Yeni Fikirler ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Re: Yeni Fikirler ?

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

ÖZEL EM BÖLGESİ- (İddaalı/İddaasız)

Oyundan düştüğünüzde ve tekrar girdiğinizde bu Özel EM bölgesinde tekrar doğacaksınız. Özellikle İddaalı özel em modu yapılacaksa mutlaka bu şartın uygulanması gerekiyor.
  • Herkesin üstü eşit olacak. Yetenekler ve Dirençler bu bölgede otomatik sıfırlanıp kendiniz tekrar puanlamanız gerekecek.
  • Bu bölgede sizin normal çantanız ve kasanıza erişiminiz olmayacak bölgenin size özel olarak vereceği kasa ve çantaları kullanacaksınız.
  • Her sınıfın (şifa,büyü,savaşçı) oyun içerisinde bulunan tüm itemleri kasalarda yer alacak parlatılmış halleriyle.
İddalı ve İddasız Mod farklı şekilde yapılırsa çok daha mantıklı olur. Kaba taslak aynı özellikleri içerecek zaten. Sadece iddaalı emde birileri var mı yok mu bunu teşhis etmek için ayrı yapılırsa daha mantıklı olur.

(Not: Özel EM bölgesinde Sadece bölgenin size vermiş olacağı 55 level "Can ve Kudret" iksirlerini sınırsız şekilde kullanabileceksiniz bunun dışında hiç bir iksir olmayacak ve kendi iksirlerinizi dahi kullanamayacaksınız ki zaten göremeyeceksiniz o itemleri)

Özel EM Bölgesine giriş Nasıl Yapılır ve Özellikleri:
  • 2.000 Akçe İle belirlediğiniz karakterinize entegre edilir kalıcı olarak.
  • Özel EM bölgesi sadece "59" levele ulaşmış karakterlere ait bir yer olacaktır. Klan Parası şartı aranmayacak. Sadece 59 level ve Dükkandan 2.000 akçeyle aldıkları giriş biletlerinin olması gerekmekte :)

Kabaca Şöyle kısaca özet geçeyim İddaasız/İddaalı Özel EM için:

1. İlk girdiğinizde bir oda da olacaksınız bu oda da sadece 1 NPC olacak. O da küçük fakat yürebileceksiniz.
  2. NPC ile sadece grubunu 6 kişiye tamamlamış Grup LİDERİ konuşabilecek.
  3. Grup LİDERİ, NPC'ye grup üyelerinin yeteneklerini sıfırlama talimatını verecek. Bu işlem için grup üyelerine onaylama mesajı gidecek.
    Bu adımdan sonra 5 dakika içerisinde EM başlatılmazsa tüm herkesi dışarı atacak EM.
  4. (Bu adım sadece İddalı EM için olacak, İddaasız EM de bu adım atlanacak)
    İddaa için Grup Lideri, NPC'ye atıyorum kişi başı 100m bir değer biçecek. Bu yazı kırmızı uyarı gibi iki tarafta da gözükecek. Diğer klan mensuplarıda aynı miktarları yatırmak zorunda olacaklar. Bu işlem için tüm üyelerin onayı gerekecek. Aksi taktirde kırmızı yazı dahi çıkmayacak.
  5. Grup Lideri, NPC'ye grup üyelerinin savaşı başlaması için onay mesajı gönderecek. Bu işlem için tüm grup üyelerinin onayı gerekecek.
  6. Savaş bittiğinde sizi tekrar bu odaya atacak ve 10 dakika süre tanıyacak. Bu süre içerisinde İddaalı EM atmışsanız Paranızı almak için NPC ile konuşacaksınız. EMden tamamen çıkmak içinse bu odada bulunan EM'den tamamen çık yapmanız gerekir aksi halde çıkamazsınız.
Uzun uzun anlatalım:

Odaya girer girmez çantanız, kasanız, itemleriniz tamamen değişecek ve size ait olmayan geçici olarak erişim sağlayabileceğiniz tüm o itemleri görebileceksiniz kombinasyonlar yapmak için çantanıza alıp takabileceksiniz vs vs...
Odaya girdiniz, Oda da 1 Npc, 2 kapı olacak. Birisi EM başlamak için kilitli olan giriş kapısı diğeri özel emden tamamen çıkmak için çıkış kapısı. Odaya MAX 9 kişi girebilecek. Neden 9 çünkü atıyorum birisi çıkmıyor sıkıntı falan oldu muhabbeti için.
Grubunu 6 kişiye tamamlamış olan grup lideri sadece ve sadece NPC ile konuşabilecek ve komutları verebilecek.
İlk adım grup üyelerinin tüm yetenek ve dirençlerini sıfırlamakla başlayacak. Bir sonraki adımlara geçebilmek için iki klan mensuplarınında bunları yapmış olması gerekiyor. Atıyorum diğer grup henüz yetenek ve direnç sıfırlamayı yapmamışlarda bunu yapan grup diğer atım için öbür grubun yeteneklerinin sıfırlamalarını beklemesi gerekiyor yani bir nevi gruplarındaki kişi sayısının eksikliğini beklemek zorunda. İki klan mensubuda yetenekleri sıfırlama talimatı verdi diyelim.
Zaten bunları kırmızı uyarı halinde iki tarafında görebileceği şekilde gösterilir. Bu adım gerçekleştikten sonra bu gruplar dışındaki varsa diğer oyuncular otomatik olarak bölgeden atılır. Yani artık sadece toplamda 12 kişi kalacak. Ve 5 dakika içerisinde savaşı başlatmaları için süre tanılacak.

İddalı EM'e girildiğini farz edersek, bu adım zaten önemli. NPC grup liderlerinden en az kişi başı 10m olmak üzere. 10 ve 10un katı şeklinde iddaa ücretleri isteyecek. Atıyorum Kişi başı 100m olarak anlaştı 2 grup liderleri NPC'ye 100m (İki taraf Aynı fiyatı vermeleri şartıyla ) komutunu verdikleri anda bu 2 NPC grup üyelerinin hepsinin onaylaması için bir onay mesajı gönderecek 12 kişinin hepsi bu onayı kabul ettikleri durumda her kişiden 100m para otomatik olarak düşecek. Ve bu paralar bu NPC'lerde geçici olarak duracak.

Bu işlem yapıldıktan sonra Kırmızı uyarıyla Savaşın başlaması için komut veriniz gibi bir uyarı gelecek.
Liderler tekrar NPC ile konuşacak ve yine 12 kişi onayladığı taktirder Savaşın başlaması için kilitli kapının kilidi açılacak veya herkesi hızlıca odadan atıp EM bölgesine atacak. Savaş için 10 dan geri sayarak savaşın başlatılması sağlanacak.
Savaş bittiğinde /çık yaptığınızda diyelim sizi o odaya geri atacak ve 15 dakika içerisinde o EM'in yenilenmesi için süre tanıyacak. Çünkü diyelim elektrikleri kesilen oldu vs vs... İddalı em atılmışsa o kişi parasını geri alabilmesi için oyuna tekrar girdiğinde oda da doğması gerekiyor. Evet savaşı kazanan takımın grup üyeleri NPC ile konuşacak ve kazandıkları kişi başı 200m(100m kendi paraları 100m karşı oyuncunun) parayı NPC den alabilecekler TEK TEK. Berabere biterse zaten herkes yatırdığı 100m parayı geri alabilecek. Grup üyelerinin tamamı (12 kişi )EMden yani odadan tamamen çıktıkları durumda EM kendisini 15 dakika beklemeden yenileyecek.

Gelelim item olaylarına.

Bu odaya girer girmez eski itemlerinize ait her şey ama her şeyi unutun. Bu odanın size özel olarak sunacağı çanta,kasa ve itemleriyle savaşacaksınız. Bu itemler normal oyunda bulunan itemler tabi ki olacak. Fakat herkes ama herkeste eşit itemler olacak... Büyücü üzerinden örnekleme yapalım. Büyücü olarak girdiniz öncelikle üstünüzde full halley itemler olacak şekilde giyilmiş olacak. Kasanızda ise oraya koyulmuş sabit itemler olacak. Anu setlerden tutun, diğer tüm setlere kadar... Her şey o kasada bulunacak. Oyundaki tüm direnç takılarından tutun, tüm savunma itemlerine kadar...Ayrıca tüm parlatılmış silahlar da dahil. Boş zamanlarınızda bu odaya girip kendinize göre stratejiler ayarlamak için kasaları, itemleri kontrol edebileceksiniz hatta bana kalırsa bu "TEST özel EM" olarak adlandırılırsa en azından karışıklığı önleme amaçlı oyuncular buralarda bu kasadaki itemleri vs vs kendilerince uzun uzadıya deneme fırsatları doğsun. Aslında fırsat demiyelim çünkü özel em bölgesine girer girmez zaten kasanız, çantanız vs vs hepsi değişecek. Özel bölgeden ayrılır ayrılmaz dışarıda kullandığınız eski itemlerinize kavuşacaksınız yani normal karakterinize, yeteneklerinize,itemlerinize vs vs ...

Peki neden herkesin eşit olması istiyorum. Saatlerce, aylarca bir tane halley ceket veya Eldiven düşürmeye çalışan o büyücülere haksızlık mı yapmış olacağım? Kesinlikle hayır. Çünkü bu olay sadece Özel EM bölgesinde geçerli olacak. Bazı insanlar sadece PvP den haz alırlar ve oyuna girip BOSS kesmek için zamanları olmayan yığınla insan var.
Ayrıca tüm oyunların mantığında artık bu yatıyor. Herkes Eşit olacak fakat yetenekli olan ve iyi strateji kurabilen&uygulayabilen kazanacak!... İşte bu bölge de tam olarak bunu sağlayacak. Herkes ama HERKES o bölgede eşit olacak. Çünkü baştan aşağıya kullanacağınız her şey aynı olacak, tek şey dahi farklı olmayacak. İksir olarak sadece "CAN ve KUDRET" iksirleri bulundurabilir bölge sonuç olarak o da kısmen stratejiye girecektir. Fakat bundan fazlası sıkıntı verir o yüzden CAN ve KUDRET yeterli olacaktır (Bölge size hazır verecektir hiç bir NPC iksirine sahip olmasanız dahi) . İşte bu bölgede artık takım halinde uygulayacağınız stratejiler olsun veya karakterinizde hızlı hızlı değiştireceğiniz itemler olsun bu ve buna benzer stratejiler konuşacak :) Bu hem oldukça eğlenceli olur hem de zaman açısından sıkıntısı olup sadece pvp zaman harcamayı seven insanlara mükemmel bir eklenti olacaktır.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Özel GRUP Bölgesi:

Bu bölgenin sabah güncellemesinden etkilenmemesi ve düşen oyuncunun 10 dakika içerisinde geri gelmezse onu bölgeden atması olaylardan etkilenmemesi gerekmektedir.
Ayrıca bu bölgede kesilen her slottan alınan Lonca Puanı normalin x2 katı daha fazlasını verir bonus oda da bulunanlar ise x3 daha fazla LP verir.
  • Bu bölgede Oyun içinde bulunan tüm grup bölgelerine erişim sağlanabilecek. Tabi ki Karaköy Bosslarıda yer alacak.
  • İstenilen "Boss" belli şartlarla tekrar canlandırılabilinecek anında.
  • Slotlardan düşen efsunlu itemlerin oranları oldukça yüksek. Çöp itemlerde ve para eden kudret ve can iksirleri de dahil.
  • BONUS ODA (Toplu Slot kesme bölgesi )
  • Lonca Puanıyla "Mikroçip, Sentetik İpek, Kara Barut", "Xenotim, Salgı, Peptit " almanızı sağlayacak NPC sadece bu bölge içerisinde yer alacaktır. (Birinci odada yer alacak )
  • Lonca Puanınızı Klan Parasına dönüştüren NPC. (Birinci odada yer alıcak)

Özel GRUP Bölgesine giriş Nasıl Yapılır ve Özellikleri:

• 10.000 akçe ile belirlediğiniz karakterinize kalıcı olarak entegre edilen özel grup bölgesine erişim için giriş bileti.
  • Bu bölgeye giriş için en az 3, en fazla 6 kişi ile giriş yapmanız gerekmekte. Giriş ücreti toplam 120m dir. 6 kişi girilirse kişi başı 20m alınır. 3 kişi girilirse kişi başı 40m alınır. Yani giren sayıya göre her kişiden alınacak fiyat değişiklik gösterecektir. 4 kişi girerseniz kişi başı 30m bu şekilde...Bölgeye girer girmez sizden para kesintisi yapmayacak merak etmeyin...Para kesintisi için 2. odaya girmeniz gerekecek anlatacağım hepsini.
Atıyorum 6 kişi gireceksiniz.Giren her kişinin en az giriş ücretinin dört katı yani 20x4=80m nakit parası bulunması gerekmekte. İçeriye 3 veya 6 kişi ile girdiğiniz fark etmeksizin, Öncelikle sizi boş bir oda da bir NPC karşılayacak.Bu odanın adı birinci oda olsun. Bu NPC sizin kaç kişi girdiğinizi otomatik olarak tespit edecektir. Size Bölgenin başlaması için en fazla 5 dakika süre tanıyacaktır hazır olduğunuzu belirtmediğiniz zaman sizi otomatik atacaktır bölgeden. 5 dakika içerisinde yapmanız gereken şey ise Grup Liderinin NPC ile konuşup sonra NPC tüm grup üyelerine bunu onaylamaları için bir onay yazısı ve bunun içinde kişi başından kesilecek ücretin mesajının göndermesi. Tüm grup üyeleri bu onay yazısını onayladıktan ve NPC'de paraları aldıktan sonra sizi bir sonraki odaya atacaktır. Veya kilitli bir kapının kilidinin açıldığını bildirerek siz kendiniz giriş yapacaksınız. NPC bu onayı vermediği sürece o kapı kilitli olacaktır. Kapı kilidini açtığı vakit ise her üyeden 20m para azalacak yani otomatik olarak o parayı sizden alacak. Bunu toplu şekilde yapacak ve herkesin onayını aldıktan sonra yapacak çünkü tek tek yaparsa gruptaki bir üye parayı ödemezse veya girmekten vazgeçerse bundan önce parayı ödeyen kişi geri parasını alamayacak. Bu yüzden herkes onayladıktan sonra toplu şekilde yapılacak bu işlem. Her neyse ikinci odaya girdiniz.

İkinci odaya girer girmez tüm yetenekleriniz, örsleriniz, dirençleriniz bir seferliğe mahsus ödediğiniz para karşılığında ücretsiz sıfırlanır. Sizler yeni yeteneklerinizi dirençlerinizi vs vs dağıtmaya başlayacaksınız.

İkinci oda da örs, yetenek sıfırlama, direnç sıfırlamak vb makinalar olacak. Tabi bunların fiyatları x2 daha pahalı olacak çünkü taşınabilir NPC-A alan kişilerin hiç bir faydası olmamış olacak eğer bu şekilde olmazsa. Kısacası bu bölgede bulunan tüm örsler aldığınız özel NPC-A'dan dahi x2 pahalı olacak. Gruptaki üyelerin hiç birinde ÖRS ve Yetenek sıfırlayan NPC-A yok ise mecburen bu bölgedeki pahalı örsleri kullanacaksınız her örs 100.000 bin değerinde olacak. Tabi ölüp kalktığınız zaman örsünüzün sıfırlanması olayı burada geçerli olmayacak. Ölüp kalkınca ikinci oda da doğarsınız.

İkinci oda 5 adet kapı olacak. Sizlerde istediğiniz her kapıdan girip istenilen bölgeye geçiş yapabileceksiniz. İkinci odaya tekrar istenildiği vakit geri gelinebilecek çok önemli bir sorun değil seçim yapmak.

-Sığınaklar
-Migrat
-ÇemberliTaş
-Karaköy Bossları için GB
-BONUS ODA: TOPLU Gizitim Liderlerinin, ARZ veya LODOS muhafızlarının, ve diğer farklı yaratıkların bulunduğu oda.

İstenilen kapıdan geçtiniz diyelim. Yine eğlenceli şekilde ilerlediniz slotlarınızı ve bosslarınızı kesiyorsunuz. Her bossun önünde veya yakınında bir NPC yer alacak. Bu NPC sizi hem İkinci odaya otomatik gönderebilecek hem de belli şartlarda Öldürdüğünüz "Boss"u kaldırmaya yarayacak.

Öncelikle ölen bossu kaldırabilmek için grup liderinin sadece bu komutu verebileceğini söylemek istiyorum. Grup lideri bu NPC ile konuşacak ve atıyorum "Hakir" in tekrar canlanmasını istiyoruz deyip komut vermesi gerekiyor. Komutu verdikten sonra NPC tüm grup üyelerine otomatik bir yazı gönderecektir.

Hakirin kalkması için herkesten "15m" para ve "1" Akçe alınacaktır onaylıyorsanız Evet ya da tikleyip herkes onayladıktan sonra ücretler her karakterden otomatik alınıp, Hakir tekrar anında kaldırır.
(Akçe alınmasıyla ilgili gerçekten oldukça kararsız kaldım çünkü oraya kadar ilerlediniz ve birisinde akçe olmadığının hesabını yapalım ya da girişte bu şart sağlansa bile bir çok oyuncu tarafından belki hoş karşılanmayabilir her şeyi akçeye döktüler misali (ki haklı da olacaklardır), aslında bende bu fikirde olurum çünkü zaten bu bölgeler için o karaktere belli miktarda akçe ödeniyor. 1 akçe nedir ki muhabbeti yapan elbette çıkacaktır ama bu grup halinde hesaplayıp her bossun günde bir grup tarafından 20 sefer kaldırıldığının hesabını yapınca 1x6x20= 120 akçe, her sunucuda günlük ortalama 50 grup girdiğini farz edersek çt dönemleri gibi 120x50 = 6.000 akçe, 8 sunucu varsa toplamda 48.000 akçe eder. Ortalama günlük 500tl denk geliyor. Hadi çok abarttım diyelim ki hiç değil çünkü bu eklentiler olursa bundan bile fazlası olacaktır. Yönetim kazanmasın demiyorum fakat hakkı verildiği sürece isterse günlük 10 milyar gelir elde etsinler.)

Şimdi bu ücretin (15m) Kraliçe gibi drop oranı inanılmaz düşük Sentetik İpek için yapıldığını düşünmek oldukça haksız bir tutum olacak. Çünkü 30 sefer kesip tek sentetik ipek atan bir boss için hesap yapıldığında inanılmaz uçuk bir rakam çıkıyor. İşte bunun için ya her bossun kaldırılması için farklı bir hesap biçilmesi gerekiyor ya da bu özel grup bölgesine özel olarak bu drop olaylarının yeniden ayarlanması gerekiyor. Yani 30 kesim de kişi başı 450m 6 kişiden 2.7 t yapar bir ipek parası maximum 500m olsun ne bu risk alınır ne de bu kahır :))) Yani ortada paramızla rezil oluyoruz muhabbeti olursa acı olur :) Ayrıca böyle bir grup bölgesi gelirse bu ipek fiyatlarıda zamanla düşecektir. Bunlarında hesabını yapmakta fayda var. Çünkü birden fazla gruplarla bu özel bölgelere insanlar sürekli girecek, gerek materyaller gerekse düşmeyen itemlerini düşürtmeye çalışacaklardır.

Ayrıca bu bölgede Devriye gibi olaylar olmayacak yani kesilen slotlar tekrar asla kalkmayacak. Bossların etraflarında da slotlar olmayacak çünkü 5 kişi veya 4 hatta 3 kişi kaldınız tekrar tekrar denemek istediniz veya sancılı ve zorda olsa kesmeyi göze aldınız 3 kişiyle denediğinizi farz edelim birde slotlar yüzünden bölgeden tamamen ayrılıp tekrar girmek için ayrı ücret ve zaman harcamak hoş olmayacaktır. Gruptaki bir kişinin sinirlerinin bozulmasından veya herhangi bir nedeninden ötürü diğer üyelerin oldukça zor durumda bırakmak ve sonrada oyunun bu zor durumda kalmış kişilere karşı kötü tutumlar sergilemesi (zorluk bakımından) o kişilere haksızlık sayılırdı.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Şimdi bu özel bölgeden nasıl çıkılacak hesabı olacak. Düşen karakter saatler sonra girse dahi hatta günler sonra girse dahi yine ikinci oda da doğacaksa. Ve güncellemeden dolayıda karakterler dışarıya atılmayacaksa bir çok kişi karakterlerini o bölgelere park ederler materyal ve item kasmak için bu bölgelerin atıyorum her sunucu için 100 adet sınırı olduğunu varsayarsak ve bunlar bir şekilde böyle dolarsa nasıl olacak?

Bu özel bölgede toplamda 168 saat (1 hafta) kalabilirsiniz bu saat sonrasında ise sistem o bölgedeki herkesi otomatik dışarı atacaktır (kendini sıfırlayacaktır), oyunda olsalarda olmasalarda. Her 5 saat içinde bir uyarı gelecektir bu bölgenin şu kadar saati kaldı diye. Bu şekilde bu bölge kendisini yenilemiş olacak. Ayrıca birinci oda da bir kapı olacak ÖZEL Bölgeden tamamen dışarı çık diye. 6 grup üyesinden 3 tanesi çıksa dahi sorun olmayacak fakat 4.üncü kişide çıktığı anda (yani toplamda 2 kişi kaldığınız an ) o bölge kendisini yenileyecektir. Tıpkı ÇT bölgelerindeki gibi... Bunları söylememin nedeni atıyorum 3 Kişi ile Junon kesimi yapıp Hydryum kasmak isteyen insanlar olabilir bu yüzden buna engel olmak hoş olmaz ^_^

Şunu da belirtmek istiyorum, diyelim Karaköyde bölgesine girdiniz hakir kesiyorsunuz sıkıldınız biraz da junona gidelim diyorsunuz hemen ikinci odaya geçip bu sefer Migrata giriş yap deyip hemen migrat bölgesinede geçiş yapabiliyorsunuz. Yani Özel bölgeden tamamen çık tekrar gir sonra Migrata gir muhabbeti olmayacak. Adı üstünde özel bölge istediğiniz grup bölgesine geçiş yapabiliyorsunuz yalnız tek kesim yaptıktan sonra o bossların tekrar kalması için belli ödemeler yapmanız gerekmekte. Atıyorum 6 kişi girdiniz tüm Çt bosslarını, Migrat bosslarını, Karaköy bosslarını kesipte çıkmak isteyebilirsiniz sonuç olarak tekrar canlanmayacaklar siz canlandırmadığınız sürece. Zaten giriş ücreti 20m olarak hesaplarsak yani o düşen materyaller kanımca kötüsüyle iyisiyle sizin paranızı bir şekilde karşılayacağına inanıyorum. Şansınız çok kötüyse veya materyallerin fiyatları oldukça düşerse (1m, 3m gibi :D ) o zaman da zaten kimse özel bölgelere girmeyi tercih etmeyecektir mi? O kadar akçe ödedim özel grup bölgesi için şimdi hiç işime yaramıyor 1m materyali ne yapayım ben....vs vs
İşte bu ihtimallere karşı da şu önlemler alınabilir bu özel bölge içinde bulunan slotlardan düşen efsunlu itemlerin oranları biraz yüksek olsunlar ki en azından materyal olarak şansız olan oyuncuların veya mikroçip vb materyallerin zamanla fiyatlarının düşmesine karşılık o giriş ücretlerini bir nevi az karşılanması için böyle bir alternatif sunulsun ki oyuncular hem bu bölgelere uzak kalmayacaklar hem de materyal olarak şansız olsalar dahi tekrar tekrar gireceklerdir.
Yani olay illa ki Boss'u canlandırmak için giriş dahi olmazsa yine oyuncular bu bölgelere girişleri tercih edebilecekler. Her yönden karlı ve iki tarafı da mutlu edeceğine inandığım etkinlikler.

Bonus odaya geçelim:

Zaten BONUS odanın da asıl amacı aslında bu: Bu ÖZEL bölgeyi her zaman karlı tutmak ve oyunda belki de vazgeçilmez kılmak. Bonus odasında atıyorum 100er adet Lider, 100er adet muhafız, 100er adet hortlaklar vs vs... Güzel itemler ve reçeteler verebilen ve drop oranları yüksek efsunlu ve çöp itemler sizlere vermeleri. Atıyorum toplamda bin adet olan bu slotların bulunduğu bir oda düşünelim. Bu slotların kesimi ne çok sancılı olacak ne de çok kolay orta yolu bulacak şekilde ayarlanma yapılması gerekiyor ki bu bölge için vazgeçilmez olsun. Materyal olarak şansız olan kişilere burada dahi hiç bir şey düşmese bile yinede ödedikleri 20m ücretini karşılayacak fırsatlar verilmesi. Bu slotların hepsi öldürüldükten sonra yine istenilirse BONUS ODA istenilen şartlarda tekrar sıfırlanabilecek ( slotlar kaldırılabilecek ). Ayrıca bu ODA "Lonca Puanı" kasmak isteyenler içinde güzel bir etkinlik olabilir. Hatta bu slotlardan verilen Lonca Puanları biraz daha yüksek olsun ki hem ilgi çekici olur hem de oyuncuların buraya yönlenmesini sağlayabilirsiniz.
Hatta bana sorarsanız Kesilen Lodos veya ARZ muhafızlardan cüzi miktarda "Klan Parası" verilmesi yine çok güzel olacaktır. Klansız olarak girenlere nasıl işleyecek o kısmını da sanırım sizin bulmanız gerekecek :))

Lonca Puanınızla "Mikroçip, S.İpek ve Kara Barut" , "Xenotim, Salgı, Peptit" almanızı sağlayacak NPC. Bu NPC sadece bu bölgede birinci oda da yer alacak. Hiç bir şekilde buradan satılan materyal başka bir NPC de bulunmayacak. Taşınabilir ÖZEL NPC hariç çünkü ona da 10.000 akçe ödüyorsunuz. Atıyorum:

50milyon LP ile S.ipek,
30milyon LP ile Mikroçip ,
30 milyon LP ile Kara Barut,
2 milyon LP ile de Xenotim Alınabilecek, Aynı şey Peptit ve Salgı içinde geçerli.

Hem verilen çaba ve uğraş boşa gitmemiş olur hem bölge sürekli hangi şekilde olursa olsun canlı duracak. Hem de daha bir çok şey...

Bu şekilde yapılırsa oyuncular zaten karakterlerini bölgede park etme dertlerine girişmezler çünkü zaten her türlü ödedikleri paranın karını çıkartmış olacaklar. Hem de günlerce aynı bölgede karakterinin durması can sıkabileceği için kişiyi zor duruma sokmayacak bu kurallar.

Lonca Puanı olayına gelirsek. En az 1.000 KP ye dönüş yapılabildiğini öncelikle belirteyim. Ve ben kendimce 54 milyar LP nin 9 milyon KP ye eşit olduğunu belirterek. Bu şekilde;

1.000 (Bin) KP için = 6 Milyon LP gerekli.
10.000 KP için = 60 Milyon LP gerekli.
100.000 KP için = 600 Milyon LP gerekli
1.000.000 KP için = 6 Milyar LP gerekli
9.000.000 Kp için = 54 Milyar LP puanı gerekli

Bu oran belki tutarsız gibi gelebilir fakat şöyle belirteyim.

Bonus oda da toplam Bin adet slot olduğunu farz edelim. Her slottan ortalamanın üzerinde LP geleceğini belirtmiştik. Her slottan 200 LP geldiğini farz edersek. Toplam 200 bin LP eder TEK seferde. Bossları keserken de slotlar olacaktır mutlaka nereden baksanız oradan da güzel puanlar gelecektir. Ki sadece Bonus bölgede günde 5 sefer sıfırlayarak kestiğinizi düşünürsek 1 milyon LP yapıyor. Ve bu sadece Bonus oda üzerine verilen bir örnek. Tabi ki ağırlıklı olarak burada daha hızlı LP kasılabilir. Zaten amacı LP kasmak olan kişiler burayı sık sık tercih edecekler ve resetleyeceklerdir. Bu her yönden güzel bir uygulama olur. Hem klan parası kasmak için farklı yollara başvuramamış kişiler içinde güzel ve eğlenceli bir fırsat olur. Bir yandan LP kasmak bir yandan bunu KP dönüştürmek bir yandan düşen efsunlu itemleri satmak vs vs...
Açık konuşmak gerekirse bende 600 milyon LP yi 100 bin KPye çevirmek istemem asla fakat LP maximum 1 Milyar olabildiği için ve zaman içerisinde siz sürekli bu özel bölgede dolaşan birisi iseniz bu rakam 1 Milyara çok çabuk ulaşacak işte bu yüzden ihtiyacınıza göre ya Materyale çevirirsiniz veya KP çevirirsiniz. Atıyorum 4 karakterinize de Özel bölgeye erişim bileti aldınız (toplam 40.000 akçe) hepsininde 1 Milyar LP si olsa bile bir süre sonra bunu ister istemez çevirmek zorunda kalacaksınız. Bunu hiç bir şeye çevirmezsek oyuncuların bir amacı kalmayacak ve amaçsız olan bir şey ise sönüp kalacaktır. En azından ya materyallere ya da KP lere çevirme fırsatı güzel olacaktır.

Son olarak diyelim bir kişi tek başına oyunda (bu kişi birinci odada bulunan npc ile alışveriş yapması gerekiyor acil olarak) ve 2 kişi bulamıyor kaldı ki bulacakları kişilerde nakit para yanlarında olacakta bu bölgeye girecekte sonra birinci oda da bulunan NPC ile alışveriş yapacakta diğer 2 kişi bu kişiyi bekleyecek... İşte bu olaylarda sıkıntı veriyor oyunculara bu yüzden atıyorum test odası gibi bir yer oluşturulabilir. Maximum 20 kişinin girebileceği fakat tek tek dahi olsa girilebilecek bir "Özel Grup Bölgesi ( Sadece Alışveriş için )". Giriş için tek şart o kişide Özel grup bölgesinin giriş bileti olması konuşulu. İşte max. 20 kişinin girebileceği bu odada sadece birinci oda yer alacak ve sadece istenilen NPC ile alışveriş yapmak için girip çıkılacak. Bu şekilde kişiler 2. ve 3. kişi arama dertlerine girmeyecekler istedikleri zaman gidip alışverişlerini yapabilecekler.

Yazdıklarımın çok uzun olduğunun farkındayım fakat hem mantık çerçevesinde hem de oyunumuz için en azından yapılabilecek güncellemeler için elle tutuabilir şeyler dile getirmek istedim. Umarım heyecanla okumuşsunuzdur :))
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Not:

Son olarak kısaca söyleyeceğim şey Akçe rakamlarını gelişi güzel verdim yani 10.000 veya 5.000 akçe muhtemelen yüksek bir rakam fakat ÖZEL GRUP BÖLGESİ için bu rakam (10.000 akçe) bence yerinde olurdu. Çünkü o bölgede hem oldukça eğleneceksiniz hem de çok güzel para + materyal + kp + lp vb vb kasabileceksiniz.
Parası olmayanlar için oldukça büyük dezavantaj gibi konuşmalar elbette olacak fakat benim aklıma başka hangi şekilde hizmete sunulabilir açıkçası bilemiyorum varsa fikri olan paylaşabilir.

Özel EM bölgesi için 2.000 akçe bence yerinde bir fiyat gibi fakat 1.000 akçe daha da uygun olur gibi.

Ayrıca NPC-A için 2.500 sanki daha uygun olur çünkü çok bir avantajı olmayacak bir şey bu yüzden aşırı pahalı tutup herkesin almamasını sağlamak mantıklı olmazdı.

Yine NPC-B'nin yerinde bir fiyat olduğunu düşünüyorum çünkü maden ve üretim bakımından oldukça mükemmel şeyler sağlayacak özellikler mevcut.

NPC-D ise 2.500 daha uygun olacak gibi çünkü hem insanları almaları için daha çekici gelecektir hem de herkeste olması özellikle yeni oyuncular açısından mükemmel bir olay olacaktır. Kaldı ki grup kurma, kişiyi bekleme vb vb olaylarım hepsinden kurtarmış olacak oyuncuları.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
Koygocuren
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Koygocuren »

Çok güzel fikirler var içlerinde keşke destek çıkılsa
arallbaba
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen arallbaba »

çok uğraşılmış yazılıp çizilmiş emeğinize sağlık ama aralarında bir iki küçük öneri dışında hepsi saçma sapan öneriler. adam madenleri npcden alalım diyor işe bak ya :D bu oyunun felsefesini ruhunu anlayamamışsın sen daha. piyasada p2w oyunu sürüyle sen bırak bu emek oyununu onlardan birine başla.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

arallbaba yazdı: 01 Haz 2019 11:26 çok uğraşılmış yazılıp çizilmiş emeğinize sağlık ama aralarında bir iki küçük öneri dışında hepsi saçma sapan öneriler. adam madenleri npcden alalım diyor işe bak ya :D bu oyunun felsefesini ruhunu anlayamamışsın sen daha. piyasada p2w oyunu sürüyle sen bırak bu emek oyununu onlardan birine başla.
Keşke saçma sapan derken biraz daha açıklasaydınız bende birazcıkta olsa fikirlerinizi anlayabilseydim. Ayrıca emek demişsiniz şunu bildirmek isterim ki ben bu oyuna inanılmaz emekler harcadım ve inanılmaz derecede sahip çıktım her konuda.

NPC den maden alınabileceğini söyledim fakat bu sistem ile maden çeken insanlar tamamen kaybolmayacak hatta aksine artacağından emin olabilirsin. Çünkü maden çekmek zevk haline gelecek ve her türlü madeni gezip çekebilecek. Bu NPC'ye sahip olmayan kişi ise oyundan tamamen dışlanmıyor sonuç olarak 3. derece madenler ( Taaffeite , Painite , iridyum , yonca vb vb ) madenler bu NPC'de satılmayacak. Ayrıca iksir üretimleri daha kolay hale gelecek ve bir çok yerde çok güzel etkinlikler dönecek. NPC den alınan çöp madenlerin alışverişte kullanılacağını belirtmişim böyle olursa başkası bu npc'ye sahip olan arkadaşından, örneğin bin çıban otu bin kalsedon vb çekmesini isteyebilir. Bu durumda Maden çekmekten hoşlanmayan insana çok faydası dokunabilir fakat bu durum yönetimin işine gelmeyecektir haklı olaraktan. Aktarılamadığını varsayaraksak bu seferde bu NPC'ye sahip olan kişiler iksirleri üretip üretip satma girişiminde bulunacaklardır. Buda dolaylı olarak parayı veren düdüğü çalar mantığına bürünebilir, tabi zaman içerisinde bunların bir kıymeti kalmayacak ama sonuç olarak yine hoş karşılanmaz. Söylediğim tüm önerilerin bire bir aynı olmasını savunmuyorum zaten fikirler üzerinde aşağı yukarı düzenlemeler yapılıp daha güzel şeyler elde edilebilir. Bu yüzden bu NPC üzerinde de orta yol bulunabilir. Mesela buradan alınan madenler alışveriş pencerelerine sadece 2 şer 2 şer şekilde konulabilmesi gibi bu şekilde hem tamamen alışverişe kapatılmamış olur hem de yüklü miktarda bir başkasından almak isteyen kişilerin önüne geçilmiş olur. Veya 5 er 5 er bu miktar üzerine düşünülüp karar verilebilir sonuç olarak kimse bu aktarım için başkasına o kadar zaman ayırmayacaktır. Saf madenler ise ( ada sürgünü vb ) 1 er 1 er aktarılabilsin. Bu şekilde bir nevi orta yolu bulmuş gibi oluruz kanımca.

P2w olayına gelecek olursam. Aslında bu söylediklerinizi oyun adı vermeden, örnek verip sonra yazdıklarınızı söyleseniz belkide kahkaha atarak gülebilirdi karışınızdaki. Neden diyeceksiniz birazdan açıklayacağım. Yazdığım öneriler arasında sizi üst kademeye çıkartabilecek tek şey belki Özel Grup Bölgesi olurdu. Bu bölge oldukça zevkli bir bölge olacak eğer olursa fakat zamanla doğrudan p2w olayına dolaylı yoldan girmiş oluyor. Bu yüzden bunun üzerine düşünülebilir tekrardan, mesela 6 kişiden sadece 1 kişide olmasa da (özel bölgeye giriş bileti) girilebilsin olayı yapılabilir. Yani ileştirmeler yapılabilir düşünüldükçe. Fakat insanlar hem ilgi göstermedikleri hem de ne yazık ki hemen her şeyi karaladıkları için bende kafa yormak istemiyorum. Yani sonuç olarak zaten her zaman eleştirip, eleştirip karşılığında ise mantıklı hiç bir şey söyleyemeyen insanlarla dolu buraları. Her neyse, aslında aklımda çok daha farklı öneriler var fakat bunların bu oyun için uygun olmadığını 100% bildiğim için hiç konusunu bile açmadım. Çünkü bir şeyleri dile getirirken bunların yapılabilecek düzeyde olmasına dikkat etmek lazım. Yazdıklarım üzerine (bazıları dışında) öyle inanılmaz düzeyde uğraşılacak veya imkansız öneriler olmadığını düşünüyorum.

P2w olayına tekrar döneyim bir kaç soru sorarak.

• Akçe ile satılan silah parlatmaları neden p2w olarak görmüyorsunuz? Görmüyorsanız neden insanlar silahlarını parlatmayı tercih etmiyorlar? Silahı parlak olmayan birisinin, parlak silahlı birisini Vs lerde yenme olasılığı nedir? Pay 2 win nedir?
  • Yine para ile alınan, yıllardır Çemberli taş için düşen itemlerin oranının arttırmayı sağlayan ÇT kutu dolaylı olarak p2w değilmidir? Ayrıca GB lerde örs paralarına inanılmaz fayda veren bu kutu.
  • Plus paketlerin katkıları dolaylı olarak bizim karakterimize etki etmiyor (ÇT kutu değil normal plus ) örs parasını azaltıyor ve bölgeden yazmamıza olanak sağlıyor. Plus paketin benim yazdıklarımdan ne farkı var? Bugüne kadar kaç adet plus paket aldınız hesaplar mısınız?
  • Yine Akçe ile alınan maden arttırıcıları dolaylı sizin en iyi iteme sahip olmanıza katkı sağlamıyor mu? Peki bu da p2w mantığına girmiyor mu?
  • Kp kasmak için x2 fazla Kp satın alıp. Bunların gerek gözlük gerekse 2.7m Kp isteyen tılsım üretimlerinde kullanılmaları p2w değil midir? Çağrı III, kangal, kangal güçlendiricisine sahip birisini ws de yenme olasılığınız nedir?
  • Ws'lerde yardımcılar almış ve bu yardımcıları geliştirmiş birisini ( diğer tüm itemlerinizin ve tılsımlarınızın eşit olduğunu varsayarak ) bu kişiyi siz bu ürünlere sahip olmadan ws de yenebilir misiniz? Peki bu da p2w değil midir?

Peki şimdi tekrar soruyorum benim yazdıklarımın hangisinin yakından uzaktan bu yukarıda saydıklarımla ilgisi var?

Yine de her şeye rağmen benim yazdıklarım p2w ama akçe ile satın alıp parlattığın silahlar ise p2w değil. İnanılmaz bir şey. Bence p2w'nin ne olduğunu biraz daha iyi araştırmanız gerekiyor.

Son olarak;
    Ben bunların p2w olduğunun farkındayım ama abartı olmayacak şekilde düzgün bir oranda tutmayı başarmış bir oyundur ikv. Ben hayatım boyunca hiç bir p2w oyunu oynamadım, oynamamda. İKV' yi zaten bu konuda her zaman takdir etmişimdir. Bir şekilde de olsa o dengeyi bozmamaya gayret göstermiştir. Plus pakete asla karşı olmadım çünkü bu bir gereknimdir. Bir şekilde p2w olmayacak şekilde kendilerine maddi katkılarda bulunması şarttır bir oyunun gerçekten ayakta durabilmesi ve geliştirilebilmesi için.

İKV bugün tamamen p2w'e dönüşsün burayı ilk kalıcı olarak terk eden kişi ben olurum.

Her neyse umarım birazcıkta olsa birbirimizi anlayabilmişizdir. Saygılar dilerim.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Öncelikle fikirlerin için şahsım adına teşekkür ederim.
En çok hoşuma giden dönüştürme özelliği olmuş, sürekli aynı görüntülerden sıkıldığımız için görsellik açısından biraz canlanma yaşanır ayrıca PvE'de karşındaki oyuncunun ne kullandığını görememek biraz heyecan yaratbilir. Tabii yetenekler kullanınca açığa çıkar ancak yine de bir merak konusu.
Kaçakçıya gelecek olursak, bu kadar yüklü meblağları harcayabilecek kapasitede olan insanlar zaten şef kaçırmayacak nitelikte insanlar olur diye düşünüyorum.
Bahisçi Naim'e değinelim biraz da. Bu sistem İKV için ne kadar eklenebilir nitelikte bilmiyorum ancak bu sistem oldukça canlandırabilecek potansiyelde. Yine de olmasa da olur diyebileceğimiz eklentiler içerisinde görüyorum maalesef.
Resim
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

Birkaç şey de ben karalayayım. Gerçekleşmeyeceğini biliyorum ve saçma da olabilir umrumda değil maksat zaman geçsin. Eminönü yine kapalı :(

Lonca bufları

Dükkanda akçe ile satılacak ve lonca üyelerinin hasar miktarını yaratıklara karşı %10- 20 arttıracak ve yaratıklardan alınan hasar miktarını %10-20 azaltacak. Şifa miktarını da düşündüm ama yaratıklara karşı olmalı, klan savaşlarında vs dengesizlik olmaması adına. Ama yaratıklara karşı mı savaşılıyor klan savaşı mı oluyor tam olarak bilinemeyeceği için bu özelliğe gerek yok.

İtem parçalama

Sarı, mor ve turuncu itemler ilgili npc'de parçalanarak, üretiminde kullanılan materyallerin belirli oranda geri elde edilmesi. Bunun için ücret gerekmektedir.

Sarı itemler: 100m
Mor itemler: 200m
Turuncu itemler: 300m

Lonca er meydanı

12 vs 12 şeklinde olan ve takıma sadece loncadaşların girebileceği lonca savaşları için yapılmış bir er meydanı. Rakip loncalar aynı klanda veya klansız olabilirler. Lonca savaşına katılabilmek için loncalar 59 seviye (?)'de ve 5000 lonca şanı olmalı ayrıca oyuncuların minimum 1m lonca puanı olmalı. Yenilen takım üyeleri, oyuncu başı 100 bin lonca puanı kaybeder ve kazanan takım üyeleri ise 100 bin lonca puanı kazanır. Yenen lonca 500 lonca şanı kazanır ve kaybeden 500 lonca şanı kaybeder. Kazanan oyuncular puan sıralamasına göre 100-500 lonca parası kazanır. Puan sıralaması; verilen hasar, şifa miktarı, hasar indirgeme (ck yeteneğinden gelen), öldürme sayısı ve ölme sayısına (negatif puan) göre sıralanır. Kaybeden oyuncular lonca parası kaybetmez.

Lonca parası ile npc'den çeşitli materyaller ve gözlükler alınabilecektir. Bazı materyalleri ve gözlükleri satın alabilmek için loncanın belli miktarda lonca şanı olması gerekmektedir.

Lonca şan sıralaması her pazartesi saat 6:00'da sitede güncellenecektir.

Lonca şanı ve lonca parası boss kesimleri ile de elde edilebilir. (Not: Lonca şanı kişisel bir kazanım değildir karakter penceresinde gözükmez.)

Sığınak ve miğrat bossları 3 lonca şanı ve 3 lonca parası verir. (Oyuncuların hepsi aynı loncada ise 6*3 =18 lonca şanı artışı gerçekleşecektir.)
Çemberlitaş bossları 5 lonca şanı ve 5 lonca parası verir.
Philotheos, Dev ana, Karakürk, İflis 2 lonca şanı ve 2 lonca parası verir.
Yeşil ve kadim hidra 5 lonca şanı ve 5 lonca parası verir.

GBZ ve Kraliçe tırtıl 8 lonca şanı ve 8 lonca parası verir.
Büyük büyücü ve komiser 10 lonca şanı ve 10 lonca parası verir.
Hakir 15 lonca şanı ve 15 lonca parası verir.

Diğer bosslar lonca şanı ve lonca parası vermemektedir.

Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

İlk defa oyuncular tarafından çıkarılan fikirleri bu kadar beğendiğimi söylemem gerekir. Dönüştürücü fikri oyundaki tekdüzeliği bozar. Karşıdakinin gücünün ne olduğunu anlayamayız yeni bir heyecan katar. Kafanıza estiği gibi değil var olan sorunları düşünerek fikirler üretmişsiniz. Tebrikler.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: