildizli »

Askerleri kadın olduğu için her zaman Arz klanından olmak istemişimdir. Ama sunucumda Lodos çoğunlukta olduğu için ve arkadaşlarım da burada olduğu için Lodos olarak kaldım. Arz olmak hep bir ukde olarak kalmıştır bende.
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
Producer
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Producer »

Herkes Lodos olduğu için Arz tarafını seçtim. NPC konuşmaları ve Arz kalesinde bulunan kütüphane ilgimi çekerek kesin kararı vermeme sebep oldu. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
CARMENTA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Dönüşüm

Mesaj gönderen CARMENTA »

Beyazköşk'te lodosun bariz nüfus üstünlüğü karşısında, geliştirdiği etkili stratejilerle rakibini alt edebilen Arz'ın Çocukları ilgimi çekmişti. Hayatta her zaman niceliğe değil niteliğe önem vermişimdir. Bu da oyun tarzıma, seçimlerine bu şekilde sirayet etti.
Tek grupla 20 30 kişiyi alt edebilmek, yanıma sadece 1 şifacı alıp gruplara kafa tutabilmek inanılmaz keyifliydi.
Uzun süredir oyuna zaman ayırmıyorum fakat Köşkte içinde bulunduğum zaman diliminde, Arz klanı her zaman 5 parmağa karşı sıkılmış tek yumruktu. Tercih sebebim de budur.
Resim
Kullanıcı avatarı
astalavista
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen astalavista »

Hayatta hicbirzaman işimı A kişişi ile görüp, daha sonradan B kişisinin tarafına geçmedim. Tabii ki bu olay oyun karakterimede yansıdı. İtemlerimi Lodos' ta dizdiysem, bu itemler Lodos klanı için çalışacak.! Ayriyetten köşk sunucusunda Arz klanina sahip üyelerin kendilerini "elit" diye tanıtmasi, fakat üstlerini başlarını Lodos ta dizmesi ayrı bir ironi. :) Azınlık tarafında savaşmak herzaman daha eğlencelidir bunu anlayabiliyorum, fakat azınlık tarafına geçtikten sonra, üstlerini o asagiladiklari lodos klani ile dizmekte yıne ayrı ironidir. Köşk' ün "en"leri herzaman lodos klanindan çıkmıştır. Ama maalesef sayısından ötürü bünyesinde çok fazla zayıf oyuncuda barındırmaktadir. Tabii Buda arz' lar için ayrı bir muhabbet. :)
...

Astalan

XxASTALANxX

AsTaLaNxxİnTiKaM
Kullanıcı avatarı
cepni
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen cepni »

Hikayede lodoslar fiziki olarak arzlar bilgi olarak sağlam bu yüzden arz klanını seçtim

Bilgi Bizim Gücümüz
Göster
AltınvuruŞ
ULUBİLGİN
HARAÇ
SOLKAPALI
Kullanıcı avatarı
CARMENTA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Dönüşüm

Mesaj gönderen CARMENTA »

Maalesef bu iki klan arasındaki rekabetin oluşturduğu ve yıllardır süregelen bazı olumsuz sonuçlarını belirtmeden geçemeyeceğim. Kendisini bu rekabet ortamına o denli kaptıran insanlar var ki olayı, muhakeme ve geçmişini değerlendirme yetilerini zehirleyecek boyuta getirmişler.
İçselleştirdiğiniz klan fanatizminizi, seviyenizi koruyabildiğiniz sürece kabul edebilirim lakin insanlara dolaylı veya doğrudan imalı yakıştırmalar yapmanızı elbette hoş göremeyeceğim.
Dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. Bu oyunda her zaman dostluklar, bazı ortak hedeflere dayalı arkadaşlıklar mevcuttu.
A veya B loncasında, klanında hiç farketmez. Ortaya konulan hedefin doğrultusunda genellikle çoğunluğun düşüncesi dikkate alınır ve bu yönde kararlar sonuçlanır. Bazılarınıza çılgınca gelecek fakat klan değişimi konusu bile buna dahildir.Tek başlı yönetimle aksini uygulayan toplulukların sonunu siz çok daha iyi biliyorsunuz.😊
Fevri tavırlarıyla kimlerin ortamlarından uzaklaştığını, yalnız kaldığını, toparlanma ve güç uğruna; sözüm ona "kendisini elit sanan dönek" olarak tabir ettiği insanların bile tamamını yalvar yakar loncasına davet ettiğini biz çok iyi biliyoruz.Hatta ve hatta o dönemde tartışmalı olduğu insanlara dahi sözde ılımlı yaklaşanlar olmuştu. İtem, güç, saygınlık için olabilir mi acaba? Yoksa ironiden ibaret miydi hepsi? Nasıl bi çelişki içerisinde olduklarını anlamak güç gerçekten.
Nüfusu fazla olan bir klanda elbette ki kaliteli oyuncuların çıkma olasılığı daha yüksektir. Fakat asıl önemli olan şey bu kaliteyi genele yayıp organize bi şekilde muhafaza edebilmektir. "Neden Lodos'a geçenleri gruplarımıza dahil edip birlikte item düşürüp sonra Arz'a kaptırıyoruz acaba?" derdine düşecek kişiler de takdir edersiniz ki Arz klanı mensupları değildir.
Sadece Beyazköşk'te lodos klanının dağınık, kontrolsüz, strateji yoksunu bir kitleden oluştuğunu belirttim ve zaten eşit koşullarda bozguna uğradıkları gerçeğiyle de defalarca yüzleştiler.

Muhabbetim bu kadar iyi forumlar 😊
Resim
Kullanıcı avatarı
astalavista
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen astalavista »

Köşk sunucusu için konuşmak gerekirse; "Strateji yoksunu" olarak tanımlanan Lodos Klanı nedense her grup bölgesi eklentisini Arzlar dan daha hızlı, daha çabuk çözmüş ve tamamlamıştır. (Kenan,Junon,Gaffar) Stratejisi çok iyi olan arzlar ise gene Lodos klaninı takip etmiştir, ve onların taktikleri üzerinden devam etmişlerdir. Dediğim gibi, arz klanina geçen adamlar "üstlerini başlarını tamamlamış" adamlardan oluşuyor. "Bu insanlarin Yüzde 90 ı lodos çıkması". Klan değişimi olabilir sıkıntı yok. Ama 14 yaşındaki çocuklar gibi karşı tarafa hakaretı kesinlikle doğru bulmuyorum. Hakaret edersen, hakaret görürsün. İyi oyunlar
...

Astalan

XxASTALANxX

AsTaLaNxxİnTiKaM