Buglanmış slotları kesenlere blok cezası gelsin diyenler.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Re: Buglanmış slotları kesenlere blok cezası gelsin diyenler.

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Göster
NeWTRoBLe yazdı: 04 Mar 2019 23:49
movie yazdı: 04 Mar 2019 22:58
LinkiNParkK yazdı: 04 Mar 2019 22:02
NeWTRoBLe yazdı: 04 Mar 2019 21:47 Paşam sen söyle bugunu keseni biz banlarız hiç canını sıkma hepimiz arkandayım(!).
Gerçekten belki bir gün anlayacaktınız.
Değinmek istediklerimi muhakkak yönetimden anlayanların çıkağına eminim.
Ben kişiliğimde ve samimiyetimde olduğum gibiyim. Sizler yanlış düşünmeye devam edin ne söyleyebilirim ki.
Hayat her zaman bu şekilde acımasızdır.
movie yazdı: 04 Mar 2019 21:28
LinkiNParkK yazdı: 04 Mar 2019 21:10
4- Evet insanlar ilgiç. Buraya gelip bana karşı çıkanların hepsi benden çok daha fazla "BUGLU" hakir kesimi yapıyorlar. Tüm hesaplarıma toplam düşürdüğüm mikroçipleri kontrol edebilirler gerekli birimler.
Saygılar.
Bu yazdığına bakarak senin canını sıkan; senin buglı kesim yapamaman değil başkaları yapabiliyorken senin yapamaman. Bu ise samimiyetine gölge düşürüyor.
Yazdılarımın bir kısmı silindiği için bazı şeylerin anlaşılmaması doğal. Oyunda çok az insanla sorunum olur benim. Kimseye ne zararım dokunmuştur ne de dokunur. Bossları kaçırmaya gelen kişilerlerden defalarca kez özelime şahsıma özel olarak özür dilediklerini defalarca kez şahit oldum. (kendilerini tanıtmamalarıyla beraber) Oyunda eski bir oyuncu olduğum için bir yerlerden tanıyorlar. Bunlar tamamen aklınızdakileri silme amaçlı yazdığım şeyler.
Ayrıca insanlar orada kesim yaparken bizzat kesimlerde bulunmama rağmen video çekim yapıp "başkalarının" kesimlerine engel olan kişileri şikayette bulunduğum olmuştur. Söylediğim gibi bu kişilerin ban alacağından emin olsaydım belkide bir karakterimi sürekli orada tutup insanlar huzurlu kesim yapabilsinler diye sürekli video açık halde gerekirse her gün bırakırdım karakterimi orada.
Dileyen samimiyetime ve sözlerime inanır dileyen inanmaz benim ne bir kârım söz konusudur ne de oyunda para biriktirme sevdam. Sözler uzar gider ama uzun yazıları sevmiyorsunuz. Saygılar.
Aslında bunu tartışmaya çok gerek yok. İsteğin mantıklı bir istek değil.
Diyelim ki devletin hırsızlığı engellemeye gücü yetmiyor. Senin ise bir hırsız olduğunu varsayalım. Sen diyorsun ki ; ' kardeşim hırsızlık yaparken bazıları engelliyor bunları hapse atın'.
Umarım ne kadar komik bir istekte bulunduğunu anlamışsındır.
Çok güzel örneklerden bir tanesi daha
İşte tam olarak benimde anlam veremediğim mantık, sizlerin benim gibi birisini nasıl olurda o hırsız kefesine koyduğunuzdur. Varsayımda tabi ki bulunduğunuzu biliyorum ama mantık itibariyle istekte bulunduğum şeyin o olduğunu savunuyorsunuz. Şu cümlenizle zaten özetlemişsiniz “Sen diyorsun ki ; ' kardeşim hırsızlık yaparken bazıları engelliyor bunları hapse atın'.”
Gözden kaçırdığınız gerçekleri,
İzin verin açıklayayım:

Bono kopyalayan adam bonoyu neden kopyalar ve sonuçları neye mal olur?

• İnsanların emeklerine haksızlık yaparak kısa yollardan para kazanır. Bunu reel hayat parasına dönüştürerekte bir kâr elde eder. Oyundaki düzeni, gidişatı, darmadağın eder ve doğal olarak oyuncularda huzursuzluk sebeplerine neden olur. Çünkü insanlar ciddi emekler ve zamanlar harcamaktadırlar, doğal olarak böyle bir şeyi yapan kişinin bloklanmasını isterler. Sonuna kadar haklılar çünkü haklarına tecavüz edilmiştir.

Hakir’e klansız karakter koyup slotları kesen kişiye geçelim.
Bu kişiler oyuncuların 3 veya 4 grup toplama gibi bir girişimde bulunamayacaklarını çok iyi biliyorlar ve bunun ciddi zaman, yoğuluk, ve uğraş istediğini bilirler. Kaldı ki çevreyi tanımak/tanınmak ve üstünün iyi olup olmaması faktörlerini de saymıyorum.

Sonra zaten bu yaptıkları eylemlerin ban sebebi olmadıklarını bildikleri içinde ayrıca ayırım yapmaksızın önlerine gelen insanlarla alaycı tavırlar sergileyip bazen ağza alınmayacak şeyler söylemekteler. İnsanlara karşı saygıları söz konusu bile değil bu insanların. Bu konuşmaların aile ortamı içinde oynayan insanların oyundan uzaklaşmasına sebep olmasına değinmiyorum dahi.

Şimdi geçelim asıl konuşulması gereken bir başka hususa. Bu kişiler yukarıda değindiğim kopya bono yapan kişilerle aynı amacı ve uğraşı farklı yollarla elde eden kişilerdir. “A” sunucusunun Hakir kesimine engel olup Mikroçip fiyatlarının iyice pahalı olmasını bekleyip sonra başka sunucudan karakter aktarıp engel oldukları “A” sunucusunda Mikroçip satarak yüksek gelir elde etmektedirler. Kopya bono yapan kişilerle ortak amacı güdüyor. Sadece yöntemler farklıdır.

Kopya bono yapan kişi ile boss kesmeye çalışırken buglanmış slotları ( bu oyun şartları altında ) kesen kişi, benim için tamamen aynıdır. Hatta kopya bono dağıtan kişi daha karakterli ve şahsiyetlidir çünkü masum insanlara doğrudan zarar vermiyor ve saatlerce uğraştıkları belkide tam da onların sırasında kesilecek boss’a engel olmak, insanlarla alay etmek vb gibi davranışlar daha şahsiyetsiz davranışlardır.

Bu olaylar çok önceden düşünülmüş ve önlemleri alınmış olsaydı. Şu an oyuncu terk etmiş o insanların çoğu hâlâ oyunda çip düşürmekle uğraşıp. Belki üçüncü veya dördüncü belkide yedinci asalarını parlatma derdinde olacaklardı. Her asa üretimi ve parlatılması doğrudan oyuna maddi açıdan destek demektir, doğrudan boss kaçıran veya bono üretimi yapan kişiye destek değildir. Ayakta duran maden loncalarının, akçe ile satin alınan maden arttırıcıları ve çekilen martian akondritlerin hesabını yapmıyorum dahi.

Sizler ise, benim hırsızlık yaptığımın örneğini verip buna engel olan kişilerin ise hapse atılmasını istediğimi dile getiriyorsunuz. Soruyorum size, benim söylediklerim ve savunduklarımın hırsızlıkla yakından-uzaktan nasıl bir ilişkisi var?

Madem dürüstlük ve doğru konuşmaktan söz ediyorsak:

• Buglu kesim yapmayı savunuyorum diye hırsızlık ve haksızlık yapmış oluyorsam. (Sizin dürüst düşüncelerinize göre)
    Sizler hiç buglu kesim yapmadınız mı? Madem karşısınız neden bugüne kadar sesiniz çıkmadı? Buglu kesim yapılan karakterle ban gelmesini neden istemediniz? Veya buglu kesim yapılırken hiç gruplardan ayrıldınız mı? Ben buglu kesim yapmam asla deyip oyunculara tavırlar sergilediniz mi?

• Tüm yönetim dahi, tüm sunuculardaki oyuncuların buglu kesim yaptıklarını bilip şahit olmaktadırlar fakat bu duruma karşı kesinlikle ses çıkartmamaktadırlar. Çünkü kendileride yanlış kararların pahalıya mal olacaklarını bilmektedirler. Buglu kesim yapan insana hırsızlık ithamında bulunuyorsanız buna gözünü kapatan yönetime neden aynı ithamda bulunmuyorsunuz? Yapılan bir hırsızlığa karşı göz yummak veya desteklemek aynı suç sayılır. Bugün kopya bono dağıtımı için yönetim destek vermiş olsaydı neler yapardınız veya söylerdiniz?

• Şunu da belirtmem de fayda var. Bugün oyun çok ileri düzeyde gelişmiş bir oyun olsaydı. Bug dediğimiz olay 10 yıl değilde yeni oluşmuş ve tüm uğraşlara rağmen giderilemeyen bir sorun olsaydı. Oyuncuların grupları bulmaları için hızlı şekilde oyuncu arama pencereleri olmuş olsaydı, yazışma penceresi çok düzenli olsaydı ve daha nice özellikler. Ben bizzat böyle bir durumda “BUG” yapan oyuncuları videoya alır ve banlanmalarını isterdim. Nedeni ise oyunda yapılan emeklere karşı gösterilen saygısızlık olacaktı. Bazı şeyleri desteklemeniz ve savunmanız o an ki duruma göre değişiklik gösterir. Mantıklı olanı söyleyip desteklenmesi gerekiyor.

Oyundaki üretimlerimden bahsedecek olursam, belki 1,5 ay üretimler için uğraşmıştım. Halley Zırh ve Anu Asa üretip köşeme çekildim. Hakirde toplamda 2 hafta geçirdim yoğun olarak. Oyun bu denli sancılı hale dönüşmemiş olsaydı belki hâlâ bir şeylerin üretimi için çaba sarf ederdim fakat mutlu olmayacağım bir ortamda bunu gerçekleştirsem de gerçekleştirmesem de bir ifade etmeyecektir. Üretimler yapmak için hesaplarımda bana yetecek kadar nakit param ve tılsımlarım var. Onlarda olmasa oyuna yatırabilecek reel param var. O halde benim sorunum ne de ben kalkıp bunları hâlâ istemekteyim? Çünkü ortada bazı şeylerin ters gittiğini ısrarla dile getiriyorum. Oyunda bono kopyalamakta zarar veren kişiler olduğu gibi bu eyleme benzer farklı girişimde bulunan oyuncular mevcut. Bunun önlemi alınmadığı sürece insanlar huzursuz olup oyunu terk edeceklerdir. Benim kaybedecek hiç bir şeyim yok en kötü elimde olan materyalleri nakit paraya çeviririm, belki fazla olan tılsımlarımı satarım sonrada oyuna uzun ara veririm. Sözlerime inanmayan insanlar tüm hesaplarımdaki klan parası olsun, tılsımlar ve nakit paralar herşeyi kontrol edebilirler.

Yazık olacak şey, altı-yedi ayda asa üretmeye çalışıp sonra da ancak parlatabilen ve bunu orana vurduğunuzda ciddi rakkamlar ile oyuna maddi açıdan önemli hasarların verildiğine şahit olacaksınız. Açık konuşmak gerekirse benim üzüldüğüm konu bu değil, çünkü yönetimin çokta para kazandığını hak ettiğini dile getiremem (en azından bu denli yüksek paralar, kimsenin emeğine asla haksızlık edici sözler söylemem). Üzüldüğüm konu, altı-yedi ay içerisinde gecesini gündüzüne katıp bir asa üretme çabasına girmiş o insanların zamanlarının gereksiz yere heba olmasına tanık olmak.

Bana dilersiniz hırsız gözüyle bakın, dilerseniz baştan aşağı herşeyi dürüstçe söyleyen birisi. Zaman ilaçtır bir çok şeye. Kimin doğruları konuştuğu, kimin yalanları konuştuğu bir şekilde açığa çıkacaktır. Benim her konuda vicdanım rahat. Olduğum gibiyim, adam gibi çıkarım sonuna kadar söylediklerimin arkasında dururum. Mantıklı bir şekilde, söylediklerimin ve savunduklarımın yanlış ve haksız olduğumu mantık çerçevesinde bir sokratesin savunması niteliğinde, benim yanlış olduğumu bana inandırırsa o kişiden özür dilemekle kalmayıp teşekkür bile ederim.

Daha iyi düşünmenizi rica ediyorum. Saygılar.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
boolooxx
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen boolooxx »

Gerçekten yazdığı 3 cümlesinin 2 ‘si boş olan bu şahısın yazdıklarını okuyan varmı çok merak ediyorum :)

Reel hayatında çevresi, arkadaşı, dostu olmayan birisin sanırım kafanda kurguladıklarını kimseye sözel dille aktaramadığın için boş mu boş yazılara aktarmak bir huy olmuş sanırım sende ':)

Bakıyorum Zaten bu aralar oyunda da görünmüyorsun çünkü;

-Hakiri bugsuz kesemiyorsun :(

-Bug kesenleri engellemek için, slotlar buglandıktan sonra 5 tane büyücüyü dolaba getirip her bir slota ayrı büyücüyle otomatik zihinde attıramıyorsun :(

-Kraliçe tırtılda macroya bağlayıp sentetik ipeği eskisi gibi kasamıyorsun çünkü ; herkes video alıp desteğe yollayabiliyor.

-Macro ile kp kasamıyorsun , 49-59 level farkı olduğu için kp karakterleri değersizleşti.

-Karakürk’ü macroya bağlayıp 5 büyücü Pençe kesme devride bitti , artık kesmiyor öyle küçük şeyler seni sanırım.

Tek tuşa basmadan oyun oynamayı o kadar alıştırmışsın ki kendini artık normal oyun oynamayı unutmuşsun.
Sanırım bu kısıtlayıcı sebeplerden seni göremiyoruz sahalarda :(
Şimdi bu yazımada bi roman yazarsın , ama kusura bakma okuyamam o kadar boş vaktim yok ;)
Sana en yakın zamanda bir top A4 kağıdı ve tükenmez kalem hediye edeceğim, bol bol düşüncelerini oraya dökersin ;)
Yeterince alay konusu oldun forumda, gereksiz saçma düşüncelerinle.
[/i]

Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

boolooxx yazdı: 05 Mar 2019 21:03 Gerçekten yazdığı 3 cümlesinin 2 ‘si boş olan bu şahısın yazdıklarını okuyan varmı çok merak ediyorum :)

Reel hayatında çevresi, arkadaşı, dostu olmayan birisin sanırım kafanda kurguladıklarını kimseye sözel dille aktaramadığın için boş mu boş yazılara aktarmak bir huy olmuş sanırım sende ':)

Bakıyorum Zaten bu aralar oyunda da görünmüyorsun çünkü;

-Hakiri bugsuz kesemiyorsun :(

-Bug kesenleri engellemek için, slotlar buglandıktan sonra 5 tane büyücüyü dolaba getirip her bir slota ayrı büyücüyle otomatik zihinde attıramıyorsun :(

-Kraliçe tırtılda macroya bağlayıp sentetik ipeği eskisi gibi kasamıyorsun çünkü ; herkes video alıp desteğe yollayabiliyor.

-Macro ile kp kasamıyorsun , 49-59 level farkı olduğu için kp karakterleri değersizleşti.

-Karakürk’ü macroya bağlayıp 5 büyücü Pençe kesme devride bitti , artık kesmiyor öyle küçük şeyler seni sanırım.

Tek tuşa basmadan oyun oynamayı o kadar alıştırmışsın ki kendini artık normal oyun oynamayı unutmuşsun.
Sanırım bu kısıtlayıcı sebeplerden seni göremiyoruz sahalarda :(
Şimdi bu yazımada bi roman yazarsın , ama kusura bakma okuyamam o kadar boş vaktim yok ;)
Sana en yakın zamanda bir top A4 kağıdı ve tükenmez kalem hediye edeceğim, bol bol düşüncelerini oraya dökersin ;)
Yeterince alay konusu oldun forumda, gereksiz saçma düşüncelerinle.
[/i]

Sahtekâr ve düzenbaz bir karakteriniz var.

En azından kimliksiz şekilde başkalarına laf atma girişiminde bulunmuyorum. Kendi fikirlerini söylerken bile karakterini "gizleyen" tek şahıssın bu hayatta. Kendini tanıtmaktan korkuyorsun çünkü herkesin senin ne olduğunu anlayacağından korkuyorsun.

Yukarıda saydıklarının hepsini yapabilecek gücüm var. Yasa dışı bir şey yapmadığım içinde 1 tane karakterim dahi banlanmaz isterlerse günün 24 saati videoya çeksinler beni.

6 adet karakterimi klansız yapıp, kraliçeyi bugsuz çekerek videoya alıp sonrada o bossu kaçıranları şikayette bulunabilirim. Ama merak etme sizin kadar aç ve düzenbaz birisi değilim. Sizin elinizde olsa tüm insanlara çamur atardınız ve tüm bossları sadece siz kesmek isterdiniz.

Adam ve insan olmak ne yazık ki herkese nasip olamayan bir durum.

Kendini tanıtmayı önce öğren, doğru ya kendini insandan görmüyorsun sanırım.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
REVER
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen REVER »

Şöyle söyleyim yazdıklarını %90 okudum ve şunu da söylemeliyim ki ilk örneğindeki plan ve programa yönelik yapılan bug kesimleri, boss engellemerine maruz bırakıp sonra başka sunucudan kazanılan materyalleri pahalanmış sunucuya getirip satma yönünde evet haklı olabilirsin. Ancak şu kısmı da var en basit olarak mesela X kişi Y kişisinin ailesine, kendisine, hatta inançlarına üstü kapalı veyahut direkt olarak küfür etme teşebbüsünde bulunuyor. Ya da küfürden ziyade hakaret, aşağılama, oyun içinde kasılırken sıkıntı vermeye çalışma gibi hareketlerde bulunan insanlara yönelik şöyle bir düşünce altına giren kişiler fazlasıyla mevcuttur. Nedir o düşünceler "Benim aileme, şahsıma, dini değerlerime küfür eden birisi neden rahatça gidip kazanç elde edebilsin?" , "Bana hakaret eden, aşağılayan, oyun içinde sıkıntı yaratmaya çalışan birisi neden rahatça boss kesebilsin?" gibi örneklerle sürdürebiliriz.

İKV oyununda çok fazla küfür, hakaret, aşağılama, ifşalama, tehditler, oyun için sıkıntı vermeye yönelik hareketler bulunmaktadır. Şimdi boss kesimlerine direkt olarak kaçırma eylemlerinde bulunan insanları savunmak bir suçtur. Direkt olarak zaten o kişiler cezalarını alıyor. Ancak sen oyunun açığını kullanarak boss kesimi yapmaya çalışırsan zaten suç işlemiş oluyorsun. Yönetim eğer sana ceza vermiyorsa bence yönetime teşekkür etmelisin. Şu cevaplara da karşıyım yok yönetim o zaman buglara çözüm bulsun yok bilmem ne yapsın. Kardeşim sen kafanda sinsilikle dolaşmaya çalışırsan zaten bir bug gider diğeri gelir bir şekilde farklı bir açık bulunur.

Benim katılmadığım nokta bu bossların "SLOTLAR" etrafında kesilmesi uygun görülmüştür. Görülmüştür ki "BOSS"ların etrafına slotlar eklenmiştir. Adamın birisi slot kesti diye "BOSS" kesemiyorsan bence zaten siz oynama hevesinde değilsiniz. Zor olan şeye yönelik farklı stratejiler, farklı yollar denemek yerine basite kaçıp "SLOT BUGLAMA" yolunu seçiyorsunuz. Eee haliyle birisi gelip bugları kesince gruplarda eriyip gidiyor.

Kusura bakma kardeşim ama kolay seçen kişinin bu oyunda pekte yeri yok gibi. Ben nice 3 grubun sırf bug kesildi diye eriyip gittiğini gördüm. Hemde çoğu karakterler full ve asalarının olmasına rağmen. Anlık olarak iki üç slotu bile kesmeyi beceremiyorsanız Allah aşkına bırakın boss kesmeyi falan.

Yönetim bu ceza sistemlerini hepinizden daha iyi biliyor. Hepinizden en ince ayrıntısına kadar düşünüyorlar. Neyin nerede hangi sonuçları getireceğini ortak akılla düşünüp en mümkün olan şeyi ortaya çıkartıyorlar. Eğer bug yapan ceza almıyorsa, bugları kesen kişininde ceza almaması en mantıklı olandır.

Bu konuda sayfalarca konuşulur, yazılır, çizilir. Fazla uzatmaya gerek yok yüzeysel olarak anlatıp noktalamak istedim. Yönetimi bazı şeylerde eleştiriyorlar, ben en çok ceza sisteminde yönetimi tebrik eden birisiyim. Yerinde ve doğru kararı vererek uygun cezaları veriyorlar.

Rekabet getiren oyunlarda bu gibi şeyler olacak. Rekabete, zorluğa göğüs geremiyorsanız ve yeni yolları, yeni stratejileri deneyerek BOSS kesimlerini kendiniz ve grubunuz için daha ideal hale getirmeye çaba göstermiyorsanız HER ZAMANA KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZDUR.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

REVER yazdı: 10 Mar 2019 06:13 Şöyle söyleyim yazdıklarını %90 okudum ve şunu da söylemeliyim ki ilk örneğindeki plan ve programa yönelik yapılan bug kesimleri, boss engellemerine maruz bırakıp sonra başka sunucudan kazanılan materyalleri pahalanmış sunucuya getirip satma yönünde evet haklı olabilirsin. Ancak şu kısmı da var en basit olarak mesela X kişi Y kişisinin ailesine, kendisine, hatta inançlarına üstü kapalı veyahut direkt olarak küfür etme teşebbüsünde bulunuyor. Ya da küfürden ziyade hakaret, aşağılama, oyun içinde kasılırken sıkıntı vermeye çalışma gibi hareketlerde bulunan insanlara yönelik şöyle bir düşünce altına giren kişiler fazlasıyla mevcuttur. Nedir o düşünceler "Benim aileme, şahsıma, dini değerlerime küfür eden birisi neden rahatça gidip kazanç elde edebilsin?" , "Bana hakaret eden, aşağılayan, oyun içinde sıkıntı yaratmaya çalışan birisi neden rahatça boss kesebilsin?" gibi örneklerle sürdürebiliriz.

İKV oyununda çok fazla küfür, hakaret, aşağılama, ifşalama, tehditler, oyun için sıkıntı vermeye yönelik hareketler bulunmaktadır. Şimdi boss kesimlerine direkt olarak kaçırma eylemlerinde bulunan insanları savunmak bir suçtur. Direkt olarak zaten o kişiler cezalarını alıyor. Ancak sen oyunun açığını kullanarak boss kesimi yapmaya çalışırsan zaten suç işlemiş oluyorsun. Yönetim eğer sana ceza vermiyorsa bence yönetime teşekkür etmelisin. Şu cevaplara da karşıyım yok yönetim o zaman buglara çözüm bulsun yok bilmem ne yapsın. Kardeşim sen kafanda sinsilikle dolaşmaya çalışırsan zaten bir bug gider diğeri gelir bir şekilde farklı bir açık bulunur.

Benim katılmadığım nokta bu bossların "SLOTLAR" etrafında kesilmesi uygun görülmüştür. Görülmüştür ki "BOSS"ların etrafına slotlar eklenmiştir. Adamın birisi slot kesti diye "BOSS" kesemiyorsan bence zaten siz oynama hevesinde değilsiniz. Zor olan şeye yönelik farklı stratejiler, farklı yollar denemek yerine basite kaçıp "SLOT BUGLAMA" yolunu seçiyorsunuz. Eee haliyle birisi gelip bugları kesince gruplarda eriyip gidiyor.

Kusura bakma kardeşim ama kolay seçen kişinin bu oyunda pekte yeri yok gibi. Ben nice 3 grubun sırf bug kesildi diye eriyip gittiğini gördüm. Hemde çoğu karakterler full ve asalarının olmasına rağmen. Anlık olarak iki üç slotu bile kesmeyi beceremiyorsanız Allah aşkına bırakın boss kesmeyi falan.

Yönetim bu ceza sistemlerini hepinizden daha iyi biliyor. Hepinizden en ince ayrıntısına kadar düşünüyorlar. Neyin nerede hangi sonuçları getireceğini ortak akılla düşünüp en mümkün olan şeyi ortaya çıkartıyorlar. Eğer bug yapan ceza almıyorsa, bugları kesen kişininde ceza almaması en mantıklı olandır.

Bu konuda sayfalarca konuşulur, yazılır, çizilir. Fazla uzatmaya gerek yok yüzeysel olarak anlatıp noktalamak istedim. Yönetimi bazı şeylerde eleştiriyorlar, ben en çok ceza sisteminde yönetimi tebrik eden birisiyim. Yerinde ve doğru kararı vererek uygun cezaları veriyorlar.

Rekabet getiren oyunlarda bu gibi şeyler olacak. Rekabete, zorluğa göğüs geremiyorsanız ve yeni yolları, yeni stratejileri deneyerek BOSS kesimlerini kendiniz ve grubunuz için daha ideal hale getirmeye çaba göstermiyorsanız HER ZAMANA KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZDUR.
Yazdıkların doğru yalnız son kısma takıldım. Yeni yollar, yeni stratejiler bizim oyunumuzda yok. Ne yapacaksın mesela taktik olarak ateş çemberi bilgisine 15 mi vereceksin? Yetenek sistemi asgari düzeydeydi ve yeni yetenekde gelmedi. Adamlar bot gibi hakir kesiyor çünkü öyle proglanmış. Sadece gaffar biraz iyiydi, daha fazla hesaplama gerektiriyordu. Şimdi ha kraliçe dalmışsın ha hedef kesmişsin :')
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Göster
REVER yazdı: 10 Mar 2019 06:13 Şöyle söyleyim yazdıklarını %90 okudum ve şunu da söylemeliyim ki ilk örneğindeki plan ve programa yönelik yapılan bug kesimleri, boss engellemerine maruz bırakıp sonra başka sunucudan kazanılan materyalleri pahalanmış sunucuya getirip satma yönünde evet haklı olabilirsin. Ancak şu kısmı da var en basit olarak mesela X kişi Y kişisinin ailesine, kendisine, hatta inançlarına üstü kapalı veyahut direkt olarak küfür etme teşebbüsünde bulunuyor. Ya da küfürden ziyade hakaret, aşağılama, oyun içinde kasılırken sıkıntı vermeye çalışma gibi hareketlerde bulunan insanlara yönelik şöyle bir düşünce altına giren kişiler fazlasıyla mevcuttur. Nedir o düşünceler "Benim aileme, şahsıma, dini değerlerime küfür eden birisi neden rahatça gidip kazanç elde edebilsin?" , "Bana hakaret eden, aşağılayan, oyun içinde sıkıntı yaratmaya çalışan birisi neden rahatça boss kesebilsin?" gibi örneklerle sürdürebiliriz.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Kişilerin başkalarına hakaret etmesinden, zarar vermis olmasından, herhangi bir kişisel özellikten ötürü hoşlanmamasını sağlayıp huzursuzluğuna neden olmuşsa haksızlığa uğrayan kişi neden zarar verme eylemi olarak sadece o kişinin boss kesimine engel olmayı hedefliyor? Bir kere burayı sorgulamak gerekiyor. Oyun sistemsel şekilde buna düzenlenmiş ve kimse buna dur bile demiyor. Şahsım olarak maddi ve manevi çok zarara uğraşmış birisiyim İKV hayatım süresince. Fakat bunları klasik İKV oyuncuları şeklinde asla çözmedim, bizzat kendilerini bilip tanımama rağmen kimsenin bosslarına veya kastıkları klan paralarına asla zarar verme veya öc alma girişiminde bulunmadım. O halde sorun benden mi yoksa oyunun sisteminden mi kaynaklanıyor?

Yönetimin elbette kararlar alırken düşündüklerinin farkındayım. Buna inanmamış olsam düşüncelerimi forumda dile getirmezdim 😊

Fikirlerim açısından kaçırdığınız noktalar ise:

• Buga çözüm bulunsun bahanesiyle, körü körüne bazı şeyleri savunmuyorum.

• Bir bug’un 10 yıl boyunca ayakta durmasını eleştiriyorum. Ve bu “bug”un insanlarda oluşturduğu huzursuzluğu dile getirmekteyim.

• Slotların bossların etrafına hangi nedenden ötürü bırakıldığını elbette biliyorum. Ve bu şekilde kesilmesinin gayet ideal, uygun olduğunu farz ederek bunları ayarladıklarını, test ettiklerini vb konuları elbette düşünebilmekteyim. Fakat yönetimin bu konuda düşünemediklerini dile getiriyorum.

• Buglu kesim en kolay dolabın orada yapılabilmekte; herşeye göğüs gerdiniz (Grup kurma sıkıntıları, iletişim sorunları vb vb -bunu ayrıntılı şekilde dile getirdim daha önceki yorumlarımda-) ve 3 grup ayarladınız. Ortalama 45 dakikada bir kesim yapacaksınız o da her şey yolunda giderse. Bunda da herkes mutlu ve hemfikir. Bu şekilde dahi kesilip kesilmeyeceği meçhul iken, ayarladığınız 18 kişiden acil işi çıkandan tutun, düşen kişiden tutun, dolabın oraya ARZ karakterler bırakmış kişilerin: “Siz benim anneme bacıma söven adamı (veya başka nedenler) “A” şahsını grubunuza aldınız, sizde benim düşmanımsınız artık vb akla mantığa sığmayan düşüncelerden” tutun, maden gezen kişinin tek seferde oradan geçip tüm düzeni alt-üst etmesinden tutun (mecbur kutup açılıyor ve slotlar üst üste kalkmış oluyor, bu şekilde buglu kesim yapabildiniz halde yapamama ihtimaliniz doğuyor)…Maddeler uzar gider. Bunların üzerine düşünülmedi çok net ortada, çünkü böyle bir ortamda oyuncu kayıplarının olacağı bariz şekilde ortadadır bir oyun yönetimi neden kendi aleyhine işlerin yürümesini istesin ki?

• Oyun sisteminde: hızlı şekilde gruplar bulabilme ( daha önce değinmiştim), mesajlaşma kısmının ileri düzeyde geliştirilmiş olması vb üstüne düşünülmüş ayarlar oyunda olmuş olsaydı ben buraya bu konuyu açmayı bir saygısızlık kabul edip (karakterime uygun olmayacağından ötürü) böyle bir şeyi dile bile getirmezdim. Burada yanlış giden ve gidilmesinde ısrarla diretilen bu yolun, İKV camiasına zarar verdiğini ve vermeye devam edeceğini dile getirmekteyim.

• Bir şeyin zor olmasından ötürü bir şikayette bulunmuyorum. Dış etkenlerin, kesmek istediğiniz boss’a; her türlü zararı verebilmesi, saatlerinize yazık olması, oradaki ortamda ciddi huzursuzluklar yaratması, insanların oyundan soğuması vb olaylardan dolayı şikayetçiyim. Oyundaki en zor boss sistemi şu an dahi “GAFFAR” dır. Gaffarın ilk dönemlerinde 2 büyücü ile kesim yaptığımız dönemlerde dahi bu sisteme asla ağzımı dahi açmamışımdır. Gaffar sistemini oldukça başarılı ve çok beğenen birisiyim. Benim için mantık olsun da, gerisi önemsiz -zorluk derecesi önemsiz- yani. Kısacası bir konu hakkında eleştiri yapılıyorsa lütfen üzerine konuşulan bu durumu, “zora gelememek” gibi ifadelerle kısıtlamayınız. Zora gelememek ve Zoru başarmaya çalışırken sana engel olunması arasında uçurum denilecek kadar fark vardır. “World First- Mythic Boss” kesimi yaparken sürekli son canlarda sizin kendi hatalarınızdan kaynaklı değilde, dış etkenlerden kaynaklanan durumlardan kesim yapamıyorsanız, bu kesinlikle tahammül edilebilecek bir durum değildir.

• Kısacası birbirine hakaret eden, düşman kesilen, tehditler savuran… insanlar bitmeyeceği için hakir kesimlerinde insanlara engel olacak kişiler asla ve asla son bulmayacaktır. Bu olayların sonu kesinlikle bitmeyeceği inanılmaz şekilde nettir. Bu olayların azalabilmesi için, ya oyuncu sayısı epeyce azalacak ki bunlar son bulacak ya da güzel sistemler veya ceza sistemi getirilecek oyuna.

Şunu da belirtmemde fayda olacak. Hakir kesimi inanılmaz derecede basittir. Oyunda hâlâ oyuncuların kalmış olması ve bunların hakir kesimlerine devam etmeleri o oyuncuların, oyundaki bu zorluklara göğüs gerdiklerini ifade etmez. Sadece belki biraz daha hırslı ve sabırlı olmuş ( / zamanlarının fazla olması) olabilirler veya oyundaki ortamları eskiye dayanması veya başka nedenler ama kesinlikle “zor olan boss kesimlerine göğüs gerdiklerini” ifade etmez. Bu insanların bir kısmıda zaten üretimlerini tamamladıktan sonra muhtemelen oyuna eskisi gibi girmeyeceklerdir veya ara vereceklerdir.

Full halley itemli olup daha hiddet olayını kavrayamamış binlerce oyuncu gösterebilirim, kışkırtma ve nara arasındaki farkı bilmeyen. Gaffara zırhı kırılsın diye düzensizce fizik atan kişileri saymıyorum dahi 😊
Umarım bir şeyler üzerine daha iyi düşünülür.

Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW